Poredjenje dva ASRock-a

overkill

Zainteresovan član
Poruka
161
Decko ima 18000 dinara i hoce da nadogradi PC. Za te pare su mu preporucili 2 konfiguracije:
1. 775 Intel celeron 347, 3066Mhz
ASRock 775i945GZ
1GB DDR2 TakeMS 667
WD Caviar 1600JS 160GB SATA 2

2. AM2 AMD Athlon 64 3000+
ASRock AM2NF6G
2 x 512MB DDR2 TakeMS 667
WD Caviar 1600JS 160GB SATA 2

Graficku bi kupio kasnije, na plocama postoje integrisani cipovi.
P.S. Ako imate jos bolje resenje u okviru ovih para, samo recite.
 
Ovako... Pod 1. Ne deri mi se. Pod 2. Ja sam moju plocu platio 55e a ova kosta 62. Pod 3. Moja ima 7.1 HD zvuk a ova 5.1 i to obican Sound Blaster.Moja ima podrsku za Core2Duo Procesore, a ova nema. DDR2 memorija ide do 667MHz, a ne do jadnih 533MHz kao ova sto ti kazes. Moja ima podrsku za HD prikljucak, a ova nije ni cula sta je HD. Moja ima 4 ATA prikljucka, a ova samo 2. Moja ima 4 PCI porta, a ova 3. Znaci... moja je puno bolja od ove. Pogledaj sve pre nego sto se javis.
 
overkill:
Decko ima 18000 dinara i hoce da nadogradi PC. Za te pare su mu preporucili 2 konfiguracije:
1. 775 Intel celeron 347, 3066Mhz
ASRock 775i945GZ
1GB DDR2 TakeMS 667
WD Caviar 1600JS 160GB SATA 2

2. AM2 AMD Athlon 64 3000+
ASRock AM2NF6G
2 x 512MB DDR2 TakeMS 667
WD Caviar 1600JS 160GB SATA 2

Graficku bi kupio kasnije, na plocama postoje integrisani cipovi.
P.S. Ako imate jos bolje resenje u okviru ovih para, samo recite.


Zaboravio sam da kazem, ja sam procesor (Intel Pentium Dual Core 915 @ 2.8GHz 4mb Cache - dosta overclockabilan), maticnu plocu (rekao sam koja je u pitanju) i zamenu 2x256mb Kingston DDR za 1gb GEIL DDR2 667MHz platio oko 12500din.! Tako da mislim da moze puno bolje za taj novac da se uzme. Celeron nemoj nikako da uzima, a ni Sempron. Samo Athlon ili Pentium. Bolje Pentium na 2.5, nego Celeron na 3.5. :)

A da, bolje je da uzme Corsair nego taj TakeMS. Corsair vec se lakse nalazi, a Geil je dosta redak. Mada, ako nadje Geil neka ga odmah uzme.
 
Black Raven:
Ovako... Pod 1. Ne deri mi se.
Ja ne vidim ni jedno Veliko slovo u mom postu,tako da se nikako ne derem...

Black Raven:
Pod 2. Ja sam moju plocu platio 55e a ova kosta 62.
Cena tvoje ploce

Black Raven:
Pod 3. Moja ima 7.1 HD zvuk a ova 5.1 i to obican Sound Blaster.
- LGA775 socket for Intel® 65nm Pentium D/Pentium 4/Celeron CPU
- VIA PT880 Ultra+VIA VT8237A
- 1066/800/ 533 MHz
- Dual-channel DDR2 + DDR
- 1 x AGP 8X
- 1 x PCI-E X16 (max. X4 mode)
- 2 *ATA133 ,2 x SATA
- 10/100 LAN
___________________
- 6-Channel HD audio
---------------------------------
Tesko da je ovo obican sound blaster kad ima ispred HD?
Black Raven:
Moja ima podrsku za Core2Duo Procesore, a ova nema
Za ovo nisam siguran,a opet ti nemas core2duo nego imas 915D koj uopste nije ta serija...
Inace ove dve ploce imaju potpuno isti chipset tako da sam skoro uveren da ili obe podrzavaju ili ne podrzavaju C2D...

Black Raven:
DDR2 memorija ide do 667MHz, a ne do jadnih 533MHz kao ova sto ti kazes.
Opet tacno,a opet 533mhz nije jadna memorija...
Black Raven:
Moja ima 4 ATA prikljucka, a ova samo 2.
Da li ti znas sta je ATA prikljucak? Ti imas 2 ATA prikljucka kao i 95% ploca na trzistu...
Black Raven:
Moja ima 4 PCI porta, a ova 3.
Svaka cast tebi ako ti koristis sva 4 PCI porta...
Black Raven:
Znaci... moja je puno bolja od ove. Pogledaj sve pre nego sto se javis.
Ne znam,ali meni se cini da ti nisi pogledao sve...
Da je puno bolja,ustvari da je uopste bolja,ne bih komentarisao...
 
