Prvi put

anchykaaa

Obećava
Poruka
74
:!: :!: Pre nekoliko dana sam prvi put "spavala" sa dechkom. Mada nismo ni bili sigurni,jer je mene zabolelo pa smo stali,tako da nije skoro ni ushao. Ali nismo koristili nishta. Ispostavilo se da sam ipak izgubila nevinost. Zanima me mogu li ostati u drugom stanju ukoliko je bilo presemene technosti,ali ne i sperme.????
Vrlo mi je vazno....
 
Da, mozes.
U presemenoj tecnosti ima taman toliko spermatozoida , a potreban je samo jedan, da se ostane u drugom stanju.
Posto si na pocetku svog seksualnog zivota, ne bi bilo lose da se dobro informises prvo o plodnim i neplodnim danima, kako se pravilno racuna ciklus i o kontracepciji.
Kondom glavu cuva.
 
Mozes.
Ali kako ti navodis onda nije ni bilo presemene tecnosti jer "prakticno nije ni usao".Znaci usao je dovljno duboko da pokida himen ali ne i dovoljno dugo da bi te tecnosti bilo.
Ipak,za nekoliko dana uradi test na trudnocu jer nikad se ne zna.
 
Znam da su kondomi zakon ali ima mnogih koji nemogu kao sto ni ja nisam mogla a i sad mi nisu prijatni (sa 35).Kad sam pocinjala sa tim, razgovarala sam sa mamom i posto mi je i decko bio nevin pocela sam da uzimam kontraceptive (najslabije) dok se nismo uhodali.Obrati paznju ako ih budes koristila da kad pocinjes da ih uzimas prvi mesec nisi zasticena nego tek drugi! Puno srece u sexualnom zivotu :)!
 
oljamol:
Znam da su kondomi zakon ali ima mnogih koji nemogu kao sto ni ja nisam mogla a i sad mi nisu prijatni (sa 35).Kad sam pocinjala sa tim, razgovarala sam sa mamom i posto mi je i decko bio nevin pocela sam da uzimam kontraceptive (najslabije) dok se nismo uhodali.Obrati paznju ako ih budes koristila da kad pocinjes da ih uzimas prvi mesec nisi zasticena nego tek drugi! Puno srece u sexualnom zivotu :)!
Pa ovo boldovano nije baš tačno, meni je ginekolog rekao kad sam počinjala da pripazim prvik desetak dana.
Anči, ako se i odlučiš na ovaj vid zaštite nemoj da slušaš ni mamu ni drugarice ni nas ovde nego lepo idi do ginekologa, on(a) će ipak najbolje da ti objasni o čemu se radi.
 
Koristi kondom! Sem ako tvoj decko nije nevin i ne planbiras da do kraja svog seksualnog zivota nikad ne promenis partnera (a onda opet - otkud mozes da budes sigurna da - samo zato sto je tvoj decko bio nevin kada ste poceli da spavate - nije u nekom trenutku resio da te prevari i da ti ne kaze, i sledece sto znas zavrsavas sa HIVom, Hepatitom C ili vec nekom drugom seksualnbo prenosivom bolescinom?!?!). I da mi zivot zavisi od toga, ne bih mogla da skapiram sta znaci recenica da nekome kondom 'ne prija' (stvarno ne kapiram sta tu ima da ti prija ili ne prija, ako se izuzme problem sa spontanoscu u odnosu na koji se zale oni koji neiskusno koriste kondom - da im njegovo otvaranje i stavljanje remeti spontanost u seksu!)
 
WithdrawnWater:
Koristi kondom! Sem ako tvoj decko nije nevin i ne planbiras da do kraja svog seksualnog zivota nikad ne promenis partnera (a onda opet - otkud mozes da budes sigurna da - samo zato sto je tvoj decko bio nevin kada ste poceli da spavate - nije u nekom trenutku resio da te prevari i da ti ne kaze, i sledece sto znas zavrsavas sa HIVom, Hepatitom C ili vec nekom drugom seksualnbo prenosivom bolescinom?!?!). I da mi zivot zavisi od toga, ne bih mogla da skapiram sta znaci recenica da nekome kondom 'ne prija' (stvarno ne kapiram sta tu ima da ti prija ili ne prija, ako se izuzme problem sa spontanoscu u odnosu na koji se zale oni koji neiskusno koriste kondom - da im njegovo otvaranje i stavljanje remeti spontanost u seksu!)
Može da se desi da koriste isključivo one extra safe pa ih pecka jer su dodatno premazani spermicidom. Meni je npr. dugo trebalo da provalim u čemu je stvar jer je moj tadašnji partner koristio isključivo extra safe. Valjda mu sam njihov naziv bio kao neko utočište šta li. :lol:

