kozmetika,vase preporuke i iskustva

U toku leta...

  • idem u solarijum

  • stavljam kreme za samotamnjenje

  • puštam da prirodno pocrnim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
1. Pantene PRO-V - neprevazidjen! Koristim ga vec godinama, i toplo preporucujem onima koji imaju problem sa peruti '2in1 shampoo+conditioner Anti-Dandruff', uz to koristim i 'conditioner Extra Volume'. Probala sam jos jedan njihov, ali mi ne odgovara.
2. L'oreal pure zone - odlicna sredstva za ciscenje lica. Gel koristim uz finu cetkicu za pranje lica koja je, garantujem, bolja od svake rukavice i sundjera, koje u slucaju da ih ne operete perfektno mogu biti plodno tle za razvoj bakterija i gljivica, i eto ti upale! Uz to, cetkica toliko stedi sredstvo!
3. Garnier, za noc - Essentials, za dan - Total Fresh. Napominjem da imam normalnu do masnu kozu, ali ne problematicnu.
4. Puder - Revlon colorstay. Sjajan je, izuzetno fina emulzija, pa mislim da mi ustvari treba nesto gusci sastav, jer imam malo prosirene pore oko nosa. Za one koje imaju bas finu kozu, takodje, toplo preporucujem. I da se nanosi finim sundjerom. Malo je skupji (preko 1000 din, ali vredi)
5. Maskara - Maybelline Volum' Exspress. Nije losa.
6. I, NIKAD BEZ NJEGA - Labello Classic! Jos kad usne svako vece istrljate onom cetkicom za lice - ma, nikakav sjaj vam ne treba.
Ponavljam, imam normalnu do masnu kozu lica, ali zdravu, i masnu kozu glave, ali zdravu. I normalnu 'ostalu' kozu, pa za kupanje najcesce Nivea-ine proizvode. I to koristim uz spuzvu, em sto stedi, em skida sve mrtve celije. I volim Johnson-ova beby ulja.
Dakle, kad znate koji tip koze imate lako cete naci preparate za sebe, ali, obavezno imajte odgovarajuce cetkice, sundjercice, ono za fino guljenje peta i tako to. Pozdrav. I zdravlje uvek ispred trenda.
 
trnova_ruza:
1. Pantene PRO-V - neprevazidjen! Koristim ga vec godinama, i toplo preporucujem onima koji imaju problem sa peruti '2in1 shampoo+conditioner Anti-Dandruff', uz to koristim i 'conditioner Extra Volume'. Probala sam jos jedan njihov, ali mi ne odgovara.
2. L'oreal pure zone - odlicna sredstva za ciscenje lica. Gel koristim uz finu cetkicu za pranje lica koja je, garantujem, bolja od svake rukavice i sundjera, koje u slucaju da ih ne operete perfektno mogu biti plodno tle za razvoj bakterija i gljivica, i eto ti upale! Uz to, cetkica toliko stedi sredstvo!
3. Garnier, za noc - Essentials, za dan - Total Fresh. Napominjem da imam normalnu do masnu kozu, ali ne problematicnu.
4. Puder - Revlon colorstay. Sjajan je, izuzetno fina emulzija, pa mislim da mi ustvari treba nesto gusci sastav, jer imam malo prosirene pore oko nosa. Za one koje imaju bas finu kozu, takodje, toplo preporucujem. I da se nanosi finim sundjerom. Malo je skupji (preko 1000 din, ali vredi)
5. Maskara - Maybelline Volum' Exspress. Nije losa.
6. I, NIKAD BEZ NJEGA - Labello Classic! Jos kad usne svako vece istrljate onom cetkicom za lice - ma, nikakav sjaj vam ne treba.
Ponavljam, imam normalnu do masnu kozu lica, ali zdravu, i masnu kozu glave, ali zdravu. I normalnu 'ostalu' kozu, pa za kupanje najcesce Nivea-ine proizvode. I to koristim uz spuzvu, em sto stedi, em skida sve mrtve celije. I volim Johnson-ova beby ulja.
Dakle, kad znate koji tip koze imate lako cete naci preparate za sebe, ali, obavezno imajte odgovarajuce cetkice, sundjercice, ono za fino guljenje peta i tako to. Pozdrav. I zdravlje uvek ispred trenda.
Imamo otprilike isti tip koze, s tim sto ja definitivno bacam svoj pure zone u kantu, i to posle pola godine koriscenja. Ne znam da li je problem u ovom drugom pakovanju, prvo je bilo relativno ok, ali sada mi toliko isusi kozu, da pocnem da se perutam a ne cisti por3e uopste.
Pre par dana sam posle duzeg vremena pri tusiranju koristila nivea kupku i sve me je svrbelo, uzas, morala sam da "ponovim postupak" naravno drugim sredstvom ne bi li ublazila svrab.
Panten - iako sam ga prvi i jedini put probala pre 5-6 godina, tesko mi je da poverujem da nije vise sranje kakvo je tada bio.
******, definitivno razlicite stvari odgovaraju razlicitim ljudima...
Inace, za taj revlonov puder sam cula da je dobar, nikako da ga probam
 
