razmena iskustva

DA PRECIZIRAM PITANJE DALI JE TACNA NASLUCENA ISTINA DA MUSKARCI VOLE SAMO DRUSTVO OTVORENIH ,ATRAKTIVNIH , MOCNIH ZENA KOJE SE NE BOJE U ISKAZIVANJU SVOJE LEPOTE, SEKSUALNOSTI A DA SE NA KRAJU IPAK ODLUCUJU ZA SMERNIJE I JEDNOSTAVNIJE DEVOJKE
 
Hm, svidja mi se ovo pitanje...naizad nesto ozbiljno :)
Evo ja sam muskarac, ali ti moram priznati da pojma nemam sta je to PROSJECAN MUSKARAC :roll:
Mogu ti samo reci za sebe, a to vjerovatno vazi i za bar jos nekoliko muskaraca.

Ono sto muskarac ocekuje od zene zavisi od njegovog stanja i polozaja. Kad sam bio mladji obicno su me vise zanimale slobodnije, otvorenije i sklonije avanturama a sad kako starim sve me vise zanimaju cure koje mogu biti dobre supruge i majke. Te se dve krajnosti polako preplicu i vremenom se cini mi se, iskristalise ova druga...valjda tako i treba :)
 
zar nemislis da i svaka zena ima svoje faze u zivotu, mogu ti reci na osnovu svog iskustva da sam zena koja voli zabavu,provod da sam samozadovoljna i sigurna u sebe, ali da su se situacije u mom zivotu naravno menjale i da sam u ljubavi uvek bila dosledna ,verna i odana do kraja.
Bas o tome i govorim kako smo uvek optereceni predrasudama i misimo uvek crno- belo kao da jedna zena ili covek nemoze biti i dobar i los...
Mislim da i zena ima prava da istrazuje tajne svoje duse i zivota dok je mlada dok i kod nje ne proradi majcinski insktit i zelja za mirnim vecerima pored svog dragog
 
filozof u stiklama:
Mislim da i zena ima prava da istrazuje tajne svoje duse i zivota dok je mlada dok i kod nje ne proradi majcinski insktit i zelja za mirnim vecerima pored svog dragog
Naravno! :)
I ne samo da ima pravo vec i treba to da radi. Covjek se mjenja dok je ziv...i muskarac i zena. :wink:
 
filozof u stiklama:
DA PRECIZIRAM PITANJE DALI JE TACNA NASLUCENA ISTINA DA MUSKARCI VOLE SAMO DRUSTVO OTVORENIH ,ATRAKTIVNIH , MOCNIH ZENA KOJE SE NE BOJE U ISKAZIVANJU SVOJE LEPOTE, SEKSUALNOSTI A DA SE NA KRAJU IPAK ODLUCUJU ZA SMERNIJE I JEDNOSTAVNIJE DEVOJKE

Imam 30 godina, tako da ti mogu reci samo kako ja razmisljam....(a sebe smatram prosecnim tako da..)
Sa 15 su sve dobre, posebno one malo starije...dakle one od 18 :)
Sto se vise razgolite to su mi bile inteligentnije :) i zanimljivije
Sa 18 su me privlacile i one od 35, cak mozda i vise nego vrsnjakinje
Sa nekih 20ak se lozis na ozbiljnije veze(citaj padas pod uticaj zena) i sto razgolicnije, sto provokatnije, sto zgodnije...
Vec sa 25 mi je bilo bitno da zna neku i da progovori...a i nije se morala toliko goliciti ta sa kojom sam ali sam krajickom oka ipak bacao pogled na one razgolicene...voleo sam da ih vidim ali ne i da mi budu devojke
Sa 27-28 sam zenu manje vise gledao kroz to sta ima zavrseno od skole :) kakva bi bila majka moje dece, da li se na nju mogu osloniti, kakvi su njeni pogledi na svet...itd itd
Naravno i izgled je bitan, i to ne malo, ali ne i presudan. A da se razgolici mi pocinje smetati. Nikakva ljubomora, ali upitnik u glavi..ako se sa 27 uvlaci svaki dan u minice, duboke dekoltee itd itd itd...sta imas od nje? Ocekujes da su i njoj drugi prioriteti..a ako se i dalje golici plasis se kakva ce biti u klimakvu i "kada babu prodje zvizdanje" ;)
Sada mi je bitno da drzi do sebe, da se na nju mogu osloniti, da se brine o deci....
E sada imam srecu da uz sve to imam i lepu zenu pored sebe..ali i da je manje lepa uospte mi to ne bi bilo bitno

