Zločin bez kazne

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
zivela_mafija.jpg


Vrednost ljudskog života vrtoglavo je devalvirala od dolaska Miloševića na vlast (s tim da ni pre njega život nije imao visoku cenu u Srbiji, da se ne lažemo). Neutvrđen je ali je svakako ogroman broj ljudi koji su izgubili život, a da niko zbog zločina nije odgovarao. Zbog te tradicije/prakse Srbi su još uvek u čudu zašto ih međunarodna zajednica progoni zbog utvrđivanja odgovornosti i kažnjavanja za oduzete živote u zemljama u okruženju. A zbog toga što se »kod nas kući« zločin ne otkriva niti se kažnjava zločinci i dalje oduzimaju živote. U tome leži jedino objašnjenje zašto je ovo što se predstavlja državom zapravo zločinačka organizacija, a ono što se zove društvo - zločinačka zajednica.

I šta građanin Srbije može da uradi ukoliko ima potrebu da reaguje na zločine? Da traži od ministra da ga zaštiti od delovanja onih interesnih grupa koje su tog istog postavile da im bude ministar!? Ili da policija, čiji su pripadnici ubili i premijera i nekadašnjeg predsednika, pronađe i kazni bombaša/e što sad novinaru »svira/ju« pod prozorom!?

Bombaši, stormfrontovci i ostale bitange su samo posledica toga što smo dopustili da Srbijom upravljaju ratni tajkuni i profiteri. Oni su sada vlasnici Srbije. Oni se pitaju ze sve: upravljaju medijima, postavljaju urednike, ministre, formiraju vladu... Oni su proizveli društvo u kojemu je tzv. elita anestezirana, potkupljena, preparirana... U takvoj Srbiji u kojoj je urednica »najstarijeg lista u Srbiji« ista ona osoba u čijem tekstu, objavljenom pre dve godine u NIN-u, ispod slike egzekucije koju nad nedužnim mladićima sprovode Škorpioni, piše »ko su dželati a ko žrtve«, naravno da se ološ ohrabri i krene u »deljenje pravde«.

»Imamo civilizacijsku potrebu da se suprotstavimo ovom zlu koje nam uništava državu i nas u njoj. Zato što smo dužni da pokažemo svetu da ovo nije cela Srbija. Zato što moramo da nateramo svet da se zapita: zašto Srbijom danas vladaju ratni profiteri i zločinci, Mirinni lakeji ili Miloševićevi ministri, svi oni koje je taj isti svet držao na listama zabrane putovanja a danas ih podržava.«
(Vladimir Popović, u intervju Statusu, koji mediji pod kontrolom "apsolutnog gospodara i vlasnika Srbije", ovih dana sramno prećutkuju)
 
U takvoj Srbiji u kojoj je urednica »najstarijeg lista u Srbiji« ista ona osoba u čijem tekstu, objavljenom pre dve godine u NIN-u, ispod slike egzekucije koju nad nedužnim mladićima sprovode Škorpioni, piše »ko su dželati a ko žrtve«, naravno da se ološ ohrabri i krene u »deljenje pravde«.
jel to ova sadasnja glavna urednica...kako se zvase ljiljana ili...
 
Eraserhead:
Oni su sada vlasnici Srbije. Oni se pitaju ze sve: upravljaju medijima, postavljaju urednike, ministre, formiraju vladu...
I? Osim što si se potrudio da nam ispišeš ovaj originalni tekst (na kome ti ja zahvaljujem), imaš li neki predlog kako da rešimo predočeni problem? Možda nekom bombaškom akcijom?
 
Све се слажем са Бебом, само бих волео да још сазнам како је он од конобара постао тако богат и моћан човек у таквом мафијашком друштву где су стално на власти били његови "огорчени противници и непријатељи"...
 
Ти Ерасерхеад очигледно имаш огломан проблем са мафијом. ПРВО РАШЧИСТИТЕ ВИ У СВОЈОЈ БЕЗБОЖНИЧКОЈ ОРГАНИЗАЦИЈИ ЛДП СА МАФИЈОМ ПА ОНДА НЕШТО ПРИЧАЈ. ПРОЦВАТ МАФИЈЕ ЈЕ ДА ТЕ ПОДСЕТИМ БИО ЗА ВРЕМЕ ТВОГ ЧЕДИЦЕ.
А СХВАТАМ НА КРАЈУ КРАЈЕВА ДА БИ ТИ ВОЛЕО ДА ЈЕ СЛОГАН ДСС-НС БИО живела мафија али Воји и Вељи је ипак СРБИЈА НА ПРВОМ МЕСТУ И ЖИВЕЛА СРБИЈА!
 
DraGo70:
Све се слажем са Бебом, само бих волео да још сазнам како је он од конобара постао тако богат и моћан човек у таквом мафијашком друштву где су стално на власти били његови "огорчени противници и непријатељи"...


