samo nemoj po glavi...

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ŠTRPCE - Direktora Šumskog gazdinstva Milana Mirkovića, koji je jutros pretučen i priveden u policijsku stanicu u Uroševcu, policija je pre saslušanja ponovo brutalno tukla, a posle uzimanja izjave određen mu je pritvor od 72 sata, izjavio je Tanjugu njegov advokat Dragan Veljković.

"Na davanje izjave u policijskoj stanici u Uroševcu Mirkovića su doveli sa vidnim povredama po glavi i okrvavljenog′′, rekao je Veljković i potvrdio da su Mirkovića po dovođenju u stanicu pola sata tukla četvorica-petorica Albanaca, nazivajući ga četnikom i paramilitarcem", rekao je Veljković.

Prema njegovim rečima, takvom maltretiranju prisustvovali su i međunarodni policajci, Pakistanac i Amerikanac, kojima je uložio protest ukazavši da je "sramota da tuku starijeg čoveka koji nije davao prilikom hapšenja nikakav otpor".

Veljković je dodao da je Mirković optužen za posedovanje ilegalnog oružja i posle određivanja pritvora od 72 sata prebačen je u zatvor u Gnjilane.

"U toku je postupak prikupljanja dokaza koji će biti predat okružnom javnom tužiocu, a on će potom odlučiti da li ima mesta za krivično gonjenje", precizirao je Veljković.

Kako je Veljković naveo, policija je imala rešenje za pretres i nalog za privođenje Mirkovićevog sina, koji, međutim, nije priveden već otac Milan.

Mirković poseduje urednu dokumentaciju za sedam od ukupno osam pušaka koje su pronađene prilikom pretresa, što je i bio razlog za određivanje pritvora.

Specijalne policijske jedinice "Rosa", uz logističku podršku UNMIK policije, jutros rano pretresle su kuću porodice Mirković, brutalno postupajući prema članovima njegove porodice. Skupština opštine Štrpce na današnjoj vanrednoj sednici zatražila je od specijalnog izaslanika generalnog sekretara UN Joakima Rikera da suspenduje aktivnosti specijalne jedinice "Rosa" u toj opštini.
evo jedne lose vesti... doduse neko ce reci "dobra" ali...
 
pokusao sam naci bilo koju vest na nasem jeziku ali nista. mada mogu reci da kada sam ukucao rec "strpce" nista dobrog u tim vestima,"problematicno" mesto izgleda to strpce... stalno medjuetnicki problemi, pa tamo ima vise problema nego u mitrovici bre
 
adem_ks:
pokusao sam naci bilo koju vest na nasem jeziku ali nista. mada mogu reci da kada sam ukucao rec "strpce" nista dobrog u tim vestima,"problematicno" mesto izgleda to strpce... stalno medjuetnicki problemi, pa tamo ima vise problema nego u mitrovici bre
... a predpostavljam da si ti od onih moralista koji nezele vise problema na Kosovu...
Veci deo problema ste dosad brutalno etnicki ocistili, a to preostalo mozete i u rukuavicama.
sta reci ... previse je morbidno da bi ispitivao misljenja prisutnih forumasa
 
adem_ks:
pokusao sam naci bilo koju vest na nasem jeziku ali nista. mada mogu reci da kada sam ukucao rec "strpce" nista dobrog u tim vestima,"problematicno" mesto izgleda to strpce... stalno medjuetnicki problemi, pa tamo ima vise problema nego u mitrovici bre
I ja kad god ukucam Siptar pojave se linkovi u vezi trgovine heroinom,kokainom,belim robljem.Cudan neki narod samo trguju,to im valjda u krvi.
 
svetolik trpkovic:
Glupavo je da prave premetacinu po kuci srpskog sumara sve i da ima jednu pusku viska kada po Kosovu setaju naoruzane bande koje se bave najopasnijim oblicima kriminala a niko ih ne zarezuje.
Ti se pravis naivan,ili se samo tako cesljas?Strpce je jedna enkalva koja odbija da se iseli.Pored Severnog Kosova jedina veca homogena grupacija Srba.To sto rade je pokusaj da ljudi pod konstantnim pritiskom krenu da se iseljavaju.Kad slabiji pojedinci pod strahom i pritiscima pocnu da se iseljavaju grupa slabi.Obucena je to bagra pod imenom Kosovska Policija.Stara parola:"Drz te lopova".
 
sumnjivo lice:
Ti se pravis naivan,ili se samo tako cesljas?Strpce je jedna enkalva koja odbija da se iseli.Pored Severnog Kosova jedina veca homogena grupacija Srba.To sto rade je pokusaj da ljudi pod konstantnim pritiskom krenu da se iseljavaju.Kad slabiji pojedinci pod strahom i pritiscima pocnu da se iseljavaju grupa slabi.Obucena je to bagra pod imenom Kosovska Policija.Stara parola:"Drz te lopova".
Pa ja sam isto sto i ti ne znam sta ti nije jasno ?
 
Znam gospodina Mirkovića. Koliko smo puta moj otac ja i on lovili po šumama. Veoma mi je žao. Nikako nije zaslužio. Nikoga nije provocirao niti je ikoga mrzeo. Očito još jedan primer, kako se postupa sa Srbima. Ono što je u sledećoj etapi, terorista. Kao nekih 80 -tih, prvo na viđene Srbe a sa onim manje "viđenijim" lakše će biti. Eh zemljo šta sve držiš........
 
evo jedne vesti u nasim novinama povodom jucerasnjeg dogadjaja, slicnosti su zaista minimalne
strpce 19 april-kosovska policija i unmik policija po naredjenju okruznog suda u PR. su izvrsili pretres jedne srpske kuce u strpcu u potrazi za narkoticima, ali tokompretrage je pronadjen jedan arsenaloruzja,vecina bez dozvole. po saopstenju KPS konfiskovane su tri puske,od kojih dve lovacke i neka kolicina municije i drugog vojnog pribora.po naredbi tuzioca okrivljeni je zadrzan na 72 h pritvora,rekao je b. krasniqi
 
za vreme milosevica....
ulazi policija u albansku kucu u potrzi za oruzjem...
i pronadju jednu pusku u slamaricu
-se cudim- kaze albanac-
u kuhinju pronadju dve bombe
- auuu se cudim bogamu-ponovi albanac
u podrum neki kalasnjukov
- eeee se cudim .. ko ostavi to-odgovara u cudjenju albanac
- ajde otvori stalu da vidimo sta imas tamo-kazu policajci
- a nemoj policaj, jer i ti ces se cudis posle-kaze ovaj hahahah
 

Back
Top