trcanje

Prvo postavi sebi pitanje "ZASTO TRCIM?"
Sta je tebi bitno uopste???
Da sebe unapredish i da povecas kondiciju a samim tim i bolje se osecas ili da imas zaobljenu zadnjicu?????

Ne kapiram te uopse?

Ako hoces zadnjicu idi na aerobik, a ako hoces bolju kondiciju,pluca,srce, onda idi na trcanje.

A kako ce tebi zadnjica da izgleda prilikom skidanja kalorija ili bilo sta drugo...to ti niko ne mzoe odgovoriti jer ti oblik zavisi od tvoje konstitucije tj od DNK.
Medjutim sta god da radish, moze ti samo pomoci.
Na leto na stadionu nisam video nijednu atleticarku sa losom zadnjicom.....toliko ti mogu potvrditi.
 
Moram priznati da se posle trcanja osecam fantasticno :lol:
Inace,ne trcim zbog gubitka kalorija,nemam problema s tim,ali me onako interesovalo sta se ustvari desava dok trcim.
Hvala.
 
jedini savet koji bih mogla da ti dan je da dok trcis da grcis misice guze potrebna je koncentracija da radis dve stvari istovremeno ali veruj mi ja sam tako trcala i rezultati su vidljivi!
Srecno u oblikovanju guze!

PS>Najbolje bi bilo da radis cucnjeve...
 
Živiš li u zgradi?

na nekom višem spratu?

ako zelis dobru guzu, penji se stepenicama svaki put... osim nocu, zaje*ano je, ima raznih ...

po dvadesetak spratova, dva-tri puta nedeljno...

Videces super rezultate.
 
ja sam pochela da trchim...skoro...
skoro svaki dan...svaki drugi...
prvenstveno radi kondicije.....i da se malo"popravim" do leta...

a zbog oblikovanja mishicja vecj odavno idem na aerobik...

ps: nemam problema sa guzom :mrgreen:
 
Trcanje je zakon za oblikovanje misica (svih, pa i guze), a ko kaze drugacije lupeta gluposti. Bitno je i to sto nije monoton sport, kao na primer aerobik, a takodje je odlican za srce, pluca i uopste ceo anizam. Stepenice su dobre, ali trcanje negde napolju nista ne moze zameniti. Ali pazljivo ako imas problema sa zglobno -kostanim sistemom, a narocito kolenima. Ja sam trenirala atletiku pre desetak godina i to je najbolji sport kojim se covek moze baviti.
 
Bitno je da se shvati razlika izmedju dugog trcanja istim tempom koje je postalo popularno zahvaljujuci Kuperu i trcanja u intervalima.
Dugo trcanje ti nece pomoci da oblikujes guzu, a nece ti ni pomoci da oblikujes ni ,jedan misic.
S druge strane trcanje u intervalima (promena ritma od brzog do sporog i tako nekoliko puta) ce ti pomoci da razvijes misice i da oblikujes guzu.
 
Mali37... nekako se ne bih slozio sa tobom... po mojim saznanjima, jedna od podela fitnesa je na Fitnes po Kuperu i Fitnes po Dzejn Fondi... Prvi se zasniva na izucavanjima jednog od najpoznatijih fiziologa (Cooper), i iskljucivo je vezan za zdravlje i podizanje fizickih sposobnosti (koliko me secanje sluzi Cooper je bio dosta posvecen astronautima i pilotima borbenih aviona, pa su zbog njih i nastali cuveni Kuperovi testovi)... Fitnes po Dzejn Fondi, je nacin vezbanja koji je popularizovala glumica Dzejn Fonda, i on ide u drugu krajnost, dakle njen primat je oblikovanje tela!
Devojka je pitala da li trcanje utice na oblikovanje guze? Odgovor je DA, naravno da utice! Medjutim po mom misljenju ima mnogo boljih aktivnosti od trcanja, pogotovo sto trcanje moze izazvati neke nus efekte koje devojke nikako nece pozeleti! Ovde ne mislim na povrede vec, kod vecine rekreativaca sagorevanje masti krece nakon 30-og minuta trcanja (kazem kod vecine, jer to zavisi od vise faktora... ali to je neki prosek), i kao sto nam je poznato, zenske grudi su u velikom procentu sastavljene od masnog tkiva... tako da brlo lako moze doci do smanjenja grudi.
Inace kako to dugo trcanje ne utice na oblikovanje guze zivo me zanima? Rekreativci trce gurajucim korakom (za razliku od atleticara koji to rade grabecim), dakle da bi se desilo opruzanje u zglobu kuka neophodno je da dejstvuju m. gluteus maximus, medius, minimus, dakle najbitniji misici zadnjice, i nakon 30min trcanja u njima krecu da se tope masne naslage (u njima i oko njih), samim tim dolazi do njihovog oblikovanja... Mada opet kazem ima mnogo boljih aktivnosti od trcanja :) A sto se tice atletike, to je druga stvar, atleticarke stvarno imaju zavidan oblik zadnjice, ali one uz trcanje rade milion vezbi....
 