Tesko ces na ovo pitanje dobiti odgovor
 
DraGo, Dafmen, i ostali
misaoda li se ceni po onom što u sebi nosi ili po onom ko je izgovara. Verovatno i jedno i drugo.
Ostrašćenost sa kojom se reaguje i dele etikete i diskvalifikacije ne eliminiše činjenicu klaustrofobičnosti i duboke bolesti kolektiviteta koji se zove srpsko društvo, državu zanemarimo, kao i da je nemamo, mada nisam siguran da je imamo.
Niko sa iole malo pameti, mada ima i takvih, neće poreći bar 90% navoda iz citiraniog teksta. Naravno ima i onih koji su to već učinili ili tek nameravaju.
Unazad, 7-8 meseci otvorio sam više tema koja se bave problemom koji je tema Eraserheadovog citata, na ovaj ili onaj način. O ubistvu Dr Zorana Đinđića, o bezumnom predlogu zakona o amnestiji koji je neslavno propao, na svu sreću, o korupciji u pravosuđu, u policiji, u politici.
Bio sam banovan toliko puta. Teme su mi katančene.
Ne krijem, nastupao sam pod tri nika, i svi su slobodni, mada ovaj sam JA definitivno. Ne krijem.
Ali, žalosno je kada dolazi do spominjanja ubistava po Srbiji, kao problema i rak rane tek u radikalnim slučajevima, dok desetine ubistava koja se svakodnevno dešavaju tek manje ili više neprimetno prođu ili brzo padnu u zaborav. Čast izuzecima.
Da nabrajam slučajeve? Bilo bi previše toga! Bilo bi mučno. Depresivno.
Sećate se inicijativu povodom ubistva malog Nikole od strane njegovih vršnjaka koju je pokrenuo aktuelni ministar obrazovanja Vuksanović. Za vreme šetnje učenika gradskim ulicama, društvo, kao bolesni organizam je odgovorio na neadekvatni lek nasiljem. Zbog mobilnog telefona mladić je dobio ubod nožem u sred Knez Mihajlove ulice.
Koliko je devojaka i devojčica ubijeno, pregaženo, koliko mladića. Koliko oružja je na ulicama i u rukama kriminalaca. Koliko je kriminalaca u pravosuđu, policiji...
Kakvi su zakoni i ko ih donosi, ko ih predlaže, kako se manipuliše javnošću. Za ovo poslednje eklatantan je primer Zorana Stojkovića i predloga Zakona o amnestiji i njegovi nastupi u javnosti, na medijima, njegove laži i zamene teza.
Mediji su u rukama tajkuna i bliski određenim političko kriminalnim strukturama. Kurir je eklatantan primer tome. I ne samo kurir. U Pressu rade najbliži srodnici kriminalaca, ubica, predstavljaju javnu reč!
Srbijo stidi se.
Biserko, Vučo, Borka i drugi iz nevkladinog sektora kao antiratni profiteri immaju svoju priču, političku. Njih ne iteresuje ovaj problem, nije profitabilan.
Neko je postavio pitanje: u redu, a šta učiniti.
Postoji udruženje: Gradjanski forum za zaštitu prava na bezbedan život imenom jedne ubijene studentkinje. Gradjanska inicijativa, udruživanje, sa ciljem, to je jedini put u ovakvom društvu da se bar nešto pokusa.
Ako neko želi nešto da preduzme, neka učini nešto više od običnog polemisanja.
Stojim na raspolaganju.
Mit
 
BRAVO!!!!!!!!
Ovom komentaru nema shta da se doda.
Postali smo narod sa pomerenim osecajem za razlikovanje dobra i zla.
Zvuchi neverovatno ali, na zalost, istinito da postoje "ljudi" koji, na sebi svojstven , nastran nachin, pravdaju zlochin "patriotizmom pa ispada UBIO JE CHOVEKA ili MALO JE UBIO CHOVEKA
Zlochin se ne moze opravdati, svaki normalan chovek to zna.
 
alergicna:
BRAVO!!!!!!!!
Ovom komentaru nema shta da se doda.
Postali smo narod sa pomerenim osecajem za razlikovanje dobra i zla.
Zvuchi neverovatno ali, na zalost, istinito da postoje "ljudi" koji, na sebi svojstven , nastran nachin, pravdaju zlochin "patriotizmom pa ispada UBIO JE CHOVEKA ili MALO JE UBIO CHOVEKA
Zlochin se ne moze opravdati, svaki normalan chovek to zna.

