Ni Hrvati nisu naivni...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Silent Bob

Iskusan
Poruka
6.849
Tvornica HS produkt u Karlovcu, čiji je hrvatski pištolj već šest godina zaredom po ocjeni međunarodnih stručnjaka najbolji u svijetu, stvorila je nakon 15 godina istraživanja hrvatsku jurišnu pušku pred kojom je, čini se, sjajna budućnost. Uvjerili su se u to jučer u vrijeme posjeta tvornici ministar obrane Berislav Rončević sa suradnicima i prvi čovjek gospodarstva Branko Vukelić.

Sjajan proizvod
– Ova puška, osmišljena i proizvedena u istraživačkom centru HS produkta u Karlovcu, sjajan je proizvod domaćih ljudi. Njihovo istraživanje dijelom su poticali MORH i Ministarstvo gospodarstva, na što smo posebno ponosni.

Zahvaljujući jurišnoj puški, tvornica je dosad zaposlila 150 novih radnika, a do kraja godine još će ih toliko dobiti posao. S otprilike 800 zaposlenih bit će to najveći karlovački kolektiv – rekao je ministar gospodarstva Branko Vukelić.

– Ovo ugledno trgovačko društvo, proizvođač dokazano najboljeg pištolja na svijetu, na najboljem je putu da postane i proizvođač najbolje jurišne puške na planetu. Mi smo danas u tvornici kako bismo potpisali predugovor o testiranju hrvatske jurišne puške.


Manager.hr
13.04.2007 18:41
NOVI HIT HS-a
Hrvatska jurišna puška s dvookim nišanom svjetski hit na tržištima
Autor TOMO VIČIĆ

Tvornica HS produkt u Karlovcu, čiji je hrvatski pištolj već šest godina zaredom po ocjeni međunarodnih stručnjaka najbolji u svijetu, stvorila je nakon 15 godina istraživanja hrvatsku jurišnu pušku pred kojom je, čini se, sjajna budućnost. Uvjerili su se u to jučer u vrijeme posjeta tvornici ministar obrane Berislav Rončević sa suradnicima i prvi čovjek gospodarstva Branko Vukelić.

Sjajan proizvod
– Ova puška, osmišljena i proizvedena u istraživačkom centru HS produkta u Karlovcu, sjajan je proizvod domaćih ljudi. Njihovo istraživanje dijelom su poticali MORH i Ministarstvo gospodarstva, na što smo posebno ponosni.

Zahvaljujući jurišnoj puški, tvornica je dosad zaposlila 150 novih radnika, a do kraja godine još će ih toliko dobiti posao. S otprilike 800 zaposlenih bit će to najveći karlovački kolektiv – rekao je ministar gospodarstva Branko Vukelić.

– Ovo ugledno trgovačko društvo, proizvođač dokazano najboljeg pištolja na svijetu, na najboljem je putu da postane i proizvođač najbolje jurišne puške na planetu. Mi smo danas u tvornici kako bismo potpisali predugovor o testiranju hrvatske jurišne puške.

Ona će se uskoro naći na ramenima hrvatskih vojnika u zemlji i u misijama NATO-a. Nakon testa slijedi potpisivanje ugovora o proizvodnji. Bude li sve u redu, a u to vjerujemo, iz naoružanja Hrvatske vojske bit će povučeni kalašnjikovi i uvedena hrvatska jurišna puška – rekao je ministar Rončević.

Na jučerašnjem sastanku u tvornici HS produkt u Karlovcu vlasnici tvornice Marko Vuković i Ivan Žabčić obavijestili su ministre o tehničkim karakteristikama tog oružja. Nakon preciznih pokusa i testova u svim mogućim uvjetima, Amerikanci su naručili prvih šezdeset tisuća pušaka, doznajemo neslužbeno.


Manager.hr
13.04.2007 18:41
NOVI HIT HS-a
Hrvatska jurišna puška s dvookim nišanom svjetski hit na tržištima
Autor TOMO VIČIĆ

Tvornica HS produkt u Karlovcu, čiji je hrvatski pištolj već šest godina zaredom po ocjeni međunarodnih stručnjaka najbolji u svijetu, stvorila je nakon 15 godina istraživanja hrvatsku jurišnu pušku pred kojom je, čini se, sjajna budućnost. Uvjerili su se u to jučer u vrijeme posjeta tvornici ministar obrane Berislav Rončević sa suradnicima i prvi čovjek gospodarstva Branko Vukelić.

