Postoji li muskarac...

e da taska a jesi li ga ikada pitala? da li masta ili ne?

Tek sam sada vidjela........izvini alal,nisam ignorisala,samo mi promaklo:wink:

Nisam ga pitala...niti bih...opet smatram da je to neka duboka privatnost...i evo samim tim priznajem da je sve moguce...ali dok god ja ne osjetim promjene u ljubavi,ponasanju nemam razloga da sumnjam,nisam taj tip...u sustini se ne opterecujem...ali da saznam i da je to tu neka,jos koju mozda i znam...uuuffffffffff mnogo bi me zaboljelo u dushi,ne znam kako bi podnjela...iskreno.
 
ja sam danas otkrila termin "andropauza"...
pa rek`o da te pitam... el to postoji il` je urbana legenda..., a?

Hajde da zakuvam , još malo - da ne zamre tema. Bilo bi šteta, jer je prava!

Postoji andropauza.
Nije legenda i nije urbana. Kao i žene, muškarci fizički stare. Telo im se menja. Hormonska ravnoteža se poremeti, mišići postaju mlitaviji, masno tkivo se gomila, kosa sedi i opada, kondicija slabi, libido opada... Uz to ide i ostalo: vid, zubi, bore, ....


Zamislite sada uspešnog muškarca u andropauzi.
Nije važno čime se bavi: možda je bankar, političar, pisac, slikar, sportista, estradni umetnik ili prosto novokomponovani biznismen. Ima status, lovu, dobra kola, ugled, prijatelje i poznanike koji mu na tome zavide.Pije čivas star najmanje dve decenije. Puši isključivo sobranie. 250 konja, najmanje, je ispod haube njegovog BMW......

Njegov najveći neprijatelj je OGLEDALO.
Zamislite svakodnevni šok koji preživljava kada uveče skine Armani odelo, Diorovu kravatu, Rolex sat i sve ostale statusne simbole.
Ogledalo je nemilosrdno. Ono svake večeri i svakoga jutra govori : CAR JE GO!
Zalisci su sve veći, ćela sve šira, maljavi stomak sve više vuče prema dole, cevanice se stanjile, bicepsi omlitavili, ......holesterol, trigliceridi, hipertenzija, .....prostata, ....

A iz kuhinje, klimakterična, ugojena, u kućnoj haljini ( ili šuškavoj trenerci ), omlitavelog lica bez šminke, životna saputnica dovikuje dnevne novosti: da je sin ošamario snahu, pa je ona otišla kod tašte, ...da su oba unuka dobili boginje, ....da će kućna mezimica verovatno imati kučiće, ....da je sijalica u frižideru izgleda pregorela, ...da bojler nešto ne greje kao ranije... možda bi ga trebalo očistiti ili zameniti grejač, da je .......

A ON, sa zlatnom kreditnom karticom, sa takvim sposobnostima, ugledom, autoritetom....

Jedna karika u tom lancu nedostaje. Mesto suvozača u BMW je slobodno.

Vreme je da na pozornicu izađu SPONZORUŠE!

On ''zaslužuje'' mladu, lepu, zgodnu, visoku, prsatu, preplanulu, .....Neka košta! .... Ceo svet će da pukne od zavisti ....
On nije star, nije mlitav. On još može !....

ON ne vara svoju ženu. Ona je prevarila njega zato što je ostarila, zato što je klimakterična, zato što nije u stanju da prati ritam kojim on ''uspešno'' živi ....

Jedino ogledalo u kupatilu zna istinu: CAR JE GO!

Ovo je Tip No 1, uspešan.
Da li da pišem još?
 