A to "na kraju se ipak odluce za smireniju i jednostavniju..." je delimicno tacno.
Za smireniju se odlucujemo sigurno, ali ne uvek i za jednostavniju. Nije cilj ni imati mulu pored sebe..ali ti sigurno ne treba neka kojoj je na prvom mestu AJ i prada ali ne ni neka koja ce se oblaciti na pijaci.

Ja licno od zene ocekujem da bude majka na prvom mestu ali i da ima svoj posao, da juri karijeru, da drzi do sebe..da bude jaka..nikako da joj ja budem jedina igracka..mora imati i svoje drustvo ali mora prihvatiti i moje prijatelje...jednostavno mora biti zena-zmaj ;)

A drzanje do sebe, da pojasnim, ne podrazumeva da ugradjuje silikone u usne, grudi i guzu ili da stavlja jaku sminku(mislim da je to srpski nacin "drzanja do sebe") vec da se hrani zdravo, pomadice za kosu, kremice za lice..itd itd...to mi je totalno cool i za to ne zalim pare kada uzima.
 
Filozofe ja samo mogu da dodam da se prioriteti pomalo menjaju u zavisnosti od faze u zivotu ali najcesce se svodi na to kako si predpostavila- na kraju najcesce biraju smirenije i jednostavnije, barem vecina od ovih koje ja znam. Na zalost.
 
rastamann:
Glupo generalizovanje... Ja nikada nisam zeleo sveticu. Chak su me takve smarale do jaja....

rekoh na ulici...sto znaci na van..ono sto vide drugi a ne ono sto vidis ti...kuzis?
za druge mirna uredna draga pametna i ni u kom slucaju vulgarna..osoba bez mana koju voli svaka svekrva...a kuci u krevetu..molis boga da svekrva nikada ne sazna kakva si ... :wink:
 
I ja
Ali izjutra izmedju cedjene pomorandze i coca cole mnogo vise volim kada se lepsa polovina odluci za cedjenu pomorandzu ;)[/QUOTE]

:D :D :D i nije ti neka dilema! zamisli da se misli da l bi vinjacic il ne bi! :D
(ja bih opet izabrala coca colu, od pomorandze me drnda kiselina)
salim se ja, znam sta si hteo da kazes... ;)
 
Ja licno od zene ocekujem da bude majka na prvom mestu ali i da ima svoj posao, da juri karijeru, da drzi do sebe..da bude jaka..

Da ne ochekujesh malo previshe? Kratak je dan za sve aktivnosti koje si nabrojao. A zatim, gde si ti video zenu od karijere i 'majku na prvom mestu'? Ko ce da ide na bolovanje kad se dete razboli? Mozda jedino ti, u slucaju da zena juri karijeru. Ko ce da bdi nad bolesnim detetom preko noci, da mu obara temperaturu i daje lekove, a ujutro cheka posao, karijera? Zatim, onaj ko juri karijeru nece se zadrzavati na poslu samo u radno vreme, tu su i putovanja, poslovne vecere, rad od jutra do sutra. Kako se porodica uklapa u sve to? A ko ce da kuva ruchak kad zena mora josh u teretanu, na kozmetichki tretman, kod pedikira, u kupovinu, na kaficu sa drugaricama? I onda jos uvece treba da bude orna za seks, jel` tako? I to ne bilo kakav seks, vec da bude perverzna, mashtovita :)

