Emirates airlines

netreba nikakvo iskustvi
Package

We offer a superb package of benefits including:

* A three year renewable contract.
* A tax-free starting salary of AED 3,640 (approx. US$ 1,000) plus flying pay of approximately US$ 600 per month.
* High quality furnished shared accommodation (own bedroom).
* Comprehensive medical coverage.
* Free duty transport.
* End-of-service benefits. A bonus is also payable on completion of the first three year contract.
* Emirates will provide you annually with a confirmed ticket to your home country.
* Generous travel concessions on Emirates and other airlines.

Requirements

Every new cabin crew will be provided with comprehensive training in our state-of-the-art training college. However to qualify for this opportunity, you will need to meet the following criteria:

* Minimum age 21 years at the time of application.
* Minimum arm reach of 212 cms (on tip toes), which will enable you to reach emergency equipment on all aircraft types.
* Educated to at least high school standard.
* Medically fit to meet aircrew requirements.
* Fluent in written and spoken English (fluency in another language is an asset).
* Previous experience in the service/hospitality industry is an advantage.
* Finally, you will be the sort of person who has the natural ability to provide excellent service within a team environment.

Solidno(ne osrednje)poznavanje engleskog je jako vazno.radi se test i tu puno ljudi otpadne.
 
evo,ovako
ja sam 2000 te boravio u emiratima 3 meseca,jos tada sam trebao da pocnem da radim za emiratesairlines,ali nesto je iskrslo
i nista od toga
Cak sam isao u obilazak te zgrade gde je osoblje stacionirano,jos tada sam znao da moras da prodjes neku vrstu kursa tj. upoznavanja sa tim poslom
zanima me kako otprilike izgleda taj test kod nas i da li mozda nesto znaci sto sam tamo bio
da ne pricam da sam tamo upoznao shejka Binsaida,ne Binzaida koji je glavni shejk Emirata
a,da sam pre osam meseci se vratio iz UK.Tamo sam bio sest meseci
Ako neko nesto zna o ovome sto sam nakuckao,voleo bih da mi objasni
unapred hvala,Milos
 
Evo iz prve ruke.Selekcija se odrzava u Hajatu svake godine.Ove godine je bilo 29.aprila.Cela selekcija se odrzava na engleskom jeziku.Prvo se vrsi selekcija prema CVu.Tu otpadne oko 50% ljudi.Drugog dana vrse se testovi,engleski,neke psiholoske testove i neke testove komunikacije itd.Posle toga ostane oko 15 ljudi.Treci dan je jednostavan intervju od 20 min.Posle toga kazu ko je uvrsten u najuzi izbor i onda se ceka da se dobije poziv jer svi izabrani moraju na proveru u Dubai.U sustini ako si dosao do toga primljen si.Naravno najveci preduslov je engleski jezik koji treba DOBRO da se zna.Za ostalo ako ste normalni prolazi se relativno lako.Lepota i izgled su na poslednjem mestu.Nije da nisu vazni ali stvarno to im je poslednja rupa na svirali,samo da ste normalnog izgleda.....nemaju ogranicenje za godine tako da moze svako da se prijavi.Ortakinja mi je otisla pre godinu dana i nece da se vraca skoro u zemlju koliko joj je lose,a moja sestra je prosla ove godine.
 
Sto se tice CVa njega popunjavas na njihovom sajtu.Tamo napravis svoj dosije i popunjavas sve strane i postavljas fotke.evo ti sajt gde je sve objasnjeno

http://www.emiratesgroupcareers.com/

imas opciju Cabin Crew Opportunities.Klikni na nju pa ce ti se pojaviti prozor u kome ti je sve manje vise objasnjeno.Za pravljnje svog CVa klikni na opciju Cabin Crew Application form.Dobijes svoj ID tako da mozes non stop da popunjavas i ispravljas do trenutka kada ga "submitiras".

A sto se tice drugih poslova za to ne znam.traze oni sve i svasta ali uglavnom traze dobro iskustvo.U ostalom pogledajte sajt
 
Zelim da obavestim sve koji su zainteresovani za rad u aviokompaniji Emirates... danas je izasao oglas u Vecernjim Novostima da ce
9juna2007 u 9h u Hotelu HyAtt Regency u Beogradu (ulica Milentija Popovica 5)
odrzati sad vec nemam pojma sta ali oni koje interesuju znaju...

Pozdrav i srecno ;-)
 
Joj ja idem na testiranje i užasna mi je frka.
Tako bih volela da stupim u kontakt s nekim ko je to već prošao i ko bi mogao da mi da precizniju informaciju i odgovore na mojih sijaset dilema...
Ako ima neko raspoložen da podeli iskustvo sa dokonim ekonomistom, slobodno i dobrodošao
 
Hvala ti što si raspoložen da mi pomogneš.
Kao prvo, interesuje me da li je neophodno da prijavu popunim preko njihovog sajta ili je dovoljno da na dan testiranja ponesem svoj CV? Ako je dovoljno, kako treba da izgleda isti? Mislim, kontam ja podaci, slike, želje, čestitke, pozdravi i hvalospevi na sopstveni račun....nego koliko obimno da bude, šta vole da čuju (pročitaju)....
Sledeće, da recimo prođem sve testove, koliko vremena prođe do odlaska? Ovo mi je veoma bitno jer sam zaposlena u ozbiljnoj firmi i trebalo bi da ih ispoštujem kada je otkazni rok u pitanju a takođe me čeka i diplomski koji nikako da zakažem a ne bi da odem a da nisam diplomirala.
....a da....da li postoji mogućnost da nakon probnog rada od šest nedelja koliko sam čula da traje, me deportuju kući? Ne smem ni da razmišljam šta bi mi ukućani uradili da mi se tako nešto desi...
I za sad još samo nešto - kakva je šansa da nakon tri godine rada ostane neko u kompaniji da radi na boljoj poziciji (recimo da ima diplomu fakulteta, u mom slučaju ekonomskog?)
 