e to ste me dobro podsetile..moram vise da stvarno kupim tu rukavicu....
nego ...da se ponavljam i ovde...
od kozmetike sve uzimam od SEVENTEEN kolekcije....jer im je sve extra ...i odlican je kvalitet....u Grckoj je to najprodavanija kozmetika jer je i najkvalitetnija....kakav Max factor???ma to je scenska shminka....kao krec ili beton....a nema poseban kvalitet...
SEVENTEEN
-puder-extra je...24 h koza dise....
-lakovi-koristim njihove brzosusece.....paleta boja odlicna ..kao i kvalitet...naravno...
(konacno da imam lak koji ne pozuti nokte, vec ih jos i hrani i ocuvava boju..)
-tecni karmini-i lepe boje i hrane usne +sjaj
-senke-ni jedna kolekcija nema shiru paletu senki (i u stiku)....
-maskara- jedina koja mi prija jer su mi oci osetljive...
Znaci na sve strane se primecuje kvalitet ...sta god njihovo da uzmem...i vise uopste ne eksperimentisem sa nekom drugom...(Avon je u 10-15 puta losijoj klasi.....ne koristim ih uopste....jer su mi rekli od cega prave tu kozmetiku...)
Znaci oni se isticu kvalitetom a i cenom koja je povoljna.....extra je povoljna (imaju sada i liniju TRENDY -koja je jos povoljnija -cene od 100-250 din -isti kvalitet robe, njihova je linija, nego sa jos vecim popustima jer jos manje ulazu u reklamu...)..jer idu na masovnu prodaju i ne ulazu u reklamu...(pa ih zato i ne vidjate jer im jednostavno ona -ne treba...;-)...)
i nervira me to sto mi trcimo ko lude naste da kupujemo kada vidimo reklamu....i ja sam tako nasela...i kupila Dave sapun...raspao se posle 2 dana....
i da...los je i Pantene..-jos jedan dokaz da reklama nista ne znaci....samo da se nasedne...
Za kosu koristim Niveu-i shampon i pakovanje...dobro je ...zaista....
 
Dok sam zivela u Beogradu, koristila sam iskljucivo Seventeen:
- tecni puder,
- lak za nokte,
- olovka za okice i olovka za usne.
Sve najbolje mogu da kazem za njihove proizvode, jer su stvarno kvalitetni. Po mom ukusu, naravno.

Od ruzeva volim L'oreal-ove, posebno one u zutoj, da ne kazem - zlatnoj - ambalazi; trenutno koristim No 800 -"fairest nude". Ne volim kada je ruz mastan, kada sija, volim da je hidratantan, nezan i da usne mogu da "disu"...

Rumenilo ne koristim cesto - ali kad ga stavim - to je uvek CoverGirl, No 135 ("snow plum"). Tako prirodno...
I moja maskara je CoverGirl... crna... volim tu maskaru, super mi je, ne iritira mi oci...
Olovka za usne je... naravno opet CG Smoothers, broj 600 "sleek teak"...

Sampon za kosu Head&Shoulders, protiv peruti i za volumen... poslednjih 18 meseci iskljucivo njega koristim, jer mi nekako ucvrsti kosu.
Sapune nesto ne volim da koristim... Vise volim neke dobre pene...
Volim i Johnson ulje, ali ono rozle... stavljam ga na mokru kozu, jos dok se tusiram... Koza je posle toga tako meka...
Za telo koristim Eucerin za suvu kozu (bez mirisa), a za lice ili Eucerin ili Neutrogenu - isto bez mirisa. Ne znam koja je od njih bolja...
Za negu ruku... naravno opet Neutrogena za ruke.
Senke za kapke ne koristim... pa nemam preporuku...
Sve u svemu, volim da se nasminkam, ali da to bude sto prirodnije...