Zalisci su sve veći, ćela sve šira, maljavi stomak sve više vuče prema dole, cevanice se stanjile, bicepsi omlitavili, ......holesterol, trigliceridi, hipertenzija, .....prostata, ....
A iz kuhinje, klimakterična, ugojena, u kućnoj haljini ( ili šuškavoj trenerci ), omlitavelog lica bez šminke, životna saputnica dovikuje dnevne novosti
sem sto uspesni ljudi i njihove zene uopste ne moraju da izgledaju ovako do 60. godine... a ni nakon nje...:rolleyes:
 
Pa sto je ostarila zena ne moze biti kriva,ali to sto je u kucnoj haljini ili suskavoj trenerci dok je muz u Armanijevom odjelu,kriva je...Ako vidi da je njemu kao muskarcu stalo da izgleda lijepo pa moze i ona da se potrudi malo.I godine imaju svoje prednosti...Zasto bi se njoj zivot sveo na djecije bolesti njenih unucica i brak sina i snahe???Neka i ona kaze sebi "Jos ja mogu mnogo,nisam ni ja za staro gvozdje!" i to ce biti prvi korak za uspjesan brak i u kriznim godinama.
 
Ja ne volim izraz sponzorusa!Prejak je i uvredljiv.Imala sam a i imam mnogo problema sa djevojkama koje okolina tako naziva ali kad sam ih licno upoznavala ...
Mnogi bi se iznenadili kako su i one nekad tako slabe i izgubljene i postidjene onim sto su postale.
Neke bi najradije bacile sve iza sebe ali ih obicno okolina ne prihvata nazad.
 
Ja ne volim izraz sponzorusa!Prejak je i uvredljiv.

OK.
Izvinjavam se svim devojkama ili ženama koje sam povredio upotrebivši ovaj izraz. Ali ja ne znam odgovarajući sinonim u našem jeziku. Možda je prikladnija i blaža reč metresa? Ili konkubina? Ali nekako mi ni jedna od njih ne odgovara u aktuelnom ( srpskom ) kontekstu.
Znam da je za muškarce tog opredeljenja uobičajen izraz žigolo.
Možda smo malo skrenuli sa teme. Poenta je u tome: Postoji li muškarac koji nije prevario...
Odgovor je pozitivan.
Ali nešto sam drugo hteo da kažem, opisujući onaj tip ''uspešnog'' muškarca u andropauzi ( u odgovoru na pitanje: Da li andropauza zaista postoji? ). Njegov primarni motiv nije prevara, u seksualnom ili nekom drugom intimnom smislu. Na prvi pogled, može da izgleda da on vara svoju partnerku sa drugom mlađom, zgodnijom, lepšom .... Poenta je u tome: zašto on to radi i šta oseća kad ostane sam i go pred ogledalom!
 
Hajde da još malo razjasnim i obećavam da neću više.

Da li postoji..... ?
Da, postoji!

Kako mu to uspeva?
Tako što se miri sa činjenicom da njegova partnerka stari, menja se, ....da je prihvata takvu, da je voli takvu, da deli sve sa njom. Mora da se prilagodi tome, ali i da shvati da se to isto dešava i njemu samom. Da ni on nije ono što je bio u početku. Da je i ona suočena sa promenama kroz koje on prolazi.
Nije sve u celulitu ili ćelavosti, menopauzi ili andropauzi. Parovi ne provedu vek zajedno samo zbog seksa ili fizičkog izgleda. U pravim vezama postoji neki fluid koji se godinama tka i plete. U osnovi je u početku ljubav, a posle je najvažnije uzajamno poverenje, odanost, bliskost..

Partneri moraju da se opredele ( pre svega ), ali i da nauče da stare zajedno.
Onda vernost nije više problem. Može se voleti i biti veran sa 30, 40, 50, 60 ....
 
Hajde da još malo razjasnim i obećavam da neću više.

Da li postoji..... ?
Da, postoji!

Kako mu to uspeva?
Tako što se miri sa činjenicom da njegova partnerka stari, menja se, ....da je prihvata takvu, da je voli takvu, da deli sve sa njom. Mora da se prilagodi tome, ali i da shvati da se to isto dešava i njemu samom. Da ni on nije ono što je bio u početku. Da je i ona suočena sa promenama kroz koje on prolazi.
Nije sve u celulitu ili ćelavosti, menopauzi ili andropauzi. Parovi ne provedu vek zajedno samo zbog seksa ili fizičkog izgleda. U pravim vezama postoji neki fluid koji se godinama tka i plete. U osnovi je u početku ljubav, a posle je najvažnije uzajamno poverenje, odanost, bliskost..

