Postoji li muskarac...

ostrvo

Početnik
Poruka
5
Sta mislite,da li postoji muskarac koji u dugoj vezi (npr.5godina i vise) nikad nije prevario svoju devojku?
Postoji li muskarac koji je spreman da ceo zivot provede sa zenom(koja mu je bila devojka,kasnije supruga),a pri tom da bude veran?
 
Ja sam muskarac. Od 37 godina. U braku vec deset godina. Reklo bi se da sam kvalifikovan da odgovorim na ovo sto pitas :)

Prvo pitanje: odgovor je Da, postoji, znam ih dosta, kao i onih koji su prevarili
Drugo pitanje: odgovor Da, postoji.Spremnost postoji a hoce li i koliko trajati....pitanje je.

Trebalo je da postavis i trece pitanje koje mi se cini da te muci: Postoji li garancija da me moj sadasnji momak a sutrasnji muz nikad nece prevariti. Odgovor je: Ne, ne postoji....jer to je zivot a u zivotu nizasta ne postoje apsolutne garancije. Postoji li garancija da ti njega neces prevariti??
Sto se time toliko moris....zivi zivot, volite se, radite, pravite porodicu, napredujte...
 
mislim da postoje naravno, zasto ne bi postojali pa nisu svi isti. ali naravno ima i ljudi koji u to ne mogu da veruju. to ne znaci da im se nijedna druga zena na svetu nije dopala. prosto ako su u dobroj vezi koja ih ispunjava neki prosto nece varati. mene isto nervira sto ne mogu da budem sigurna da li on vara. a potrebna je izvesna mera poverenja naravno. ******* u zivotu nema garancije ni za sta. mozes samo da verujes i da se nadas da je to istina. i naravno da uzivas u medjuvremenu ;)
 
Doors of Perception:
Muskarci posandrcaju oko 40-e...drugi pubertet.


To se strucno zove andro-sindrom
I stvarno je dokazano da postoji i u vezi je sa hormonima koji kod muskaraca ( kao i kod zena ) u tim godinama pocinju da opadaju! S tim sto se muskarci malo poplase,pa pokusavaju svoju moc da potvrde ponovnim dokazivanjem i pokusajem ubedjivanja, pre svega samih sebe, da im se nista s potencijom ne desava!

Ali, moram priznati da se ovo desava i zenama!
Kad vidis zenu od pet banki koja nosi minic (sekcija do buta), nakvarcovanu, preterano nafakanu i napuderisanu ( kako bi po svaku cenu sakrila bore), koja sa cerkom sedi u kaficu i kikoce se sa njenim drugaricama....e, ti je isto sto i malopre opisano kod muskaraca, samo sto se zene i muskarci razlikuju, pa samim tim i na razlicit nacin prozivljavaju i prezivljavaju krizu srednjih godina. ;)
 
Sto se tice potvrde o vernosti....to ne moze niko dati!
Mislim da niko ne moze da garantuje za sebe!
Znam neke koji su , satro, stavljali ruku na panj da svoju suprugu ne bi nikad prevarili, a i obrnuto!
A onda kad su dosli u situaciju i kad su odreagovali protivno ugradjenom sistemu vrednosti, dosli su u sukob sami sa sobom, sto je uzrokovalo konflikt, a resenje konflikta( koje je u ovom slucaju nemoguce izbeci tj. potisnuti ), je zavisilo od osobe do osobe...uglavnom se manifestovalo kroz tiranisanje porodice!

Zato ja mnoooogo vise volim da imam pored sebe muskarca koji ce mi reci " ne garantujem da te necu prevariti", nego nekog koji se kune u vernost!
 
Znaci zene kroz krizu prolaze tako sto ispadaju smesne i razlog podsmeha a muskarci `ebuci klinke i bezbolnoscu patke za sve to a pritom im andro-sindrom igra u odbrani.
Ipak,slucaj "nafrakanih mama" je mnooooooogo redji od slucaja "manja mi je potencija al je veca intelEgencija".
Mislim da su zene mnogo dostojanstvenije.
Muskarci su nekako....karakterno dronjavi.
 
Doors of Perception:
Znaci zene kroz krizu prolaze tako sto ispadaju smesne i razlog podsmeha a muskarci `ebuci klinke i bezbolnoscu patke za sve to a pritom im andro-sindrom igra u odbrani.
Ipak,slucaj "nafrakanih mama" je mnooooooogo redji od slucaja "manja mi je potencija al je veca intelEgencija".
Mislim da su zene mnogo dostojanstvenije.
Muskarci su nekako....karakterno dronjavi.


Iskreno govoreci meni su mnogo smesniji likovi koji imaju pedeset i kusur , a setaju klinke godina svoje dece!Misleci pritom da su mnogo dobre baje!
To je cak i za zaljenje......to je primer koji si ti navela....ali ne setaju uvek klinke! ;)

A sto se tice ''nafrakanih mama'' , nemoj biti sigurna da i one ne umeju da maznu nekog klinca.....ima i toga!
 

Back
Top