Pretpostavio sam da si mrsavije (leptosomnije) konstitucije... zato ti kolena i krckaju, vrlo verovatno je da su ti dosta slabi kvadricepsi, pa ligmaenti trpe veliki napor i verovatno da su primorani da preskacu preko raznih neravnina na kostima (tuberculumima, ako zelis da proguglas) sto ti cujes kao krckanje... Dakle ojacaj butine :)
 
difrent from others...:
ja redovno trcim ali me bole kolena i krckaju i zvece kao kod kostura.sta bih mogao preduzeti povodom toga.inace sam mrsavije gradje....

Ako te zanima, mogao bi da probas multivitamin od Natrola "Take One" koji pored mnostva minerala i vitamina ima i kompleks za zglobove . . .
 
cute_kitten:
A da li trcanje utice na povecanje mase misica lista? I ako to ne utice, kojim sportom da se bavim, ili sta da radim da bih povecala doticne misice? :)
Pozdrav
Radi ovako:
Stani nožnim prstima i delom stopala do nožnih prstiju na ivicu stepenika.Spusti se da ti pete budu niže od tog stepenika a zatim se snagom mišića lista ispravi tj. da ti peta bude iznad stepenika.Radi to po dvadesetak puta,i to ti je sada serija.Tako radi desetak serija ili nešto manje.Vodi računa da ti noge u kolenima budu ispružene,kao i da ti celo telo bude pravo.Videćeš rezultat ubrzo.
 
Zvercina:
Mali37... nekako se ne bih slozio sa tobom... po mojim saznanjima, jedna od podela fitnesa je na Fitnes po Kuperu i Fitnes po Dzejn Fondi... Prvi se zasniva na izucavanjima jednog od najpoznatijih fiziologa (Cooper), i iskljucivo je vezan za zdravlje i podizanje fizickih sposobnosti (koliko me secanje sluzi Cooper je bio dosta posvecen astronautima i pilotima borbenih aviona, pa su zbog njih i nastali cuveni Kuperovi testovi)... Fitnes po Dzejn Fondi, je nacin vezbanja koji je popularizovala glumica Dzejn Fonda, i on ide u drugu krajnost, dakle njen primat je oblikovanje tela!
Devojka je pitala da li trcanje utice na oblikovanje guze? Odgovor je DA, naravno da utice! Medjutim po mom misljenju ima mnogo boljih aktivnosti od trcanja, pogotovo sto trcanje moze izazvati neke nus efekte koje devojke nikako nece pozeleti! Ovde ne mislim na povrede vec, kod vecine rekreativaca sagorevanje masti krece nakon 30-og minuta trcanja (kazem kod vecine, jer to zavisi od vise faktora... ali to je neki prosek), i kao sto nam je poznato, zenske grudi su u velikom procentu sastavljene od masnog tkiva... tako da brlo lako moze doci do smanjenja grudi.
Inace kako to dugo trcanje ne utice na oblikovanje guze zivo me zanima? Rekreativci trce gurajucim korakom (za razliku od atleticara koji to rade grabecim), dakle da bi se desilo opruzanje u zglobu kuka neophodno je da dejstvuju m. gluteus maximus, medius, minimus, dakle najbitniji misici zadnjice, i nakon 30min trcanja u njima krecu da se tope masne naslage (u njima i oko njih), samim tim dolazi do njihovog oblikovanja... Mada opet kazem ima mnogo boljih aktivnosti od trcanja :) A sto se tice atletike, to je druga stvar, atleticarke stvarno imaju zavidan oblik zadnjice, ali one uz trcanje rade milion vezbi....