Lepota je u nama, cure... a sminka je samo malo istice.
:-) za sve!
 
ok proizvodi :

-sebamed sapun --odlican, ko ima problema sa masnom kozom

-Vichy Normaderm-- takodje odlicna, lice se preporodi posle nje

-od kremica koristim samo jos Nivea Soft

-sminka : maskara MF 2000 kalorija--od MF samo maskara, njihova sminka mi je "teska"
--za svaki dan : opet pohvale za Seventeen --nisu skupi (ja kupujem u njihovom diskontu, po snizenim cenama :) ), a kvalitet je ok , imam njihov : puder, rumenilo, karmin, olovku za usta...Lepe, nezne boje
--senke -imam jednu kutiju Pupa senki, jeste da je kvalitetna, al nekako nije efektna, izgledam nenasminkano sa Pupom--to je jedina zamerka :?
--sampon koristim Panten pro-v, a koristim , a pohvalila bih i Revitabion od meda i mleka sa vitaminima, jako lepo mirise i nezan je

--Nivea pena za tusiranje mi je odlicna (ona sto se od gela "pretvara" u penu!!)
-Nivea intimate --obozavam je, imam i maramice :)
--Labello-- neprevazidjen, bez njega nigde ne idem :)


bacene pare :

-Garnier Pure, sebum control--od te kreme mi se lice nevidjeno masti :?
--Clean & Clear--trebalo bi da bude za masnu kozu, a meni se od te cele kolekcije koza jos vise masti --bljaaak
-Revlon maskara-- bljaaak, mokra, samo se mulja ..I ostavlja crno ispod ociju
- Deborah senke--kupila celu veeeliku kutiju koja se raspala skroz, a senke su nekako masne i "tope" se na ocima :?
 
Larra:
za ono skidanje sminke sa ociju:

tu mi je bas frka, jer ne smem nista uljano ni slucajno da stavim, imala sam neke probleme sa ocima...Johnson mi je ranije ok radio posao, ali vise nije opcija.

Jos jedan glas za Garnier skidac sminke s ociju... ne iritira oci i super skida maskaru. Preporucujem...
A sto se ostalog tice...
kreme za lice - Vichy termal fix mat leti i Lavera zimi,
puderi - MF face finity i Bourjois,
kreon - Chanel, ima s druge strane sundjer za ``smoky eyes``,
olovka za usta - Pupa, i vredi svaku paru, isto sa sundjerom na drugom kraju,
karmini - Revlon, koji je hidratantan i ne lepi se al se tesko nalazi, dugacko zlatno pakovanje, Bourjois i Maybeline,
senke - Bourjois definitovno, u onim malim bocicama s cetkicom, ali i Flore de mar, nepoznata marka koja ima fenomenalnu paletu boja, a senka se ne skuplja u pregibima kapaka ceo dan,
kosa - veliki problem posto je gusta i kovrdzava, trenutno koristim Redken, koji je preskup, al moram da priznam da posle 2 meseca koriscenja vidim promenu. nabolje, naravno...
 
Maskara: Lancome Hypnose. Nasuprot njoj probah pre mesec dana L'oreal volume shocking, cisto razocarenje, ne preporucujem nikom. :?
Puder: i dalje Maxfactor, posto mi je ok i ne zelim da ga menjam za nesto skuplje.
Mleko za ciscenje lica: L'oreal visible results
Tonik: L'occitane eau essentielle
Skidac sminke: L'occitane
Krema: Lancome Primordiale (dnevna i nocna, odusevljena sam koliko su dobre, tnx hani ;) )
Mleko za telo: Dove nutri body milk
Shampon za kosu: Guhl sa koncentratom piva :P
Maska za kosu: Lancome Hair Sensation, fenomenalna je, kosa je nakon nje mekana i svilena
Sjaj za usne: Maybelline water shine liquid diamonds
Krema za ruke: Dove protective hand-balm.
 
Jovcica:
A, je li, gde je taj njihov diskont?
Sad ste me iznenadile, mislila sam da je neka "znj" marka... Koja seventeen maskara je dobra?

evo da napisem ovde, da mi ne saljete pp svaka posebno ;)

diskont je odmah pored trznog centra Banjica (tacnije, izmedju Metroa i tc-a Banjica), tj. to je Trzni centar "Paun", ulica Paunova 30/lokal 5 .

Cene su im diskontne, snizene kao na sajmu kozmetike..

btw, maskaru njihovu ne koristim, vec samo MF 2000 kalorija..
 

Back
Top