Rotvajler

citam danas da su 4 rota ubila staricu u portugaliji nakon cega je vlada preduzela dodatne rigorozne mere za drzanje opasnih rasa...

mogu da razumem one koji ga cuvaju za zaradu ili cuvanje terena, ali kao ljubimca e to ne kapiram...
 
To sam i ja danas procitala u blicu.
Sto ga ne bi drzali kao ljubimca? Pa nije pas masina pa da obavlja samo odredjene poslove i da donosi profit. Meni je bas drago kad vidim da je neko nekog "opasnog" psa uzeo da ga voli, pazi i mazi. Usput pre ce psi cuvari da ubiju nekoga nego oni koji su drzani kao kucni ljubimci. A posto nisu napisali detalje te price mozemo samo da nagadjamo zasto i kako su je ubili.
 
ama geni su geni, sto rece neki americki predsednik - leopard svoje pruge ne menja...

a ti bese volis rota, bas me cudi, nisam to ocekivao od devojke koja ima zlatnog retrivera.... izgleda da prelazis u svoju suprotnost???
 
U principu da, skoro su ista rasa, cini mi se da je staff nastao od pita. Mada ih ja vise uopste ne razlikujem. Ranije sam mislila da se samo stafovima seku usi a sad ispade da se seku i pitovima. Mislim kad neko na izlozbi uspe da prosvercuje pita kao staffa onda ti je jasno koliko su razliciti.

Sta je tu cudno sto mi se svidjaju retriveri i rotvajleri? Meni su se rotovi svidjali jos odavno (a i moj avatar govori dovoljno ;) ), prvenstveno zbog fizickog izgleda, a retrivere sam "upoznala" kasnije pa sam tako i dobila jednog. Mozda bih i uzela rota da ih se moja mama ne plasi. Ali uspevam polako da je "lomim" time sto joj pokazujem slike malih rotica, a i moram da je spremim za jednu buducu roticku. ;) Retrivere naravno obozavam, a zbog Tedija cu ih uvek obozavati.
 
dobar sajt....

za pitbula pise - lojalan pas, idealan za decu obozava da se igra sa njima, strpljiv je na njihovu gnjavazu itd a onda pise - ali ne ostavljati ga samog sa decom koja nisu clanovi porodice.... hahaha

ili na drugom mestu za staforda kaze - postoji prica da napada ljude i da je ljudozder ali to nije tacno, on ne podnosi samo druge pse i ostale zivotinje.....

a na dog-bestu neki vlasnik kaze - nikad se ne dira prvi, ali kad ga drugi pas napadne prosto poludi.......

svi znamo da psi vole da se malo grublje igraju jedni s drugima, bas se pitam da li pit-bul zna za salu, da li ume tako...
 
Да ли можете да схватите да пас никад није крив? Значи, ако су та 4 рота напала жену, за то је крив искључиво онај коме ти пси припадају. Страшно ме нервира кад почну да "црне" неку расу зато што је урадила ово или оно, а где је власник у целој тој причи? Има разлога зашто је законом прописано да се пас држи на повоцу и да носи корпу и то мислим првенствено на псе код којих постоји тенденција ка уједању и агресивности. Није пас крив кад неко од њега направи потенцијалну "машину за убијање".
Ја сам имала ротвајлера, и бавила се дресуром .... и шетала и дресирала ротвајлере од људи који нису имали времена да се баве њима .... на крају би падао коментар типа: "ја свог пса не могу да препознам" колико би се показао социјализован и васпитан.
 
dragojIo:
inace ako sam dobro shvatio pit-bul i staford je jedna ista rasa?

Razlika jeste mozda mala ali je i drasticna,a dog best su preprodavci pasa i seljaci ali clanci su istiniti slozio se ti sa tim ili ne...Ima gena ali pas je nastao od vuka ako ti nisi dovoljno dobar vodja copora moze i pekinezer da pravi problem!
 
Mili:
Да ли можете да схватите да пас никад није крив? Значи, ако су та 4 рота напала жену, за то је крив искључиво онај коме ти пси припадају. Страшно ме нервира кад почну да "црне" неку расу зато што је урадила ово или оно, а где је власник у целој тој причи? Има разлога зашто је законом прописано да се пас држи на повоцу и да носи корпу и то мислим првенствено на псе код којих постоји тенденција ка уједању и агресивности. Није пас крив кад неко од њега направи потенцијалну "машину за убијање".
Ја сам имала ротвајлера, и бавила се дресуром .... и шетала и дресирала ротвајлере од људи који нису имали времена да се баве њима .... на крају би падао коментар типа: "ја свог пса не могу да препознам" колико би се показао социјализован и васпитан.

