Mister No

Sale81

Zainteresovan član
Poruka
119
Uz Zagora,strip i junak koga obozavam citati je sjajan Miste No.Ima i uvek dobre akcije i cinicnoga humora,lepo je nacrtan,i moze se svasta o Juznoj Americi nauciti :D
Vase misljenje o njemu?
 
Mister no je jedan od mojih omiljenih junaka imam sve stripove izdate u okviru Lunov Magnus Stripa, inace ne znam koliko ljudi zna da je otac Zagora Guido Nollita/Sergio Bonelli ujedno i otac Mister No-a, inace Nollita je pseudonim koji je koristio Bonelli verovatno da bi se u svesti citaoca na neki nacin distancirao od slike Velikog gazde koji su citaoci verovatno imali o njemu jer on je ujedno i vlasnik Bonelli Comicsa. U osobinima i ukusu Mister Noa nalazimo veliki deo licnosti samog Bonellija. Mister No je ujedno i njegovo omiljeno "dete" zato je steta sto je edicija Mister Noa upala u veliku krizu koja ce biti fatalna jer vec u toku 2008 prestace sa izlazanjem omiljeni pilot nas klinaca iz 70 i neke, a dokaz tome je i cinjenica da nakon 10 i kusur godina kako nije pisao epizode Mister No Bonelli se vratio na scenu pisanjem zakljucnih epizoda velikog lutalice i cinika. Medju nama ljubiteljiima Mister Noa uvek se vodila polemika ko ga je bolje crtao Roberto Diso koji mu je i pozajmio svoj lik ili Franko Bignoti. Ja tipujem na Disa njegovi rani crtezi sa puno senki i tusa su gotovo omogucavali da osetite vlagu letnje noci u Manausu, naravno i Bignotijevi crtezi su mala remek dela ali po meni za dlaku iza ranih crteza Roberta Disa. Sve u svemu Mister No je nezaobilazni deo mog odrastanja i on na neki nacin oznacava moj prelaz od decijih Bonellijevih junaka ka ozbiljnijem stripu. Sve u svemu Ziveo.
 
mezzano:
Mister No je jedan od mojih omiljenih stip junaka, pored Zagora i Bleka. Stvarno je dobar strip. Uskoro bi trebalo da dobijem skenirane stripove od gospodina Noa, pa cu sa uzivanjem da ih procitam. A za online citanje ima dosta stripova na :
http://www.stripovionline.com/

Mezzano brate,svaka ti cas care na ovome sajtu
Ima bas svega i svacega,ali me zanima zasto je Dilan Dog tako lose skeniran?
 

Back
Top