Уговор са грађанима 'Ко је за то?

Torius

Primećen član
Poruka
968
Ја се залажем за израду закона по коме ће при уласку у скупштину бити обавезно потписивање уговора са грађанима, по коме ће онај који не испуни своја предизборна обећања (а на то нису утицали неки непредвидиви догађају, ратови, велике светске економске кризе итд) да иде у затвор или барем да му буде забрањено јавно политичко деловање. Ништа то није страшно само би Политичари сносили одговорност за своје речи и своја дела!
 
Torius:
Ја се залажем за израду закона по коме ће при уласку у скупштину бити обавезно потписивање уговора са грађанима, по коме ће онај који не испуни своја предизборна обећања (а на то нису утицали неки непредвидиви догађају, ратови, велике светске економске кризе итд) да иде у затвор или барем да му буде забрањено јавно политичко деловање. Ништа то није страшно само би Политичари сносили одговорност за своје речи и своја дела!
Naravno, mada ne realno, ne postoji nigde u svetu, isuvise je idealisticki. Dovoljno je da se zakon o poreklu imovine ispostuje. Jer najcesce na cemu politicari padaju je korupcija i zedj za parama, to se po mom misljenju kod nekih granici sa pilicarenjem.
 
bogibatina:
...ko bi bio vaga koja bi merila ostvarenje obecanja...stranacki lideri kao i do sada il neko nov...pitam...
Ko bi drugi nego narod, glasaci, u zakon se uvede odredba npr.150.000 potpisa (ili manje ili vise) za narusavanje ugovora sa narodom , postavis pult pa da vidis, bez upaljaca i olovaka, potpisi ima da pljuste, a onaj o kome se radi neka razmislja sta je obecao a sta uradio.Moze a ne mora.
 
malaaleja:
Ko bi drugi nego narod, glasaci, u zakon se uvede odredba npr.150.000 potpisa (ili manje ili vise) za narusavanje ugovora sa narodom , postavis pult pa da vidis, bez upaljaca i olovaka, potpisi ima da pljuste, a onaj o kome se radi neka razmislja sta je obecao a sta uradio.Moze a ne mora.

..bezze...skupo...a sta zimi...ko ce da dredi na ulici i ko bi platio...ni vruca rakija i vino ne pale kad upekne minus...ili plus...
 
Torius:
Ја се залажем за израду закона по коме ће при уласку у скупштину бити обавезно потписивање уговора са грађанима, по коме ће онај који не испуни своја предизборна обећања (а на то нису утицали неки непредвидиви догађају, ратови, велике светске економске кризе итд) да иде у затвор или барем да му буде забрањено јавно политичко деловање. Ништа то није страшно само би Политичари сносили одговорност за своје речи и своја дела!
zaboravio si da dodas jos jednu sitnicu, odgovara takodje i osoba koja mu je omogucila da dodje na vlast pa ti glasaj za grobara ili... ako ti se isplati
 
Још једна утопија...Српски посланици су одувек били јајаре!За време Првог Светског рата су донели закон,по коме су они ослобођени војне обавезе,па су нон-стоп заседали на Крфу.Какви су ови данас,ни не могу да замислим!:shock:
 
Torius:
Ја се залажем за израду закона по коме ће при уласку у скупштину бити обавезно потписивање уговора са грађанима, по коме ће онај који не испуни своја предизборна обећања (а на то нису утицали неки непредвидиви догађају, ратови, велике светске економске кризе итд) да иде у затвор или барем да му буде забрањено јавно политичко деловање. Ништа то није страшно само би Политичари сносили одговорност за своје речи и своја дела!


A zasto ti isti ljudi koji pozivaju na vernost samo ne iskoriste svoje gradjansko pravo i glasaju za one kojima veruju? Ako jedni slazu, glasaj za druge, pa za trece itd itd...
 
Padobranac011:
A zasto ti isti ljudi koji pozivaju na vernost samo ne iskoriste svoje gradjansko pravo i glasaju za one kojima veruju? Ako jedni slazu, glasaj za druge, pa za trece itd itd...

Зато што није питање странака већ људи, тј. у свим странкама имаш и превараната и часних и поштених, ово би била лична одговорност. А и треба чекати по 3/4 године од избора до избора, па док ја провалим ко је криминалац а ко не, они се нафатирају па се повуку из политике.
 

Back
Top