Pre neki dan sam iscitala Velikog Inkvizitora-jedno divno poglavlje iz "Braca Karamazovi" F.M.Dostojevskog.Kako taj pravoslavni,slovenski mislilac,kojim nasa crkva i sl voli da se bavi postavlja stvari-problem slobode je problem odgovornosti,razlikovanje dobra i zla se sastoji u suocavanju,a ne zaslepljenosti...a to je na ovom forumu izgleda kljucno.Ko se cega uhvati to ce i pravdati,kad ponestane argumenata u realnosti,lako cemo ih izmisliti,a kad i oni propadnu,pa mozes da psujes,pretis i sl...ovo je opsta opaska na sve teme i vecinu forumasa.....
 
DraGo70:
Све се слажем са Бебом, само бих волео да још сазнам како је он од конобара постао тако богат и моћан човек у таквом мафијашком друштву где су стално на власти били његови "огорчени противници и непријатељи"...
Ovo je sushtina.
Krimos kao "Beba"nema prava nikome da pricha kako je na neposhten nachin doshao do para.
 
malamargo:
Pre neki dan sam iscitala Velikog Inkvizitora-jedno divno poglavlje iz "Braca Karamazovi" F.M.Dostojevskog.Kako taj pravoslavni,slovenski mislilac,kojim nasa crkva i sl voli da se bavi postavlja stvari-problem slobode je problem odgovornosti,razlikovanje dobra i zla se sastoji u suocavanju,a ne zaslepljenosti...a to je na ovom forumu izgleda kljucno.Ko se cega uhvati to ce i pravdati,kad ponestane argumenata u realnosti,lako cemo ih izmisliti,a kad i oni propadnu,pa mozes da psujes,pretis i sl...ovo je opsta opaska na sve teme i vecinu forumasa.....

Da, ali to je DOSTOJEVSKI, da je to rekao Crnchevic mozda bi i usvojili
 
Mit dunavskih rusalki:
DraGo, Dafmen, i ostali

Pošto si me na neki način prozvao, osećam obavezu i da ti odgovorim...

Mit dunavskih rusalki:
Niko sa iole malo pameti, mada ima i takvih, neće poreći bar 90% navoda iz citiraniog teksta. Naravno ima i onih koji su to već učinili ili tek nameravaju.

Da, dobro si zaključio, neki od nas se slažu sa 90% tog teksta. Jedino se ne slažem sa tim da se kroz taj tekst veliča njegov autor Beba Popović, koji i sam ima "pune džepove oraha" ili što bi se reklo po narodski "putera na glavi"...
Isti je problem, kada se kroz slične tekstove pokušavaju veličati i drugi ljudi koji tkđ. nisu čisti ni po jednom kriterijumu iako su pripadali demokratskoj opciji... dakle Čeda Jovanović, Nataša Mičić, Kolesar, Janušević...
Suština (kada ovakav tekst iznese "portparol" LDP-a na ovom forumu - Erasehead) je isti kao kada sličan tekst iznese npr. pripadnik SPS-a.

Mit dunavskih rusalki:
Unazad, 7-8 meseci otvorio sam više tema koja se bave problemom koji je tema Eraserheadovog citata, na ovaj ili onaj način. O ubistvu Dr Zorana Đinđića, o bezumnom predlogu zakona o amnestiji koji je neslavno propao, na svu sreću, o korupciji u pravosuđu, u policiji, u politici.

Šta hoću da kažem, pa to da su se kriminalci jedne struje u našem političkom životu krili godinama iza patriotizma i "odbrane svog naroda", a u isto vreme su punili svoje džepove, gradili kuće i vile i od ukradenih para vozili džipove koji koštaju kao jednosobni stan u centru Beograda...

Za to vreme su se kriminalci druge struje krili iza velikih reči o demokratiji, o Evropskoj Uniji, o lustraciji, o najvećoj nesreći Srbije - Miloševiću i isto tako gradili kućerde i vile i vozili skupocene automobile...

Mit dunavskih rusalki:
Biserko, Vučo, Borka i drugi iz nevkladinog sektora kao antiratni profiteri immaju svoju priču, političku. Njih ne iteresuje ovaj problem, nije profitabilan.

O ratnim ili o antiratnim profiterima si i sam rekao par reči...


Mit dunavskih rusalki:
Neko je postavio pitanje: u redu, a šta učiniti.
Postoji udruženje: Gradjanski forum za zaštitu prava na bezbedan život imenom jedne ubijene studentkinje. Gradjanska inicijativa, udruživanje, sa ciljem, to je jedini put u ovakvom društvu da se bar nešto pokusa.
Ako neko želi nešto da preduzme, neka učini nešto više od običnog polemisanja.
Stojim na raspolaganju.
Mit

Podržavam svako novo udruženje koje nije uprljalo ruke kriminalom, opstrukcijom svoje države i svog naroda. O ovoj organizaciji ne znam još ništa, ali kada saznam odgovoriću ti i na to.
 
alergicna:
BRAVO!!!!!!!!
Ovom komentaru nema shta da se doda.
Postali smo narod sa pomerenim osecajem za razlikovanje dobra i zla.
Zvuchi neverovatno ali, na zalost, istinito da postoje "ljudi" koji, na sebi svojstven , nastran nachin, pravdaju zlochin "patriotizmom pa ispada UBIO JE CHOVEKA ili MALO JE UBIO CHOVEKA
Zlochin se ne moze opravdati, svaki normalan chovek to zna.

