BATINE KOJE SE PAMTE!

Nije stvar u tome da su me tukli...a jesu. Ono sto je mene bolelo je nemoc da se odbranim, i nepravda. jer su me tukli bud-zashto. I josh kad sam malo odrasla, u razgovoru sa prijateljima chujem kako govore da nas nisu mnogo tukli (brata i mene)! :shock: I nema shanse da priznaju, a o izvinjenju da i ne govorimo. Takav strah imam da se ne pretvorim u njih, da kad god povisim ton na svoje dete, zviznem sama sebi shamar, za svaki sluchaj... da se potsetim. :)
 
Otac me nikad u životu nije udario, bilo je dovoljno da me mrko pogleda i ja sam bila ko bubica... Mada sam generalno bila mirno dete...
A sećam se jednih batina, imala sam 5-6 godina, prelazim ulicu sa mamom, drži me za ruku i kaže da sačekamo da prođu kola... I meni prođe neki flash kroz glavu, otrgnem se i krenem da pretrčim i kola zakoče na 20cm od mene.... Čovek se šlogirao, jedva zakočio a mama me dovatila, pa je tako počela da me lema po goozi i da plače u isto vreme... Toga se sećam ko juče da je bilo...:)
 
No I ja sam toliko bila istraumirana u trudnoći da sam bar 2 puta nedeljno u toku svih 9 meseci sanjala da mi je otac umro. WW bi sigurno rekla da sam želela da umre taj deo njega u meni da ne bih bila takav roditelj. A da crnjak bude još veći užasno ličim po karakteru na njega. Za sada mislim da uspevam da taj deo sebe držim pod kontrolom.
A u 4om mesecu trudnoće mi je tata otišao ni manje ni više nego u Kazahstan da radi. Jako sam se plašila tih snova dok nisam odgonetnula šta ustvari znače.
 
Bila sam treci razred.Na sredini puta od skole do kuce jedna mala livadica na kojoj smo mi (drustvo) redovno igrali "izmedju dve vatre".Moja mama me vise puta opominjala da dolazim ranijekuci...vise puta. A onda jednog dana idem ja sa turnira sa svojim drustvom kad mama od jednog drugara stoji sa prutom na sred puta....ja se rastrcim, da stignem sto pre...kad ono ispred kuce stoji moja majka isto sa prutom.Kao da se dogovorile.Umalo se nisam upiskila u gacice....Od tada sam turnir redovno izbegavala...
 
ovako jos jedna prica
ja sam isto tako treci razred, brat cetvrti. Roditeljski sastanak. Dolazi ona kuci sa tog roditeljskog i mi vec vidimo da nije nista dobro i molimo Boga da komsinica ostane sto duze na kafi.Al ona mora da ode.Mama ode u sobu i donese vojnicki opasac tatin.Pozove nas a bratu se obrati da stane mirno ispred nje.Pa pocne:"jesi li ti isekao na novom frizideru gumu na vratima i povadio magnet odatle da se igras? Jel nisi imao sa cim drugim da se igras?Jesi li otvarao Misov bazen da bi pio vode?Nisi imao gde da pijes vodu nego si morao njegov bazen da otvaras? A jesi li ti sa Brankom skidao Draska golog na sred puta?Iako je bio kriv jesi li bas morao to da uradis? Zar da se ja sramotim od naroda zbog vas? Da mi se narod zali na vas?" I onda je pocela da udara brata sa onim kaisom. Boze sav bes je sabila u svaki sledeci zamah.Ja sam dobila samo jedan sa komentarom: "a ti nisi nista umela da kazes".( ja nisam nista uradila al sam bila saucesnik)...Ni baba nije mogla da ga spase....Zapamtilo se samo tako. Danas se ponekad kada se skupimo komentarisemo i brat i ja i sve mama jel to bas moralo ili se slatko ismejemo.
 
Heh, kad sam bila mala, jela sam batine svaki dan.. Svi su govorili da su cak i decaci mirniji, a ja sam plakala sto nisam musko, sramota je tuci devojcicu.. Pravila sam haos-lomila sve stakleno, pekla plastelin i tetris, i uglavnom pravila vece s.ranje od drugova.... 100x sam zamalo zapalila kucu... Jednom sam popila ceo sirup koji je, inace, stajao na polici, ali sam ipak uspela da dohvatim... e tu vec nisam dobila batine, zamalo u bolnicu da zavrsim, ali sta da se radi. i tad sam mrzela zabrane, npr. kad mi kazu-do toliko sati nemojte na ulicu, a do toliko smete da ostanete. Ja bih uvek pobegla i po ceo dan ne bih dolazila...
Sa sestrom, koja je starija 5 god. od mene, retko sam se bila. uglavnom bi ona mene udarila kad joj pukne film, sve do 4., 5. razreda kad sam pocela da se bijem sa njom. Sa mladjom se i danas pobijem, ali sve je ok... A ponekad se zakacim i sa nekim deckom, nekoliko puta sam zamalo pojela dobre batine.... Ipak, batine koje pamtim su mamine... Znam da ima puno njih koji kazu: Lakse mi je kad me udare, nego kad mi se deru... Ko to kaze, moju kevu ne zna. Stvarno ne znam sta je gore... Sreca pa me vise ne bije, sad mogu ja nju.. he he...
 
