Reakcije na pokušaj ubistva

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Podrška blogera B92

U znak podrške Dejanu Anastasijeviću, sinoć su blogeri sajta B92 spontano organizovali protestni skup ispred crkve Svetog Marka u Beogradu.

"Pozvao sam sve ove ljude da se okupe, da pogledamo istini u oči i da nazovemo stravri pravim imenom. Gledao sam danas izjave političara i stranaka - pa čoveče, to je sve kao preslikano iz vremena od pre sedam-osam godina. Hoću da znam pta se radi, hoću da znam ko je kriv i kada će to da stane", rekao je Dušan Nedeljković.

Bloger Drago Kovačević kaže da mu ovaj događaj liči na devedesete godine: "Vlada atmosfera koja pogoduje političkom nasilju koje ovom momentu, kada je većina političkih institucija u Srbiji rasturena, traži angažman. Na Blogu B92 struji neka energija, bunt i raspoloženje da kažemo da ne može više ovako".

"Žao mi je što nas nema hiljadu, ali doći ćemo i iduće subote, i da vidimo - that's all!", kazala je Jasna Bogojević.

LDP: Blokada kao znak protesta

Povodom napada na novinara Dejana Anastasijevića, aktivisti Liberalno-demokratske partije će u ponedeljak, 16. aprila blokirati saobraćaj u od periodu od 11:55-12:00 kao znak protesta "protiv politike koja je od Srbije napravila društvo u kojem je nije poželjno slobodno misliti i društvo u kojem svaki pojedinac zbog svoj stava, treba da strepi za svoj život."

Saobraćaj će biti blokiran u 165 opština u Srbije u kojima LDP ima odbore. U Beogradu protest će biti održan na uglu Ulice kralja Milana i Ulice kneza Miloša.

"MUP mora da da nedvosmislen odgovor ko je pokušao da ubije Dejana Anastasijevića, i ko su nalogodavci i inspiratori ovog zločina koji ne sme ostati nekažnjen. Obaveza MUP-a je da štiti život svakog građanina koliko god se njegovi stavovi ne poklapali sa stavovima vlade Koštunice, Jočića i Ilića", kaže se u izjavi lidera LDP-a Čedomira Jovanovića.
 
Ко је ЛДП да макар и на 5 минута прави хаос у 160 општина у Србији ?
То је, просто, срамота и лицемерје. Забринути за људска права. И Шешељ има људска права па нису заустављали саобраћај - напротив, омогућавали су га, посебно у случају С.Милошевића.
 
@ Eraserhead

А ја сам чуо да ће на те протесте (који угрожавају безбедност у саобраћају) доћи ваши неистомишљеници и да ће свако понети по један пун нокшир који ће вам просути на главу...
 
eremita:
@ Eraserhead

А ја сам чуо да ће на те протесте (који угрожавају безбедност у саобраћају) доћи ваши неистомишљеници и да ће свако понети по један пун нокшир који ће вам просути на главу...
Pa vidiš kako su se u Rusiji lepo obračunali sa izdajnicima. Sada mi treba da sledimo primer i da roknemo naše izdajnike.
 

Back
Top