Предности и мане уласка у НАТО

СЛОБОДА84419

Primećen član
Banovan
Poruka
525
Да ли се нама исплати улазак у НАТО?
Не, по мом мишљењу.

Ако уђемо у НАТО морамо да

1. се одеркнемо руског оружја које је боље и/или јефтиније.
Није пожељно ни да купујемо оружје из Зап. Европе.
2. Извршимо тоталну реорганизацију која много кошта
3. Отворено се замеримо Русима и Кинезима, будућој светској суперсили.
4. Обавезу да идемо у ратове за САД, да гинемо за туђе интересе.
Већина земаља из НАТО није ишла у Ирак, али су свеједно били обележени за терористичке нападе.

Једина предност коју ја видим, то је у ствари мана.
То је заштита од спољног агресора. Нас никад и нису нападале земље које нису у НАТО или подржане од њих. Ко нам гарантује да нас суседи неће напасти и кад уђемо у НАТО? Пример су Грци и Турци. Проблем је што тада, Руси неће имати ни права ни жеље да нам помажу, то је унутрашња ствар НАТО пакта. Ситуацију ће дакле решавати САД, што сигурно неће бити у нашу корист. Можемо сто пута ући у НАТО, ми остајемо православци, мали Руси,за њих. Једино ако предлажете прелазак у католике или протестанте, то је друга ствар.

Ако мислите да у вези нечег нисам у праву, да сам превидео нешто, волео би да чујем.
 
Rade012:
Još te nisu zatvorili u ustanovu? :)

Kakav NATO, kakva Rusija, supersile... ruski veto i ostale bajke... daj, molim te...
То ће још многи рећи, али доживећемо, па се присети... Када овој багри нестане нафте, када оду са блиског истока,па када дођу на руске славине... шта се Украинцима десило, нећеш да платиш па ти заврну славине, па следећи пут дупло већа цена, па ај' да те видим... Сложена је ситуација...
 
@ SLOBODA
ko kaze da moras da se odreknes ruskog oruzja... samo treba da pocnes da primenjujes NATO standrad... cesi su kupili pre dve god 10 mi-35 koji su opremljeni po nato standardima... evo ti samo jedan primer!
mozes da kupujes oruzje od koga hoces samo treba da se uklopis u standard... hrvati kupuju okl. vozila od finaca!
samo se pitam od kad smo mi to sa kinezima neki veliki pajtasi... bole njih za srbiju... za par god su unistili americku tekstilni industriju, sad ce kao da brinu dali srbija ulazi u NATO ili ne!
a ti ako neces ne moras da ides u rat sa amerima... pa vidi koliko zemalja nije otislo u irak...!
a pogodnost je to sto se uvek usavrsavas preki vezbi i seminara, vojska ti se specijalizuje za nesti i ti obucavas saveznike... za nas se smatra da ce to biti ABH zastita u Kraljevu, mislim!
a kad vec pominjes grke i turke pomeni i njihovu industriju, ne vidim kako mozes nas da svrstavas u takvu grupu!
Mislim da je najvaznija razmena obeavestajnih inforamcija i obuka oficira. i da su to najvece prednosti!
 
dejina81:
@ SLOBODA
ko kaze da moras da se odreknes ruskog oruzja... samo treba da pocnes da primenjujes NATO standrad... cesi su kupili pre dve god 10 mi-35 koji su opremljeni po nato standardima... evo ti samo jedan primer!
mozes da kupujes oruzje od koga hoces samo treba da se uklopis u standard... hrvati kupuju okl. vozila od finaca!
samo se pitam od kad smo mi to sa kinezima neki veliki pajtasi... bole njih za srbiju... za par god su unistili americku tekstilni industriju, sad ce kao da brinu dali srbija ulazi u NATO ili ne!
a ti ako neces ne moras da ides u rat sa amerima... pa vidi koliko zemalja nije otislo u irak...!
a pogodnost je to sto se uvek usavrsavas preki vezbi i seminara, vojska ti se specijalizuje za nesti i ti obucavas saveznike... za nas se smatra da ce to biti ABH zastita u Kraljevu, mislim!
a kad vec pominjes grke i turke pomeni i njihovu industriju, ne vidim kako mozes nas da svrstavas u takvu grupu!
Mislim da je najvaznija razmena obeavestajnih inforamcija i obuka oficira. i da su to najvece prednosti!