Zvercino, trebalo bi da procitas knjige novijeg izdanja i da se manes Kupera, covek je prevazidjen. Potrazi na netu istrazivanje EPOC, tu ces naci sve odgovore na tvoja pisanja.
Inace masti se konstantno tope, ne znam da li si cuo za bazalni metabolizam. Bazalni metabolizam pokrecu masti, masti mu daju energiju, sto bi znacilo da konstantno daju energiju, a ne posle 30 min. treninga.
Inace da bi se desilo opruzanje u zglobu kuka treba takodje podici nadkolenicu, a ne samo pomerati potkolenicu, a vecina rekreativaca trci bez velikog udela gluteusa.
Po tvojoj logici i ljudi koji dnevno puno pesace treba da imaju zadnjicu kako treba, a ne pljosnatu.
Jos jedna stvar dugotrajne aktivnosti kao trcanje i voznja biclikla pocinju, pa ajde da se tako izrazim tope misic.
Primer:
sprinter (100m) i dugoprugas (5000m), ko ima lepse oblikovanu guzu?

Devojke nemojte dugotrajno trcanje upraznjavati veoma je stetno za vas, pogotovo za ne utrenirane osobe, radite intervalna trcanja ili jos bolje vozite biciklo.

I na kraju jos jednom da ponovim, nece ti dugotrajno trcanje oblikovati guzu, naprotiv nece se nista desiti ili ce se istopiti masne naskage i postace pljosnata.
 
mač-ak:
Pozdrav
Radi ovako:
Stani nožnim prstima i delom stopala do nožnih prstiju na ivicu stepenika.Spusti se da ti pete budu niže od tog stepenika a zatim se snagom mišića lista ispravi tj. da ti peta bude iznad stepenika.Radi to po dvadesetak puta,i to ti je sada serija.Tako radi desetak serija ili nešto manje.Vodi računa da ti noge u kolenima budu ispružene,kao i da ti celo telo bude pravo.Videćeš rezultat ubrzo.
E hvala ti :) sad cu da isprobam....
 
mali37 dobijas uskoro detaljno repliku na tu svastariju koju si ispisao... inace vec sam je bio otkucao, ali nisam sacuvao txt i resetovao mi se komp pa me mrzi da kuckam sada ponovo... ali za koji dan eto odgovora...
 
mali, da li ti uopšte znaš šta je opružanje u zglobu kuka, koji je to pokret? podizanje natkolenice sigurno nije, taj se pokret zove fleksija - savijanje, pregibanje. prouči malo biomehaniku.
drugo, to za masti što si rekao takođe nema veze sa mozgom, tj. sa fiziologijom.
treće, kuper nikad neće biti prevaziđen.
četvrto, u pravu si za poređenje dugoprugaša i sprintera, ali ovde se govori o rekreativcima, ljudima koji uglavnom nisu u takvoj formi da bi im se mogao davati intervalni trening. to je za mnooogo spremnije...
i intervalni trening sam po sebi je mnogo veće opterećenje za organizam, intenzitet iznad anaerobnog praga (ukoliko znaš šta je to) nikad se ne daje rekreativcima. ponavljam, nikad.

što se oblikovanja guze tiče, sigurno je da će se vremenom to dovesti u optimalno stanje i kontinuiranim trčanjem. malo je samo više vremena potrebno i strpljenja, ali su i rezultati mnogo dugotrajniji. znam iz ličnog primera.
 

Back
Top