Kada dan počne "bljak"

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.580
Probudite se i muka vam je, zeludac vas steze od pomisli na probleme koji vas cekaju. I onda pomislite na lepe stvari u zivotu pa vam bude bolje ili ucinite nesto drugacije ? Kako se iscupate iz jutarnjeg bednjaka.
Kakvi su to ljudi koji se bude nasmejani, i kako da ja postanem takva ?
 
i ja - prvo kafa pa problemi posle...cekaju dok se rasanim. cokoladice su pri ruci, kazem sebi da cu i tako da za godinu dana sve to da zaboravim, i krenem lepo i polako da ugadjam sebi unapred; otprilike imam zbir pozitivnih i negativnih momenata, pa se potrudim da na pozitivnoj strani bude gomila pre nego sto frka pocne; a ako sam u sred frke, e onda je obicno kasno za sekiranje i nerviranje, pa gledam kako da popravim (ili ne pogorsam) situaciju. ako situacija ne zavisi od mene, uradim sve sto mogu da sebi ulepsam dan bar malo
 
Marge Simpson:
Probudite se i muka vam je, zeludac vas steze od pomisli na probleme koji vas cekaju. I onda pomislite na lepe stvari u zivotu pa vam bude bolje ili ucinite nesto drugacije ? Kako se iscupate iz jutarnjeg bednjaka.
Kakvi su to ljudi koji se bude nasmejani, i kako da ja postanem takva ?

Kad pomislis na probleme, gledaj na njih kao na izazove. Umesto da ti dan pocne sa "kuku koji me sve problemi cekaju... " pa se razbolis od muke, a ti razmisljaj, " e danas ce moje sposobnosti resavanja problema doci do izrazaja! Dacu sve od sebe da ih optimalno efikasno resim! Dokazacu da sam dorasla izazovu!... i ustanes orna za bitku sa problemima.... I osmeh dodje sam po sebi :).
 
Sehnsucht:
Kada unapred znam da ce mi dan biti uzasan,........
vazno je da ne razmishljash ovako negativno.
znachi ,nemoj UNAPRED da kazesh sebi da ce dan biti uzasan.
nemoj UNAPRED da razmishljash negativno.
nakon budjenja pokushaj da razmishljash samo pozitivno ili UNAPRED POZITIVNO.
u sebi nemoj da izgovorish nijednu rechenicu u negativnom kontekstu ('ne volim', 'necu', 'ne mogu', 'nisam sposobna', 'ne mogu vishe',....)
umesto toga razmishljaj uvek i samo o pozitivnim stvarima koje zelish ili ishchekujesh da ti se dese ('zelim', 'danas bih volela', 'hocu..', 'imacu...",...)
 
Trudim se da razmisljam o nekim lepim stvarima.Bilo kojim.Slusam muziku u kolima i obavezno pojedem nesto slatko.Inace imam obicaj da stanem negde napolju,pogledam u nebo i zapitam se sta li ce mi lepo doneti taj dan.To me uvek oraspolozi.
 
Marge Simpson:
Probudite se i muka vam je, zeludac vas steze od pomisli na probleme koji vas cekaju. I onda pomislite na lepe stvari u zivotu pa vam bude bolje ili ucinite nesto drugacije ? Kako se iscupate iz jutarnjeg bednjaka.
Kakvi su to ljudi koji se bude nasmejani, i kako da ja postanem takva ?

Da, znam o cemu pricas, i ja se budim apsolutno bezvoljna, i sa onim klasicnim: cemu ovo ustajanje? Ali, zaista me brzo i nesvesno prodje...Cim gucnem malo kafice, nanesem maskaru na trepavice, cujem napolju gugutku...veruj mi, u tren oka, sve negativno nestane...A jos kad pomislim na sve drage ljude koje cu ugledati i na sve one fenomenalne dijaloge koje vodimo...sve je lakse! Dakle, uzivati u malim stvarima, cak i zorom, jer sve na ovom svetu postoji zbog nas, cak i male stvari koje nas okruzuju, i zele da nas usrece...:) Dajmo im sansu :) I glavu gore, svaki dan je novi dan...
Eno, cini mi se da me moja tek skuvana kafa dimnim signalima doziva :)
 
Svima hvala na lepim recima i dobroj volji.
@gost 2004, tvoj mi se predlog najvise dopao, pokusacu sa time.
@Torrente-BG , raduje me tvoj smisao za humor, pogotovo sto sam ja jedna od onih koje svoje probleme prebace na drugi kolosek, na primer, odlucim da cu se nervirati zbog tih vrabaca umesto zbog pravog problema.
 
Obaveze me nešto i ne ubedače. Ali kada mi je nešto natovareno (a da nije obaveza) i kada se to dogodilo u toku prethodnog dana (svađa, gubitak nečega, dug, nisam izašla na ispit :mrgreen: ...) probudim se sa osećajem užasavajućeg beznađa i onda zaspim ponovo da to prođe.
Što je najgore, prođe... Ali ustanem u 4.
 
hm. ja mrzim sam proces (nasilnog) budjenja - cak i kad nemam problema.
mobilni zvoni u 6.15 svako jutro a ja prvo pomislim da ne mogu to (i tako vec godinama)...

a problemi dodju posle... nakon resavanja prvog problema - stici na vreme na posao i postici da me onako bunovnu ne pregaze kola usput.
nakon tog velicanstvenog uspeha - sve drugo je piece of cake :)

ali, mozda je ovo prica nas sa niskim pritiskom...

p.s. stvarno grozna su mi samo jutra nakon nocnih mora, ili nakon nekog jezivog bola koji postoji u meni od prethodnih dana, pa ga se ne setim odmah, nego par sekindi nakon budjenja... e, to mi je najgore. i onda radim slicno lexi (kad god mogu).
 
