restartuje se cim nakacim josh jedan qler...

gost 30064

Elita
Poruka
16.623
restartuje se cim nakacim josh jedan qler...imam 2.0ghz athlon,768ddr 9600pro 80giga hdd...i imam,koliko je to bitno,jedan qler za hdd, i jedan qler na pozadini kucista. Cim privezem jos jedan qler,recimo da ga stavim na "plafon"kucista, po podizanju sistema ne prodje par minuta restartuje se i tako u krug...napajanje je 300w cini mi se....i staro je 4 godine...da li je do toga ili ne? i josh jedno pitanje usput nevezano za ovo: ploca je msi kt4 il tako nesto.....koja graficka ide tu,agp ili pci? nikako da upamtim?!?! hvala
 
damnjan:
to je napon kao za CD rom bre ljudi ili za HDD
I CD i HDD se napajaju preko MOLEX konektora koji ima i+5v i +12v. I sta sad?Koji je?
Skini "qler" od pozadi, sto ti stoji ispod napajanja(onaj sto vec radi) pa vidi da li se onda restartuje. Ako DA onda je napajanje preslabo. Ako ne onda ti kuler nesto nevalja(onaj novi sto hoces da dodas). Probaj da skines CD sa napajanja i ista filozofija kao gore.

I dobro je sto si odgovorio na masu pitanja koju su postavili ljudi koji ti pomazu.
Da li tvoj kuler uopste ima tropinski konektor?
Koja je velicina tog kulera?
 
Ma nema sta,to je neki veci kuler,i napaja se preko molex-a a koristi napon +5v,tj ima dve zice crvenu i crnu...
E sad da li ga je on vezao kuler na molex pa na njega nastavio molex i gurnuo u HDD ili CD rom to je vrlo moguce...
Meni deluje kao da kuler nevalja,malo je to opterecenje za napajanje,naravno postoji mogucnost da on ima jos gomilu stvari vezanih pa da je ipak taj kuler kap koja prepuni casu...
 
damnjan:
ne znam velicinu bre onaj obican qler od 120 dinara... nije ni bitno hvala na trudu.. uzecu drugo napajanje od druga pa da probam pozzz
Jel si ti cuo za metar, lenjir, subler? Pa i odokativnom metodom mozes da kazes da li je 8,9,12 ili 14cm. Svejedno na nalepnici pise koliko A vuce i na kom naponu radi(obicno 12V ne 5v Zlajo87)

Onaj od 120din:shock: :roll: . A sledeci put kad nije bitno nemoj ni da pitas, lakse svima.
 

Back
Top