Alergije na boju za kosu

Giordanna

Zainteresovan član
Poruka
379
Zanima me da li je neko imao iskustava sa reakcijom na boju za kosu.Kako se manifestuje,koji su sve simptomi koji se javljaju i koliko sve to moze da se iskomplikuje?Na pojedinim bojama sve je to napisano na ambalazi a na nekima ne.Sve one sadrze slicne sastojke a kako se posle upotrebe jednih moze javiti reakcija a drugih ne?Da li uopste ima nekih boja koje su na bazi nekih prirodnih sastojaka(ne kana)a da mogu kosu obojiti u svetlu boju?
 
Ja sam imala par puta reakciju na farbe za svetlenje kose sto je ja mislim normalno zbog hidrogena ali nista strasno zavisi kako se to manifestuje kod tebe'imas biljne farbe Logona one su nemacke proizvodnje probaj njih ali prvo mali pramen uvek isprobaj pa vidi :) eto
 
Manje vise sve imaju amonijak.
Reakcije tipa opekotina na glavi jer si se pre farbanja bas na tom mestu pocesala nisu alergijske reakcije.
Ono sto se ne zna to je da osobe koje su alergicne na penicilin mogu da dobiju i alergiju na farbu zbog sastojaka farbe koje su vrlo slicne osnovnom sastojku penicilina, ali se to ne desava kod svih.
Eto, prva ja, alergicna na penicilin a farbana plavusa vec godinama.
U tom slucaju alergije imaju punu svoju klinicku manifestaciju sa osipom, gusenjima i sl.
I jos nesto da ne zaboravim...nikako ne isprobavati da li ste alergicni tako sto cete nanositi farbu na manji deo podlaktice kako pise u vecina uputstava na farbi, samo cete sebi napraviti gore.
 
Uglavnom pise da se test radi tako sto se malo ciste boje nanese na predeo iza uha i to par puta ,da se saceka 48 sati pa tek onda da se boji kosa.Ja sam godinama koristila boje bez isprobavanja pa nije bilo nista ali me zanima kako L;Oreal kao poznata,kvalitetnija i skuplja boja za kosu moze da na glavi izazove blago zarenje a da jeftinije farbe to ne cine?Pretpostavljam da ako je mesto na kozi glave osteceno cesanjem ili postoji nesto tipa ekcema ili perutanja normalno je da hidrogen i hemija u farbi izazovu svrab i crvenilo.
Nije lakobiti plavusa!
 

Back
Top