Partneri moraju da se opredele ( pre svega ), ali i da nauče da stare zajedno.
Onda vernost nije više problem. Može se voleti i biti veran sa 30, 40, 50, 60 ....

@ Zakris, ne znam koliko imaš godina... i ne moram da znam, ali to, o čemu ti govoriš, jeste moguće - uglavnom teorijski. Jer, ljudi i ljubavi ima različitih. Slažem se da ljudi treba da prihvate starost kao neminovnost, i da se naviknu na promene na sebi, kao i na partneru, da se vole i tada (jer je međusobno poštovanje majka Mara svih vrsta ljubavi) ... ali, čovek je nesavršeno biće, sklono povremenim uzletima egoizma, sklono da ponekad pomisli samo na sebe i udovoljavanje sopstvenih potreba.Nema svako do te mere izraženu samosvest da bi žrtvovao te svoje potrebe zarad spokoja osobe s kojom deli život.
Kao prvo, ljudi se teško mire sa starenjem. NIJE ISTO imati 30, 40, 50, 60 ... godina. Ako je neko veran sa 60, to ne mora značiti da ne mašta i ne razmišlja o mogućnosti da bude sa mladjim i privlačnijim partnerom (partnerkom)... ali je sputan(a) sopstvenim godinama, izgledom, pomirenošću sa svakodnevicom, inercijom.
Naravno da nije sve u celulitu ili ćelavosti, ali nešto je i u ljudskoj potrebi da prevaziđe zajednicu u kojoj se ljubav svela samo na uzajamno poverenje, odanost i suživot dva cimera. Strast je važan sastojak ljubavi. I ljudi u 'izvesnim' godinama nisu imuni na nju. Zato sam i spomenula eliksir mladosti... Zanesenost, koja se probudi u tim godinama, jeste poslednji trzaj, nada da se život može produžiti, osvežiti, oplemeniti, a možda i promeniti.
 
@ Zakris, ne znam koliko imaš godina... i ne moram da znam, ali to, o čemu ti govoriš, jeste moguće - uglavnom teorijski. Jer, ljudi i ljubavi ima različitih. Slažem se da ljudi treba da prihvate starost kao neminovnost, i da se naviknu na promene na sebi, kao i na partneru, da se vole i tada (jer je međusobno poštovanje majka Mara svih vrsta ljubavi) ... ali, čovek je nesavršeno biće, sklono povremenim uzletima egoizma, sklono da ponekad pomisli samo na sebe i udovoljavanje sopstvenih potreba.Nema svako do te mere izraženu samosvest da bi žrtvovao te svoje potrebe zarad spokoja osobe s kojom deli život.
Kao prvo, ljudi se teško mire sa starenjem. NIJE ISTO imati 30, 40, 50, 60 ... godina. Ako je neko veran sa 60, to ne mora značiti da ne mašta i ne razmišlja o mogućnosti da bude sa mladjim i privlačnijim partnerom (partnerkom)... ali je sputan(a) sopstvenim godinama, izgledom, pomirenošću sa svakodnevicom, inercijom.
Naravno da nije sve u celulitu ili ćelavosti, ali nešto je i u ljudskoj potrebi da prevaziđe zajednicu u kojoj se ljubav svela samo na uzajamno poverenje, odanost i suživot dva cimera. Strast je važan sastojak ljubavi. I ljudi u 'izvesnim' godinama nisu imuni na nju. Zato sam i spomenula eliksir mladosti... Zanesenost, koja se probudi u tim godinama, jeste poslednji trzaj, nada da se život može produžiti, osvežiti, oplemeniti, a možda i promeniti.


ljudi obicno pisu o onome sto ih tisti ovo je i moj veliki problem,istina je sve to ssto si napisala
 
....ali nešto je i u ljudskoj potrebi da prevaziđe zajednicu u kojoj se ljubav svela samo na uzajamno poverenje, odanost i suživot dva cimera. Strast je važan sastojak ljubavi. I ljudi u 'izvesnim' godinama nisu imuni na nju. Zato sam i spomenula eliksir mladosti... Zanesenost, koja se probudi u tim godinama, jeste poslednji trzaj, nada da se život može produžiti, osvežiti, oplemeniti, a možda i promeniti.

