PUDLE

Imam tri pudle u svom najblizem okruzenju.Sa jednom od njih se svake veceri otimam za jastuk. Ni jedna od njih ne smrdi. Ponekad, ako se bas dugo nisu kupale, mogu da se osecaju na prasinu koju pokupe tokom jurcanja u setnji ili ako se, daleko bilo, uvaljaju u nesto. One su poznate po tome sto nemaju nikakav miris.
Najbolje je da proveris kod veterinara.
I da pomazis malog smrdu u moje ime :))
 
Sad sam se setila jos dva razloga zato pas moze da smrdi iako je kupan - od glista znaju da se dosta usmrde, tako da proveri kad si je poslednji put cistila, ako je bilo davno probaj sad da joj ponovo das tableticu, a drgo je (sto se ja nadam da nije) kad im se zapusi zlezda kod guze znaju grozno da smrde, a onda se kuca odvede kod veta da to ocisti jedino je nevolja sto onda recimo na svakih recimo mesec-dva dana da ides da joj to ociste, mada sam cula da ako se psu daju zive kosti da jedu (telece ili svinjske, ne pilece) da im se ta zlezda onda sama krene da cisti i vise pas nema takvih problema.
 
А можда да се, ипак, провери код ветеринара? Разлози могу бити разни, ја помишљам чак и на неко кожно обољење, и зато је боље да се то стручно анализира. Посебно ме збуњује чињеница да су пудле једна од ретких раса која нема те "мирисе".
 
Po mom misljenju mlad je pas za upalu paraanalne zlezde,kamenac, karijes i paradentozu, mada hoce da im smrdi iz usta kad menjaju zube. Pre bih reko da si joj sredila kozu kupanjem jer nema drugih problema, ali ipak neka tvoj veterinar pogleda za svaki slucaj.Inace, sirce i voda super "rade" posao.
Mackicu, nije tacno da se zlezda mora ispirati stalno ako se jednom ispere, jednostavno ima pasa kojima je to slabija tacka, kao npr. sto neki pate od upale krajnika. Ja jednostavno nemam drugi izbor kod upale zlezda sem da ih isperem i drzim psa na terapiji par dana.U krajnjem slucaju ide operacija kad se zlezde trajno odstranjuju , jer pocinju da izazivaju upale usiju, infekcije koze , da pucaju ...Uglavnom se resava problem samo ispiranjem- NE CEDJENJEM!
 
Alapachica:
Šta mi je činiti ?!!! Moja Lila ima 4 meseca,jednom je kupana,pre 20-tak dana....
Ali koliko god da je branim, SMRDI brate!!! Četkam je svakodnevno,perem joj njušku posle klope,a ona ponekad kao tvor. :lol:

Da se nije upuvala ;) ?

Pa seko kuce smrde ako nisi navikla na to.Vremenom ces se navici i to ce ti biti normalno.
 
VETERINAR:
Po mom misljenju mlad je pas za upalu paraanalne zlezde,kamenac, karijes i paradentozu, mada hoce da im smrdi iz usta kad menjaju zube. Pre bih reko da si joj sredila kozu kupanjem jer nema drugih problema, ali ipak neka tvoj veterinar pogleda za svaki slucaj.Inace, sirce i voda super "rade" posao.
Mackicu, nije tacno da se zlezda mora ispirati stalno ako se jednom ispere, jednostavno ima pasa kojima je to slabija tacka, kao npr. sto neki pate od upale krajnika. Ja jednostavno nemam drugi izbor kod upale zlezda sem da ih isperem i drzim psa na terapiji par dana.U krajnjem slucaju ide operacija kad se zlezde trajno odstranjuju , jer pocinju da izazivaju upale usiju, infekcije koze , da pucaju ...Uglavnom se resava problem samo ispiranjem- NE CEDJENJEM!

A reci mi jel kad se ostrane te zlezde jer ostaju neke posledice po psa (zdravstvene)? Jer pas od moje drugarice mora da ide svako nekoliko da mu se isprazni ta zlezda, i ona kaze da je veterinarka bas iscedi. Medjutim pas na svako malo ima neke upale usiju pa sad kad si napisao da je to od zlezde setila sam se da je jos imao i neke alergije na svako malo. Jel moguce da je sve to od te zlezde?
 
Једном мом псу, пекинезеру, су хируршким путем одстрањене жлезде и не сећам се да је имао здравствених проблема, дочекао је фину и мирну старост. Док други, ротвајлер, је муку мучио са жлездама, стално сам га водила на та цеђења, нису чак ни кости помагале, ма ништа, и стално се крвнички гризао око репа и ануса. Знам само да им то изазива јак свраб.
 
