Amerika svetski dobrocinitelj!!!!

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
Ruska javnost je ove nedelje u soku posle nekoliko izjava Americkog senata,Borisa Berezovskog i Protesta grupe pod nazivom Mars nesaglasnih pod vodjstvom Kasparova nekadasnjeg svetskog sampiona u sahu.
Naime prvo sto je zaprepastilo Rusku javnost je izjava Borisa Berezovskog Kako treba putem svrgnuti postojecu vlast u Rusiji.
Drugo-Americki senat izglasava predlog o osnivanju fonda sa pocetnim kapitalom od 110 miliona dolara za podrsku Ruskog(kobajagi)demokratskog bloka na sledecim predsednickim izborima.
Trece-U subotu i nedelju Gari Kasparov odrzava miting u Moskvi i Sant Peterburgu zajedno sa fasisticki orjentisanom partijom koja je kriva za smrt desetine imigranata iz Bivsih republika,kao i studenata iz Africkih zemalja

Sve ove trii stvari su vise nego ocito povezane,a iz zadnjeg slucaja se vidi kakvu demokratiju Amerika hoce da zavede na teritoriji Rusije,ocigledno demokratiju po principu Iraka.

Sve ovo je izazvalo veliku buru i negodovanja u Ruskoj Dumi medju deputatima.Ruska duma je poslala protestnu notu i zatrazila objasnjenje Americkom Senatu povodom proteklih izjava i dogadjaja.
 
E, baš mi je drago što su Rusi na***kali svoje izdajnike. Tako i mi treba naše izdajnike da počistimo. A taj Berezovski, će videti svoje, bogatio se domaćem narodu (Rusi), a onda je pobegao kod njegovog židovskog sunarodnika Abramoviča, pa onda ruši vlast zemlje u kojoj je parazitirao godinama. :evil:
 
taja:
....i mi bi trebalo da reagujemo

Ma samo se vi pravite blesavi,a to sto nas ti Ameri karaju vec 16g.to nikom nista.Ruse oni pokusavaju da jeb... preko susednih republika Ukrajine,Gruzije,Kirgizstana,a sad pokusavaju direktno da se umesaju u politicki zivot same Rusije.
Samo jedno mogu da konstatujem Ameri ce vrlo brzo da povuku ruse za onu stvar.
 
jomini:
Možda kad ovi budu uputili nešto drugo osim ''protestne note'' (?!?). I kad su ovde tresnuli kinesku Ambasadu i ubili, izranjavali ljude, Kinezi su junački uputili to isto.. Tu notu :lol:

Eh, šta ti je sila!!!
Neznam koliko pratis dogadjaje iz svetske politike,ali ako si gledao Putinov govor na nedavno odrzanom samitu Ministara odbrane,mozes zakljuciti da se ovi dogadjaji nece zavrsiti samo na protestnoj noti vec na mnogo ozbiljnijem razgovoru,ako ne odmah a to na samitu osmorice.Evo ako bog da da pozivimo i docekamo novi samit osmorice,onda ces izmeniti misljenje siguran sam.
 
jomini:
Možda kad ovi budu uputili nešto drugo osim ''protestne note'' (?!?). I kad su ovde tresnuli kinesku Ambasadu i ubili, izranjavali ljude, Kinezi su junački uputili to isto.. Tu notu :lol:

Eh, šta ti je sila!!!

Kinezi su tražili "Kotau" od USA, to jest da se izvinjavaju na kineski način, dugo i po nekoliko puta sve dok ovi ne kažu: o.k., sad prihvatamo izvinjenje.... :shock:

Ami reka o.k.
 
Jevdjo:
Ruska javnost je ove nedelje u soku posle nekoliko izjava Americkog senata,Borisa Berezovskog i Protesta grupe pod nazivom Mars nesaglasnih pod vodjstvom Kasparova nekadasnjeg svetskog sampiona u sahu.
Naime prvo sto je zaprepastilo Rusku javnost je izjava Borisa Berezovskog Kako treba putem svrgnuti postojecu vlast u Rusiji.
Drugo-Americki senat izglasava predlog o osnivanju fonda sa pocetnim kapitalom od 110 miliona dolara za podrsku Ruskog(kobajagi)demokratskog bloka na sledecim predsednickim izborima.
Trece-U subotu i nedelju Gari Kasparov odrzava miting u Moskvi i Sant Peterburgu zajedno sa fasisticki orjentisanom partijom koja je kriva za smrt desetine imigranata iz Bivsih republika,kao i studenata iz Africkih zemalja

Sve ove trii stvari su vise nego ocito povezane,a iz zadnjeg slucaja se vidi kakvu demokratiju Amerika hoce da zavede na teritoriji Rusije,ocigledno demokratiju po principu Iraka.

