COBELA OTERATI, ČEDU ZABRANITI!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

giovaniI

Domaćin
Banovan
Poruka
3.270
#kladm se da ste svi mislili da je to izjavio Toma Nikolic,..
"Ministar za kapitalne investicije i lider Nove Srbije Velimir Ilić u intervjuu za Press ponavlja zahtev za hitno proterivanje nemačkog ambasadora Andreasa Cobela. Ilić takođe traži i da se zbog kršenja Ustava zabrani partija Čedomira Jovanovića!
- Dosta je bilo da nas svi odreda vređaju i ponižavaju. Dosta je bilo da se Srbija uvek savija i da sve toleriše! - kaže Ilić, i upozorava da je ambasador Cobel svojim istupom pokazao "strašnu mržnju prema Srbiji i Srbima".
- Zbog te neviđene mržnje prema srpskom narodu, ambasador Cobel mora da ode. I to što pre! Nema tu nikakve priče! Pa, zamislite da je tako nešto bilo gde u svetu rekao neki ambasador. Zamislite da je neki ambasador u Madridu podržao baskijske separatiste ili da je neki diplomata u Parizu pozvao na nezavisnost Korzike... Odmah bi ga oterali! Ne znam samo šta mi više čekamo...

Ali ambasador Cobel se izvinio Srbiji i srpskom narodu. Znači, Vi ne prihvatate to izvinjenje?
- Ma kakvo, bre, izvinjenje?! Kada sam čuo da je to navodno njegov lični stav, još više sam se razljutio?! Pa, šta on misli?! Nije on ovde došao privatno, pa, kao, otišao kod komšinice na kafu i rekao lično šta misli... Iskreno, mislim da je njegova izjava bila sam "probni balon", ali ako je zaista lični stav, onda slobodno mogu da kažem da je Cobel tipičan srbomrzac! Zato takve poput njega treba što pre proterati iz zemlje!

Vrlo ste oštri. Govorite li Vi to i kao čovek iz vlasti?
- Naravno. I moram vama da kažem da mi je muka od mlakih "osuda" nekih naših političara, koji sve rade da se dodvore tom Zapadu. Pogledajte, molim vas, svi ti Cobeli, Solane, Del Ponteove i ostali misle da su bogovi i da u tuđoj zemlji mogu da rade šta hoće...
Da je bombarduju, da naša deca danas obolevaju zbog osiromašenog uranijuma koji su bacali na Srbiju, da se mešaju u unutrašnje stvari ove države, a mi njih da dočekujemo na crvenom tepihu i da im se uvek klanjamo...
E, pa, prošla su ta vremena! Srbija više neće da se savija! Srbija mora jasno da se odredi prema svima koji je mrze i koji pozivaju na rušenje ustavnog poretka. Pa, molim vas, u Srbiji imate političare koji otvoreno pozivaju na rušenje države i kršenje Ustava. U normalnim zemljama za to se ide u zatvor!

Na koga konkretno mislite?
- Kako na koga?! Pa, na Čedomira Jovanovića i ove njegove. Oni i ne rade ništa drugo osim što pljuju po Srbiji. Pa, molim vas, šta je to što radi taj Jovanović?! Kako se zove to što on otvoreno poziva na nezavisno Kosovo?!
Kažite Vi, šta je to?
- Nisam pravnik, ali to je, koliko ja znam, krivično delo rušenja ustavnog poretka! To je nešto zbog čega se u normalnim zemljama zabranjuju partije!

Znači, Vi mislite da bi LDP trebalo zabraniti?!
- Partijama koje krše Ustav i rade na štetu države moralo bi da se pozabavi Ministarstvo pravde. Ako mene lično pitate, takve srbomrsce treba što pre zabraniti! To što oni rade na svojoj teritoriji ne bi dopustila nijedna zemlja!

Dobro, a šta je sa novom vladom?Priča se da je najviše zapelo kod Vojske i policije....
- Recimo da jeste! A znate zašto?! Zato što, pre svega, u Vojsci ne mogu da budu ljudi koji su školovani u inostranstvu ili su imali veze sa stranim obaveštajnim službama. Nama treba kadar iz Srbije, ne odustajemo od toga da na čelo Vojske dođe srpski oficir, i to Srbijanac! Znam da bi ovo ta internacionalna opcija mogla različito da protumači, naročito oni koji nama "narodnjacima" zameraju što idemo na tu srpsku narodnjačku stranu, ali opet vam kažem, dosta nam je onih sa strane... Pa, Srbija valjda ima svoje kadrove...

Ko je ta internacionalna opcija?
- Kako ko?! Demokratska stranka!"
SVETLANA VOJINOVIĆ
 
Velimir Ilic je verovatno video da od formiranja vlade nema nista pa je sada poceo da prodaje ovu pricu kko bi krenuo da se uvlaci radikalima jer se vise od svega plasi novih izbora i neke buduce vlade bez NSa jer bio onda morao da sprema prugasto odelo posto se toliko nakrao za prethodne tri godine da je zajebo i Dinkica i one pre njega.
 
svetolik trpkovic:
Velimir Ilic je verovatno video da od formiranja vlade nema nista pa je sada poceo da prodaje ovu pricu kko bi krenuo da se uvlaci radikalima jer se vise od svega plasi novih izbora i neke buduce vlade bez NSa jer bio onda morao da sprema prugasto odelo posto se toliko nakrao za prethodne tri godine da je zajebo i Dinkica i one pre njega.
Хоћеш да кажеш да је Ђинђић крао? Срам те било...
 
kladm se da ste svi mislili da je to izjavio Toma Nikolic

Ja samo ne znam kako ovi nacisti radikali uopste i razlikuju Velju Ilica od Tomislava Nikolica? Stvarno mislim da njih dvojica treba sto pre da se ujedine kako njihovi simpatizeri ne bi bili glavu zasto je jedan bolji od drugog.

U sustini, Velja Selja je jedan bolestan lik. Bas kao i Toma Nikolic. Svaki njegov postupak odise nekom teskom bolestinom, pa ovaj intervju uopste i ne cudi.
 
Najbolje bi bilo da oteramo Velju-prostačinu natrag u Čačak, pa da se tamo hvali šta je sve radio. A šta je radio? Šutirao je novinare koji su mu postavljali "nezgodna" pitanja, sa najvulgarnijim izrazima je "častio" Olju Bećković, redovno napada B92, zato što ovi javnosti predstavljaju razne mahinacije koje Velja čini. Ministar mora da odgovara na pitanja sa bilo kakvom konotacijom (naravno, bez vređanja, raznih insinuacija), a on ne mora da odgovori i to se novinaru stavlja na znanje, na civilizovan način. Ono što Kapitalac radi je sve ono što normalan čovek nije, kakav on ptimer daje drugima. Žene često stavlja u neki ponižavajući položaj, govoreći im da treba da sede kući, da se ne bave politikom, novinarstvom. Neka on sedi kući a neka ostavi kulturne i obrazovane ljude da rade svoj posao. On će nekom da zabrani rad, svašta!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top