Bili smo kod čika veterinara,rekao nam je da nije ništa,da je to prirodan miris svakog psa,od glista čišćena, etc...
Mali tvorić je zdrav što je najbitnije.Mada nam je još rekao da joj ne dajemo Royal kanin,koji inače jede naročito ako je na rinfuz,zato što nije original, ima veliki procenat kukuruza(ovi naši skotovi sve rade za pare!!!!),samo pedigre još nisu uspeli da skinu tehnologiju. :razz:
 
Koliko ja znam pudle ne smrde.Imala sam 2-ni jedna nije smrdela, ni kao mala ni kasnije.A i znam dosta ljudi sa pudlama i niko nema taj problem.One bas nemaju nikakav miris.Drago mi je sto ti je kuca ipak zdrava:)
 
Idi na ...balkan kinology ...
To su i meni savetovali tamo imash dosta oglasa i odgaivaca za sve rase...
Ako kupujesh psa prvo pogledaj standarde o rasi i obavezno proveri papire jer ti pas bez papira ne koshta neshto bitno manje!!! :D
 
800 eura?pa to je bas mnogo!ja imam pudlu manju..ako ne zuris da je uzmes sto pre mozda mozes od mene kad se ova moja bude parila i imala stence..mada vidim da si napisala hitno...
pudle obicno boluju od dijabetesa,oslepe ili imaju epilepsiju..mada svaka rasa ima svoje mane...mojoj pudli sve i svasta fali uvek je nesto bolesna dok ovi moji mesanci nikad nista..eto ti logike,a cuvem je ko malo vode na dlanu..
 
Sta kazete za maltesku pudlu, ozbiljno sam zainteresovana da je kupim cerkici koja obozava zivotinje. Molim Vas da me posavetujete kakve su i po kojoj ceni mogu da se nabave? Papiri mi nisu bitni. Preslatke su to je jedino sto znam. Unapred se zahvaljujem.
 
Cao svim ljubiteljima pudli!

Ja bih zelela da nabavim maltesku pudlu, ako je neko ima bilo bi lepo ako bi mogao da prenese neka iskustva..
Takodje, ako neko zna gde se moze nabaviti i koje su cene, nek javi..

Unapred zahvalna, pudlica : )
 
ja sam imala maltezera i nisam se pronasla u tome. oni su jako veseli,dobrocudni,ali i komplikovani za odrzavanje. ja sam ga cetkala svaki dan i ipak je bila dovoljna 1 kisa pa da se uceba. inace su uvek spremni za igru i druzenje.
 
Zdravo! Danas sam prvi put na ovom forumu.Imam pudlicu kajsija boje,koja ima 16 godina a jos je zivahna i zainteresovana za kucove.Inace,zaista se ne ponasa kao pas vec kao clan porodice,a tako je i mi tretiramo.Fenomenalno razume reci tipa"cokolada","setnja","veterinar","stize mama" i sl.Ponekad je i lukava,a druge pse ne podnosi,gotivi samo ljude.Da li su sve pudle takve?
 
Mjehurko:
Zdravo! Danas sam prvi put na ovom forumu.Imam pudlicu kajsija boje,koja ima 16 godina a jos je zivahna i zainteresovana za kucove.Inace,zaista se ne ponasa kao pas vec kao clan porodice,a tako je i mi tretiramo.Fenomenalno razume reci tipa"cokolada","setnja","veterinar","stize mama" i sl.Ponekad je i lukava,a druge pse ne podnosi,gotivi samo ljude.Da li su sve pudle takve?

uglavnom jesu,mada postoje izuzeci.mada moja drugarica ima srednju pudlu koja je totalna zver,ujeda ljude,mrzi zivotinje,mali pit. da ne verujes
 
Imam jedno pitanje.Imam pudlu 9 godina staru od prilike,i sve sto je starija oko njuske i ociju dobija smedju nijansu,inace je bele boje.Da li je to normalno da vremenom potamne,ili je mozda do ishrane?

Mjehurko,i moja pudla isto misli da je ravnopravni clan porodice,mada mi se i ponasamo prema njoj tako.Razgovaramo i u potpunosti sve razume,po nekad se zapitam da li uopste zna da je pas:)
Ne zna da se druzi sa psima,ne jede psecu hranu,iskljucivo povrce i voce.Pogotovu sargarepu,i jabuke.
Ume da se naljuti,ako je ostavimo samu,napravi haos u kuci.Takodje ako je izvedem napolje ,a ne obracam paznju na nju,naljuti se i sama se vrati kuci, i posle ona mene ne "konstatuje".Pas koji ima karakter.Izgleda neka cudna vrsta:)
 
Da nije od suzica mozda braon oko ociju,jer tako hoce mom mopsu da se pojavi braonkasto pa onda brisanje svaki dan,ciscenje,jedan da preskocim i odmah bude braon i vlazno.

Svi koji zele da kupe pudle neka odu na www.balkankinology.com ima dosta odgivaca i vlasnika pudli koji ce vam rado pomoci,idite u sekciju OGLASI i napisite da zelite stene pudle,te i te,i da ti se javi neko ko moze da preporuci neku odgaivacnicu ili leglo.
 

Back
Top