Ово окоГрка и Турака ми није најјасније шта си хтео рећи.
Пре 2 године није било Мига 35, он је полетео тек у новембру прошле године.
Заборавио сам поменути да расте ризик од терористичких напада, ако уђемо у Нато.
Веруј ми да ни Русији ни Кини неће бити драго да уђемо у Нато, а ниси ми одговорио колико то кошта, колико С300 батерија можемо купити уместо стандардизације са НАТО.
 
Rade012:
Kakav bre S300. ne sastoji se odbrana zemlje samo u jednom sistemu, ili u pojedinacnoj komponenti odbrambenog sistema zemlje... to je ipak malo kompleksnije...


То сам узео за пример.
Зашто би смо бацали паре за стандардизацију са НАТО, кад нема никакве користи?
Посебно што, ако уђемо у НАТО све наше спорове ће решавати САД, а не УН.
 
СЛОБОДА:
Ово окоГрка и Турака ми није најјасније шта си хтео рећи.
Пре 2 године није било Мига 35, он је полетео тек у новембру прошле године.
Заборавио сам поменути да расте ризик од терористичких напада, ако уђемо у Нато.
Веруј ми да ни Русији ни Кини неће бити драго да уђемо у Нато, а ниси ми одговорио колико то кошта, колико С300 батерија можемо купити уместо стандардизације са НАТО.
da ti razjasnim... grci i turci su ekomomske sile... pa tako mogu malo i da rade sta zele!
za mi-35 ti je vec objasnjeno!
nisam primetio da neko pretio portugalu i madjarskoj terorstickim napadima, a ipak su u nato?!
A sto se tice rusa i kineza, da se malo razumes u spoljnu politiku i diplomatiju, kao sto se ne razumes video bi da oni nama ne daju podrsku oko kosova zato sto nas vole nego sto tu vide cilj da "uteraju" americi, ne znam gde si ti video da neko nekome pomaze a da tu ne vidi interes za sebe... toga nikad nije bilo, kad to budes video, mnoge stvari ce ti biti jasnije!
A koliko kosta ulazak u NATO, pa sigurno manje nego izolacija...jer to clanstvo ti omogucuje da se skolujes, usavrsavas, razmenjujes iskustva, ucestvujes u multinacionalnim vezbama itd.! jer nece nas rusi zvati na vojne vezbe sa njima, nikad i nisu, a kinei pogotovo...
Iimam jedno pitanje koliko kosta jedna baterija sistema S-300 ( pod tim podrazumevam, i obuku tehicara i vojnika, kao i trenazere i sve sto ide uz to )?
 
dejina81:
da ti razjasnim... grci i turci su ekomomske sile... pa tako mogu malo i da rade sta zele!
za mi-35 ti je vec objasnjeno!
nisam primetio da neko pretio portugalu i madjarskoj terorstickim napadima, a ipak su u nato?!
A sto se tice rusa i kineza, da se malo razumes u spoljnu politiku i diplomatiju, kao sto se ne razumes video bi da oni nama ne daju podrsku oko kosova zato sto nas vole nego sto tu vide cilj da "uteraju" americi, ne znam gde si ti video da neko nekome pomaze a da tu ne vidi interes za sebe... toga nikad nije bilo, kad to budes video, mnoge stvari ce ti biti jasnije!
A koliko kosta ulazak u NATO, pa sigurno manje nego izolacija...jer to clanstvo ti omogucuje da se skolujes, usavrsavas, razmenjujes iskustva, ucestvujes u multinacionalnim vezbama itd.! jer nece nas rusi zvati na vojne vezbe sa njima, nikad i nisu, a kinei pogotovo...
Iimam jedno pitanje koliko kosta jedna baterija sistema S-300 ( pod tim podrazumevam, i obuku tehicara i vojnika, kao i trenazere i sve sto ide uz to )?