Sve ovo je izazvalo veliku buru i negodovanja u Ruskoj Dumi medju deputatima.Ruska duma je poslala protestnu notu i zatrazila objasnjenje Americkom Senatu povodom proteklih izjava i dogadjaja.
Naravno, Rusija se neocekivano i neplanirano izvukla iz krize u kojoj je bila za vreme Jeljcina, sto je uplasilo tradicionalno neprijateljski zapad, pre svih Ameriku.
Pritisci i zaostravanje odnosa ce tek da uslede, i to posle predsednickih izbora u SAD, gde ce najverovatnije demokrate pobediti. A oni su posebno antiruski raspolozeni, za razliku od Busha koji je sa Putinom u prihvatljivim odnosima.

Pravo je pitanje ko ce biti putinov kandidat za naslednika.
 
Sve ovo je vec sto puta vidjen scenario za destabilizaciju, samo sto mi se cini da ovoga puta nece biti bas toliko lako, pogotovo dok je Putin na celu Rusije. Moguce je cak da u narednom periodu pocnu i sa podrskom raznim separatistima, ponovnim aktiviranjem Cecenije, daljim provociranjem od strane Gruzije, i slicnim pritiscima...

Realno za Rusiju bi najbolje bilo da Putin ostane na celu jos neko vreme, posto nisam siguran da su ovi pomenuti na njegovom nivou.
 
Salvantis:
Sve ovo je vec sto puta vidjen scenario za destabilizaciju, samo sto mi se cini da ovoga puta nece biti bas toliko lako, pogotovo dok je Putin na celu Rusije. Moguce je cak da u narednom periodu pocnu i sa podrskom raznim separatistima, ponovnim aktiviranjem Cecenije, daljim provociranjem od strane Gruzije, i slicnim pritiscima...

Realno za Rusiju bi najbolje bilo da Putin ostane na celu jos neko vreme, posto nisam siguran da su ovi pomenuti na njegovom nivou.

Од Чеченије нема ништа, како Чечени поставе неког за лидера, ФСБ га смакне са лица земље. До сад су убили Дудајева, Јандарбијева, Масхадова, Басајева, Садулајева...
 
Salvantis:
Sve ovo je vec sto puta vidjen scenario za destabilizaciju, samo sto mi se cini da ovoga puta nece biti bas toliko lako, pogotovo dok je Putin na celu Rusije. Moguce je cak da u narednom periodu pocnu i sa podrskom raznim separatistima, ponovnim aktiviranjem Cecenije, daljim provociranjem od strane Gruzije, i slicnim pritiscima...

Realno za Rusiju bi najbolje bilo da Putin ostane na celu jos neko vreme, posto nisam siguran da su ovi pomenuti na njegovom nivou.
Mislim da jesu a po mojoj nekoj oceni Medvedev je bolji za tu funkciju nego Sergej Ivanov,al ce izgleda Putin ipak Ivanova predloziti za kandidata.Po mom misljenu u Rusiji postoji jos jedan covek dostojan Putina a to je Sergej Sajgu glava MCSa.
 
jomini:
Prazne priče druže... Dok neki Rus na nekom sastanku u UN ne izađe na govornicu i ne kaže: Ameri, ebaćemo vam sve živo i mrtvo ako zinete još jednom protiv moje zemlje...
E tada ćemo pričati... A ovo? Rekoh, prazne priče.

Никад више Русија неће бити противтежа САД већ Кина.
Путин је више пута осудио америчку спољну политику светског полицајца.
Најбољи су били Кинези кад су недавно рекли да су врло забринути за права црнаца и хиспаноамериканаца у САД. :lol:
 

Back
Top