Sve o izložbama i ocenjivanju

andjelcic

Obećava
Poruka
55
Bas me zanima...ja mog malisu jesam,on jos nema ni 8 meseci,ali ipak sam se odlucila na to...bar da vidim da li se pravilno razvija...
Volela bih da mi se jave ljudi koji imaju iskustva sa izlozbama!
Sta tamo treba da radim? :o))))

Totalno sam pogubljena!!!

Pozdrav i hvala svima
 
A gde je izlozba? Hocu da gledam ovog puta?
Ako ti jos treba saveta, reci i ne brini za krug, pratice ostale pse, u drustvu je lakse!
A kog psa imas?
Moja Ljubica ima sedam meseci, ali bojim se da nikada nece ici na izlozbu, sto je ne sprecava da bude najlepsi pas na svetu :) ! Meni!
 
Astorela:
Pas treba da ima dobro uradjenu ring dresuru i da saradjuje dobro sa hendlerom (vodicem). Od samog prezentovanja psa zavisi kakvu ce ocenu dobiti. Naravno, ako pas ima diskvalifikacione mane, ni dobra ring dresura mu nece pomoci.

eeeeee... da je tako...

izvela sam psa nekoliko puta na izložbe i iako je bio najposlušniji u ringu... pratio je mene, a ne ostale pse... stajao je mirno kad je trebalo da se stoji... ipak su cacib-e i r.cacib-e uvek uzimali odgajivači iako im je saradnja sa psom uglavnom bila loša... a najveća bizarnost je bila kad je mops koji čak i ne drži podignut rep dobio r.cacib iako bi zbog toga trebao da bude diskvalifikovan... eto ja sam zbog toga odustala od izložbi, a i kad sam uzimala psa nije mi bio cilj da ga šetkam po izložbama već da ga ga mazim i pazi i zovem ga Đole...
 
andjelcic:
imam francuskog buldoga i on ima 8 meseci...
nadam se da ce pratiti ostale pse,ne bi volela da se obruka tamo...

nauči ga da prati tebe, a ne ostale pse... ja sam uspela mog da naučim tome uz pomoć njegove omiljene klope...

i samo da dodam... u maju se održava specijalka IX grupe, eto možeš i tamo da dođeš... prošle godine je bilo zabavno :)
 
milentisha, potpuno si u pravu. Veliki odgajivaci zive od tih pasa i saradjuju sa sudijama (neki od njih su i sami sudije). Moj pas ima jako puno titula, ali kad se na istoj izlozbi sa nama pojavi odgajivac"sa renomeom" i znatno losijim psom (mogu to slobodno reci jer jako dobro poznajem standrad labradora) i uzme titulu, dodje mi da odustanem od svega. Ali, ja uzivam u izlozbama i pokazivanju mojih lepotana :)bez obzira na sve
 
Ja sam prijavio mog staff-a za cacib beograd .
I vodio sam ga na ocenjivanje i na ring dresuru .
Ocenjen je peticom a i ring dresura je odlicna barem tako kaze njegov dreser mi da bi smo bili sigurni da je dobro uvezbao ring dresuru par puta smo okupili po desetak pasa i simulirali izlozbu ,prvi put se ponasao katastrofa ali posle je cak i bolje staja o u stav i lepse se kretao .
Uglavnom ni ja ne ocekujem nista posebno od prve izlopzbe ili nesto tako ali jedina specijalka za staforda u beogradu organizuje izvestan gospodin i u poslednjih par godina samo njegovi psi pobedjuju na toj specijalki .

Sa obzirom da je na proslom cacibu njegov pas bio zadnji,a na specijalki MENI SE CINI taj isti pas je pobedio .

Mozete da pretpostavite zasto .
 
Drustvo, da vam pozelim puno srece, ali mnogo vise zabave na izlozbi
Mi spremamo pse za lovacke utakmice i za mene nijedna izlozba ne moze da se poredi sa samim treningom radnih pasa! Ustanes u 6, spakujes drugare u kombi pa na teren, po kisi, snegu ili suncu, uzivanje!
Izlozbe gledam kao rutinsku i najnormalniju stvar, mora i lovacki pas to da prodje naravno, ali to ni njemu ni vlasniku nije prioritet!
Pozdrav!
 