E ovako:
1)CV nemora da bude njihov.Preporucujem ti da popunis njihov cisto da vidis sta traze a na dan testova slobodno ponesi neki drugi samo da ima otprilike slicne stavke kao njihov jer PRVU SELEKCIJU PRAVE PREMA CVu!!!!!Znaci samo ce da pogledaju CV i odrediti odokativno ko im odgovara.Nikakav razgovor u 4 oka samo CV.Znaci CV mora dobro da zvuci

2)Sto se tice pitanja kada bi otisla u slucaju da te izaberu stvari stoje ovako:opet ti preporucujem da popunis njihov CV jer tamo ima stavka na kojoj odredjujes kada si slobodna.Otkazni rok nije nikakav problem.Evo primera:moja sestra je rekla da bi bila slobodna tek posle 3 meseca jer mora da odradi sve na poslu jer je toliki otkazni rok(nije toliki ali joj toliko treba),sa cim su se oni u potpunosti saglasili.Znaci sama odredjujes koliki ti je otkazni rok,a oni to prihvataju bez problema!U slucaju da napises da si odmah dostupna za mesec si u Dubaiju.

3)da li mozes da se vratis kuci ako ti se nesvidja??APSOLUTNO,PRVIH 6 MESECI I JESTE PROBNI PERIOD ZA TEBE DA VIDIS DA LI TI TO ODGOVARA TO CE TI RECI I U HAJATU!!Ti mozes da napustis kompaniju kada god hoces bez ikakvih posledica sa kartom do kuce.

4)napredovanj hmm.pazi napredovaces u stjuartskim poslovima i sl. a za ovo ne znam.Sigurno mozes da se kandidujes za neko drugo mesto ali o tome stvarno ne znam.

slobodno pitaj jos.Znam sta ti se sve mota po glavi ali ti lepo pitaj
 
Imam par pitanja...Ako je neko ko je upucen raspolozen da mi pomogne bila bih puno puno zahvalna!
Jako sam zainteresovana za posao stjuardese u Emirates airlines,pa bih se malo vise informisala.Bila sam na sajtu i saznala te neke opse uslove,ali bih volela ako neko ima iz prve ruke ili iz sopstvenog iskustva,iskusta svojih prijatelja,da mi kaze kako konkurs izgleda u praksi..I STO MI JE NAJVAZNIJE KOJI JE TO NIVO ENGLESKOG JEZIKA (sta znaci solidan po njihovom kriterijumu).Takodje me zanima koliko se cesto odrzavaju konkursi,na ovaj 09. 06. necu moci zbog obaveza,pa kada bi bio sledeci,i koji tip devojaka traze,sta je prioritet,obrazovanje,izgled ?

Unapred hvalaa,cmok!
 
To je srednji i visi nivo znanja eng.jezika,nesto kao u privatnim skolama kod nas sto se nudi.Znaci solidno i dobro znanje.Tecno da govoris bez mnogo zastajkivanja,mucanja itd.Ako ides vec dobro se pripremi jer to je prelomna stvar.Ostalo su neki psiho testovi i neki testovi komunikativnosti itd....Traze komunikativne,vesele i stabilne osobe....Obrazovanje jeste prioritet i vise cene one koji su zavrsili faks mada ne mora da bude presudno.Nemaju tip devojke,politika kompanije je da uzimaju ljude sa svih strana sveta.IZGLED NIJE BITAN,mozda 5 posto.Kada se ide na intervju mora te se obuci onako kako oni zahtevaju a to je:DRESS CODE

Business Attire :
Ladies - Knee length skirt / dress with skin coloured stockings.
-utezanja,sise,dupe itd. nista im to nije ali bas ni malo vazno,svi takvi su otpali ako nisu imali nesto u glavi
 
Prijateljica je prezadovoljna.Emirates Airlines ima preko 6000 stjuarta i stjuardesa iz 80 zemalja.Svi su smesteni u Emirates hotelima,dva ogromna oblakodera u glavnoj ulicu u Dubaiju.Pazi njena soba je na 46 spratu a bazen je na 53.sve ti je placeno osim hrane.Srbenda i ex Yu imas koliko hoces i obicno se drze zajedno.Plata je koliko sam shvatio dovoljna i da ima i da ustedi mada nismo detaljno pricali o tome.Fikasna plata ti je 1000dolara+600 fly pay+sto dobijes dzeparac kada letis negde da bi kupila hranu itd sto moze biti i po 50 i vise dolara.Imas sva moguca osiguranja.Da se razumemo Emirates Airlines je ultra ozbiljna i profesionalna kompanija nije to JAT i sl.Kada dodjes tamo prolazis 5 nedelja obuke,polazes testove(ne fizicke)za tipove aviona na kojima radis itd itd.Ponavljam ona je stvarno prezadovoljna i ne namerava da se vraca kroz koju god(ona je 85to god).Naravno sve zavisi kakva si osoba i da li si spremna da se ovojis od kuce i upustis u igru.Kada dodjes tamo ulazis u masineriju
 

Back
Top