Ja sam redovno dobijala batine od keve, još od kad sam bila sasvim mala. Znalo se da je uobičajeno, a nije tražila ni neki poseban povod. Pred spavanje, uđe u moju sobu, kaže mi da ću biti kažnjena. Prebaci me preko kolena, zadigne mi pižamicu. Dobro me ispljeska po guzi, dok mi cela sva ne pocrveni. Ako me baš žešce istuče, desi se da pustim i koju suzicu. Sa redovnim pljeskanjem po guzi je nastavila i kasnije, kad sam bila u višim razredima osnovne škole, pa i kad sam pošla u gimnaziju. I sada me redovno dobro ispljeska po guzi, kao da sam mala devojčica.
Dešavalo se da me kažnjava i pred drugom decom, ili napolju, gde neko može da vidi. A mene je baš bila sramota, i što me kaćnjava kao malu devojčicu, i što dobijam batine da neko može da vidi.
Volim da pričam sa drugim devojčicama koje isto dobijaju batine. Šta osećaju, kako to doživljavaju, kako dobijaju. Bilo je i žešćih kažnjavanja, koje sam zapamtila.
Ako neka "istomišljenica" želi chat o tome, ili akoi drugi na forumu hoće, mogu i detaljnije da pričam o tome.
Schoolgirl:evil:
 
Meni su se desile batine jednom u životu, kao četvorogodišnjem detetu, uplašili su se, jer nisu mogli da me nađu tamo gde je trebalo da budem, a nije me bilo. Moja reakcija je bila neviđena uvređenost, i prekid komunikacije sa roditeljima, da im to više nikada nije palo na pamet. Moje mišljenje je bilo, da su mogli lepo da mi objasne razlog ljutnje i da mi se takva greška nikad više ne bi desila, što se kasnije u životu i pokazalo kao tačno. Nikad nisu sebi oprostili te batine. Nisu bile neke ozbiljne, ali su mi povredili ponos, i to se videlo na meni. Tako da ne znam ni da li mogu da kažem da su me tukli. Uvek se izjašnjavam kao neko ko nije dobijao batine. Nije ni moje dete dobijalo batine. Mislim da je to neproduktivno, i ponižavajuće za obe strane, jer roditelji time pokazuju da ne umeju da vaspitavaju. Ili je to reakcija na strah za bezbednost deteta, kao kod mojih roditelja, što ne opravdava batine.
 
Ја лично нисам добијао батине. Ипак, мислим да би ми понекад више одговарао и ударац него повишен тон. Срећом, са мном је живела тетка која је психолог па је то умногоме ублажавало ситуацију.

Ипак, моји другови су добијали и добијају батине. Мени је то напросто несхватљиво. Можда зато што ме васпитала мајка, а после ње највише тетка, иако је мајка стално била са мном, мушки део породице се мање бавио децом. Веома ми је чудно кад чујем да причају овога отац бацио у зид кад је имао 5 година и слично, мени су то лудачке методе васпитавања. Имам једног друга којег су били тресачем тепиха. Пошто живе изнад нас, чуло се као да је у нашој кући. То је вриска, дрека, а оне је бежећи обарао столице око стола. Те "туче" су знале да трају и по сат времена. Сећам се да су једном моја мајка и тетка изашле из куће јер нису могле да слушају како јадник вришти. Стварно жалосно.

Надам се да је данас што мање деце са оваквим искуствима, а по мени, батине би требале да се кажњавају законом. Са мном се увек, кад сам имао 5 година и сада, све могло договорити (осим кад сам у потпуности у праву - веома сам тврдоглав). Такође, не подносим када старији туче млађег. Често сам једног свог "бившег" друга знао да "звизнем" шаком кад би почео да туче млађег брата. То ми је ишло на живце
 
otac je znao da digne ruku...
jednom iz stvarno opravdanog razloga...(mada ,on je isprovocirao,ali ipak sam zaslužila)
a znale su se desiti banalnosti...npr. kad sam bila mala, 5-6 godina sam imala, nas dvoje smo crtali i meni se nikako nije svidio moj crtež...počeli smo da se prepiremo i onda sam ja počela da se durim...dok si rekao keks on je skočio na noge i počeo da me udara po butinama...sjećam se da je morao obloge da mi stavlja,toliko se zacrvenjelo...
što se tiče tresača tepiha,to je sadizam.
to se dešava jer roditelji ne mogu da izađu na kraj sa djecom ili zato što su djeca toliko nepodnošljiva (rijedak slučaj)ili zato što ne znaju kako da ga normalno vaspitaju pa udri...
 