Осећам да си нервозан а за то нема потребе.
Не знам због чега се Руси и Кинези интересују за нас, вероватно хоће да покажу да се без њих ништа не може решити. Ако уђемо у Нато свако њихово мешање, као и било чије ван Нато, сматра ће се објавом рата. Руси и Кинези не рачунају на нас, зна се којим смо путем кренули још 48.е. Цена батерије С300 је променљива јер је то систем а не појединачно оружје. Рачунај на 600 милиона малих зелених.
 
nisam nervozan, ali ti pocinjes pricu o necemu u sta se ne razumes... pricas o objavi rata, dali znas da do takvog rata o kome ti mislis ne moze doci, jer bi to bio kraj covecanstava! A iskreno vise bi voleo da o mojoj sudbini ako vec enko mora da odlucuje taj bar bude blizu, a ne rusi i kinezi, koji su bogu iz ledja od nas!
i jos samo jedna stvar, sa ulaskom u nato utvaraju nam se vrata da bar nesto u toj razmeni plasiramo tim zemljama od nasih namenskih proizvoda... ovako mozemo samo ponesto pa prodamo Jermeniji I gruziji i to ako pitamo "bracu" ruse... toliko o tome!
I samo da te pitam odakle nema 600 mil. dolara kad nam vojni budzet nije ni blizu te cifre, kad vojska nemam para za stanove. Jedva imaju novca da osposobe par aviona za letenja, a za gorivo ako bude... znas kako ima jedan dobar stih od Ateista pa cu ga povezati sa ovom temom "...ko shvata shvata, ko ne shvata mars kroz vrata..."!
ne zelim da te uvredim ali moras malo da gledas realnije... ja mogu u inostranstvo gde hocu, rodjen sam u hrvatskoj, a sa tim pasosem mi nizasta ne treva viza, ali gde ce ljudi koji imaju samo srpski pasos, ako ne pocnem sa integracijama u NATO i EU, nisam primetio da su ljudi navalili da idu u Rusiji i Kinu!
 
СЛОБОДА:
колико С300 батерија можемо купити уместо стандардизације са НАТО.
Care,nas PVO sistem se temelji na osmatranju i javljanju sistema za daleko otkrivanje koji su povezani na centralni sistem koji je britanskog porekla.Za tebe nisu potrebni argumenti.Svako ko i malo zna vidi da ti sam sebe ispaljujes.Ne postavljaj vise glupe teme!
 
m-i-m-i:
Care,nas PVO sistem se temelji na osmatranju i javljanju sistema za daleko otkrivanje koji su povezani na centralni sistem koji je britanskog porekla.Za tebe nisu potrebni argumenti.Svako ko i malo zna vidi da ti sam sebe ispaljujes.Ne postavljaj vise glupe teme!

Kакве везе има што је стари систем британски, кад је застарео и треба га мењати.
Како су досад функционисале Неве?
По чему је ова тема глупа?
 
dejina81:
kad si pomenu `48, tim putam je krenuo tito... a ne mi
a samo jos da dodam, toliki rusofili nisu bili ni komunisti bivse SFRJ kao neki ovde... SFRJ je kupovala opremu i od Engleza, Amera, Francuza,Svedjana, Sovjeta... a ovde neki misle da je samo rusko dobro...!


СФРЈ комунисти су били русофоби.
Није само руско добро, али је руско најекономичније.
 
dejina81:
nisam nervozan, ali ti pocinjes pricu o necemu u sta se ne razumes... pricas o objavi rata, dali znas da do takvog rata o kome ti mislis ne moze doci, jer bi to bio kraj covecanstava! A iskreno vise bi voleo da o mojoj sudbini ako vec enko mora da odlucuje taj bar bude blizu, a ne rusi i kinezi, koji su bogu iz ledja od nas!
i jos samo jedna stvar, sa ulaskom u nato utvaraju nam se vrata da bar nesto u toj razmeni plasiramo tim zemljama od nasih namenskih proizvoda... ovako mozemo samo ponesto pa prodamo Jermeniji I gruziji i to ako pitamo "bracu" ruse... toliko o tome!
I samo da te pitam odakle nema 600 mil. dolara kad nam vojni budzet nije ni blizu te cifre, kad vojska nemam para za stanove. Jedva imaju novca da osposobe par aviona za letenja, a za gorivo ako bude... znas kako ima jedan dobar stih od Ateista pa cu ga povezati sa ovom temom "...ko shvata shvata, ko ne shvata mars kroz vrata..."!
ne zelim da te uvredim ali moras malo da gledas realnije... ja mogu u inostranstvo gde hocu, rodjen sam u hrvatskoj, a sa tim pasosem mi nizasta ne treva viza, ali gde ce ljudi koji imaju samo srpski pasos, ako ne pocnem sa integracijama u NATO i EU, nisam primetio da su ljudi navalili da idu u Rusiji i Kinu!