Ovo me podsetilo na jednu anketu koju su sproveli medju mushkarcima. Najpre su ih pitali kakve zene vole i svi su rekli - vitke. A onda su im dali papir i olovku da nacrtaju tu zenu - i svi su crtali guzate i sisate. Ocigledno je da mushkarac i ne zna shta zapravo voli i zato ne zameram njihovom mashtarenju, kako je gore vec narecheno u komentaru Alekse76 :)
 
Vesela_zena_beogradska:
Da ne ochekujesh malo previshe? Kratak je dan za sve aktivnosti koje si nabrojao. A zatim, gde si ti video zenu od karijere i 'majku na prvom mestu'? Ko ce da ide na bolovanje kad se dete razboli? Mozda jedino ti, u slucaju da zena juri karijeru. Ko ce da bdi nad bolesnim detetom preko noci, da mu obara temperaturu i daje lekove, a ujutro cheka posao, karijera?

Kada se dete razboli ili radi od kuce koliko prilike dozvoljavaju ili se pozove dadilja koja dolazi kuci i cuva decu(racun ide na trosak njene firme)
Nocu na smenu ostajemo oboje, imam blizance i ako su prehladjeni-prehladjeni su oboje, a to znaci da nema sna ni za nju ni za mene...sto opet ni jedno od nas dvoje ne sprecava da imamo i (moje mozda subjektivno misljenje) odlicne poslove

Zatim, onaj ko juri karijeru nece se zadrzavati na poslu samo u radno vreme, tu su i putovanja, poslovne vecere, rad od jutra do sutra. Kako se porodica uklapa u sve to?

Previse gledas americke filmove.
ne znam doduse ni kako je u Srbiji. Maximalno 1 mesecno moramo oboje da ostanemo duze ili odemo na poslovnu veceru posle radnog vremena. Ja u 99% slucajeva imam poslovne ruckove u toku radnog vremena jer svi znaju da u 17h najkasnije idem kuci, ista je situacija i sa njom. Putovanja u inostranstvo kod mene otpadaju jer radim u drzavnoj firmi dok putovanja moje zene, to niko od nje trenutno ne trazi jer se zna da ne moze ostaviti male bebe. Rad od jutra do sutra? Ja sam shef na finansijskom odeljenju i ja sam i pored svoje funkcije placen za 40h sedmicno..pa ako bih morao cesto da radim prekovremeno pojavila bi se sumnja kod mog menadzera zasto ne stizem sve u tih 40h kada su svi predhodnici to uspevali. Dakle placen sam za 40h, radim 40h i u 17h idem kuci, osim prvog u mesecu..ali to se zna..tada ostajem dok se knjige en zatvore...i tada zena uzima sve obaveze na sebe
Dakle, porodica ispasta minimalno
A is ve se postize kada se ima razumevanja, ja sam u to ubedjen

A ko ce da kuva ruchak kad zena mora josh u teretanu, na kozmetichki tretman, kod pedikira, u kupovinu, na kaficu sa drugaricama? I onda jos uvece treba da bude orna za seks, jel` tako? I to ne bilo kakav seks, vec da bude perverzna, mashtovita :)

