Online igra

Bijeli Ocnjak

Zainteresovan član
Poruka
218
Da li bi to moglo da radi,kao recimo neke velike kuce(hattrick,prizee,travian...)?
Neko neka zakupi domen i hosting sa velikim protokom,
Neki vebdizajner neka napravi odlican sajt,
Neko neka napravi par fles igrica,
Neko neka otvori firmu sa ucescem u njoj svih onih koji su radili na ovom projektu,
Svi mi mozemo na forumima nekih online igara da izreklamiramo tu adresu,
Neko neka prevede to na par stranih jezika,da bi to opet bila jedna ozbiljna igra.
I naravno napraviti sponzorsip,da oni koji uplacuju par eura mjesecno imaju mnogo vise mogucnosti.
Ja igram hattrick par godina.Imaju preko 1 000 000 igraca i 100 000 supportera.Jedan supporter kosta oko 20 eura godisnje.Bez ikakvih reklama ili bilo cega oni uzmu godisnje oko 2 000 000 eura.Ne mora toliko,ali vrijedi pokusati.Moze da nas kosta sve ukupno nesto slobodnog vremena i nekih 1000 eura,ni toliko.
 
Zaboravio si na servere koji održavaju igru (baza, procesiranje podataka, in-game forum). Koštaju puno više od početnih 1000 eura, mada se može (kao što se i inače čini) krenuti samo sa jednim, u nekim kućnim uslovima. Dalje, treba ti ideja, uglavnom se tu radi o browser based on-line menadžerima, upravljačkim simulacijama, RPG-ovima, i postojeća konkurencija je ogromna, te ti treba po nečemu da se izdvajaš od ostalih, kako bi privukao što više korisnika koji bi što više dangubili i vremenom počeli da plaćaju za te dodatne opcije koje navodiš. Nije ti potreban webdizajner u početku, inače su ti sajtovi poprilično jednostavni (a sa povećanjem broja korisnika uvek se pojavljuje neko ko bi ti uradio novi dizajn džaba, kao i prevodioci, pomagači...), ali ti trebaju developeri da bi razvijali samu igru i mogućnosti koje se igračima pružaju. Kako će prihodi biti negativni, s početka, ograničen si na entuzijaste, koji opet mogu da rade na samoj igri samo u svoje slobodno vreme (što je sporo). Ovo sve nije napisano da te obeshrabrim, već da realno razmisliš i počneš. Uglavnom su te igrice započinjale kao projekat par drugara, sa nekoliko desetina korisnika zabave radi i kao server je korišćen običan PC, da bi vremenom narastale. Ili zamrle. Ideja je OK, samo nije toliko jednostavna i traži puno vremena i ne mala ulaganja (što manje para uložiš, to više vremena).
 
Ako budes napredovao ja se javljam sa slobodnim vremenom.
Ideja je penal. U pricipu i nemas puno posla preuzmi od drugih. uslovi su poznati a moge aziseke kompanije ih i nude. Bili bi sretni da udju u evropsko trziste sa njihovim ulagnjima ti si fakticki samo ko za njih vodi poslove a placas licencu. Primer Nemacka http://www.gameforge.de/ kad se setim jos ja ceu ti javiti
Nemacka opet http://www.cipsoft.com/home/index.php?language=en
 
Za pocetak mogu da ponudim hosting od 1500 MB,koji sam zakupio cisto da postavim neki svoj amaterski sajt.Zakupljen je do januara 2008.Takodje mogu da zakupim i novi domen.Ako bi neko od vas ponudio nesto drugo mozda do januara isprobamo nesto tako.
 
Prvo ako si zamislio tako nesto poput igranje nemozes da racunas na tudji server i tudi link. Jer nije mi jasno kako zamisljas da pristupas serveru sa malim protokom da bi ispravljo greske ako si mislio neku ozbiljunu igru tu se krecu podaci od 3gb pa do 10gb kako mislis da ih doterujes ili ko zna sta niko nece cekati da ti 3dana da uplodujes. Ok Sitnice mozes ali krupne stvari nikako. Prvo moras da uzmes server drugo link. E tu je vec problem troskovi mesecni minimum 100 200e . Igra nije problem uzmes licencirane . Bolje podeli kolac nego da se otimas oko njega. Iil imas ljude koji ce ti programirati. E da da je ne palamudim puno prvo resi Serve drugi povoljen 1Mb link minimum za pocetak i Igru ili sta vec. Ako nekako mogu pomoci pomoci cu uglavnom punu podrsku imas od mene. Nemoj odustajati to su sve sitnice sto vrti ovaj svet. 8)
 
Ma nije mi problem da zakupim server i uzmem licencu za neku igru,ali koju konkretno.I sta,mislim,bacim 3000 eura za godinu dana,a ono igramo se ti,Le Piaf i ja :))
Sem toga ja nemam pojma o odrzavanju tih servera i o pravljenju bilo cega (pogotovo ne fles igrica).Za to bi mi(nam) trebali neki malo strucniji ljudi.A oni se ne javljaju...
 
Pazi prvo niko necae nista djabe da radi to vec znas. Drugo niko nece da mlati praznu slamu dok nevide da je nesto ozbljno. Trece u svemu postoji rizik cak i kad dises i to znas da ne pametujem.
Ovako ideju imas. Prvo trebas se odluciti da li neka mala igar ili neka velika da bi zano koliko ti je ljudi i za sta potrebno. Onda dlozae srestava koja sa mogu nest dobiti i djabe ne mislim bez novaca ali za uzvrat cinis uslugu. Zanci sve u svemu ako si odlucio ili ces odluciti da se stime bavis tako onda moras i za poceti, a na ovome forumu ljudi su dosta neozbiljni bez uvrede drugima nisu zainteresovani iti imaju pojam o ovome. Ljude ces naci na drugi naci otom potom. Sta da ti kazem ja sam za pomoci ti mogu koliko znam. Imam krsa ideja kako da se skupe pare i kako da pocnes, ali nemogu odgovornost da preuzmen jer ne zelim ja sam uvek slobodan. Za tako nesto treba puno vremene.
 

Back
Top