Istina pas mora biti socializovan..Samo neznam da li znash da sve velike rase bez obzira na agresiju moraju biti na kratkom povocu,sa korpom,sa papirima,cipovani i uredno vakcinisani inace placash kaznu...A sve ovo naravno traze dok si u shernji...(napminjem i papire)
 
Ма знам какав је закон! Чак и штенци после 4. месеца старости морају имати корпу, веровали или не. Само мислим да, када би се власници озбиљније бавили социјализацијом својих паса, овакве мере не би биле потребне. Осим чиповања и вакцина, наравно. Питам се, како да се одбрани један пас ако га нападне други пас, далеко опаснији од њега? Става сам, ако су баш сви пси на повоцу и имају корпу, онда ће и мој, а ако не, па зашто бих ја малтретирала свог пса а други би се слободно шеткао около?
 
Mili:
Да ли можете да схватите да пас никад није крив? Значи, ако су та 4 рота напала жену, за то је крив искључиво онај коме ти пси припадају. Страшно ме нервира кад почну да "црне" неку расу зато што је урадила ово или оно, а где је власник у целој тој причи? Има разлога зашто је законом прописано да се пас држи на повоцу и да носи корпу и то мислим првенствено на псе код којих постоји тенденција ка уједању и агресивности. Није пас крив кад неко од њега направи потенцијалну "машину за убијање".
Ја сам имала ротвајлера, и бавила се дресуром .... и шетала и дресирала ротвајлере од људи који нису имали времена да се баве њима .... на крају би падао коментар типа: "ја свог пса не могу да препознам" колико би се показао социјализован и васпитан.


Upravo tako. Sve zavisi od vlasnika.
 
dragojIo:
dobar sajt....

za pitbula pise - lojalan pas, idealan za decu obozava da se igra sa njima, strpljiv je na njihovu gnjavazu itd a onda pise - ali ne ostavljati ga samog sa decom koja nisu clanovi porodice.... hahaha

ili na drugom mestu za staforda kaze - postoji prica da napada ljude i da je ljudozder ali to nije tacno, on ne podnosi samo druge pse i ostale zivotinje.....

a na dog-bestu neki vlasnik kaze - nikad se ne dira prvi, ali kad ga drugi pas napadne prosto poludi.......

svi znamo da psi vole da se malo grublje igraju jedni s drugima, bas se pitam da li pit-bul zna za salu, da li ume tako...


Pa sve sto je napisano za pita i stafa je tacno. Stafovi zaista retko napadaju ljude, moraju da budu bas isprovocirani (procitala sam na forumu balakankinology, nekom liku su ukrali dva odrasla stafa iz njihovih boxeva! ), a takodje je tacno da pit zna da napadne tudju decu u svojoj kuci. Nekad zna i svoju... A takodje je tacno da stafovi retko napadaju prvi. Moj pas obozava da ih provocira na tuchu, i nikada do sada nijedan od njih nije reagovao dok moj pas nije zarezao. Srecom pa se nije ni sa jednim dokacio nesto ozbiljnije, tako da ga sad drzim podalje od svih pasa te rase (osim ako nisu zenke, sa njima je super).
 
Mili:
Ма знам какав је закон! Чак и штенци после 4. месеца старости морају имати корпу, веровали или не. Само мислим да, када би се власници озбиљније бавили социјализацијом својих паса, овакве мере не би биле потребне. Осим чиповања и вакцина, наравно. Питам се, како да се одбрани један пас ако га нападне други пас, далеко опаснији од њега? Става сам, ако су баш сви пси на повоцу и имају корпу, онда ће и мој, а ако не, па зашто бих ја малтретирала свог пса а други би се слободно шеткао около?


E O TOME I NA ZIVOTINJSKOM CARSTVU NA TAJ NACIN I JA SAM KOMENTARISALA!!!
NE STAVLJAM KORPU DOK NESTAVE SVI!!!
ALI IMA PROBLEM TU JOSH JEDAN LJUDI KADA VIDE KORPU JOSH GORE REAGUJU JER SU NE UPUCENI PA MISLE DA SE TO STAVLJA SAMO KADA PAS UJEDA!!!
 
Јао, знам за те њихове реакције! Људи просто нису навикнути на то да постоји закон који то захтева.
Сад знам да ово нема везе са темом и целом причом, али можете мислити кад су за мог ротвајлера коментарисали како је то, у ствари, пит бул? Па људи не знају ни коју расу шетате, а камоли остало.
 
