PUDLE

Toy pudle su slatke ali su po mom ukusu malene. Evo jedne slike koju nadjoh bele, toy pudle u odnosu na Lolu koja je patuljasta a iste su starosti.U Evropi visina toy pudle je max 28 cm u grebenu a u Americi jos manje do 25 cm i manje, toliko male da mogu stati u solju od bele kafe.Naravno da su osetljive i dosta su zbog svoje velicine i prgave.Usput mala bela Lolina drugarica je bila u teranju pa se mogu videti i te specijalne gacice.



juris%20na%20igracke.jpg
 
Joj, prelepa je. Reci mi samo da li su one mnogo osetljivije od patuljastih pudli? Znam da su pudlice inace osetljiva rasa, dosta nezna sto se zdravlja tice. Zaista bi bilo lepo imati jednu takvu pufnu u kuci.
 
Andjelka777:
Joj, prelepa je. Reci mi samo da li su one mnogo osetljivije od patuljastih pudli? Znam da su pudlice inace osetljiva rasa, dosta nezna sto se zdravlja tice. Zaista bi bilo lepo imati jednu takvu pufnu u kuci.


Lepo je imati pudlu u kući ali bih ja bila veoma zadovoljna kada bi ti lepo pročitala sve ono što sam ja napisala o njima.
Sve bi ti bilo mnogo jasnije.
Usput, što se tice osetljivosti pudli, treba znati da su one i lovački psi i da veoma uspešno aportiraju divljač čak i iz ledene vode.
 
I ja imam malu slatku pudlicu. Naš problem je sledeći: NEMAMO GDE DA SE ŠIŠAMO! Treba mi neko ko radi kompletnu uslugu, znači kupanje, šišanje. sečenje noktiju, čupanje dlaka iz ušiju...
 
coler:
I ja imam malu slatku pudlicu. Naš problem je sledeći: NEMAMO GDE DA SE ŠIŠAMO! Treba mi neko ko radi kompletnu uslugu, znači kupanje, šišanje. sečenje noktiju, čupanje dlaka iz ušiju...
Izvinjavam se što upadam ovako, ali ne mogu da verujem da se pudlici ČUPAJU dlake iz ušiju?!
 
Da, dobro si procitala. Pudlama se cupaju dlake iz usiju i ne samo pudlama. To bi trebalo svim psima sa visecim usima da se radi. To rade frizeri i to veoma strucno i brzo tako da moje kuce i ne osete a i to nije velika kolicina dlaka.Kada se to redovno radi nema problema kao ni sa podrepnim zljezdama. O odrzavanju dlake i higijene sam vec pisala na prethodnim stranama. I nije svejedno ko vam i kako sisa pudlu.
 
Luftiguz:
Sada bas citam ko je sve od poznatih ljudi iz istorije imao pudlu: Vinston Cercil, Oliver Kromvel, Carls Dikens, Tomas Gejnzborou, Bili Holidej, Viktor Igo, Napoleon & Zozefina, Helen Keler, skoro svi francuski kraljevi, Tomas Man, Aleksander Poup, Zorz Sand, Tolstoj, Vagner, Dzekson Polok (pudla je isla i na sahranu), Vladimir Putin....Mira....Luftiguz...hehe.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...и Хелен! :wink:
 
Hellen:
Luftiguz:
Sada bas citam ko je sve od poznatih ljudi iz istorije imao pudlu: Vinston Cercil, Oliver Kromvel, Carls Dikens, Tomas Gejnzborou, Bili Holidej, Viktor Igo, Napoleon & Zozefina, Helen Keler, skoro svi francuski kraljevi, Tomas Man, Aleksander Poup, Zorz Sand, Tolstoj, Vagner, Dzekson Polok (pudla je isla i na sahranu), Vladimir Putin....Mira....Luftiguz...hehe.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...и Хелен! :wink:

Dobro došla u klub.I upoznaj nas sa tvojom pudlom. Još ako imaš i sliku.
 
coler:
Ja samo jos jednom molim da mi se neko javi i pomogne ako zna gde mogu da osisam kucu. Vec je poprilicno cupava i siske joj upadaju u oci

Evo ja cu da ti pomognem.Skoro sam citala za salon u TC PIRAMIDA na N.Beogradu.Covek šiša ali ne kupa mada je rekao da ce i to da pocne da radi.Pa vidi.
Drugo u casopisu ZOV imaš oglase koje daju ljudi koji šišaju po kucama a ima kako sam videla i u Halo Oglasima. Nažalost salon gde ja vodim svoje kuce ne mogu da ti preporucim iz razloga štone primaju nove mušterije.Pretrpani su. I pogledaj pod održavanjem dlake i higijenom šta sam napisala odnosno kako treba jedna pudla da se šiša i održava.
 
tinica:
ja nemam pudlu ali volela bih da imam pit bula.
ili mozda i pudlu i pit bula?
sto da ne.

Ovo sam shvatila kao šalu mada što da ne.Kombinacije su beskrajne. Ima samo jedna stvar. Veliki i snažan pas kao što je pit bul može u igri da povredi Pudlu.
To je jedan od razloga zašto se mali psi cuvaju od velikih.A da ne pricam o agresivnosti pojedinih velikih pasa.
 
ja se ne slazem. mislim da je pas onakav kakvim ga ti napravis, tj kako ga vaspitas, ne mislim da bi veliki pas uradio nesto pudlici jer sam videla pudle koje zive sa velikim psima, divno se slazu i nemaju problema.
a sad, ako neko ima predrasude o nekim rasama, to je druga stvar...
 
www mira:
Hellen:
Luftiguz:
Sada bas citam ko je sve od poznatih ljudi iz istorije imao pudlu: Vinston Cercil, Oliver Kromvel, Carls Dikens, Tomas Gejnzborou, Bili Holidej, Viktor Igo, Napoleon & Zozefina, Helen Keler, skoro svi francuski kraljevi, Tomas Man, Aleksander Poup, Zorz Sand, Tolstoj, Vagner, Dzekson Polok (pudla je isla i na sahranu), Vladimir Putin....Mira....Luftiguz...hehe.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...и Хелен! :wink:

Dobro došla u klub.I upoznaj nas sa tvojom pudlom. Još ako imaš i sliku.

Немам је више! :cry: Али планирам да набавим пса кад ми деца још мало поодрасту, а с обзиром да добро познајем пудле...волела бих да то буде исто пудла. :)
А тренутно не могу да ставим слику...а и не знам како би он изгледао поред свих ових налицканих фрајлица. Он је изгледао као џулов...и тако се и понашао...и поред свих мојих настојања да га упристојим! :D
 
Samo onaj ko je imao pudlu zna šta znaci izreka: JEDNOM PUDLA-ZAUVEK PUDLA
Hellen, držimo ti palceve i srecno kod nabavke male pudle.He, he, još jedno dete ceš imati u kuci.Bice još veselije.
 

Back
Top