Rotvajler

Да, лињају се. Ако су у дворишту, онда једанпут годишње, а ако су у кући или стану два пута годишње. Али није страшно, све то четка може да реши.
 
znas li prosecan vek rotvajlera
mili ti se imala rotvajlera da li se desava da grize kablove (ja cu skloniti samo pitam) i da li laju nepotrebno

izvini sto ne persiram znam da sam dete i da treba ali na forumu ne osecam potrebu
 
Не мораш да ми персираш, овде смо сви малтене "фамилијарни".

Хм, просечан век ....доста су осетљиви, обично 8 до 10 година, супер је ако пређу 10-ту.
Што се тиче грижења, свако штене мањ-више нађе нешто за грижење, према томе, не могу да кажем да ли ће да гризе каблове. Мој пас је обожавао да цепа тапете, каблове је мимоишао док ми је мачак уништио каблове од мобилних телефона. Ако ћеш узимати штене буди спремна да ти нешто "страда" у кући, то је неизбежно.
Што се тиче одгајања, треба да се вратиш мало уназад, тамо сам писала о њима. Ако ти нешто не буде јасно, лако ћемо да се консултујемо овде када будеш узимала пса. Овако унапред нема потребе. Једно морам да те упозорим: заиста им треба чврст и непопустљив газда и мора да буде газдина задња иначе буде проблема.
 
ne mislim da ce da me ujede nego ako nekad joj se nesto ne svidi cula sam za neku rasu kad su hteli da je spuste sa krevete ali neverujem da ce na mene rezati ponasacu se prema njoj kao prema princezici i krisom kad mi mama nije tu dacu joj da jse popne kod mene na krevet
nebi ja nju udarila ali cujem da bi trebalo ako ne slusa pa da li mogu batine da se mimoidju
 
a da li bi ishrana mogla da tece ovako otprilike
vise / manje
prva faza: granule/kuvano
druga faza: jednako
treca faza: kuvano /granule
prva je kad je stene a treca kad poraste
 
Могуће је да ће покушати да зарежи, ипак је то раса склона доминацији. И мој је покушао једном па сам истукла. Да се разумемо - ја нисам убила пса од батина нити сам га злостављала, једноставно мора, што би се рекло, да добије по "тамбури" да би знао где му је место. И шта сме и шта не сме. За све остало постоји васпитавање у комбинацији са дресуром. На мене је зарежао када сам покушала да му узмем кост а то сам урадила из разлога што, у случају да му неко "подметне неку кост или било шта слично помешано са отровом" да могу да му узмем/извадим из уста. Значи, због његове безбедности. Знам много ротвајлера којима власници нису показали "где му је место" па су били у ситуацији да им је пас изуједао неког или је побегао од куће или просто не смеју да га пусте напоље. Зар ти то треба?

Што се тиче исхране, најбоље је да буде мешовито, јер они имају проблема са желуцем па треба водити рачуна.
Мог пса сам првих годину дана хранила куваном храном уз додатак Кафортана, после сам почела да му купујем гранулирану храну да би на крају прешла на мешавину кувано/грануле. Строго води рачуна да се пас не угоји, јер ће му страдати и леђа и ноге, тј. зглобови ногу. Веома су алави и треба да имају тачну дозу хране без обзира што он и даље тражи још и делује гладно.
 
Теби сам већ путем ПП-а објаснила који одгајивачи из твог избора ми делују ок, надам се да си сачувала ту поруку. За остале, ево контакт:

VOM BENI
VIGNJEVIĆ LEONID
Partizanska 16, 21410 FUTOG
tel:021/895-557

OD SREMČIĆA
SREMČIĆ GORAN
FRUŠKOGORSKA 12, 21410 FUTOG
 
Управо сам приметила на сајту једне одгајивачнице да је угинуо врхунски примерак ротвајлера са нашег простора и то од болести којој је склона ова раса. Не би било лоше да буду упућени сви који желе да узму ову расу. У питању је torsio ruptura ventriculi - увртање желуца. Овај пас је угинуо у 9 години свог живота, а мој у 8-ој. Колико знам, болест је генетски наследна и неизлечива, када дође до тога ради се операција али је заиста мала вероватноћа да пас преживи. Решење постоји, колико знам, а то је да се штенету уради операција при којој се тај желудац "подиже" и подвезује да не "виси". Више објашњења о тој болести можете прочитати овде:

http://www.zivotinjsko-carstvo.com/psi/torzija.php
 
steta za kucu oni bi svi trebali duze da zive ali zivot je takav

mislila sam da li ih poznajes naravno da sam sacuvala poruku ali bi tela da gledam dresuru a bilo bi glupo da dodjem na vrata i kazem ja bih zelela da gledam dresuru rotvajlera
inace reko da cu dobiti rota sto znaci da nije iz odgajivacnica
i mozes li mi reci sve njihove bolesti koje znas ja cu ostalo o njima(bolestima) naci
 
Аха, ти ме питаш за дресуру. Искрено, не знам никог тамо ко се дресуром бави а и дуже време нисам у "тим водама". Можда да зовеш Кинолошко друштво у Новом Саду па да их питаш да ли имају информацију ко се све бави дресуром.

Што се тиче болести, ето, то им је главна мана, то са торзијом желуца, затим дисплазија кукова а све остало је мање-више битно, тј. излечиво је и није опасно, тако да нема потребе да ти наводим. У суштини су отпорни пси.
 
nemoj da brines za bolesti rota, on je u jako otporan pas! Samo nadji iz dobrog legla i potrudi se da roditelji imaju snimke kukova, tj da imaju dokaz da nemaju displaziju! ako to dobro uradis, vec si na konju, oni nemaju srcanih problema, a sto se tice uvrtanja zeludca, to je problem kod vecine pasa sa dubokim grudnim kosem (jednom kad sam bio kod veterinara, bio je doberman kome se to desilo), ali sam cuo da to moze da se desi i dogama, boxerima itd... Tako da sto se bolesti tice, samo u startu obrati paznju na leglo, jer displazija mozze da se vidi, tek kad pas napuni nesto vise meseci, a tad ce uveliko biti u tvom vlasnistvu! Zato se isplati uzimati kod proverenih ljudi, kao i sve ostalo u zivotu...
 
Pa zapravo displazija kod tako malih kuca (2-3 meseca) moze da se uoci mozda jedino ako je 6. stepena, dakle definitivno najgora. A cak nisam sigurna da moze uopste da se uoci na tako malom stenetu. Jedina prevencija protiv toga je to da su roditeljima uradjeni snimci kukova i potvrdjeni od strane veterinara da su u ok stanju. Ostalo sve "odokativno" manje vise ne moze da se utvrdi.
Inace procitala sam za rotove na forumu balkankinology da su rotovi vrlo slabasni sa zdravljem, i da im cak smeta i promaja koja moze da dovede do upale pluca :confused: I to pise na temi posvecenoj samo rotovima. Moram da priznam da sam ostala u shoku, jer koliko znam oni nisu bas tako bolesljivi.
 
Mackic:
Pa zapravo displazija kod tako malih kuca (2-3 meseca) moze da se uoci mozda jedino ako je 6. stepena, dakle definitivno najgora. A cak nisam sigurna da moze uopste da se uoci na tako malom stenetu. Jedina prevencija protiv toga je to da su roditeljima uradjeni snimci kukova i potvrdjeni od strane veterinara da su u ok stanju. Ostalo sve "odokativno" manje vise ne moze da se utvrdi.
Inace procitala sam za rotove na forumu balkankinology da su rotovi vrlo slabasni sa zdravljem, i da im cak smeta i promaja koja moze da dovede do upale pluca :confused: I to pise na temi posvecenoj samo rotovima. Moram da priznam da sam ostala u shoku, jer koliko znam oni nisu bas tako bolesljivi.
Pa to sam i ja mislio, nema sanse da se kod tako malih primeti displazija, zato mora da se trazi od odgajivaca snimak oba roditelja i potvrda zdravlju!
 
mili jako ti hvala ja sam sve vise luda za rotvajlerima a ti znas dosta o njima a ako roditelji nemaju bolest to znaci da nema ni stene ili ne znaci
ne uzimam stene iz legla vec sam rekla vec od prijatelja
jako mi se svidja onaj sa macaom sto preskace prepone sa malim stenetom ma sve su lepe

ps:izvini ako gnjavim
 

Back
Top