Bojim se da me nisi dobro shvatila, niti citirala. Možda se nisam u potpunosti jasno izrazio.
Zajednica o kojoj pričam nije suživot dva cimera.
Poverenje, razumevanje, odanost, o kojima sam pričao ne isključuju ljubav, ne isključuju strast. To je samo osnova na kojoj se gradi zajednica. Ako sve stigne u fazu dva cimera-onda nema smisla.Onda je to promašena veza.Ima takvih, ali ja o onjima nisam pričao.
Ti si otvorila na forumu negde temu o slobodi.Ako me sećanje dobro služi.
Hajde da dovedemo pitanje vernosti u tu ravan. Ja pitanje vernosti shvatam kao pitanje slobode. Svako od nas dvoje ima neograničenu slobodu i to pravo obostrano priznaju. Ali upravo to nam omogućuje da se jednog dela slobode odreknemo, svesno i voljno.
Zašto misliš da se takva veza ne može produžavati, osvežavati, oplemenjivati a da se ''ne švrlja sa strane'' ? Postoji hiljadu načina ( sex neću da pominjem,jer Ti to odmah akcentiraš u stilu: Opet jedan o sexu! ).
Čitav život je prepun iskušenja. Ali ako si istinski slobodan, ne postoji pravdanje u stilu: Pa iskušenje je bilo preveliko!
 
Bojim se da me nisi dobro shvatila, niti citirala. Možda se nisam u potpunosti jasno izrazio.
Zajednica o kojoj pričam nije suživot dva cimera.
Poverenje, razumevanje, odanost, o kojima sam pričao ne isključuju ljubav, ne isključuju strast. To je samo osnova na kojoj se gradi zajednica. Ako sve stigne u fazu dva cimera-onda nema smisla.Onda je to promašena veza.Ima takvih, ali ja o onjima nisam pričao.
Ti si otvorila na forumu negde temu o slobodi.Ako me sećanje dobro služi.
Hajde da dovedemo pitanje vernosti u tu ravan. Ja pitanje vernosti shvatam kao pitanje slobode. Svako od nas dvoje ima neograničenu slobodu i to pravo obostrano priznaju. Ali upravo to nam omogućuje da se jednog dela slobode odreknemo, svesno i voljno.
Zašto misliš da se takva veza ne može produžavati, osvežavati, oplemenjivati a da se ''ne švrlja sa strane'' ? Postoji hiljadu načina ( sex neću da pominjem,jer Ti to odmah akcentiraš u stilu: Opet jedan o sexu! ).
Čitav život je prepun iskušenja. Ali ako si istinski slobodan, ne postoji pravdanje u stilu: Pa iskušenje je bilo preveliko!
Unapred se izvinjavam što ću biti opširna.:)
Ja sam mislila na sliku prosečnog braka, a ti govoriš o fenomenu, zvanom 'soul mates'.
Idealizovana predstava o životu, koja podrazumeva 'ljubav do groba', nije, nažalost, u skladu sa 99% brakova. Da, tačno – nije svaka zajednica dvoje ljudi kula od karata, niti se svaki brak neizbežno pretvara u emotivno mrtvilo. Takođe, brak nije negacija slobode, kao što ni ljubav nije ropstvo. Međutim, čudni su putevi ljudski... i zavise prevashodno od naših karaktera.
Hipotetički: imaš 30-35 godina, i od toga si nekoliko godina u braku. Još nisi ni privirio u ono što te očekuje za deceniju, dve.. Vremenom se menjaš, neosetno. Promeniš mišljenje o prijatelju, promeniš stav o ideologiji kojoj si bio naklonjen, promeniš muzičke i filmske afinitete, prekineš da pušiš, ne pronalaziš više zadovoljstvo u ispijanju viskija nego, npr, u pivu, farmerke zameniš odelom (ili obrnuto), ono što ti je nekad bilo smešno sad ti je glupo itd.itd... Dakle, menjaš se u 'sitnicama koje život znače'. I, dok kažeš 'piksla' (a vreme se nekako ubrza nakon 35.), ti si novi-stari čovek koji možda isto ili približno isto izgleda, ali ima drugačiji odnos prema sebi i okolini.
I to je čin slobode – menjati se.
Čin ljudske slobode je i da promeniš viđenje svoje partnerke. Voliš sliku o njoj koju si izgradio tokom, npr, 20 godina braka, rado se sećaš kakva je bila, voliš majku svoje dece, voliš ženu koja zna da spremi tvoje omiljeno jelo, voliš je kao prijatelja s kojim ispijaš jutarnju kaficu, voliš je sa svim njenim manama (jer si se na njih navikao)... Voliš je, možda, i kao ljubavnicu s kojom si tokom godina utvrdio sve poze i znaš svaki centimetar njenog tela, ali stimulans više ne dolazi iz očiju već iz mašte... iz slike o drugoj, izmaštanoj ženi iz snova ili realnog života, svejedno. I to je sasvim ljudski. Dešava se svakom. Voliš i dalje svoju ženu, ali je želiš uz pomoć malo fantazije. I tu već više nisi veran, makar u sferi imaginacije.
Na iskušenja nailazimo svakodnevno: da li ćemo slagati, hoćemo li prećutati kusur koji je veći nego što bi trebalo da bude... Samo je pitanje da li ćemo im podleći. E, to je već vrlo individualno.
 