sun.gif
 
WithdrawnWater:
Koristi kondom! Sem ako tvoj decko nije nevin i ne planbiras da do kraja svog seksualnog zivota nikad ne promenis partnera (a onda opet - otkud mozes da budes sigurna da - samo zato sto je tvoj decko bio nevin kada ste poceli da spavate - nije u nekom trenutku resio da te prevari i da ti ne kaze, i sledece sto znas zavrsavas sa HIVom, Hepatitom C ili vec nekom drugom seksualnbo prenosivom bolescinom?!?!). I da mi zivot zavisi od toga, ne bih mogla da skapiram sta znaci recenica da nekome kondom 'ne prija' (stvarno ne kapiram sta tu ima da ti prija ili ne prija, ako se izuzme problem sa spontanoscu u odnosu na koji se zale oni koji neiskusno koriste kondom - da im njegovo otvaranje i stavljanje remeti spontanost u seksu!)


Evo ja mogu iz licnog iskustva da vam objasnim :) Naime, nemam problema sa spontanoscu, i takodje smatram da to nije dovoljno dobar izgovor. Kod mene je problem u tome sto kada decko koristi kondom, imamo problema sa "presusivanjem". Jako kratko moze da nam traje odnos jer mene ubrzo pocne da boli i pece. Ne znam zasto je tako, ali kad imamo odnos bez kondoma, mnogo je bolje. Moram da napomenem i da to nema veze sa odnosom prema kondomu, jer ja protiv njega nemam nista, onih minut-dva koliko uspesno imamo odnos meni je osecaj isti kao i bez kondoma-dakle dobar. Cak bih i volela da mogu bez problema da koristim kondom, jer sam svesna koliko je bitan za zastitu, sto od bolesti, sto od trudnoce. Dobro, trudnoca kod mene nije tolika briga jer koristim pilule, a imam i stalnog decka za koga verujem da me nije varao. Mislim da ono sto ste za prevare nije bas umesno, jer da je tako, da svako u svakog sumnja (kada je u pitanju duza veza), pa ljudi ne bi pravili decu ;-)
 
Pa cuj, sto se prevara tice- mislim da je znatna raylika kad imas prvog (drugog ili treceg, petog) decka sa 18, 20, 23 a drugo kad imas THE decka sa kojim odlucujes da zasnujes porodicu i pravis dete. Ili kod tebe nema te razlike mozda... Kod mene je itekako bilo.....Nego sto se 'suvoce' tice: ako imas taj problem, preporucujem ti da koristtite neki od lubrikanata (mozes ih kupiti u svakoj bolje snabdevenoj priv apoteci) pa onda nece imati taj problem a bices opustena pri koriscenju kondoma. A i tvoj momak ce vrlo uzivati. :)
 
Hvala Wdw na savetu za lubrikant. A sto se ovog drugog tice, kod mene nema te razlike. Zasto taj prvi, peti, deseti decko sa 20, 20 i nesto godina ne bi kasnije postao suprug? Nisam ja u fazonu "ovaj je samnom dok ne naidje THE decko". Ali naravno, misljenja i stavovi se razlikuju:)
@Mangup: Verovatno je problem u neprirodnom materijalo zvanom kondom;)
 
belcici:
Evo ja mogu iz licnog iskustva da vam objasnim :) Naime, nemam problema sa spontanoscu, i takodje smatram da to nije dovoljno dobar izgovor. Kod mene je problem u tome sto kada decko koristi kondom, imamo problema sa "presusivanjem". Jako kratko moze da nam traje odnos jer mene ubrzo pocne da boli i pece. Ne znam zasto je tako, ali kad imamo odnos bez kondoma, mnogo je bolje. Moram da napomenem i da to nema veze sa odnosom prema kondomu, jer ja protiv njega nemam nista, onih minut-dva koliko uspesno imamo odnos meni je osecaj isti kao i bez kondoma-dakle dobar. Cak bih i volela da mogu bez problema da koristim kondom, jer sam svesna koliko je bitan za zastitu, sto od bolesti, sto od trudnoce. Dobro, trudnoca kod mene nije tolika briga jer koristim pilule, a imam i stalnog decka za koga verujem da me nije varao. Mislim da ono sto ste za prevare nije bas umesno, jer da je tako, da svako u svakog sumnja (kada je u pitanju duza veza), pa ljudi ne bi pravili decu ;-)
Ma meni ovo ipak liči na onaj problem koji sam ja imala. Nekim devojkama jednostavno smeta taj dodatno premazan kondom. Možda da probate sa nekom drugom vrstom?