Sjajan proizvod
– Ova puška, osmišljena i proizvedena u istraživačkom centru HS produkta u Karlovcu, sjajan je proizvod domaćih ljudi. Njihovo istraživanje dijelom su poticali MORH i Ministarstvo gospodarstva, na što smo posebno ponosni.

Zahvaljujući jurišnoj puški, tvornica je dosad zaposlila 150 novih radnika, a do kraja godine još će ih toliko dobiti posao. S otprilike 800 zaposlenih bit će to najveći karlovački kolektiv – rekao je ministar gospodarstva Branko Vukelić.

– Ovo ugledno trgovačko društvo, proizvođač dokazano najboljeg pištolja na svijetu, na najboljem je putu da postane i proizvođač najbolje jurišne puške na planetu. Mi smo danas u tvornici kako bismo potpisali predugovor o testiranju hrvatske jurišne puške.

Ona će se uskoro naći na ramenima hrvatskih vojnika u zemlji i u misijama NATO-a. Nakon testa slijedi potpisivanje ugovora o proizvodnji. Bude li sve u redu, a u to vjerujemo, iz naoružanja Hrvatske vojske bit će povučeni kalašnjikovi i uvedena hrvatska jurišna puška – rekao je ministar Rončević.

Na jučerašnjem sastanku u tvornici HS produkt u Karlovcu vlasnici tvornice Marko Vuković i Ivan Žabčić obavijestili su ministre o tehničkim karakteristikama tog oružja. Nakon preciznih pokusa i testova u svim mogućim uvjetima, Amerikanci su naručili prvih šezdeset tisuća pušaka, doznajemo neslužbeno.


Najbolja vojska
– Moram danas reći da su naše vojne snage u misijama u Afganistanu, prema ocjeni stranih vojnih stručnjaka, najbolje opremljena i uvježbana vojska u misijama NATO-a. I dalje ćemo u sastavu NATO-a ići u vojne misije i dopustiti njihove vježbe na našem području – rekao je ministar obrane Berislav Rončević.

http://www.vecernji.hr/home/manager/782127/index.do

Ako izbacimo Hrvatska prseravanja i podizanja u nebesa samih sebe (negde oko 90% teksta) saznaćemo i da su napravili novu pušku, sasvim lepo se vidi da je kopija Izraelskog TAVORa... Ali dobro, sve Bullpup puške su slične...

425aae49777a498d504ec797eafde8bb_large.jpg
 
Bob@
daleko od toga da su Hrvati naivni.Napravili su vozilo za prolaz kroz minska polja i prodali ga armiji USA.Napravili su svoje bespilotne letelice,svoj pistolj,eto i svoju pusku.Iskoristili su na najbolji moguci nacin svoja iskustva u ratu sa nama devedesetih.Nije tajna da na oruzju moze odlicno da se zaradi.Nece oni nikad praviti nesto komplikovano sa puno elektronike.Samo jednostavne stvari koje nezahtevaju enormna ulaganja a dostupni su svakom kupcu.
Do tada ce Zastava i dalja "modernizovati" nesto sto je pusteno u serijsku proizvodnju jos polovinom proslog veka kao na primer "Vidru".Ali to samo govori o nama samima.Mi smo inetelektualno impotentni.Imamo daleko vece resurse i iskustva od Hrvata, pa opet nismo u stanju da ucinimo ni nesto za nas same ,a kamoli za izvoz.
Hrvati su izbacili snajpersku pusku u kalibru 20mm,ili rucni top.Unapredili su neke sisteme Obala-Mora sa svedskim raketama,..u svakom slucaju respektabilno od njih.Na zalost mi cemo samo sedeti i dalje, i pokusavati da njihov uspeh minimalizujemo.Jadni smo sta reci.
 