Mene nisu tukli sem jedanput otac. Secam se da je to bilo jer sam zezao nekog starca, bash sam se izivljavao. Eh taj samar necu da zaboravim, a ni on jer mu je posle bilo zao.Bio sam prilicno umisljeno dete, secam se da sa njim nisam pricao 2 meseca jer sam hteo da mi se izvini, shto je na kraju i ucinio. E kada se zameri meni!
 
Cistacica u bolnici mi je zviznula smar.Imala sam 7god. kad su me prilikom pretrcavanja ulice udarila kola(automobil) i imala sam potres mozga,kako nije bio blazi oblik,smestili su me u bolnicu i meni je naravno bilo jako dosadno...... sestra mi je donela slikovnice( i dan danas pamtim koju sam citala) ja sam ih stavila ispod kreveta kako bi mi bile na dohvat ruke,kad je cistacica dosla da oriba sobu zatekla je moje slikovnice na podu iznervirala se i udarila mi samar...kad malo bolje razmislim uvek sam bila maler:(
 
Cistacica u bolnici mi je zviznula smar.Imala sam 7god. kad su me prilikom pretrcavanja ulice udarila kola(automobil) i imala sam potres mozga,kako nije bio blazi oblik,smestili su me u bolnicu i meni je naravno bilo jako dosadno...... sestra mi je donela slikovnice( i dan danas pamtim koju sam citala) ja sam ih stavila ispod kreveta kako bi mi bile na dohvat ruke,kad je cistacica dosla da oriba sobu zatekla je moje slikovnice na podu iznervirala se i udarila mi samar...kad malo bolje razmislim uvek sam bila maler:(

auuuuu...
cistacicu bi :evil:

Inace, ovo je jedan od retkih topica, dok citam place mi se...Toliko mi je nekako tuzan...da to boli.
 
Najvise boli nepravda, a tek povredjen ponos. Nije lako biti dete.
Majka je znala da mi udari samar ali mi je to uvek bilo smesno, jer sam vece batine dobijala od brata kad se posvadjamo, njen samar nije imao nikakvog efekta na mene.
Ali zato kad me je jednom cale predvostrucenim kaisem cimnuo po butinama. Zato sto sam bila mala i nisam mogla da se izborim da me drugi postuju. Nego sam dok su gosti bili tu javno rekla kako mi ne daju da se igram jer misle da ne znam i da sam glupa (brat i njegov drug), a vise puta su ih upozoravali da me puste(i onda sam ja smotala jednu kartu koju su oni odbacili) i umesto da moj brat dobije cusku, mene je cale pozvao u sobu i tako me osinuo da sam ja pocela da gutam sopstvene suze. Nije me bolelo, samo me je zarilo gde me je udario, ali najupecatljivije mi je bilo kad je, cim je to uradio poceo sa mnom da prica kao sa sebi ravnim, molio me da mu oprostim i bratu na njegovim recima. Ja sam bila jos neko vreme kao ljuta, ali to me je naucilo da se borim i nikad ne odustajem, mada je verovatno povuklo i neke komplekse za sobom.
 
Najvise boli nepravda, a tek povredjen ponos. Nije lako biti dete.
Majka je znala da mi udari samar ali mi je to uvek bilo smesno, jer sam vece batine dobijala od brata kad se posvadjamo, njen samar nije imao nikakvog efekta na mene.
Ali zato kad me je jednom cale predvostrucenim kaisem cimnuo po butinama. Zato sto sam bila mala i nisam mogla da se izborim da me drugi postuju. Nego sam dok su gosti bili tu javno rekla kako mi ne daju da se igram jer misle da ne znam i da sam glupa (brat i njegov drug), a vise puta su ih upozoravali da me puste(i onda sam ja smotala jednu kartu koju su oni odbacili) i umesto da moj brat dobije cusku, mene je cale pozvao u sobu i tako me osinuo da sam ja pocela da gutam sopstvene suze. Nije me bolelo, samo me je zarilo gde me je udario, ali najupecatljivije mi je bilo kad je, cim je to uradio poceo sa mnom da prica kao sa sebi ravnim, molio me da mu oprostim i bratu na njegovim recima. Ja sam bila jos neko vreme kao ljuta, ali to me je naucilo da se borim i nikad ne odustajem, mada je verovatno povuklo i neke komplekse za sobom.
eee...slažem se.ništa više ne boli nego nepravda i povrijeđen ponos.
za sve boldovano se slažem!!!
dobro je neko rekao (sad će te me ubiti :grin:) jednu polovinu života ti unište roditelji,drugu djeca .
 
