Rotvajler

poz,vidim da se razumes u rotvajlere,a ja pojma nemam,a imam problem sa istim,u pitanju je zenka,stara 2,ili 3 godine....sve u svemu,selimo se u kucu koju nam ostavlja brat mog decka,a ostavlja nam i rotvajlerku,kaze da je mirna,ali ja se po malo plasim....inace je u boksu...ja se plasim da ako je pustim iz boksa,da ce me napasti,ili ako udjem unutra njenog boksa,dok stavljam povodac,itd...ne znam kako da se ponasam prema njoj sada,ni kako da se ponasam sa njom....
 
poz,vidim da se razumes u rotvajlere,a ja pojma nemam,a imam problem sa istim,u pitanju je zenka,stara 2,ili 3 godine....sve u svemu,selimo se u kucu koju nam ostavlja brat mog decka,a ostavlja nam i rotvajlerku,kaze da je mirna,ali ja se po malo plasim....inace je u boksu...ja se plasim da ako je pustim iz boksa,da ce me napasti,ili ako udjem unutra njenog boksa,dok stavljam povodac,itd...ne znam kako da se ponasam prema njoj sada,ni kako da se ponasam sa njom....
Zasto se plasis? Da li se generalno bojis pasa?

Ja se ne bih bojala psa koji zna da zavisi od tebe, Psi su mnogo intelegentniji nego sto mi (ljudi) mislimo.'Nikada ne ujedaju ruku koja ih hrani.
Rotvajleri su divne zivotinje, pridji joj, reci koju lepu rec, volece te "do groba". Svog naravno;)

I nista ne brini, ti ces od nje sve da naucis samo kada je pomazis i kada vidi povodac.:heart:
 
Zdravo svima! Pridruzujem se temi jer me interesuju tudja iskustva. Pre nekoliko dana sam dobila malog rotfrajera od 3 meseca :) pa mi je svaki savet i pomoc neophodna, a vidim da vas ima dosta sa iskustvom. Za sada je fin, igra se samo sto svi pokusavaju da me uplase frazom da je rotfajler tempriana bomba ukoliko ne znas da upravljas njime. Iskreno, mislim da sasvim normalan odnos uz disciplinu i malo kucne dresure moze da napravi jako dobrog psa. Mislim da cemo se lepo slagati :)
 
Rotvajleri, nem. Rottweiler jesu po prirodi temperamentni i dominantni psi, valjalo bi za početak pogledati par epizoda Šaptača psima, on uči vlasnike kako da budu vođe čopora. The dog whisperer, ima, mislim, puno čak celih epizoda na youtube, na kanalu National Geographic.
 
Pozdrav svima :) Potreban mi je savet. Mama je pre par dana pred kapijom našla rotvajlerku u jako lošem stanju, mršavu i povredjenu. Od tada je hrani i ona se polako oporavlja. Ne znamo još uvek koliko je stara, verovatno nikada nećemo saznati šta joj se dogodilo. Mama nema nikakvog iskustva sa psima, neće je zadržati. Šta bi bilo pametno uraditi ? Hvala svima na bilo kakvom predlogu :)
 
Kao prvo, treba da je odvede kod veterinara ili na neki drugi način da proveri je li pas čipovan. Kao drugo, treba da je slikate, da napišete par reči o njoj i da je oglasite na što više mesta za udomljavanje. Npr. je li joj kupiran rep, da li i kako reaguje na druge životinje, na decu, da li pokazuje neku specifičnu reakciju u nekoj određenoj situaciji (moja spasena kuja se recimo jako plaši muškaraca, od dečaka koji su tek prohodali do deda koji neće još dugo hodati po Zemlji)... I treće, da se povežete sa nekim društvom za zaštitu životinja da ih pitate za savet, možda i logističku pomoć u udomljavanju, npr. za ugovor o odgovornom udomljavanju...

I još jedan savet: neka mama još malo razmisli, odrasli psi kojima je pružena druga šansa su izuzetno zahvalni i to i pokazuju. Moja Mrvica je čist primer za to. :heart:
 
Pozdrav svima :) Potreban mi je savet. Mama je pre par dana pred kapijom našla rotvajlerku u jako lošem stanju, mršavu i povredjenu. Od tada je hrani i ona se polako oporavlja. Ne znamo još uvek koliko je stara, verovatno nikada nećemo saznati šta joj se dogodilo. Mama nema nikakvog iskustva sa psima, neće je zadržati. Šta bi bilo pametno uraditi ? Hvala svima na bilo kakvom predlogu :)

U svakom gradu ima ( hvala Bogu) drustvo za zastitu zivotinja, pitaj u opstini za adresu, broj telefona pa se obrati njima.
Iskustvo tu ne igra nikakvu ulogu, samo zelja da li ce je zadrzati ili nece. ja bih je zadrzala, da sam na mestu tvoje mame i da imam dvoriste. To je vec savrseno
dovoljno za pocetak. Zenke rotvajlera su najverniji psi na svetu. I najzahvalniji.
 