Skup je taj HS produkt,ali je i kvalitetan,pištolj HS 200 košta(na crno!) 500 eura.
Ja možda pokušam kod njih potražiti posao,jer dok završimfax(treba do toga doć),planiraju zaposliti 2000 ljudi.
A Zastava bi mogla samo od lovačkog oružja živjet odlično. Vani za lovačku verziju M-48 daju i par stotina eura. Znam tipa koji je u Njemačkoj prodavao samo kundake od M-48 za 250 maraka(bez zahebavanja,nije mogo nasmagat kolika je tamo potražnja)!
Što se tiče onoga o kopiranju izraelskog TAVOR-a,točno je da ima dosta sličnosti jer mi u Hrvatskoj imamo i licencu za UZI-ja,(ERO, i minERO),ali i prva jurišna puška nam se bazirala na Galilu,istina više na južnoafričkoj verziji(sitne razlike),ali i M-70 se baziro na AK-47,PAP M-59/60 na SKS-u,M-48 na Mauzeru 98k i td....
 
lud 100%:
Skup je taj HS produkt,ali je i kvalitetan,pištolj HS 200 košta(na crno!) 500 eura.
Ja možda pokušam kod njih potražiti posao,jer dok završimfax(treba do toga doć),planiraju zaposliti 2000 ljudi.
A Zastava bi mogla samo od lovačkog oružja živjet odlično. Vani za lovačku verziju M-48 daju i par stotina eura. Znam tipa koji je u Njemačkoj prodavao samo kundake od M-48 za 250 maraka(bez zahebavanja,nije mogo nasmagat kolika je tamo potražnja)!
Što se tiče onoga o kopiranju izraelskog TAVOR-a,točno je da ima dosta sličnosti jer mi u Hrvatskoj imamo i licencu za UZI-ja,(ERO, i minERO),ali i prva jurišna puška nam se bazirala na Galilu,istina više na južnoafričkoj verziji(sitne razlike),ali i M-70 se baziro na AK-47,PAP M-59/60 na SKS-u,M-48 na Mauzeru 98k i td....
100% ako je neki hrvatski proizvod kopija neceg, ne moras ti odmah da nam vraces uporedjujuci jugoslovensku proizvodnju (koja uzgred nije kopija vec licenca, a nije ni srpska), ali je takodje nova srpska puska m21 bazirana na sistemu kalasa tako da je i to kopija, tesko da danas moze nesto novo biti izmisljeno
 
E jbiga, suviše kasno... Slovenci su uzeli FN... ko zna, možda se i predomisle...

A, zar nije i M21 nastao na Galilu? Doduše i Galil je nastao na Kalašu... Nego, ma, naši su staromodni i sve zaseru... Stavili su samo jednu šinu, a i puška je preteška... kad bi to promenili... ono, da se na nju može montirati sve i svašta... istovremeno...
 
Silent Bob:
E jbiga, suviše kasno... Slovenci su uzeli FN... ko zna, možda se i predomisle...

A, zar nije i M21 nastao na Galilu? Doduše i Galil je nastao na Kalašu... Nego, ma, naši su staromodni i sve zaseru... Stavili su samo jednu šinu, a i puška je preteška... kad bi to promenili... ono, da se na nju može montirati sve i svašta... istovremeno...
pa sistem je kalas, kao i na galil-u, dizajn i nije toliko vazan
 
ti puzzled nemoraš se odmah vrjeđat,većina današnjeg oružja je zasnovana na starijim stvarčicama.
ako bi tako nastavili,došli bi do kubura i kremenjača ili što je još gore do kamenih noževa i sjekira.
bez razlike,sve je povezano,a opet sve je jedinstveno. a koliko znam zastava je u kragujevcu,a kragujevac u srbiji,dakle sve što oni danas proizvode može se smatrati srpskim.još uvjek proizvode m-48 i m21.a i ja sam rekao da i mi imamo licencu za uzi,a odavno surađujemo s izraelom po pitanju vojne industrije.može bit nešto novo izmišljeno,ali se neposredno ili posredno veže za staro(jesi li vidio češki ili finski kalaš?),makar i sitnicama. a tako je to svagdje ne samo kod oružja.
opet kažem:ako ko ima doboš za ppš ili m-49/57,javite molim vas...
 
