Novi srpski avion!

Silent Bob

Iskusan
Poruka
6.849
PROZVEDENI ELEMENTI KONSTRUKCIJE ZA DOMAÆI AVION 'LASTA'


EKONOMIJA - PRIVREDA - Subota, Mart 31, 2007 08:05
Naèelnik Uprave za planiranje i razvoj Generalštaba Vojske Srbije pukovnik Božidar Forca izjavio je da su proizvedeni svi elementi konstrukcije za dva prototipa domaæeg aviona za poèetnu i osnovnu letaèku obuku - 'Lasta 95'.

Proizvodnja dva prototipa, u fabrici 'Utva' u Panèevu, nastavljena je normalnim tempom tek u drugoj polovini 2006. godini, kada su obezbeðena potrebna finansijska sredstva, rekao je Forca za najnoviji broj magazina 'Odbrana'.

On je naveo da æe u narednom periodu težište aktivnosti biti na nabavci i ugradnji opreme, 'a zatim i na završnoj montaži aviona', pod uslovom da se reši status fabrike 'Utva'.

'Veliki problem, od koga zavisi sudbina ovog projekta, koji nije u našoj nadležnosti, jeste nerešen status fabirke Utva, koja bi trebala da realizuje serijsku proizvodnju aviona', rekao je Forca.

On je naveo da je Uprava za planiranje i razvoj inicirala rešavanje tog problema u Ministarstvu odbrane, odnosno Vladi Srbije, u èijoj nadležnosti se nalazi fabrika 'Utva'.

'Od naèina rešavanja statusa fabrike zavisiæe i sudbina projekta 'lasta'.Ukoliko ne bude uslova za realizaciju serijske proizvodnje, Uprava æe pokrenuti proceduru nabavke odgovarajuæeg aviona za poèetnu i osnovnu obuku', rekao je Forca.

RTS
Svi znamo da od toga neće biti ništa., ali ko zna... možda i bude... mislim, barem se nešto radi. U poslednje vreme dosta novih i pozitivnih stvari se dešava sa našom vojnom industrijom, polako...
 
Silent Bob:
Svi znamo da od toga neće biti ništa., ali ko zna... možda i bude... mislim, barem se nešto radi. U poslednje vreme dosta novih i pozitivnih stvari se dešava sa našom vojnom industrijom, polako...

Ja се кладим да ће Ласта 2100 бити најбољи ловац на свету.
Која је квота?
 
verujem da bi se avion sredio,ali da bi uspeo iza njega mora da stane cela drzava i da vidi sta moze da izvuce iz celog tog projekta.pa nemogu se dogovoriti ko ce da gradi kargo centar na surcinu,ej bre mozemo da budemo regionalni kargo centar!!!a ko ce da stane iza neke laste?
 
A jel znate vi da je sad fabrika Utva skladiste za Weifert pivo!U krugu fabrike se nalazi milion gajbi ovog piva.Kako je fabrika unistena 1999. nije ni obnavljana.Spolja bi rekao da nije ni taknuta jer su zamenili slomljena stakla.A ni jedna zgrada nema krov jer je skroz unisteno sve.
Tako da ako ne postoji neka druga fabrika ova prica je velika laz.
 
Sarafim:
A jel znate vi da je sad fabrika Utva skladiste za Weifert pivo!U krugu fabrike se nalazi milion gajbi ovog piva.Kako je fabrika unistena 1999. nije ni obnavljana.Spolja bi rekao da nije ni taknuta jer su zamenili slomljena stakla.A ni jedna zgrada nema krov jer je skroz unisteno sve.
Tako da ako ne postoji neka druga fabrika ova prica je velika laz.

Nije tacno. JEdan deo fabrike je izdat pivari za skladiste. To je npr. jedna petina prostora koji je nekada bio skladiste, tako da je i dalje skladiste obzirom da dalje u fabrici ima dosta prostora jer je NATO dosta toga razduzio.
Smatram da i dalje postoje ekomski opravdani razlozi za proizvodnju tog aviona jer bi njegova projektovana cena bila ispod pola miliona $ sto je nekoliko puta manje od konkurencije. Motori i oprema su kupljeni jos ko zna kada, utva je kako tako zavrsila delove i postoji mogucnost za njeno sklapanje, ali nema para za nove helingde i ostale alate...
Nego me samo zanima, gde smo mi to u istorji povukli gene od nekih kretena, tako da npr. niko nije mogao da se seti da u toku bombardovanja skloni jedan prototip i 6 lasti koji su bili na montaznoj liniji!!! Bitno je da su sacuvani kojekavi krsevi po aerodromima.
 
ninpo masinac:
Nije tacno. JEdan deo fabrike je izdat pivari za skladiste. To je npr. jedna petina prostora koji je nekada bio skladiste, tako da je i dalje skladiste obzirom da dalje u fabrici ima dosta prostora jer je NATO dosta toga razduzio.
Smatram da i dalje postoje ekomski opravdani razlozi za proizvodnju tog aviona jer bi njegova projektovana cena bila ispod pola miliona $ sto je nekoliko puta manje od konkurencije. Motori i oprema su kupljeni jos ko zna kada, utva je kako tako zavrsila delove i postoji mogucnost za njeno sklapanje, ali nema para za nove helingde i ostale alate...
Nego me samo zanima, gde smo mi to u istorji povukli gene od nekih kretena, tako da npr. niko nije mogao da se seti da u toku bombardovanja skloni jedan prototip i 6 lasti koji su bili na montaznoj liniji!!! Bitno je da su sacuvani kojekavi krsevi po aerodromima.
Kakva crna petina prostora.Gajbe su po celom krugu,Sve proizvodne hale su unistene.Ni jedna nema krov i skroz su neupotrebljive.Bio sam,igrom slucaja,1999. u blizini hale kad su je gadjali.Sutradan sam prosao opet i video sam da su izvlacili neke avione tj olupine jer su bili unisteni.Ne znam o kojim modelima se radilo.
 
