Proizvodnja gljiva bukovaca

Predlažem da na internetu potražiš - Udruženje gljivara Šumadija , i tamo se kvalitetnije informišeš.Inače, pošto još nisi pokrenuo poslove oko proizvodnje, savjetujem ti da razmisliš o proizvodnji Šitake gljiva jer mislim da je to daleko profitabilnije. :razz:
 
Hteo bi da pokrenem proizvodnju gljiva BUKOVACA
Interesujeme gde bi mogo naci miceliju za zasnivanje proizvodnje i da li neko ima iskustva sa tom prozvodnjom i plasmanom.
Pozdrav!

Počni sa malim količinama, zapravo ako počinješ od nule, nećeš naći literaturu ni odgovore koji će ti nadomestiti praksu. Dakle male količine, svakih dve nedelje tura pa ćeš znanje "uterati u prste" i znati ćeš koja konkretna pitanja da postaviš. Ništa ti ne garantuje da ako ti jedna tura super uspe u drugoj nećeš napraviti grešku. A greške u proizvodnji bukovače deluju kumulativno i vrlo lako možeš da doživiš razočarenje. Inače ako sve uradiš uredno i na vreme, prvi talas te zatrpa pa se brini o prodaji.
Prodaja pečurke, bilo koje, je opterećena činjenicom da ne može dugo da stoji i ako uradiš veliku količinu koju nisi u stanju da prodaš ostavljen si na nemilost nakupcima koji imaju tržište i možeš biti sretan ako ti plate koliko si uložio, zaradu u ovom poslu nosi onaj koji ima tržište.
Slamu seckanu ili drobljenu namoči u vodi temperature 60-65 stepeni celzijusa dva sata a onda izvadi i sledi cedjenje i fermentacija koja treba da traje najmanje 12 časova a u vreme toplih dana može trajati i dva dana, što možeš ubrzati hladjenjem vodom iz gradskog vodovoda, ta količina hlora je taman. Za toplog vremena ne naseljavaj ako slama nije hladnija od 30 stepeni a zimi možeš i malo topliju.
Prostoriju za prorastanje imaj odvojenu od prostorije za plodonošenje i obezbedi temperaturu od 20 stepeni. Kad proraste sama će ti kazti. Provetravanje koliko udješ da je obidješ biti će dovoljno. Nabavi vlagomer i termometar i to obavezno precizan. Veruj mi bolje nikakav nego neprecizan merni uredjaj.
Za početak toliko ako ima bilo ko zainteresovan za razmenu iskustava i ostatak priče tu sam.:sanke:
 
Poljoprivredno Gazdinstvo Krstinić Koje se bavi višegodišnjom proizvodnjom gljiva bukovača po svim ekoloskim standardima objavljuje oglas o prodaji sveže rifuzne bukovače u količini od oko 1000kg zbog izuzetnog roda, te prezasicenosti stalnog kupca.
Bukovača je prve klase ali je cena shodno kolicini stvar dogovora (150-200) din/kg.
Poziv vazi i za maloprodajne radnje kao i pijacne trgovce, gljiva je potpuno legalna i papirnato pokrivena.
022/570-970
064/125-3926
mkrstinic@yahoo.com
 
Pozivamo Vas da se pridružite timu dobrih i uspesnih proizvodjača gljive bukovače, razmenite sva pozitivna iskustva, postanete i Vi uspešan proizvođač glive bukovače. Društvo za negovanje tradicija Srema "Sremac" Vam stoji na raspolaganju i poziva Vas da posetite web prezentaciju na adresi http://www.sremac.org.rs i http://www.zasto.rs
ili da kontaktirate Sremac na e-mail: bukovaca@sremac.org.rs.
Sremac Vam stavlja svo svoje iskustvo i znanje na raspolaganje, kontakte dobrih i proverenih proizvođača micelije i kao i druge mogućnosti saradnje sa našim udruženje.
Budite i deo SREMCA.
 
Pozivamo Vas da se pridružite timu dobrih i uspesnih proizvodjača gljive bukovače, razmenite sva pozitivna iskustva, postanete i Vi uspešan proizvođač glive bukovače. Društvo za negovanje tradicija Srema "Sremac" Vam stoji na raspolaganju i poziva Vas da posetite web prezentaciju na adresi http://www.sremac.org.rs i http://www.zasto.rs
ili da kontaktirate Sremac na e-mail: bukovaca@sremac.org.rs.
Sremac Vam stavlja svo svoje iskustvo i znanje na raspolaganje, kontakte dobrih i proverenih proizvođača micelije i kao i druge mogućnosti saradnje sa našim udruženje.
Budite i deo SREMCA.

