KARABINI , NOSACI , OPTIKE I MUNICIJA

mihajlodr

Početnik
Poruka
23
Voleo bih da tema dugo zivi , a mene licno muci kako u 250 eura strpati dobar nisan , dobar nosac i sve to staviti na 8x57 , da li to moze biti neki bushnel elite ili tasko ili slicno , kakva montaza , svenk , tunel ili niska , tereni za lov su strme padine i duboki jarci , dosta gustisa i neprohodnih trnjaka . Nadmorska visina je od 100 do 300m , okolina Kladova . Municija koju koristim je PPU od 12,7 gr , i S&B od isto toliko grama koja i nije bog zna sta ili mozda gresim ? Karabin , nas cz .
 
Mislim da bi ti kombinovana puška bila bolje rešenje za takav teren ali kolega problem koji vam se pojavio rešiće se dodavanjem još 100evrića.Ako se odlučite za varijantu skidanja i vraćanja optike tranutno je najbolja varijanta Leupoldove QR montaže oko 100e i ostaje još 150 za optiku što je na granici izmedju ničega i nečega! Moj bi savet bio niska fiksna montaža sa ojačanim prednjim prstenom 6 šrafova na istom i 4 na zadnjem cena 100e a za optiku dodati još 100 i sa 250 ima se već solidnih optika na tržištu ili varijanta drugara napolju pa da donese nešto po želji! Ništa tuneli,skidajuće,švenkovi i ostalo jer četvoronožni skidajući Zul košta djavo i po, a orginal Eaw je u startu skuplji nego što se ima u fondu. Problem kod skidajućih i vraćajućih montaža u nas je loša tolerancija mašina i završna termička obrada materijala-cementacija na čeliku pa se na istima vremeneom javljaju zazori koji utiču na preciznost.Pa iz tog razloga ako se odlučuje za domaću varijantu montaže prednost treba dati fiksnoj. Ostaje dilema varijabl ili fiksna optika kao i nova ili polovna a to se mora rešiti shodno svojim afinitetima. Do nedavno standard za lov sa čeke i u pokretu bio je fiksni nišan uvećanja 4x dok za dalja gadjanja 6x, dok je 8x bio rezervisan za gadjnje sa naslona u lošim svetlosnim uslovima. U zadnje vreme vrijabli odnose primat nad fiksnim ali su znatno skuplji a zbog same konstrukcije nešto su manje robusni u odnosu na fiksne. ;) ;)
 
S&bB ne planiram da koristim , jer ta kutija u arsenalu je zalutala malo i bice utrosena bog zna zasto, samo ne na upucavanje optike . A optika me muci za ozbiljno , imam ja konbinovanu ZH sa kasnar optikom 6 X 40 ali desilo mi se da mi fali metaka u datoj situaciji i zato mi karabin pravi problem , cekam na jos pitanja i odgovora
 
Pozdrav drage kelege ,ja sam sredio moj karabin sad u pitanju je vojni m48,ima neki puskar u UZICU promenio mi je kundak,nisane,zatvarac i kocnicu sve za 170 evra,sad moj krabin izgleda kao BROWING,kupio sam BUSNELOVU optiku 3-9x40 sa manuelnim daljinomerom i koncanicom sa padom zrna,i leopoldovu montazu QR,sad sam spreman za pocetak lova na srndaca
 
KUKUREK:
Pozdrav drage kelege ,ja sam sredio moj karabin sad u pitanju je vojni m48,ima neki puskar u UZICU promenio mi je kundak,nisane,zatvarac i kocnicu sve za 170 evra,sad moj krabin izgleda kao BROWING,kupio sam BUSNELOVU optiku 3-9x40 sa manuelnim daljinomerom i koncanicom sa padom zrna,i leopoldovu montazu QR,sad sam spreman za pocetak lova na srndaca


pozdrav
i mene isto zanima cena i adresa ili telefon tog puskara u uzicu
 
mihajlodr:
Kazi cene za optiku i montazu , molim te i gde si kupio
Optiku BUSHNEL-sam kupio u Kanadi i montazu sve me je izaslo oko 203 evra,jos na to da dodamo 70 evra za carinu sa 18% PDV.znaci sve ukupno 273 evra,sto je mnogo jeftinije nego ovde kod nas.
Slicnu mojoj optici je kupio i jedan moj drugar saLEOPOLDOVOM QR montazom,ovde je sve placeno 500 evra,
Evo ti moj kontakt pa ako hoces da vidis kako to izgleda na mom karabinu
veseli_valjevci@yahoo.co.uk
 
Gazdarica ("foruma"istorije) :
"Imam u kuci jednu knjigu izdatu 1943. u Zagrebu... Dakle, u NDH..."
"@Lj, dacu vam kame..."
(ПРЕТЊА СМРЋУ)
(ја сам Србин мета тог "разговора")
(у под-форуму: "везе с Италијанима")
СРБИ, ЈЕВРЕЈИ, ЦИГАНИ: СЕТИМО СЕ ЗЛОГЛАСНЕ УСТАШКЕ SS "KAMA" DIVIZIJE !!!
 
Optiku BUSHNEL-sam kupio u Kanadi i montazu sve me je izaslo oko 203 evra,jos na to da dodamo 70 evra za carinu sa 18% PDV.znaci sve ukupno 273 evra,sto je mnogo jeftinije nego ovde kod nas.
Slicnu mojoj optici je kupio i jedan moj drugar saLEOPOLDOVOM QR montazom,ovde je sve placeno 500 evra,
Evo ti moj kontakt pa ako hoces da vidis kako to izgleda na mom karabinu
veseli_valjevci@yahoo.co.uk

Reci mi mojim te koji Bushnell(model), i koja montaža? I da li znaš koliko to košta u Nemačkoj? HVALA!
 
Pozdrav svima!
Želeo bih da kupim karabin i ponuđene su mi dve opcije!
Oba karabina su Zastavine proizvodnje sa ubrznicom i Tasco optikom 4x40 (valjda). Razlika je samo u kalibru. Jedan je 8x57, a drugi 7x64. Ostaje dilema za koji da se odlučim. Karabin bi koristio za lov na divlje svinje, vuka... uglavnom na planinskim terenima:?. Molim za savet!?
Ako bi se odlučio za 8x57, da li mogu koristiti vojni snajperski metak 7,9mm?
:?:
 

Back
Top