То што је трећи светски крај човечанства није гаранција да га неће бити, мада ни ја не верујем, нарочито између Русије и САД.

Москва је много ближа од Вашингтона.

Наменској хоће одговарати улазак у Нато, мада и сад може наћи купце.
Тада ћеш исто морати питати браћу Американце.

Колико ће коштати реформа војске да испуну Нато стандарде?

Доста наших људи ради у Русији, само не знаш, јер кад оду, ретко се враћају.
За многе професије, у Русији можеш боље да зарадиш него на западу.Твој пасош ти још дуго неће омугућавати да се у ЕУ можеш запослити.Што се Кине тиче, има индустријски раст од 25% и ако знаш мало математике, знаш шта то значи.

Не схватам, ниси англофил али јеси русофоб.
 
СЛОБОДА:
Kакве везе има што је стари систем британски, кад је застарео и треба га мењати.
Како су досад функционисале Неве?
По чему је ова тема глупа?
Mi para nemamo da menjamo kompletan sistem.Gde ti zivis,decace?!Jesi li ti u Vojsci bio?!
Neve su funkcionisale jer je srpski sistem budzenje.To ima neke dobre strane,ali puno vise mana.Mahom su sve osobine mane.I,izgoogluj NEVU i uporedi je sa modernim sistemima,posto je cesto pominjes i ocigledno si fasciniran tim zastarelim sredstvom.I nije bas toliko zastareo nas osmatracki sistem vec sredstva veoma ogranicenog dometa i nacina navodjenja.Da si pratio desavanja tokom poslednjeg rata,shvatio bi i sam.Pozdrav
 
m-i-m-i:
Mi para nemamo da menjamo kompletan sistem.Gde ti zivis,decace?!Jesi li ti u Vojsci bio?!
Neve su funkcionisale jer je srpski sistem budzenje.To ima neke dobre strane,ali puno vise mana.Mahom su sve osobine mane.I,izgoogluj NEVU i uporedi je sa modernim sistemima,posto je cesto pominjes i ocigledno si fasciniran tim zastarelim sredstvom.I nije bas toliko zastareo nas osmatracki sistem vec sredstva veoma ogranicenog dometa i nacina navodjenja.Da si pratio desavanja tokom poslednjeg rata,shvatio bi i sam.Pozdrav

Хтео сам да кажем, ако шљака Нева, зашто не би С300?
Знам да нема пара, али ако нема за С300, како то да их има за усклађивање целокупне армије са Нато?
 
СЛОБОДА:
Хтео сам да кажем, ако шљака Нева, зашто не би С300?
Знам да нема пара, али ако нема за С300, како то да их има за усклађивање целокупне армије са Нато?
Ponovo ti kazem da ne pises o stvarima koje ne poznajes.Da znas nesto ne bi toliko potencirao o parama koje treba da se daju za reforme.Ceska je usla u NATO sa "istocnim" kalibrom i brdom drugih nasledja koje joj je bilo nametnuto od strane SSSR-a.Isto vazi za Rumuniju i mnoge druge zemlje.Proces pridruzenja nije radikalan i traje.Kako te ne mrzi da pokusavas da opravdas bas sve gluposti koje izvalis?!Razmisli ponekad o sadrzaju svojih postova pre nego kliknes na "POSALJITE ODGOVOR".Pozdrav
A,u Vojsku nemoj ni da dolazis,niko te ne ceka odusevljeno.Samo ces potrositi pare koje mogu i bolje da se iskoriste.Za reforme,recimo.
 

Back
Top