Zaboraviliste da kažete i 50 evra za članarinu:per:
 
Najbitniji ti je plasman i naplata ,dakle ako si u varijanti prodavacu na pijaci jer to i drugi rade zaboravi jer to je prezasiceno .
Dakle ako imas kome da plasiras ,a on da ti plati odmah onda radi ako toga nema mani se posla .
Mnogi su usli izasli iz svih poslova jer nema naplate
 
Pozdrav svima.

Tema je malo zastarela ali sta da radim kada mene tek sad zainteresovala... Ozbiljno planiram da pocnem u najskorije vreme da uzgajam bukovacu. na netu sam nasao razne podatke i savete ali nigde jedan veoma bitan> Zasto su mnogi propali u ovom poslu? Po svim mojim matematika uzgoj je isplativ, mislim da sam nasao i par njih koji su voljni kesirati ceo rod, doduse ne po ceni kao na pijaci ali opet dovoljno da se isplati. Molio bih svakog ko ima bilo sta i pozitivno i negativno da kaze na ovu temu da mi se javi na mail WladimirWB@gmail.com ili ovde na forumu... Svaki savet je dobro dosao.

A najvise bih volio da mi se javi neko od ljudi koji su u ranijim postovima pisali kako su namerni da startuju sa uzgojem da cujem njihova iskustva i jesu li uspeli, propali ili odustali???
 
Pozdrav svima.

Tema je malo zastarela ali sta da radim kada mene tek sad zainteresovala... Ozbiljno planiram da pocnem u najskorije vreme da uzgajam bukovacu. na netu sam nasao razne podatke i savete ali nigde jedan veoma bitan> Zasto su mnogi propali u ovom poslu? Po svim mojim matematika uzgoj je isplativ, mislim da sam nasao i par njih koji su voljni kesirati ceo rod, doduse ne po ceni kao na pijaci ali opet dovoljno da se isplati. Molio bih svakog ko ima bilo sta i pozitivno i negativno da kaze na ovu temu da mi se javi na mail WladimirWB@gmail.com ili ovde na forumu... Svaki savet je dobro dosao.

A najvise bih volio da mi se javi neko od ljudi koji su u ranijim postovima pisali kako su namerni da startuju sa uzgojem da cujem njihova iskustva i jesu li uspeli, propali ili odustali???

Neću da ubedjujem ni da se radi bukovača, ni ne. Ja se iskreno ne bih bavila sa njom. Bave se svekar i svekrva, sad je zadnje 3-4 ture "uspelo", koliko se može reći, na pozitivnoj nuli su. Ali, ili ne valja micelijum, ili ne ide prodaja. Prodajemo samo po pijacama (preprodavcima) i kad je imamo mi, ima je svako, pa onda uglavnom budu zatrpani. A kad je nema, svi zovu i traže... Znamo čoveka koji je ušao u Metro, i kuka, ne može se nakukati, jer su kvarni, čim nema gljive lupaju mu kojekakve kazne (sa drugim proizvodom smo ušli i mi u Metro, i nemam reči hvale za njih). Ako bi se moglo ući u Univerexport, to bi bilo super, odloženo plaćanje je 60 dana (pa malo preko toga, ipak je ovo Srbija). Za ostale markete ne znam... Čula sam da je Merkator, Rodić, Tempo, Idea.... odloženo plaćanje 180 dana (pa opet i preko toga), i da i neće da plate "malima", nego rade kompenzaciju... Sad, dalje sami prosudite, šta i kako ćete, ja sam napisala većinu što znam sigurno... I još nešto, veće je ulaganje za recimo sušenu bukovaču, ali i veća zarada, pa onda možda može i neke prodavnice zdrave hrane, duži je rok trajanja... Ne znam, to je neka moja neostvarena ideja... Srećno!
 
Neću da ubedjujem ni da se radi bukovača, ni ne. Ja se iskreno ne bih bavila sa njom. Bave se svekar i svekrva, sad je zadnje 3-4 ture "uspelo", koliko se može reći, na pozitivnoj nuli su. Ali, ili ne valja micelijum, ili ne ide prodaja. Prodajemo samo po pijacama (preprodavcima) i kad je imamo mi, ima je svako, pa onda uglavnom budu zatrpani. A kad je nema, svi zovu i traže... Znamo čoveka koji je ušao u Metro, i kuka, ne može se nakukati, jer su kvarni, čim nema gljive lupaju mu kojekakve kazne (sa drugim proizvodom smo ušli i mi u Metro, i nemam reči hvale za njih). Ako bi se moglo ući u Univerexport, to bi bilo super, odloženo plaćanje je 60 dana (pa malo preko toga, ipak je ovo Srbija). Za ostale markete ne znam... Čula sam da je Merkator, Rodić, Tempo, Idea.... odloženo plaćanje 180 dana (pa opet i preko toga), i da i neće da plate "malima", nego rade kompenzaciju... Sad, dalje sami prosudite, šta i kako ćete, ja sam napisala većinu što znam sigurno... I još nešto, veće je ulaganje za recimo sušenu bukovaču, ali i veća zarada, pa onda možda može i neke prodavnice zdrave hrane, duži je rok trajanja... Ne znam, to je neka moja neostvarena ideja... Srećno!

zbog cega bi to bilo isplatljivo?
 