Исто!
Мени у ствари сваки дан почиње бљак јер се будим у 7. Тачније, навијем телефон на 10 до 7, па га прекинем чим зазвони, па онда звони у 5 до 7...па онда се мучим наређујући себи ''отвори очи! отвори очи!''....брррр....
Кад идем бициклом на посао онда ме то разбуди...па ми буде мање бљак....а иначе, до пола 10, када пијем прву кафу....сва сам комирана и не могу да размишљам ни о чему....

Знам да сам размажена, знам да има људи који устају у 5 (ја им се искрено дивим)...али понекад, тако у 7 ујутру док се мучим да отворим очи помислим:''Кад ће већ једном та пензија па да се наспавам ко чоек!''

Значи, оно што ми ујутру тешко пада нису обавезе и проблеми који ме чекају, него само буђење!
 
jao u kojem sam ja bedaku ujutro vrlo cesto...meni se doslovce ne zivi...a to nije zbog obaveza koje me cekaju, nego eto tako sam raspolozena...takva mi zivotna faza... :-? realno onda kada sam umela malo vise da se radujem, kada sam imala motivaciju da uradim neke stvari u toku dana, kada sam znala da cu doziveti nesto lepo...nije bilo tako.
navijem i alarm i recurrent alarm...i ne gasim snooze ni na jednom dok ne udjem u bus...to zvoni jedno 20 puta...nakon toga idem gradom sva syebana i gledam da ne razgovaram ni sa kim... kada silom prilika razmenim nekoliko recenica sa nekim ili me zivot na drugi nacin ubaci u masinu, ili se, recimo, desi da me ozari lep dan...unormalim se...
 
ma sve ti je u glavi...problemi nisu nishta kad skapirash zhivot?...mada sam ja prilichno bezbrizhan...al shta tjete mozhe mi se mislim sam sam sebi to napravio pa je na mestu da uzhivam...e al ne znam kako da se budish sa osmehom valjda je i to neki extrem?...budi se bistre glave mislim da je to dovoljno...pure morning fazon...pazi imash i one shto se samopovredjuju i bushe koje kakvim metalima u transu...treba sve to sagledati mislim zhivot i sve...sebe njih nas one tamo u uglu sve je to pomalo povezano?...sad se.rem mada idem k tome mada mozhe se retji i da nije tako

pazi rechi...na primer : da ne sad sve ko mi i inache sve te rechi od po dva-tri slova...zashto ih nema vishe?...zashto recimo lopata nije samo "huf"...el kapirate na shta ciljam?...malo da se pojednostavi da ne postoji npr zachkoljica ili prezervativ...sve da budu kratke rechi kombinacija nekoliko slova?...jaaaao netju dalje...
 
Hellen:
Исто!
Мени у ствари сваки дан почиње бљак јер се будим у 7. Тачније, навијем телефон на 10 до 7, па га прекинем чим зазвони, па онда звони у 5 до 7...па онда се мучим наређујући себи ''отвори очи! отвори очи!''....брррр....
Кад идем бициклом на посао онда ме то разбуди...па ми буде мање бљак....а иначе, до пола 10, када пијем прву кафу....сва сам комирана и не могу да размишљам ни о чему....

Знам да сам размажена, знам да има људи који устају у 5 (ја им се искрено дивим)...али понекад, тако у 7 ујутру док се мучим да отворим очи помислим:''Кад ће већ једном та пензија па да се наспавам ко чоек!''

Значи, оно што ми ујутру тешко пада нису обавезе и проблеми који ме чекају, него само буђење!
:lol: Hellen ko da sam ja pisala tekst samo sto ja do pola deset popijem vec tri kafe... hehehehe i tako vec 12 godina... :twisted:
 
Zeno sa greskom - bolje pij vodu (ako ti je do razbudjivanja i podizanja pritiska). Efekat isti, a zdravije je.

Mardz - setila sam se jednog recepta - vesela muzika! Gledaj da ukljucis radio ili neki CD sa vedrom jutarnjom muzikom cim otvoris oci... i onda pevaaaaj :)

Za danas (i obrati paznju na tekst! :)):
LOVELY DAY - Bill Whiters

When I wake up in the morning love
and the sun light hurts my eyes

And something without worning love
bears heavy on my mind.
Then I look at you and the world's alright with me

Just one look at you and I know it's gonna be -

A lovely day - lovely day
lovely day
lovely day
lovely day....

When the day that lies ahead of me seems impossible to face
And someone else instead of me always seems to know the way
Then I look at you and the world's alright with me

Just one look at you and I know it's gonna be -

A lovely day - lovely day
lovely day
lovely day
lovely day
 

Back
Top