Зовем се Мира...

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
BEOGRAD - Mirjana Marković, udovica Slobodana Miloševića, ovog puta ni kriva ni dužna, zagorčala je život svim svojim imenjakinjama! Naime, zbog neshvatljive poslovne politike "Vestern juniona", američke firme za transfer novca, nijedna žena iz Srbije koja se zove Mirjana Marković ne može preko ove kompanije da dobije novac poslat iz inostranstva! Takav slučaj već se desio: jedna Mirjana Marković iz Šapca već nekoliko dana bezuspešno pokušava da podigne 300 evra, koliko joj je preko "Vestern juniona" poslala prijateljica iz Grčke. Razlog ovakve apsurdne situacije jeste, saznaje Kurir, odluka američke kompanije za transfer novca, prema kojoj se udovici bivšeg šefa države ne dozvoljava nikakva finansijska transakcija.

Mlada Šapčanka je za takvu direktivu saznala kada je, umesto novca, u pošti dobila objašnjenje da ne može da podigne evre, jer se zove Mirjana Marković! Željko Ivanji, direktor Sektora za razvoj i marketing PTT, bio je zatečen informacijom da Markovićeva nije mogla da podigne svoj novac, ali i podatkom da je za takvu situaciju kriva "direktiva iz Brisela".

- Nisam čuo da takva direktiva postoji, a sigurno bih znao da je takav zahtev stigao na adresu pošte. Ipak, postoji mogućnost da "Vestern junion" ima neku internu direktivu, za koju mi ne znamo. To ćemo znati tek kada ispitamo sve okolnosti i kada stupimo u kontakt sa njima - istakao je Ivanji.

On je, međutim, vrlo brzo uspeo da dobije objašnjenje za nezavidnu situaciju u kojoj se našla Markovićeva.
- Tačno je da devojka nije mogla da podigne novac na našem šalteru. Stvar je u tome što je "Vestern junion" odbio da potvrdi isplatu osobi koja se zove Mirjana Marković. Interesantno je i da devojka nije mogla da podigne novac ni u lokalnim filijalama banaka koje rade sa "Vestern junionom" - kaže Ivanji.

On objašnjava da procedura prilikom isplate novca koji je uplaćen preko "Vesterna" predviđa proveru transakcije preko Poštanske štedionice, koja za PTT obavlja posao sa "Vestern junionom".
- Poštanska štedionica zatražila je potvrdu isplate na ime Mirjane Marković, međutim, zahtev je odbijen, uz objašnjenje da postoji direktiva da se novac na to ime ne isplaćuje - navodi Ivanji.

Da stvar bude gora, "Vester junion" je sledećeg dana odbio zahtev za isplatu novca drugoj devojci, prijateljici Markovićeve, koja je pokušala da podigne novac iz Grčke, uplaćen na njeno ime.
- Kako su mi objasnili u Poštanskoj štedionici, ljudima iz "Vestern juniona" je bilo sumnjivo što ista osoba koja je prethodnog dana slala novac Markovićevoj sada istu sumu novca šalje drugoj osobi. Zbog toga su zabranili i tu isplatu. Mislim da je to jezivo, jer u Srbiji postoji veliki broj ljudi koji se zovu Slobodan Milošević ili Mirjana Marković. Smatram da takva praksa nije korektna - zaključuje Ivanji.

U toku jučerašnjeg dana pokušali smo da dođemo do objašnjenja ovakve situacije i u "Vestern junionu", međutim, ova američka kompanija nema svoje kancelarije u Srbiji, ali ni u okolnim zemljama

Пренето из Курира.

Параноја или не?
 
Ајд' Салвантис,'оћеш да ми Јомини убије и ову тему?Разумем да је у синоћној био ЛДП,па због три инкриминисана слова није смео да је остави преко дана,али ова је ваљда О.К.;)
 
misoni:
Ајд' Салвантис,'оћеш да ми Јомини убије и ову тему?Разумем да је у синоћној био ЛДП,па због три инкриминисана слова није смео да је остави преко дана,али ова је ваљда О.К.;)
Dobro, evo necu vise ;)

Uostalom sta me se tice kad se srecom ne zovem ni Mira, ni Sloba............nego Ratko.
 
Параноја наравно. Као да, ако ове са запада интересује, не знају да Мира није у Србији. Него, важно је да се америчка "полицајштина" промовише ... или боље рећи силеџијство. Највећи светски "перачи новца" су управо Амери, а овамо им, као, стало да Мира евентуално не прими 300 €, јер је као шта ? Међународни лопов ? Будалаштина ...
Не би ме чудило да Слободани Милошевић не могу да путују по свету ... Није важно што је онај Слободан умро ... Име је име, 'беш га.
 
misoni,bre
to je ''kurir'' :roll:

pa ima 50 '' western union'' lokacija u srbiji...
kako ''nema ni u susednim zemljama''????


u US imaju lokacije po pekarama,marketima...
nema ono kancelarija i pise western union :roll:
ka banka,fazon...ako to mislis
 
Tu sam (jos uvek).
A tih 20.000 ce da zavrsi gde i onih prethodnih 80.000 sto si mi poslao, kao i ona 3 miliona $ sto sam nasledio od strica iz SAD.....


Al' nisu pare problem, nego cim odem u Tursku na odmor, em me saslusavaju dva sata, em se rabeze svi na aerodromu kad cuju ime i prezime...
 

Back
Top