Joj boze kakva lasta kakvi pilotirani avioni...cccc gotovo je sa tim i sa projektom orla J-22M,trziste je prezasiceno svakakvim trenaznim avionima,i modernim simulatorima,jeste lasta jeftinija ali kada bi se zamenili oni "parna lokomotiva" indikatori i sve to modernizovalo da lici na 200X-tu godinu cena bi bila nekonkurentna......masine su sklonjene,sacuvne, a to je najbitnije,sada treba poceti samo bespilotne letelice,to je mnogo lakse i samo ih stekati sa trake...
 
ma dajte ljudi, nemaju para da remontuju ono sto moze da i poleti, a kamo li za nove projekte!

kad smo vec ko ove price ima li neko mozda semu ili sliku avina koji je SFRJ nameravala da proizvodi, ali je rat zaustavio sve?
 
bilo je ovo u novinama, misim za utvu ne za ovaj sto je masterat stavio. Jbm li ga ... ipak je to samo trenazni avion, nista konkretno ali opet s druge strane gledajuci na to da nemaju pare - bolje ista nego nista, mozda ga kupi neko ...
 
Sarafim:
Kakva crna petina prostora.Gajbe su po celom krugu,Sve proizvodne hale su unistene.Ni jedna nema krov i skroz su neupotrebljive.Bio sam,igrom slucaja,1999. u blizini hale kad su je gadjali.Sutradan sam prosao opet i video sam da su izvlacili neke avione tj olupine jer su bili unisteni.Ne znam o kojim modelima se radilo.
Jbg, Serafine,
igrom slucaja mesece sam proveo u toj fabrici, nakon bombarodavanja, sad ako ti bolje znas stanje u fabrici onda izvini...
Deo prostora je iznajmljen pivari, 50% hala je unisteno i neupotrebljivo, ostalo je citavo i radi kako tako.
 
ninpo masinac:
Jbg, Serafine,
igrom slucaja mesece sam proveo u toj fabrici, nakon bombarodavanja, sad ako ti bolje znas stanje u fabrici onda izvini...
Deo prostora je iznajmljen pivari, 50% hala je unisteno i neupotrebljivo, ostalo je citavo i radi kako tako.
Ako je 50% unisteno a dobar deo iznajmljen.Znaci da ostaje jako mali deo fabrike.Sve je to vrlo neozbiljno.Utva radi samo toliko da se kaze da radi.
Reci mi koji su modeli aviona bili unutra u trenutku bombardovanja?Video sam kad su ih iznosili unistene ali nisam znao o kojim se modelima radi.
Sigurno znas si bio tamo.
 
Bilo je na liniji za sklapanje 6 Lasti, sto je zapravo najveca steta, mislim da je bio i jedan prototip. Za to sam siguran, a sto se tice ostale avijacije, za koju nisam siguran, cini mi se da je tamo bio i G4M, a ostalo sto su mogli da iznose su PDT i ZDT(prednji i zadnji delovi trupa) G4 i Orla, cega tamo ima jos uvek koliko hoces (obyirom da su to kao proizvodili u predprosloj i prosloj deceniji). Zapravo verovatno si to i video.
A opet ti kazem, da od ukupnog prostora tamo, mozda je jedna petina izjnajmljena pivari, ma i to je puno, mozda 15% prostora je pivari, i neka je 50% unisteno, ostalo je 35% hala + jos dosta zgrada sa strane koje nisu unistene, tako da je to i dalje fabrika ogromna fabrika...

Pozdrav
 
Pa ima li neko sliku toga svega, ja jedino na sta naletih je ovo, ovo me nimalo nije impresioniralo...
lasta.jpg
 
mastercat:
evo slike.zvanicni naziv Novi Avion i trebao je da se radi zajedno sa francizima

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:NoviAvion1.jpg

Za ovaj projekat znam vec oko 25 godina, kada sam bio klinac, imao sam i poster (izmedju ostalih)... Jugoslovenski nadzvucni mlazni lovac nove generacije "Soko", u rangu "nabudzenog" MIG-23...Za realizaciju projekta je trebalo izdvojiti oko 300 miliona dolara, nacrti su vec postojali (imao sam presek aviona sa njegovim karakteristikama...), ali nije bilo para. Veliki projekat koji bi SFRJ omogucio nezavisnost od sovjetske vazduhoplovne industrije i prakticno jeftiniju verziju jednog od najprodavanijih migova na svetu...Secam se nekih podataka:

- brzina - priblizno 2 maha
- nosivost - 1200Kg
- domet (sa teretom) oko 2500Km, mada nisam siguran
- visina leta 18000m...

To je nesto otprilike cega se secam t.j. sto se moglo procitati u nekim specijalizovanim casopisima u ono vreme, ili je to mozda bilo samo "lozenje" naroda...Yebi ga nikada necemo saznati... :roll:
 

Back
Top