Ma ovde vlada opste ne znanje, kako o samim psima, tako i o rasama pasa. I jos kad neko pocne da uvodi zakone bez prethodnog informisanja nastaje opsti haos. Generalno mislim da je glupo uvoditi zakon da je svaki pas obavezan da nosi korpu, jer toga nema ni u zemljama na koje pokusavamo da se ugledamo. Naravno da postoje psi koji moraju da nose korpu kad se setaju na javnim mestima, ali nisu svi psi agresivni i potencijalni "koljaci". Videla sam na animal planetu u onoj emisiji gde hapse zlostavljace zivotinja, dok su tako ti panduri stajali na ulici pored njih je lepo prosao covek sa rotom koji jeste bio vezan, ali ne na nekom prekratkom povocu, i bez korpe. Oni su ga videli ali se nisu ni okrenuli. Sto ce reci da cak i kod njih takvi psi nisu u obavezi da nose korpu. U sustini trebalo bi da se vlasniku poveri sud o tome da li ce psu stavljati korpu ili ne, jer bi svaki covek trebalo da zna kakvog psa ima u kuci. Ali sad stvaljati korpe pudlicama, kokerima, pa i retriverima i labradorima je cist primer neznanja i gluposti.
 
Mili:
Да ли можете да схватите да пас никад није крив? Значи, ако су та 4 рота напала жену, за то је крив искључиво онај коме ти пси припадају. Страшно ме нервира кад почну да "црне" неку расу зато што је урадила ово или оно, а где је власник у целој тој причи? Има разлога зашто је законом прописано да се пас држи на повоцу и да носи корпу и то мислим првенствено на псе код којих постоји тенденција ка уједању и агресивности. Није пас крив кад неко од њега направи потенцијалну "машину за убијање".
Ја сам имала ротвајлера, и бавила се дресуром .... и шетала и дресирала ротвајлере од људи који нису имали времена да се баве њима .... на крају би падао коментар типа: "ја свог пса не могу да препознам" колико би се показао социјализован и васпитан.

da, pas nije kriv u pravnom smislu, vlasnik je odgovoran za njega i vlasniku ce se suditi.

ali ima i nevaspitanih retrivera pa su je ipak pojeli rotovi.... i zato treba ne samo otvoreno reci vec i posebno naglasiti da je odredjena rasa sama po sebi opasna i da necinjenje u pogledu vaspitanja i zastitnih mera predstavlja veliki rizik....
a ne da u opisima rasa daju onakve hvalospeve cime samo uspavljuju buduce vlasnike....
 
Ali pazi, ako ti za jednu rasu eksplicitno kazes da je opasna i da je se treba cuvati i ophoditi sa oprezom, onda ces stvoriti masovnu histeriju. Jer ce onda ljudi na ulici da vriste i da beze od svakoga ko ima tog psa, a to je moras da priznas ipak ludilo, koje se uglavnom zavrsava lose po pse a ne po ljude. Kao sto su uostalom uradili za pit bula. Pocele da izlaze vesti kako oni ujedaju ljude za lice, nakaze ih i sta ti ja znam sta, i sta se desilo - masovno su poceli da histerisu kad vide takvog psa na ulici a u sustini nisu znali nista o toj rasi. Kao na primer da rot ima duplo jaci ugriz od pita, kao i to da je argentinska doga mnogo agresivnija i da se gluvi primerci argentinske doge odmah uspavljuju, kao i to da je i sam cane corso mnogo jaci i agresivniji od pita. Ali jel neko prica o njima strasne price? Ne, jer ih mediji nisu spominjali pa ljudi ni ne znaju da takvi psi postoje.
 
i mache kad ti stize shtene rota?

kazes jaci ugriz od pita to nisam znao...
ne volim teshkashe ali mi se kod rota svidjaju one dve tackice kao lazne oci, mislim da to ima svoju funkciju zbunjivanja protivnika i nije obicna shara...
 
Pa nece skoro... jos uvek nemam uslove za dva psa, ali cim se napravi mesta za jos jednog rotic upada ;) :D

A to za ugriz sam videla na youtube.com, ima snimak gde testiraju jacinu ugriza nemackog ovcara, pita i rota.

E to na okicama se zove palez, ne znam da li ima neku posebnu svrhu, ali dosta pasa ih ima, kao recimo dobermani, bernski planinski psi, a ima dosta mesanaca koji imaju takve sare.
 
volio bi da mi neko pokloni skotskog ovcara jer stwarno neznam zasto da kupujem psa to mi je uzasno glupo
kod kuce imam jednog malog psa i nisam znao sta je a bio je bas malen i preljep da bi nakraju saznao da je rotvajler
flame swordman
Zar nije glupo prodavati-kupovati,zar ovo nisu tvoje reci.
Al si ti neka jevrejcina.
 

Back
Top