SPASIMO PSE

Audia

Zainteresovan član
Poruka
186
Razlog zasto ja nisam prijavila tetku je zato sto nisam sigurna da li to radi niti znam gde se prijavljuje.Ali znam da moj teca ubija pse i to puskom.Moja tetka nikada nebi ubila psa jer se iznervirala zbog nekog razloga.Ona je valjda ubila psa zato sto je lajao nocu i nije joj dao da spava .Zadnji put kad sam otisla do moje druge tetke koja zivi u istom selu raspitavala sam se po komsiskim kucama i saznala da bi svako to uradio.Neki bi ga ubili neki isterali,a neki prodali i to je za njih sasvim normalno.Pse koje sam dresirala su bili od moje druge tetke mada je jedan nazalost umro od starosti.Mislim da prijavljivanjem tih ljudi nist ne vredi .Mislim da bi trebalo da im pokazemo da shvate da to nije u redu.
 
A.ovuka hvala na odgovoru,nisam sumnjala u tvoju iskrenost zato sto si ti jedna divna devojcica koja voli kuce i suvise je monstruozno ono sto si napisala da bi sve to i izmislila.Nazalost, tragedija je i istina da postoje ljudi kao sto su tvoji tetka i teca,pogotovo u ruralnim sredinama gde se zivotinje tretiraju kao niza bica,i gde se zivotinje cuvaju samo,dok se, i da bi se pojele.Molila bih da se ova tema ne zatvori,jer je a.ovuci zaista potreban koristan savet kako da spreci dalje ubijanje pasa, kao i to,kako da utice na svoju rodbinu da promeni stav i ponasanje prema zivotinjama.
 
Da, stvarno je divno sto zelis da pomognes tim kucama i sto shvatas da ne zasluzuju tako surovu smrt. Ja nemam konkretan savet kako da im pomognes. Mozda prijavljivanje nije losa ideja, mada ne znam koliko te sluzbe rade i hoce da pomognu. Ti ljudi koji to rade psima bi trebalo da shvate da to ne valja, ali oni su odrasli u ubedjenju da su psi i sve ostale zivotinje dobre samo kad od njih imas koristi, misle da oni nisu tu da se vole. I zato tesko da mozemo da ih preobratimo i ucinimo da zavole zivotinje. Ali mora da postoji neki nacin da shvate da ubijanje nije igra. E sad kako, to bi mozda trebalo neki psiholog da kaze...
 
za lajanje nocu neverujem da je razlog(trebaveci i normalniji)ja sam imala vucjaka oko 4-5 meseci i svaku noc je lajao u 2 sata da se igram sa njim i tako do pola 4 ili 4 a ja ga veruj mi nisam upucala niti ga udorila cekicem u glavu(otrovan je ne od mene narano) tvoja tetka je cini mi se psihopata(ne zelim da vredjam ali zasto uzima pse kad ih ubija) probaj da
-je urazumis
-ako ne uspes da je urazumis zabrani joj da uzima pse
-ako ni to ne upali svaki put kad cujes da uzima pse pozovi tog koji poklanja ili prodaje i objasni
-ako nista ne uspe prijavi je
 
Ja bas jutros isutirao dva dzukca dok sam isao do prodavnice.Samo k_enjaju po bloku,pune su zelene povrsine njihovih g_ovana a da ne govorim sto cesto napadaju prolaznike. ;) :) :) :)
Sledeci put cu smajser da upotrebim ;) ;)
 
Ja takodje mislim da treba nesto da se preduzme da se zastine nausteni psi. Ovih dana u zizi javnosti je Nis, ali ja sam iz Zajecara i mogu da kazem da Nis nije jedini grad gde se ubijaju psi, vec se to radi i Zajecaru. Opstinsko rukovodstvo na celu sa Predsednikom opstine Boskom Nicicem trosi enormne sume novca na raznorazne turbo-folk manefistacije, a ne zeli da sagradi azil za napustene pse pravdajuci se da nema dovoljno sredstava.Medjutim para ima za pecene volove i dovodjenje Vesne Zmijanac, Harisa Dzinovica,Lepe Brene i da ne nabrajam vise. Po gradu kruzi prica da je za te manifestacije za poslednjih nekoliko godina potroseno vise od 500,000 eura. A za sirote kucice nema. Cak se i direktor ovdasnjeg komunalnog preduzeca hvali(taj podatak je stavljen u bilans preduzeca)kako su oni na podruciju koje pokrivaju u 2006.godini ubili vise od 1300 pasa lutalica.Tek su po reakciji 4 drustva za zastitu zivotinja iz Subotice jedno vreme prestali da to rade. I ovom prilikom se zahvaljujem tim ljudima iz Subotice.Medjutim sada se oglasio Predsednik opstine i najavio da ce na narednoj sednici skupstine zahtevati od odbornika da donesu odluku da sinterska sluzba ponovo pocne da obavlja svoje aktivnosti. A Radio-telelevizija Zajecar koja je pod direktnom kontrolom Predsednika (toliko o slobodi medija) je to sve podrzala. Pripremajuci teren za tu odluku ,kao i za vecinu odluka koja su u interesu Predsednika, prikazala je prilog o tome kako su ugrozena deca i penzioneri i kako toboze psi leze po parkovima i jedva cekaju da se pojavi neko dete da bi ga napali.
Kako ih zaustaviti?Da li postoji neka institucija koja moze da potpuno zabrani rad toj sluzbi i pokrene neke tuzbe protiv odgovornih narocito protiv Predsednika opstine i Direktora komunalnog preduzeca Kraljevica?
 
Neverovatno je koliko drzavu bas briga za zivotinje ,a kao da su mnogo vaznije folk pevacice cije pesme nebi ni trebalo da nose naziv pesme .O ovome se nesto hitno mora preduzeti. Svi vlasnici kucnig ljubimaca pogledajte pazljivo vase ljubimce .Sigurno bi vam bilo jako zao da ''nestanu''.zamislite da vas pas nestane i da ga proglase za lutaliu a onda ga ''uspavaju''
 
Malena a.ovuka posto su ti na ovu temu mnogi dali poneki svoj predlog,pa cak i ja,kako da pokusas da spasis te kuce,a ti povodom toga nisi nista uradila,ne znam da li sada ocekujes da mi dodjemo u to tvoje selo i da cuvamo strazu,sve dok tvoja pomahnitala tetka zaboravi da popije lek protiv sizofrenije, da bi na kraju postala KILL BILL.
 

Back
Top