lud 100%:
ti puzzled nemoraš se odmah vrjeđat,većina današnjeg oružja je zasnovana na starijim stvarčicama.
ako bi tako nastavili,došli bi do kubura i kremenjača ili što je još gore do kamenih noževa i sjekira.
bez razlike,sve je povezano,a opet sve je jedinstveno. a koliko znam zastava je u kragujevcu,a kragujevac u srbiji,dakle sve što oni danas proizvode može se smatrati srpskim.još uvjek proizvode m-48 i m21.a i ja sam rekao da i mi imamo licencu za uzi,a odavno surađujemo s izraelom po pitanju vojne industrije.može bit nešto novo izmišljeno,ali se neposredno ili posredno veže za staro(jesi li vidio češki ili finski kalaš?),makar i sitnicama. a tako je to svagdje ne samo kod oružja.
opet kažem:ako ko ima doboš za ppš ili m-49/57,javite molim vas...
ne brini ni najmanje se ne vredjam, ucinilo mi se da si se ti nasao uvredjenim zbog toga stro je nako rekao da je to kopija tavor-a, a ko gresim onda izvini
pozdrav
 
ne,nekažem da grješiš,nego sam upravo htjeo reći,ono što si ti rekao kasnije,da je sve proizašlo iz nečega. ništa nije postalo samo od sebe,pa tako i HS. ova puška nije nastala preko noći,nego se razvija preko deset godina i HS produkt je uložio preko 60 milijuna kuna u njen razvoj,pa ćemo vidjet što će bit...
pozdravi i tebi
 
Silent Bob:
E jbiga, suviše kasno... Slovenci su uzeli FN... ko zna, možda se i predomisle...

A, zar nije i M21 nastao na Galilu? Doduše i Galil je nastao na Kalašu... Nego, ma, naši su staromodni i sve zaseru... Stavili su samo jednu šinu, a i puška je preteška... kad bi to promenili... ono, da se na nju može montirati sve i svašta... istovremeno...
Ако мислиш на ону шину по НАТО стандарду, као што има М-16, хеклер-кох(понеке), и још многе пушке... то је само улизивање овим смрдама, Америма...
 
Silent Bob:
http://www.vecernji.hr/home/manager/782127/index.do

Ako izbacimo Hrvatska prseravanja i podizanja u nebesa samih sebe (negde oko 90% teksta) saznaćemo i da su napravili novu pušku, sasvim lepo se vidi da je kopija Izraelskog TAVORa... Ali dobro, sve Bullpup puške su slične...

425aae49777a498d504ec797eafde8bb_large.jpg
Знао сам да су болесни, али да су толико искомплексирани, нисам ни сањао. Допада ми се ова пушка.
...интересантна ствар, сви имају српска презимена...
 
lud 100%:
neka,ulizuju se u naše ime i vaši i naši političari svima vani(naročito onoj kozi del ponte),pa kako god okreneš,svi smo naje...i
:D сви они раде заједно. Брига их дал' ћемо ми да трунемо, само како ће да се скупи кајмак ;) ... А кад ове чујем на изборима како се деру ''Жибела Србија'', како ће да врате краљевину итд., итд.... приједу ми се говна* :lol: :lol:
 
samo nek se deru,mi im nemožemo ništa,a što je najgore-svi su isti.kod nas je bio SDP na vlasti,a sad HDZ,ali većih razlika nema,a po pričanju nekih ljudi i u Srbiji je isto,još ako uđemo u tu EU,eee onda smo tek gotovi.bez razlike na vjeru ili naciju... :cry: :evil:
 
Sukhoi:
Ако мислиш на ону шину по НАТО стандарду, као што има М-16, хеклер-кох(понеке), и још многе пушке... то је само улизивање овим смрдама, Америма...
Jbiga, treba da ih prodamo.. a i može biti korisno.. ono, nakačiš dosta stvari na nju... dobije neki space age look... Precizna je i izdržljiva, samo da je malo lakša i da ima još šina, pa mogli bi da je prodajemo po svetu... počevši od Iraka, preko Afrike do Južne Amerike... world wide... ono, preterujem, ali ima potencijala...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top