Septicka jama

Vanjor

Aktivan član
Poruka
1.745
Otvorio sam ovde temu jer ne znam gde moze da spadne.
Imam 2 septicke jame prelivnu i glavnu, ali puni se nenormalnom brzinom.Svake 2 nedelje dolaze a mi prazne.U cemu je problem i koje je resenje?
 
najverovatnije su ti problem povrsinske vode koje se slivaju u tvoju jamu , i ako to resis , i sprecis prodor povrsinskih voda , resila si problem . Treba da utvrdis mesto na kome ti prodiru vode koje nisu iz tvog sistema i odakle poticu , i naravno da se konslutujes sa nekim grdjevinskim inzinjerom koji ima iskustva , kako bi preduzela odgovarajuce korake.
Pozdrav
 
to ne bi resilo problem , jer imas negde veliku kolicinu vode koja ti prepunjava jamu , jos jedna bi samo odlozila prepunavajne za par dana , ako se to puni tempom koji si naveo . Moras da lociras odakle ti voda dolazi i da sprecis da ti se puni sistem spolja .
 
Izgleda da nemam samo ja taj problem.Cujem da u okolini Vecina prazni svaki mesec samo sto imaju svoje pumpe.Posle kada pada kisa svi se cude au kako kisa smrdi a usvari onda je najlepse jer se ne primeti da je mokro.Mislio sam iskopam trecu jamu i onda kupim pumpu pa kad se ova napuni prebacim sa pumpom u trecu jamu.Ovde je problem posto komisja ima 3 ja 2 drugi komsija 2-3 ia desi se da na 4 kuce bude 15 jama.To ne bi upila ni jedna zemlja.
 
Ma mi se ovde svi nadamo kanalizacija a kanalizacije ni od korova.Ako bude u roku od 5-6 godina svi ce biti srecni.Ovi u zgradama napune kade do vrata sve se preliva iz kade i bas njih briga za septicku.Kanalizaciju ima 10% grada.Sad ce jos neku toplanu da prave ovima u zgradama umesto da nama prave kanalizaciju.Zamisli bacis 30 000 din godisnje u septicku jamu.E tako se ovde zivi.:)
 
giska_sa:
Zar ti svaštara nije prikladniji podforum za takvu vrstu pitanja?
Kakve veza ima jama sa sportovima???
Ajde probaj da istovoris creva sa kamiona, ispraznis jamu, natovoris creva.Istovoris creva sa kamiona, ispraznis jamu,natovoris creva.Umoris se vise nego na nekim sportovima.
 

Back
Top