kozmetika,vase preporuke i iskustva

U toku leta...

  • idem u solarijum

  • stavljam kreme za samotamnjenje

  • puštam da prirodno pocrnim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Danas sam kupila Rimmel Extra Super Lash maskaru i iako pise da je ok za osetljive oci, pocele su da me peku cim sam je priblizila ocima (a i kad sam je nanela)...Grrrrrr... A inace, Rimmel-ov Lycra wear lak je super! Uzela sam Desire i Metallic Lustre boje...
 
Ja koristim L'ORALovu maskaru koja 4 puta povecava trepavice onda L'ORALovo rumenilo koje super mirise, ASTORove senke, MAX FACTORov puder i SILK GLOSS. Sto se kose tice koristim L'ORALov sampon i balzam i REVLONov sprej od grozdja i zelenog caja koji je izuzetan i prelepo mirise. Volim JEAN PAUL GAULTIER CLASSIQUE i DIORov DOLCE VITA. Volim DOVE mleko za telo i PALMOLIVE gel za tusiranje od badema. Za lice koristim kremu koju nabavljam u inostranstvu. I to je to... Pozz
 
Na predlog dermatologa presla sam na novi rezim nege koze
Sebamed sapun,u stvari je saopfree samo je tog oblika,- super je( iako mi se u prvo vreme perutala koza, kazu da se vecini to desava);
freeman piling od kajsije- takodje odlican
Samo kremu jos uvek nisam menjala(rvb) mada su mi preporucili vichy
Ljudima sa mesovitom kozom preporucujem da probaju...
 
Ćao svima,

Ja sam prvi put na forumu ali mi se čini da bi mogli da mi pomognete. Naime, alergična sam na dosta krema (nivea, garnier...) pa sam rešila da kupim sebi neku malo skuplju kremu. Uzela sam Korff, +30, dnevnu antiage, sa mlevenim biserima. Čini mi se da na nju nemam klasičnu alerguju ali mi se čini da mi se koža smrežurala a koristim je tek par dana. Interesuje me da li je još neko imao slična iskustva (sa bilo kojom markom krema) i da li je još neko probao Korf?

Pozdrav
 
Odličan je onaj sajt koji je Jovcica preporučila www.mekeupalley.com . Tamo su nahvalili neku ASPIRIN MASKU - ne kupuje se, nego lepo sam napraviš tako što izdrobiš par aspirina i pomešaš sa vodom ili nečim drugim (tamo je svako naveo svoju kombinaciju, mešali su sa svačim-sa losionima za čišćenje, jogurtom, medom...nekoliko njih je upozorilo da kada se pomeša sa alojom peče i iritira lice).

Prvi put čujem za tako nešto, ali zvuči jednostavno i ja bih probala, ali prvo da pitam da li neko zna nešto o tome, da li aspirin može da nešteti koži islično.
 
@ Cvrčak
Meni se nešto slično desilo kada sam pre spavanja namazala Balea antirid kremu sa ekstratom belog grožđa. Ujutru mi je koža bila kao da sam bila 5 sati u vodi, sva sreća brzo je prošlo, ali sam se baš bila uspaničila. Inače, to je mamina krema, ona je koristi svako veče i njoj potpuno odgovara. Pojma nemam o čemu se radi.
 
cvrcak da ti nije malo rano za antiejdz kreme? suvoj kozi je potrebna voda, mnogi grese kada kupuju masne kreme.ne postigne se nikakav efekat i koza jednostavno atrofira.ja sam alergicna na sve zivo, ali hidrantna apotekarska krema mi savrseno odgovara.pokusaj da nadjes u apoteci kremu na bazi kantariona i nevena i da je koristis kao nocnu,a dnevnu tu "obicnu" hidrantnu.
 
Koža mi jeste dehidrirana ali sam već dobila mrežu bora ispod očiju (na mamu). Uzgred, kada sam u parfimeriji rekla za moj problem objasnili su mi da se ta krema ne stavlja oko očiju (što sam prvi put čula) i da mi treba antirid a ja sam bila namreškana i po obrazima i svuda. A što se tiče toga da li mij je rano za antiage, u katalogu piše +30 a ja toliko problema imam sa kožom da jednostavno nisam znala šta da radim. Mislila sam da će skuplja krema da mi reši problem.
 
ma znam da sve to pise, ali sva ta hemija koja se zapravo koristi moze da ima samo negativan efekat, pogotovo kada naviknes na neku kremu, pa ako je zamenis lice ti se sokira.ocito da je kod tebe genetski faktor presudan.trebalo bi da pijes dosta vode,probaj da ta kolicina bude 2l dnevno.dalje, kupi u apoteci tokoferol(vitamin E), selen i vitamin c.E je dovoljna jedna dnevno Se od 2-4 i 1 tableta C, videces da ce ti se poboljsati koza posle nekog vremena. ja ih pijem recimo mesec-dva,pa napravim pauzu od dva-tri meseca.isto imam suvu kozu,ali sve zajedno deluje bas blagotvorno.ako si u beogradu, u takovskoj 7, u apoteci pharmanova prave te kreme sa nevenom i kantarionom.probaj da napravis masku od skuvane jabuke, ispasiras je stavis kasicu meda i dodas kap-dve limuna(mada i ne moras) i kap-dve maslinovog ulja.naneses na lice dok je mlaka, stavi preko gazu, jer sadrzaj curi i drzi dvadesetak minuta.izuzetno oporavlja umornu kozu i daje joj sjaj.
 
Super, hvala ti za recept za masku. Inače u BG-u sam tako da ću da probam onu kremu. A što se tiče saveta za vodu, ne da pijem 2l nego po 3-4-5l dnevno, stalno mi stoji čaša na stolu, oligogal Se i vitamin C pijem već godinama tako da mi i zbog toga nije zašto mi je koža kako suva i osetljiva. A za hemiju ne znam šta da ti kažem, meni je nekako bilo logično da što je krema skuplja to je tehnlogija naprednija i sastojci kvalitetniji tim pre što apotekarskim nisam baš bila oduševljena. Moj očaj je išao toliko daleko da sam na lice stavljala čisto maslinovo ili kantarionovo ulje i prijalo mo je ali mi je bilo jasno da to ne mogu da praktikujem svaki dan već samo povremeno.
 

Back
Top