Realno gledano ja ne znam nikoga ko koristi i 2 PCI slota,a kamoli 4. Ta ploca podrzava conroe procesore. Da li zaista mislis da ce neko da koristi 7.1 zvuk na kompu? To je korisno jedino za gledanje filmova,a da bi imao potpuni dozivljaj treba ti i veliki ekran. Znaci mnogo bolja opcija je veliki TV i samostalni DVD player sa 7.1 zvukom. Dobro 667mhz jeste bolje od 533mhz,ali opet tesko da ces primetiti razliku. Plus ukoliko volis da overklokujes,mozes da kupis 667 mem,stavis je na 533 plocu i oc-ujes na 667mhz.
 
Pogledaj malo bolje, ta ploca ima 1 prikljucak, tj 1 ATA granu za 2 prikljucka, a ja imam 2 grane, tj. 4 prikljucka. Nisam rekao da ja imam Core2Duo procesor, vec da ga moja ploca podrzava a ta ne. Moja ima HD zvuk i to 7.1, zar to nije bolje? Daj molim te, valjda znam koliko sam platio moju plocu. Ovde raspravljamo koja je ploca bolja kada je moja ima vise mogucnosti a manje kosta. Ne razumem te uopste, zar ti ne bi pre uzeo plocu koja kosta manje a ima vise mogucnosti od te sto ti kazes?

Evo specifikacija moje maticne ploce:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=4CoreDual-VSTA&s=
 
Znam sta pise za moju. Ja sam je detaljno prostudirao pre nego sto sam je uzeo.Ipak mi je bilo sumnjivo sta sve ima za tako male pare. :) Izvinjavam se na toj gresci za 2ATA.

E da... Nema teoretske sanse da teras DDR2 sa 533MHz na 667MHz. Ja sam moju terao sa 533 na 620 i to je Geil u pitanju. Pokusao sam kod druga to isto da uradim i sa TakeMS... Nije diglo ni za 40MHz! :D Najbolje je da uzmes 667MHz i overclockujes na 730-750MHz.
 
u IT svetu sve sto je dobro to i kosta... Nema tu izuzetaka,e sad mene interesuje zasto je tvoja ploca,a i ova koju sam ja okacio toliko dobra a tako jeftina?
Sigurno nisi znao da se jedino VIA zeza sa ovakvim plocama,mislim podrsku na jednu i drugu memoriju a u ovom slucaju i agp&PCIe...
Isto su radili pre par godina kad je bilo prelazak sa SDR na DDR...
I bice sigurno DDR2 na DDR3...
Ploca nema dobar cipset,a ljudi je kupuju zbog finansija,jer sa takvom plocom misle da mogu sve da stave,kao bolja je za upgade,a ustvari za te iste pare mozes da nadjes mnogo bolju plocu koja podzava DDR2 i C2D i PCIE...
Shvatices vremenom da je to sve sto imas mana a ne prednost...
 
Klothius:
Kratak odgovor je da. Ako hoces duzi,moras da mi kazes koliko kostaju te ploce koje tvoj drug ima u ponudi.


Sorry, Klothius, na cekanju. Prva ploca kosta 4780 a druga 4730 din tj 60 Eura. I mnogo su bolje od ovih gore navedenih jer koriste INTEL i NFORCE chipset, a ne "tamo neke VIA-e ili ULI ili SIS" :). Daklem, sta preporucujes od MSI, Gigabyte, Abit, Biostar itd za 60-70 Eura?
 
Ta MSI je jako dobra ploca. Tu su jos i GIGABYTE GA-MA69VM-S2 mada ona nije dobra za oc jer nema puno opcija za to. Zatim su i ASUS M2N-X i Epox EP-MF4-J3. Sa Epox-om sam imao dosta dobrih utisaka,ali ne znam da li je isti kvalitet i za AM2 kao sto je bio za 939. Inace sorry sto nisam sinoc odgovorio,posto jednostavno nisam mogao da ucitam Krstaricu. Kasnije cu ti kazem i ploce za Intelove proc.
 
Pa sto se tice MSI-a ja jos uvek u PC-ju imam jedan i jos uvek je fantastican, bez ikakvih problema (Intel), ali cekam da izadje E 2300 pa da vidim cenu procesora.MSI bi bio, onako, knap.Za E 2300 pak, na stranim forumima ga hvale i kazu da je samo malo sporiji u Bench-u od E 4300. Ako se, ipak, odlucim za AMD, videcemo ove Quad.
Samo da se ne nacekam...Klothius, kazi mi nesto za Intelove ploce.
 
Samo da znas da u ovom cenovnom rangu ploce nisu predvidjene za oc(za razliku od AMD-a). Pa da pocnemo:
--ECS 945PL-A>>podrzava SLI i samo jedan ATA slot
--FOXCONN 945GZ7MC-RS2H>> ocajna za oc
--Asus P5GX-MX
--GIGABYTE GA-945PL-S3
--MSI 945GM3-F>>podrzava FSB od 1066mhz
--ASUS P5VD2-MX-SE>>micro ATX i podrzava FSB od 1106mhz
--ECS 945-A>>samo jedan ATA slot,FSB od 1066mhz,podrzava SLI
 

Back
Top