Burme

Neva

Poznat
Poruka
7.358
Za one udate/ ozenjene i one koji to nisu...jos ! :wink:

Koliko vam je bitno ili ce biti bitno, da li vas zivotni saputnik nosi burmu?
Da li ona za vas ima neku simboliku ili je dozivljavate kao " svadbeni modni detalj " ?
Da li ne nosenje iste od strane vaseg partnera utice na vas u bilo kom smislu?

Da li je ona, osim sa nekom tradicijom povezana i sa sujeverjem ( sto je automatski protiv njene " crkvene " funkcije ) ? :confused:
 
Ja ne nosim burmu , suprug nosi. Meni je bas sve jedno da li ce , kad , i koliko nositi burmu.
Dzaba burma ako ne postuje nas brak i porodicu.

Eto...burma mi dodje ko i svaki drugi prsten. Skidam ga i stavljam po potrebi.
 
Meni je moja burma postala velika tako da mi ispadne čim spustim ruku i strah me da je ne izgubim pa je ne nosim.Baš mi je krivo,jer je lepa...
 
Охохо, Нево, је л' имаш нешто да ми кажеш? ;)

Нисам удата, али да јесам, мислим да не бих стално носила бурму, зато што волим да мењам сребро и злато, али никада да их комбинујем, тако да би бурма морала понекад да извиси.

А не бих се нешто посебно љутила ако мој будући не буде носио бурму, мада бих волела да носи, пошто волим кад мушкарци носе накит.
 
Za sada ne nosim ali ću uskoro rado. Nije mi bitno da li će je on
nositi ali vidim da je želja tim prisutna, tako da ga neću sprečavati.

Što se tradicije, sujeverja ili sličnih stvari tiče, nisam upoznata.
 
NATASA_7:
Meni je moja burma postala velika tako da mi ispadne čim spustim ruku i strah me da je ne izgubim pa je ne nosim.Baš mi je krivo,jer je lepa...
Možeš da je staviš kao privezak na lančić i da je tako nosiš. To lepo izgleda. A možeš i da je skratiš (je l' se tako kaže?) kod zlatara.
 
zavisi kakva bi bila.
ako bi mi se zaista dopala i da nije neki kic,ili zlato post ga ne volim,onda bih verovatno uspela da ukombinujem sa ostalim prstenjem koje nosim.
u suprotnom ne bih.i ne bih se naravno ljutila ako mi muz ne bi nosio...ako je zlatna i bolje da ne nosi,ne ide mi zlato na muskoj ruci...
 
Ines1864:
Možeš da je staviš kao privezak na lančić i da je tako nosiš. To lepo izgleda. A možeš i da je skratiš (je l' se tako kaže?) kod zlatara.

Da..mada, znam nekoliko muskaraca, koji zbog prirode svog posla ne mogu da nose burmu.E, sad, neki je nose na lancicu oko vrata, a neki ne zele...kazu da se osecaju kao da imaju jaram oko vrata :shock:
 
storm cloud:
Охохо, Нево, је л' имаш нешто да ми кажеш? ;)

Heheh....nemam nista da ti kazem...

Samo sam nedavno prisustvovala jednoj raspravi na tu temu.... :wink:

Naime, mnoge zene misle da ako njihovi muzevi budu nosili burme nece se drznuti na prevaru...Glupost...

Ako je ozenjen, nije ustrojen.... :roll:
 
pa ako se vec uzimaju burme valjda treba da se nose, otkud znam... nisam bila venchana sa mojim bivshim muzem a ne planiram da se udajem tako da nisam razmisljala o tome...:(
 
Ines1864:
Možeš da je staviš kao privezak na lančić i da je tako nosiš. To lepo izgleda. A možeš i da je skratiš (je l' se tako kaže?) kod zlatara.[/QUOT



Good idea! Na lančić nisam probala jer ih nosim izuzetno retko,ali bih za skraćivanje mogla da se raspitam u zlatari.Thanks!

A,što mi me rade smajliji?! grrr...
 
On je nosio,inace obozava nakit,tako da je to samo dodao.Ja sam takodje nosila bila je bas lepa.Po meni treba nositi zasto da ne?Simbolizuje zajednicu i brak,sto bi se skidao taj prsten posle vencanja.....sem naravno ako neko bas izbegava zlato,ili uopste nakit.
 
Ja stalno nosim burmu. Skidam j kad perem sudje i kada nanosim tecni puder... I kad presadjujem cvijce. Ma, znate vec, tiposlovi koji malo uprljaju stvar.

Sto se tice mode. Burmu dozivljavam kao dio sebe. kombinujem ostatak nakita ad bude skladan, a sa burmom ne mora. ona je tu i sa ovim i sa onim.
Moj sprug je takodje nosi stalno osim, kako rekoh uizvanerdnim prilikama.
Ne znam, lijepo mi je to. Eto, voljela bih da oboje dugo nosimo nase burme.

Inace a sammojujednom zveknula u smece! Elem, mijesila tijesto za picu,pa je skinula pored. kada samkupila ostatke da rascictim sto, algano pokupim i burmu i frknem je! I danima je nema i nema. Ajde, jedo dva dana sigurno. I sve necu da bacim smece cinimi se mogla bi biti tamo. Ali tek posto sam prekopala komplet kucu! I odemja (smognem snage) i nadjem je. A posto sam pola poznanika alarmirala da nmam veze gdje mje burma, morala sam pazljivo da objasnim sta je bilo.
A tek muz "Pa, dobro, eto da znam tvoj stav o nasem braku..." :oops:
 
Ja sam nazalost zbog mog posla ostala zeljna i nakita i dugackih noktiju!
Tako da burmu ne nosim i zao mi je zbog toga,bas ponekad zavidim zenama na tom malom obelezju da su necije.
Suprug je nosi stalno,nikad je ne skida i kaze da voli da je nosi,da mu bas prija!
 

Back
Top