LJUBAV...

carobnica

Početnik
Poruka
15
Sta je to ljubav?Da li ljubav uopste postoji?Ili je ono sto se zove ljubavlju tek san o njoj?Kratkotrajna iluzija?
Da li je ljubav silovito,zudno stapanje dva tela i propadanje kroz bezdan bezumnog uzitka ili vreme izmedju:pomamna,grcevita nada da ce se sve ponoviti.Neprestano drhtavo iscekivanje...Da li je ljubav odbaciti svoj san i zavoleti sve sto je njegovo,mracne coskove navika i ruznu pustos duse?Odbaciti svoju sliku o njemu i voleti ga takvog kakav je?
Da li voleti znaci naci opravdanje za sve?Nicega se ne stideti cak ni pred sobom?
 
Ljubav sluzi da utesi sve nas koji se ne osecamo kompletnim bez druge polovine,zato ja tvrdim da je to najveca laz koju je covek ikad smislio,zao mi je,ne bih da zvucim kao negativac,ali,tako je....
 
SoBlue:
Ljubav je samo silna zelja da se poseduje jedna osoba,to jest,da se ima moc nad tom osobom i nista osim toga.

То није љубав ... то се зове другачије ...
Љубав је давање а не узимање.

Многи причају о њој а само је мало њих заиста осетило колико је та реч ништавна да опише значење које носи.
 
Keeper:
pa zavisi kako gledas na ljubav :)
ti pricas o idealizovanoj ruzicastoj ljubavi ....... onoj sa filmova.

Aj da objasnim.
Jel volis ikog, ili ista na svetu?
Jel volis sto si ziv(a)?
Jel volis da jedes, spavas, dises?
Jel volis sex?

Ako bilo sta od svega toga(ili neceg desetog) volis, to je to...

Al filozofiram veceras...
 
mr. I:
ZoBlau, ne prilazi oshtrim predmetima i zapaljivim/otrovnim materijama i odmakni se od prozora, sijedi tu u coshak i ne mrdaj, sad cu da pozovem pomoc :!:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Joj,slatko sma se nasmejala,pa sta ako ne verujem u ljubav??Zar to znaci da sam lost case??jednostavno,ne volim da se nagutam iluzija,pa se,posle razocaram,imam lose iskustvo sa tim stvarima i naucila sam iz njega da prava ljubav u stvari ne postoji,samo mi spakujemo odredjene stavri da tako izgledaju.
 
UVEK BICU TU...:
Keeper:
pa zavisi kako gledas na ljubav :)
ti pricas o idealizovanoj ruzicastoj ljubavi ....... onoj sa filmova.

Aj da objasnim.
Jel volis ikog, ili ista na svetu?
Jel volis sto si ziv(a)?
Jel volis da jedes, spavas, dises?
Jel volis sex?

Ako bilo sta od svega toga(ili neceg desetog) volis, to je to...

Al filozofiram veceras...

izvini, moj odgovor je upucen postu pre tebe, ne tvom postu :wink: sorry
 
SoBlue:
mr. I:
ZoBlau, ne prilazi oshtrim predmetima i zapaljivim/otrovnim materijama i odmakni se od prozora, sijedi tu u coshak i ne mrdaj, sad cu da pozovem pomoc :!:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Joj,slatko sma se nasmejala,pa sta ako ne verujem u ljubav??Zar to znaci da sam lost case??jednostavno,ne volim da se nagutam iluzija,pa se,posle razocaram,imam lose iskustvo sa tim stvarima i naucila sam iz njega da prava ljubav u stvari ne postoji,samo mi spakujemo odredjene stavri da tako izgledaju.

SoBlue, jos je rano da se razocaravas ..... :lol:
al taj oprez ti je dobar :wink:
mada, to da je celokupna ljubav samo iluzija, to surovo zvuchi ...... :?
e, pa procitaj "put kojim se redje ide" ...... odeljak ljubav.
cisto da sagledas ljubav sto sire mozes :wink:
 
Nema te knjige na svetu koja bi to mogla da opise,nema tog saveta koji bi mogao da poslusas i da budes siguran da ne gresis,o ljubavi je suvise pipavo rapravljati,jer svi je mi dozivljamo drugacije-za nekoga to je kazna,za nekoga dar,sve zavisi od srece i samog coveka,od toga kakav je i kako to prihvata.
 
:lol: :lol: :lol: :lol:
Joj,slatko sma se nasmejala,pa sta ako ne verujem u ljubav??Zar to znaci da sam lost case??jednostavno,ne volim da se nagutam iluzija,pa se,posle razocaram,imam lose iskustvo sa tim stvarima i naucila sam iz njega da prava ljubav u stvari ne postoji,samo mi spakujemo odredjene stavri da tako izgledaju.[/quote]

Постоји не брини, само ти је још ниси доживела.

А што се илузија тиче посматрај то овако:

И Сунце и Месец шаљу светлост прама Земљи, а Месец је само један велики црни камен.
 
naravno da knjiga ne moze da ti opise, al moze da ti pomogne da opises ....... i naravno da zavisi od srece i coveka, al ti se mozes menjati ..... :wink:
i prilagodjavati.
nemoj da smanjujes svoj faktor na nulu ........
samo nadjes volju i zelju. a naci ces je ... 8)
ne moras ni biti sigurna u to.
 
Simpaticno je to o Mesecu,svidja mi se,mozda si u pravu,nisam sigurna i ne znam da li sam u opste dovoljno kompetentna da raspravljam o ovoj temi,iznela sam samo ono sto sam ja,vezano za ljubav,mogla da osetim,ne bih smela to da uopstavam i tvrdim da je sa svima tako,tako da modifikujem ovo sto sam sada napisala i vezujem ga za sebe,bez globalizacije.
 
SoBlue:
Simpaticno je to o Mesecu,svidja mi se,mozda si u pravu,nisam sigurna i ne znam da li sam u opste dovoljno kompetentna da raspravljam o ovoj temi,iznela sam samo ono sto sam ja,vezano za ljubav,mogla da osetim,ne bih smela to da uopstavam i tvrdim da je sa svima tako,tako da modifikujem ovo sto sam sada napisala i vezujem ga za sebe,bez globalizacije.

lepo ........... 8)
samo nemoj previse da vezujes za sebe, da ovo dugo vuches za sobom .......
 
carobnica:
Sta je to ljubav?Da li ljubav uopste postoji?Ili je ono sto se zove ljubavlju tek san o njoj?Kratkotrajna iluzija?
Da li je ljubav silovito,zudno stapanje dva tela i propadanje kroz bezdan bezumnog uzitka ili vreme izmedju:pomamna,grcevita nada da ce se sve ponoviti.Neprestano drhtavo iscekivanje...Da li je ljubav odbaciti svoj san i zavoleti sve sto je njegovo,mracne coskove navika i ruznu pustos duse?Odbaciti svoju sliku o njemu i voleti ga takvog kakav je?
Da li voleti znaci naci opravdanje za sve?Nicega se ne stideti cak ni pred sobom?
Koliko pitanja...:shock:
 

Back
Top