sun.gif
 
Mislim da kod pilula za kontracepciju i pise da prvi mesec nije siguran.Ja bih se ipak pridrzavala cisto radi sigurnosti.Sto se tice kondoma mnoge zene ga nevole i izbegavaju (bar u mojoj okolini) tako da mislim da je ot realnost. Jeste najbolji ali ako te on sprecava da "bas" uzivas mozes na druge nacine da se kako tako zastitis. Npr. da vodis racuna sa kime odrzavas odnos :)!
 
Izvini, ali kako te to stiti? I sta to tacno znaci - da vodis racuna s akim odrzavas odnose? Pa nemaju svi samo jednog jedinog partnera do kraja zivota, zar ne? Pod pretpostavkom da imas SAMO dva partnera u celom svom seksualnom zivotu, a ta dva partnera da su imala po samo jednog pre tebe, a ti da su imali po samo jednog pre njih.....hoces da izracunas sa koliko si u stvari razlicitis flora i fauna - razmenila telesne izlucevine?! Sta ako se neko od njih sestoro nije pazio - ili je pazio ali se neko od njihovioh partnera nije pazio? Dovoljno je da je samo jedan od njih NOSILAC, i da je svih sestoro neminovno pokupilo zarazu.

Prica o ne voljenju kondoma je jednako besmislena kao da kazes da neces prati zube jer ti smeta pasta za zube - nije ti ugodno?! Pa onda moras da pronadjes onu sa kojom ce ti biti ugodno, ili onu sa kojom ti je najmanje neugodno, ali svakako neces kao resenje izabrati da - ne peres zube nego iskljucivo da se oslanjas na to - sta jedes?!

Racunam da je poredjenje dovoljno jasno svima koji hoce da stave prst na celo i da razmisle samo o jednoj stvari: ako vam ispadnu svi zubi, mozete staviti protezu u najgorem slucaju, i necete umreti.
Ako dobijete AIDS (odnosno HIV) umrecete svakako, a pre toga vas ce zivot biti limitiran i mukotrpan na toliko mnogo nacina da ce vam cesto biti MUKA da ste uopste i zivi. Kondom ili STD; zivot ili smrt. Izbor je jednostavan. Odluka je na vama. AIDS se ne desava 'nekom drugom', to je odavno ne vise bolest narkomana niti homoseksualaca (koji su imali dovoljno pameti da pocnu da se adekvatno edukuju i stite!) vec HETEROSEKSUALNE POPULACIJE izmedju 18 i 30 godina. Mislite o tome.
 
Ovo mi bas zvuci paranoicno ali ok. Svako zna svoje. Treba reci nekom da je kondom najbolji ali ako mu je mrzak nikakvo tu ubedjivanje nece nista postici. To ti je isto kad pusacu pricas o raku pluca!
 
Mislim da je komparacija o pusacima i raku pluca i neozbiljnosti nekoriscenja kondoma APSOLUTNO adekvatna: i jedni i drugi dovode sebe u zivotnu opasnost i ponasaju se vrlo samodestruktivno (da ne kazem na ovaj ili onaj nacin potencijalno suicidno). Ali - odrasli ste ljudi, svako ima pravo da se ubije onako kako hoce. Samo je potrebno znati rizike. A onda - ko kako vole....
 
Na srecu nista se nije promenilo. WdW, moja omiljena cyber dama, i dalje neodoljivo sarmantna i spontana cak i onda kada vam para po mozgu cinjenicama... pustite je i ona ce dopreti do vasih najdubljih i najnesigurnijih stavova od kojih se i sami plasite i u koje ni sami niste sigurni...
Moje postovanje i veliki pozdrav za Vas!

A, da, sto se tice kondoma... zivot je i onako prolazan... pa ko zeli da mu prodje uskoro, neka ga slobodno ne koristi. Ovde je stvarno sve naopako - koriste internet a kondome jok...
 

Back
Top