Zlocin treba prvo priznati, shvatiti u svojoj glavi da si uradio nesto jako lose, zatim to javno reci pred svima i pokajati se. Ti koji zlocine pravdaju i ne misle da su to zlocini.
 
DraGo70:
Pošto si me na neki način prozvao, osećam obavezu i da ti odgovorim...



Da, dobro si zaključio, neki od nas se slažu sa 90% tog teksta. Jedino se ne slažem sa tim da se kroz taj tekst veliča njegov autor Beba Popović, koji i sam ima "pune džepove oraha" ili što bi se reklo po narodski "putera na glavi"...
Isti je problem, kada se kroz slične tekstove pokušavaju veličati i drugi ljudi koji tkđ. nisu čisti ni po jednom kriterijumu iako su pripadali demokratskoj opciji... dakle Čeda Jovanović, Nataša Mičić, Kolesar, Janušević...
Suština (kada ovakav tekst iznese "portparol" LDP-a na ovom forumu - Erasehead) je isti kao kada sličan tekst iznese npr. pripadnik SPS-a.



Šta hoću da kažem, pa to da su se kriminalci jedne struje u našem političkom životu krili godinama iza patriotizma i "odbrane svog naroda", a u isto vreme su punili svoje džepove, gradili kuće i vile i od ukradenih para vozili džipove koji koštaju kao jednosobni stan u centru Beograda...

Za to vreme su se kriminalci druge struje krili iza velikih reči o demokratiji, o Evropskoj Uniji, o lustraciji, o najvećoj nesreći Srbije - Miloševiću i isto tako gradili kućerde i vile i vozili skupocene automobile...



O ratnim ili o antiratnim profiterima si i sam rekao par reči...




Podržavam svako novo udruženje koje nije uprljalo ruke kriminalom, opstrukcijom svoje države i svog naroda. O ovoj organizaciji ne znam još ništa, ali kada saznam odgovoriću ti i na to.
Ukratko, poreklo imovine proveriti svima. Početi od vlade i skupštine, pa redom. Ali, hoće li mi neko odgovoriti kako se to desilo da najveći kriminalci se smatraju patriotama?
 
А како се десило да највеће ''поштењачине'',по доласку на власт,не покрену као питање број један-кажњавање највећих криминалаца?Мало су се бавили маркетингом,и ућутали ко последње пи*кице!:lol:
 
The Milosevic government was known for openly harassing the media. In 1998, the Serbian Parliament passed the Law on Information, which introduced draconian fines for media that criticized the government. Although this law was scrapped after the Djindjic government took office in January 2001, the harassment of media did not end. The Djindjic government formed the Bureau for Information, headed by Vladimir Popovic Beba, which pressured media to adhere to the government's line. The bureau's operations climaxed during the state of emergency in March and April 2003, when Beba and the minister of culture held closed meetings with the editors of the most influential print and electronic media, instructing them how to cover the events surrounding Djindjic's assassination. Unfortunately, the harassment persisted even after the state of emergency was lifted in 2003.When the new government took office in March 2004, it put an end to making veiled threats and placing pressure (political and other forms) on editors of independent, privately owned media.
http://www.freedomhouse.org/template.cfm?page=47&nit=381&year=2005
 
nesha taxista:
Ukratko, poreklo imovine proveriti svima. Početi od vlade i skupštine, pa redom. Ali, hoće li mi neko odgovoriti kako se to desilo da najveći kriminalci se smatraju patriotama?

Da, naravno. A odgovor na tvoje pitanje je isti kao i na ovo: Kako se desilo da jedino kod nas nakon smene vlasti nije došlo do lustracije onih koji su morali biti silom smenjeni jer su krali izbore, a pre toga uradili gomilu loših stvari (ako se zadržimo samo na ekonomiji - onda mislim recimo na pare koje su izneli na Kipar)...
I kako to, da ovi novi (od 5. oktobra) vrlo brzo postaše slični svojim prethodnicima...
Analogija krađe izbora 1996/97. i septembra 2000. - Afera Bodrum.
Analogija iznošenja ili mućkanja sa parama na Kipar - Afera kofer.
O ostalim aferama (Kolesar, Beba, Dušan Mihajlović i "Lutra", G-17 i njihov ex predsednik Labus, Mile Dragić - afera šlemovi...) da i ne govorim.
Dakle, kako se desilo da su najveći kriminalci smatraju demokratama i evropejcima???
 

Back
Top