Uuuu meni je mama samo jednom lupila samarcinu kad nisam htela da ucim matematiku u 2.razredu osnovne...:sad2: nikad to necu zaboraviti...posle toga sam matu i zavolela...verovatno zbog samara :lol:

A cale nas je tukao i to vojnickim kaisem :)...doduse mene najmanje jer sam 3. dete pa su se umorili...secam se da je keva jednom moju sestru gadjala barbikom u glavu jer nije htela da skloni igracke...ah te slatke uspomene :mrgreen:
 
Ja sam dobijala odts batina u detnjistvu.
Nekada sa razlogom naravno,kao i sva deca.
Bio je neretko i onih slucajeva kada nekog adekvatnog razloga i nije bilo.
Cale me je uglavnom tukao,keva nije taj tip,ona bi me eventualno nekada pljesnula ako sam bas neposlusna.
Ali cale....Negde do 8 razreda su trajali ti nasi obracuni,posle vise ne.
Valjda covek zna da sam nazalost na njega,po pitanju impulsivnosti pa nece da rizikuje.
Veliki sam protivnik batina.
Ok je neka kazna,zabrana,ali da to ne bude na neki nacin mucenje za dete.
Jer ima samo,ali samo suprotan efekat.
 
Ja sam kao mlađa, možda najkasnije do petog razreda dobijala batine, i to mnogo više od majke nego od oca.Najčešće sam dobijala zbog svoje drskosti i da ne nabrajam dalje.Zadnji put sam prave batine dobila u petom razredu zato što je mama htela da mi pokaže kako se pravilno peru sudovi, a ja bila tvrdoglava i sve terala po svome, i naravno bila drska i tako me dobro izlemala.Sećam se k'o da je to bilo juče...***, takav je život :)
Mada u osnovnoj školi sam često znala da se potučem sa kretenima koji su me svakodnevno provocirali i naravno skoro uvek ih lepo izmlatim :mrgreen:
 
Ćale me nikada nije tukao - nas dvoje smo onako bili baš bliski... i nekako smo se razumeli.

A keva me jeste tukla - ne često - ali to je bila njena uloga.

Sećam se dvoje baš dobrih batina ... jednom kad je došla sa roditeljskog, a ja četiri jedinice (koje joj nisam prijavila), a drugi put kad je bio neki koncert na Trgu koji je počinjao u 6, a ona mi rekla da se vratim do 8 ...a ja tek u 8 krenula ..... hi hihi bilo baš veselo.
 
Od oca sam dobio batine samo 2 puta,jednom mi ih je baba napakovala jer sam pochupao neke lale sa kojima sam posle crtao po betonu,drugi put je bilo kad sam s anekom decom otisao van ulice,imao sam 4-5 godina,moji su me jedva nasli.
Posle toga otac mi je bio autoritet,njega sam se plasio vise nego icega ali bio je pravedan,batine zbog skole nikad nisam dobio,kad napravim neki problem cale samo kaze Davor sine dodji da ti lupim shamar,i tu je celoj prichi bio kraj,bezanje mi nikad nije palo na pamet,ali srecom nikad mi nije lupo samar.
A majka me tukla vise puta,samo ona ne bije jako pa se ja smejem dok me tukla
:D
 
Ćale me nikada nije tukao - nas dvoje smo onako bili baš bliski... i nekako smo se razumeli.

A keva me jeste tukla - ne često - ali to je bila njena uloga.

Sećam se dvoje baš dobrih batina ... jednom kad je došla sa roditeljskog, a ja četiri jedinice (koje joj nisam prijavila), a drugi put kad je bio neki koncert na Trgu koji je počinjao u 6, a ona mi rekla da se vratim do 8 ...a ja tek u 8 krenula ..... hi hihi bilo baš veselo.

Uh,tako i moj otac dosao sa roditeljskog,a ja 10 neprijavljenih neopravdanih i 7 jedinica...I samo sam ocekivala batine,jer sam prevrsila svaku meru.ALi nista-samo cutanje,a to me ubi vise nego fizicke batine...Da sam bila na njegovom mestu,istukla bih dete da mi to priredi.:roll::neutral::neutral:

Inace,nikad me nisu tukli ,ali sam drskoscu,neposlusnoscu i losim ponasanjem zasluzila 100 puta.
 

Back
Top