Imam Sibirskog Haskija, zenku od 15 meseci sa papirima. Cuo sam da za stene majka treba da bude ocenjivana na izlozbi da bi mogao dobiti papire. Jel to tacno? Uskoro ce biti izlozba u mom mestu zato pitam.
Zanima me koliko su strogi u ocenjivanje jer je nesto niza od standarda?
Unapred hvala!
 
Ako je sve ostalo u redu onda nemas problema ali ona mislim nemoze da postigne nesto velike rezultate ako je niza nego sto standard propisuje .
ali ti svakako mozes privatno da je ocenis ali ce te to kostati oko 3000din .


i ocenjivanje ti sve zavisi od sudije do sudije ,neko voli visoke pse neko voli niske neko voli nabildovane neko voli elegantne-ovo pricam za staforde neznam kako je kod haskija
 
_Quark:
Imam Sibirskog Haskija, zenku od 15 meseci sa papirima. Cuo sam da za stene majka treba da bude ocenjivana na izlozbi da bi mogao dobiti papire. Jel to tacno? Uskoro ce biti izlozba u mom mestu zato pitam.
Zanima me koliko su strogi u ocenjivanje jer je nesto niza od standarda?
Unapred hvala!

Da bi keruša mogla da ima štence, tačnije, da bi ti štenci imali papire, obavezno mora da bude ocenjena pozitivnom ocenom.
Čini mi se da je još mlada da bi joj baš zagledali visinu, ali potražite standard na nekom sajtu pa pogledajte kolika je granica visine za ženku haskija. I pogledajte koje su disfalifikacione mane.
 
Ne skupljaju se pozitivne ocene za dobijanje CAC i CACIB titule. To ide ovako:
svaka grupa ima odredjene uslove - prvo idu po uzrastu, posle idu zreli psi koji se rasporedjuju u otvoreni razred, razred radnih i razred šampiona. Iz svake grupe biraju po jednog psa koji predstavlja tu grupu, posle se bira mužjak od svih njih i onaj koji je prvi dobija CAC, drugo mesto osvaja R.CAC. Isto važi i za ženke. Posle se ocenjuju taj mužjak i ta ženka i onaj pas koji pobedi osvaja titulu PRVAK RASE. Taj isti pas posle ide u Best in Show gde konkuriše sa drugim psima iz FCI grupe u kojoj spada i ako pobedi dobija titulu PRVAK GRUPE i posle taj pas konkuriše za najlepšeg psa izložbe. CAC titula se dobija na saveznim izložbama a CACIB na medjunarodnim. Potrebno je da osvoji 3 CAC da bi bio ŠAMPION JUGOSLAVIJE (jel se i dalje tako važi ili se promenilo?) a 3 CACIB-a da bi bio MEDJUNARODNI ŠAMPION. A ako osvoji 3 PRM (prvak razreda mladih) onda postaje ŠAMPION MLADIH.
Jel imaš još neko pitanje?
 
Pozdrav svim ljubiteljima kinologije ... K.D. Odžaci u 2007. godini slavi 20 godina svog postojanja, što pred članove ovog uzornog kolektiva postavlja vrlo ozbiljan zadatak kao što je organizacija CACIB-a. "Odžaci 2007" koji će se održati 28. aprila 2007. Svi dani, ovog vikenda, su tako osmišljeni da će sve, u ovom malom gradu u Vojvodini, biti u znaku kinologije.
Na sajtu www.kdodzaci.org.yu su sve potrebne informacije kao i on-line prijava.
 
28. aprila u Odzacima je medjunarodna izlozba pasa "CACIB 2007". Preporuka za sve da dodju i da vide najbolju organizaciju u Srbiji. 2004 je organizovana prva izlozba, republicka. 2005 je organizovana savezna "CAC 2005". Vec 2006 dobili su CACIB. Zasluzeno (pohvale sa svih strana). Obavezno dodjite ako ste u mogucnosti!!! Takodje sajt kinoloskog drustva Odzaci www.kdodzaci.org.yu
 

Back
Top