Grubosti nasih balkanskih muskaraca

E

Elena_

Gost
Ovo je tema zaista za razmisljanje.
Posmatrajuci nase ljude sa balkana i njihove grubosti ponekad se pitam zasto se tako ponasaju.Mora se priznati nisu bas svi ali vecina jeste,to je ne ovisno o kojoj religiji se radi.
Sve nesto nervozno i nerazumno.....dokle tako?
Koliko nas covek ima snage i mogucnosti da sagleda svoje postupke?Moze li u trenutcima svoga bezveznog besa da pomisli kako to ostavi posledice na decu?
Dali se pita zasto neka izuzetno pametna deca ponekad nas iznenade svojim kriminalnim ponasanjem?
Dali taj isti otac koji se tako nekad ponasao moze da prepozna kopiju sebe u detetu?

Dragi moji mislite o svojim ponasanjima na vreme,ne raspravljajte se kad vas deca slusaju,skupite snage i budite ljudi dostojni i teskim iskusenjima.
Vasi postupci mogu biti primer vasoj deci kako se resava i teska situacija bez teskih reci i uvreda.
Toliko sad od mene a da vidim vasa mislenja........
Pozdrav
 
Milojko Vasic:
Ne bih da me neka pogrešno shvati, ali prema nekim istraživanjima, procentualno najviše batina dobijaju žene u USA.
Ne bih ni mene neko pogresno da shvati, ali zene u USA o kojima govoris, za razliku od nasih, su domacice... ne rade. Samo je njima jasno valjda zasto to trpe. Strah da ih muz ne ostavi i ne ode sa drugom, jer bi onda i same morale da se zaposle...
Takodje, nemojte me pogresno shvatiti, "prema nekim istrazivanjima", inteligencija "nasih" zena i amerikanki - ne moze se ni meriti...
 
begunac:
Nemojte me pogresno shvatiti,ali prosecni iq zene je mnogo manji od prosecnog iq muskarca :D

... e nemoj samo molim te o IQ-u i polovima... Poznato je da najveci ikada izmereni IQ ima ZENA, Marilyn vos Savant, sa IQ 218... Uspela je da resi rubikovu kocku samo posmatranjem iste za manje od jednog minuta...

Na drugom mestu dolazi muskarac, Nikos Ligeros, sa IQ-om od 'samo' 189...

Najvisi procenjeni (ne izmereni) IQ za sada 'drzi' Gete, sa 210, sto je opet manje nego izmerenog kod Marilyn vos Savant...

Pa sad ti vidi :lol: :lol: :lol:
 
Incognito:
begunac:
Nemojte me pogresno shvatiti,ali prosecni iq zene je mnogo manji od prosecnog iq muskarca :D

... e nemoj samo molim te o IQ-u i polovima... Poznato je da najveci ikada izmereni IQ ima ZENA, Marilyn vos Savant, sa IQ 218... Uspela je da resi rubikovu kocku samo posmatranjem iste za manje od jednog minuta...

Na drugom mestu dolazi muskarac, Nikos Ligeros, sa IQ-om od 'samo' 189...

Najvisi procenjeni (ne izmereni) IQ za sada 'drzi' Gete, sa 210, sto je opet manje nego izmerenog kod

Marilyn vos Savant...

ja sam govorio o proseku,treba li da se izvinim plavusama?

Pa sad ti vidi :lol: :lol: :lol:
 
Vidim da neki nisu bas razumeli sta sam htela reci.....

Moj cilj je bio da podstaknem nase ljude da razmisle o svojim postupcima i u teskim nam trenutcima.
Ne kaze se uzalu da je on glava porodice........zar ne?
Samim tim on je uzor i zeni i deci te prijatna atmosfera u porodici i harmonija njenim clanovima,zavisi najvise od medusobnog odnosa coveka i zene.Zelim reci taj sklad i sloga medu roditeljima bit ce primer za decu,koja ce to kasnije preneti i na svoje porodice.
Razume se preseljenja u druge zemlje i novi pocetci ostavljaju neminovno traga i na njihovu psihu.
Novci su takode tu i najcesce uzrok nesporazuma izmedu muza i zene.
Zato je neophodno da se vec na pocetku zajednickog zivota dogovore kako ce rasporediti i trositi svoje prihode i ko ce voditi evidenciju o kucnim troskovima i brinuti se da svi osnovni kucni rashodi budu podmireni.
Nemojmo dozvoliti da vicemo jedni na druge na javnim mestima ili pred decom.....to uzasno izgleda kad vidim tako nesto.Imajmo hrabrosti i snage da se hrabro i sa smirenoscu ophodimo u situacijama koje nas tog momenta ite kako ljute a koje nam se namecu od partnera ili okoline.........
pokazimo i okolini da smo mi jedan kulturni narod........


A o batinama nema ni govora.....silom i agresivnoscu se nista danas ne postize i ne moze postici(ovo vazi za oba pola posto ima zena koje ne umeju da se ugase u ljutnji i zaista preteruju onim tihim recima) i mene to zaista nervira i ako sam zensko.

LEPA REC,HRABROST I SMIRENOST sve pobeduju a i pokazuju nasoj deci primer kako se resavaju konfliktne situacije.
Nemojmo dozvoliti da kad vec imamo inteligentnu decu da ih upropastimo svojim bezkrupoloznim ponasanjem........
Potrebno je samo malo vise SAMOSAVLADIVANJA I UZDRZANOSTI,pa ce se mnoge svade izbeci.....

Eto dragi moji budite mi dobri i pripazite na svoje postupke,pokazimo drugima po svetu da smo mi narod koji poznaje kulturu i koji je dostojan postovanja!
Pozdrav
 

Back
Top