Neću da ubedjujem ni da se radi bukovača, ni ne. Ja se iskreno ne bih bavila sa njom. Bave se svekar i svekrva, sad je zadnje 3-4 ture "uspelo", koliko se može reći, na pozitivnoj nuli su. Ali, ili ne valja micelijum, ili ne ide prodaja. Prodajemo samo po pijacama (preprodavcima) i kad je imamo mi, ima je svako, pa onda uglavnom budu zatrpani. A kad je nema, svi zovu i traže... Znamo čoveka koji je ušao u Metro, i kuka, ne može se nakukati, jer su kvarni, čim nema gljive lupaju mu kojekakve kazne (sa drugim proizvodom smo ušli i mi u Metro, i nemam reči hvale za njih). Ako bi se moglo ući u Univerexport, to bi bilo super, odloženo plaćanje je 60 dana (pa malo preko toga, ipak je ovo Srbija). Za ostale markete ne znam... Čula sam da je Merkator, Rodić, Tempo, Idea.... odloženo plaćanje 180 dana (pa opet i preko toga), i da i neće da plate "malima", nego rade kompenzaciju... Sad, dalje sami prosudite, šta i kako ćete, ja sam napisala većinu što znam sigurno... I još nešto, veće je ulaganje za recimo sušenu bukovaču, ali i veća zarada, pa onda možda može i neke prodavnice zdrave hrane, duži je rok trajanja... Ne znam, to je neka moja neostvarena ideja... Srećno!

Kako se ne isplati? Mnogi kazu da se ne isplati... Jel realno ocekivati prinos od 4-5kg bukovace po dzaku od 25kg slame? za jedan dzak imam ulaganja u vidu micelija, dzaka, slame... 1l micelija je oko 1.6-2e, dzak 0.1e, slama 0.05e sto znaci nikako ne prelazi 2e. 4kg da prodam na veliko po 150din/kg preko 5e po dzaku ili ti kad se odbije struja oko 2-3e po dzaku, na sto dzakova to je 200-300e ciste zarade? na 200dz 400-600e? Kako se onda ne isplati? Sve sto bi prodao na malo bilo bi plus, sve sto bi rodilo preko 4kg bilo bi plus... Gde gresim u matematici? Da gresim i za 50% opet je ok zarada na njima...

Zasto se tvojima ne isplati? Molim te obrazlozi prihode i rashode...
 
Kako se ne isplati? Mnogi kazu da se ne isplati... Jel realno ocekivati prinos od 4-5kg bukovace po dzaku od 25kg slame? za jedan dzak imam ulaganja u vidu micelija, dzaka, slame... 1l micelija je oko 1.6-2e, dzak 0.1e, slama 0.05e sto znaci nikako ne prelazi 2e. 4kg da prodam na veliko po 150din/kg preko 5e po dzaku ili ti kad se odbije struja oko 2-3e po dzaku, na sto dzakova to je 200-300e ciste zarade? na 200dz 400-600e? Kako se onda ne isplati? Sve sto bi prodao na malo bilo bi plus, sve sto bi rodilo preko 4kg bilo bi plus... Gde gresim u matematici? Da gresim i za 50% opet je ok zarada na njima...

Zasto se tvojima ne isplati? Molim te obrazlozi prihode i rashode...

Nisam preterano u tim ciframa, nije na meni kao snajki da ispitujem... Ali znam kako se živi u kući, kakvi su nam troškovi, a koliko uspemo da izmirimo. Sve je to predivno zamišljeno (kao što su i moji zamislili), ali kad 3-4-5 tura ne uspe, pa jedna uspe... Od te jedne uspešne, napunjeno 600 džakova, u berbi bude po 30-50kg... O čemu dalje pričati? Ako vi imate obezbedjeno neko kvalitetno seme, da ste 100% sigurni da to seme valja, naravno da se isplati, ako se ima kome prodati... Toliko od mene...
 
Svaka peta tura Vam uspe? To onda znaci da ili konstantno uzimate los micelij i trebalo bi promeniti dobavljaca ili imate problem sa klimatskim uslovima u prostoriji... Prosto mi deluje nemoguce da Vam uspe svaka 5-6 tura. Sa takvim radom nije ni cudo sto Vam se ne isplati...
 

Back
Top