Opet gledas sve sa balkanske tacke gledista. Rucak je ovde 90% vec gotov. Zena dolazi u 16h kuci i do 17:30h kada ja sa klincima dolazim sa posla/iz kresha rucak je vec uveliko gotov(i maximalno ukusan ;)) a i kuca sredjena. Mozda treba njenu sliku da okacim kao ikonu ali imam srecu da takvu zenu imam ;)
U teretanu ide 2 puta sedmicno, od 21h do 22h i tada bebironi spavaju a ja sam u kuci u slucaju da se probude. 2 puta sedmicno ja idem na sport, tada ona dezura. Nikakva frka, naprotiv...deca spavaju, zena na sportu-wow, konacno malo vremena za mene.
Kozmeticki salon...zasto bi poseta istom bila problem? Nije filmska zvezda pa da mora ici 17 puta u toku jednog prepodneva. Kada ide-ide vikendom, ode na 2h i uglavnom kada klinci zaspu...ja sam opet dezurni
kafica sa drugaricama? Radi parttime, cetvrtak i petak je kuci sa klincima...i vise nego dovoljno vremena za drugarice...ako je lepo vreme..ne boj se...cas posla se nadju na kafici van kuce, a ako je lose vreme ispijaju kafe jedna kod druge...za to se ne sekiram ni malo, vise sam ja u skripcu sa vremenom da se vidim sa prijateljima.
Sex...pretpostavljam da aludiras na to da je umorna za wow sex. Da, oboje smo dosta cesto umorni...sta ocekivati ako imas blizance od 11 meseci i nikoga od familije da ti pomogne?! Ali opet, ima i dana kada su bebironi superraspolozeni, zaspali na vreme..a mi odmorni... ;) a i uzeleli se... ;)

Ovo me podsetilo na jednu anketu koju su sproveli medju mushkarcima. Najpre su ih pitali kakve zene vole i svi su rekli - vitke. A onda su im dali papir i olovku da nacrtaju tu zenu - i svi su crtali guzate i sisate. Ocigledno je da mushkarac i ne zna shta zapravo voli i zato ne zameram njihovom mashtarenju, kako je gore vec narecheno u komentaru Alekse76 :)

A mene je tvoj post(bez uvrede) podsetio na klasicnu srpkinju koja u sve sumnja i koja na svom licnom primeru donosi zakljucke kakvi su i ostali ;)
Licno mislim da ti ne verujes ni kada ti neko kaze da dnevnik2 na rts pocinje u 19:30h dok ne vidis svojim ocima a onda vidis da kasni 2 sekunde i kazes...'da da, eto kako je 19:30h..."

Moje pisanje kakvu zenu zelim nije plod nikakve maste vec cilj kakav lepsa polovina i ja imamo rped sobom i za sada nam poprilicno uspeva.
Imali smo i srece naravno..izmedju ostalog da je spala sa 40h na 24h sedmicno a zadrzala svoju funkciju, izmedju ostalog i da mzoe da radi od kuce, sigurno i zbog toga sto joj generalni gleda mnogo kroz prste i sto je na psotedi zbog beba...ali..za sve je potrebna i doza srece
A da smo preumorni-PREUMORNI SMO...i to dosta cesto..zapravo...ne pamtim akda sma se poslednji put naspavao...a sebe sam bez podocnjaka zaboravio..ne secams e vise kako sam zigledao bez ovih podocnjaka..ali....
Opet, nas je izbor bio i da odemo preko i da imamo decu i kada smo culi da su blizanci nije nam palo na pamet da jedno odstranimo(bilo predloga) niti nam pak pada na pamet da ona da otkaz niti da predje na laksu funkciju.
 
Aha, izvini, ti vec imash zenu o kakvoj si mashtao. Par puta si pomenuo srecu, pa verovatno ima i toga. Ipak si u daljem tekstu ublazio malo obaveze koje ima zenski deo tandema, a koje si u prvobitnom izlaganju pripisao zeni-zmaju. Te radi pola radnog vremena, te gazda gleda kroz prste, te se pozove dadilja, te se rucak kupuje polugotov, te se radi samo do 16-17 itd. I na kraju ste ipak oboje previshe umorni, a ja bih rekla i da ne provodite mnogo vremena zajedno (dok jedan radi ovo - drugi radi ono) Seksualni zivot je, vidim, zadnja rupa na svirali :)

Samo nemoj da neko od vas pukne u takvom tempu kakav vam je nametnut i kakav ste i izabrali.

Ljudi su potroshna bica, troshimo se.