Sta mislite,da li postoji muskarac koji u dugoj vezi (npr.5godina i vise) nikad nije prevario svoju devojku?
Postoji li muskarac koji je spreman da ceo zivot provede sa zenom(koja mu je bila devojka,kasnije supruga),a pri tom da bude veran?

Postoji sigurno negde,ali jos uvek nije primecen u siroj okolini ove nase lepe i nadasve duhovne zemlje
Ghelyon.gif

Mozda negde na bliskom istoku,tako sam cuo,ima tamo jedan takav,ili vise njih,ebemliga:malav:
 
Hajde da još malo razjasnim i obećavam da neću više.

Da li postoji..... ?
Da, postoji!

Kako mu to uspeva?
Tako što se miri sa činjenicom da njegova partnerka stari, menja se, ....da je prihvata takvu, da je voli takvu, da deli sve sa njom. Mora da se prilagodi tome, ali i da shvati da se to isto dešava i njemu samom. Da ni on nije ono što je bio u početku. Da je i ona suočena sa promenama kroz koje on prolazi.
Nije sve u celulitu ili ćelavosti, menopauzi ili andropauzi. Parovi ne provedu vek zajedno samo zbog seksa ili fizičkog izgleda. U pravim vezama postoji neki fluid koji se godinama tka i plete. U osnovi je u početku ljubav, a posle je najvažnije uzajamno poverenje, odanost, bliskost..

Partneri moraju da se opredele ( pre svega ), ali i da nauče da stare zajedno.
Onda vernost nije više problem. Može se voleti i biti veran sa 30, 40, 50, 60 ....

Upravo tako.
 
Sta mislite,da li postoji muskarac koji u dugoj vezi (npr.5godina i vise) nikad nije prevario svoju devojku?
Postoji li muskarac koji je spreman da ceo zivot provede sa zenom(koja mu je bila devojka,kasnije supruga),a pri tom da bude veran?
Pa pošto je tema podignuta evo da odgovorim i ja.
Naravno da postoji muškarac koji je u dugoj vezi bio veran toj vezi, I naravno da postoje muškarci koji su do kraja života bili berni svojoj ženi. Pitanje je samo kolik su dugo živeli, da li su bili impotentni, aseksualni, ili ni svoju ženu nisu mogli fa zadovolje, možda je bila mađa od njih 20ak godina...
Pitam se samo, zašto je ovo pitanje uopšte važno?
 

Back
Top