Uzela sam zenkicu rotvajlera ima 4 meseca,vec je 2 meseca sa mn,dobra je maza je,ali imamo problem kada jede rezi kada je mazimo i kada se igramo lopticom donese je ali rezi..ne bih zelela da bude agresivna,pogotovo sto je stalno petogodisnji decak s njom..a inace sam puno negativnih komentara cula kad sam rekla da je imam..jel neko imao taj problem i kako ga je resio?
 
Uzela sam zenkicu rotvajlera ima 4 meseca,vec je 2 meseca sa mn,dobra je maza je,ali imamo problem kada jede rezi kada je mazimo i kada se igramo lopticom donese je ali rezi..ne bih zelela da bude agresivna,pogotovo sto je stalno petogodisnji decak s njom..a inace sam puno negativnih komentara cula kad sam rekla da je imam..jel neko imao taj problem i kako ga je resio?
To ne sme, na licu mesta moras da to da sprecis. Ona je jos mlada i mala, daj joj nesto da jede iz ruke i onda MORA da dozvoli da joj to i uzmes iz usta. onda joj ponovo daj
i hvali je, miluj. Ovo za igranje nije "opasno" jer i moj pas rezi kada razvlacimo neku igracku, ali to nije rezanje za strah, nego rezi iz zadovoljstva.

- - - - - - - - - -

Inace su rotvajler devojcice jako pitome i zaltne, pouzdane u okviru svoje porodice, narocito sa decom.
 
Stvar manjka autoriteta, mora na vreme da se sanira. The dog whisperer, ma koliko ga pojedinci kritikovali, je odličan. I još nešto, kod rotova igra nadvlačenja može da bude mač sa dve oštrice baš zato što su skloni dominaciji. To sutra može da bude problem i kad je treba očistiti od glista ili tako nešto banalno.
 
Pozdrav Za Sve Članove.Novi sam na Forumu.Zanima me vase Misljenje o Rotvajleru,dvoriste mi nije ogradjeno pa da li da ga uzmem zbog dvorista sto nije ogradjeno tj. nema ograde ili da sačekam dok stavim ogradu.
Nikada do sada Nisam imao psa,a rot mi se svidja.Imam dovoljno vremena za njega.Zenka ili Muzijak.
Unapred HVALA !!!!!!
 
U neograđeno dvorište se ne dovodi pas, posebno ne pas čuvar kakav je rot.
Rot je ok ali mislim da je za prvog psa povoljnija neka druga vrsta, manje masivna i pitomijeg karaktera.
Ali prvo ograda.
 
Pozdrav :) zanima me da li neko ima misljenje kako se rot moze ponasati u drustvu psa druge rase? konkretno imam rota muzjaka, star je pet meseci, socijalizujem ga maksimalno koliko je to moguce, u setnje medju ljude i medju pse, imam kucu pored mene dva odrasla retrivera kod kojih ga stalno vodim, pa bih uzela i dogo argentino, bebu naravno, muzjaka takodje. Inace imam dvoriste, mali rot je do sada i bice uvek pusten u dvoristu, posvecujem mu punu paznju i ljubav. Ja mislim da iako se radi o dve ''opasne'' rase, da je nacin odgoja najbitniji i da ne bi trebalo da bude problema kada odrastu, ne bi trebalo da bude netrepeljivosti ako su od malena zajedno i socijalizuju se. Zanima me da li je moje misljenje dobro i da li je ok da uzmem drugog psa? Inace vec sam imala rota pre njega tako da nisam ''novopecena'' vlasnica :)
 
JMIletić @

neće biti problema što se tiče od strane rota
iako su to izrazito teritorijalni psi, prema psima manjih rasa, štenadima su izuzetno 'slabi' i tolerantni
a pošto uzimaš drugog psa kao štene, brinuće se o njemu kao rod rođeni i srodiće se vremenom,
a nadam se da će nametnuti jak autoritet prema argentinu koji su malo ljućeg karaktera

moj rot nikad nije zalajao i pokazao agresivnost prema deci, malim psima, ženkama
i slaže se savršeno sa svojim da kažem bratom Bigijem mešancem koji ga je u principu odgajio, branio, čuvao,
brinuo se o njemu kao o svom rođenom
 

Back
Top