Prebacujesh mi da sam klasichna srpkinja, balkanskog podneblja, da previshe gledam filmove .. ma nece biti bash tako. Prvo, ja sam sve to o chemu ti pishesh proshla, drugo, zivela sam u inostranstvu pa znam kako se tamo radilo bar u nashem sluchaju, a eto sada zivim u Srbiji gde su platice toliko mizerne da ljudi rade po 2 posla na dan da bi ziveli iole pristojno, a oni koji zele uspeh vise na poslu po 16 sati. Znam koliko porodica trpi ako se zeli uspeh i karijera. Moj razvod od karijeriste bio je neminovna posledica takvog zivota. Dodushe, ima nas raznih, neko vishe voli da se mazi satima sa muzem, a neko drugi jedva cheka da se dokazuje na poslu i posao ne ispushta iz glave i kad udje u kucu.
 
vesela zeno ;)
Slazem se, dosta se imalo srece i pri pronalazenju posla i recimo u cinjenici da zenin menadzer ima 3 cerke, bliznakinje i jedna solo :) pa da razume kroz sta sve prolaze roditelji beba blizanaca. Kao i uvek u zivotu, na jednom polju imas srecu na nekom totalno drugom veliku nepravdu...
Nisam nista ublazio u odnosu na prvi post samo se uslo malo dublje u temu, tj malo se bolje docarala slika.
Umorni....to je blaga rec...PREUMORNI je isto (pre)blaga rec. Ali sta ocekivati ako si sam na zapadu, familija daleko a 2 male bebe? Mislim da to nije do nase organizacije vec do bebirona i uospte tepma zivota koji nam je nametnut.
Vreme zajedno provedeno...stvarno gledamo da budemo sto vise zajedno..ali je jednostavno premalo slobodnog vremena...i bas tako...bebironi zaspu(ako imamo srece) oko 20h...onda treba ispeglati za nas, za njih, pripremiti klopu za njih, izvaditi ves iz masine, prostreti, pokupiti osuseni ves..nema potrebe da napominjem da masina non stop radi...opet, sreca je sa druge strane sto smo abrem u mogucnosti da platimo kucnu pomocnicu da sredjuje kucu 2 puta sedmicno dok smo mi na poslu...inace stvarno ne znam kada bi tek to stigli....a pored svega toga, oboje radimo 'sedece" poslove pa je odlazak na sport obavezan inace ode ja sa mojih 100 kg na jedno 120 u vrlo rkatkom periodu...
Sex zadnja rupa na svirali? Ne mislim da je tako...doduse meni je uvek bilo malo ;) ali s obzirom na situaciju(preumornost i previse obaveza) mislim da je sasvim ok.
Puci u tempu...nadam se(tj uveren sam) da necemo.
Ovo je trenutna situacija, nece bebironi celog zivota biti 11 meseci. Imamo jso 2-3 godine da se "trosimo" maximalno...ali trose se svi roditelji male dece..to je ipak izbor..izbor da se zasnuje porodica...a umor, preopterecenost i ubitacan tempo je nesto sto se znalo i pre odluke da se krene sa malji deca:)
Dok nisu bebironi dosli na svet se uzivalo..putovalo, bilo odmorno, naspavamo, uvek spremno na akciju..ali i pored ovih podocnjaka nikada nisam bio srecniji u zivotu ;) a ni ispunjeniji...

I...ne prebacujem ja tebi balkanizam, nekada se i sam uzelim balkanizma ;) nekada mi nedostaju stvari po kojima sam najvise pljuvao dok sam ziveo u Srbiji...
Ali sam ti "prebacio" to sto formiras misljenje na osnovu tvog licnog iskustva a "zaboravljas" da 6.000.000.000 ljudi na ovoj planeti ima isto toliko razlicitih pogleda na svet i isto toliko razlicite sopstvene istorije.
 
filozof u stiklama:
ja bih volela da sa muskarcima pricam o njihovom dozivljaju zene kroz ljubav ,sex , prijateljstvo.Da jedni druge otvoreno pitamo o svemu sto nas zanima.MENE ZANIMA STA PROSECAN MUSKARAC OCEKUJE OD JEDNE ZENE

da dobro pushi, kuha i da pricha kad joj se odobri:)
 

Back
Top