Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Tigrice su preslatke.Ne znam koliko su pametne mada sam ranije,kao dete,imala par ali ono sto je mnogo bitnije je to da ih drzais u paru,nikako pojedinacno jer se javljaju poremecaji.Oni u prirodi zive uvek u jatu kao i ostale vrste papagaja.VAZNO!
 
Pa nisam sigurna. Imam tigricu musku evo 9 godina. Toliko je privrzen ljudima da je tesko podnosio zenke u kavezu. Osim jedne. Njoj je celog dana pricao i pevao a ona u njega gledala kao u bozanstvo. Onda je ona nesrecno nastradala, on duboko patio, ali evo vec dugo oporavljen okrenut je samo ljudima. Ne vidim da mu papagajsko drustvo nedostaje. Moze da nauci da izgovara reci koje mu se mnogo puta svakodnevno ponavljaju. Ali ako dobije pticje drustvo zaboravlja sve reci...
 
da ne bih otvarala novu temu, ubacicu se ovde! jako mi je hitno i nadam se da ce neko moci da mi pomogne! tigrica je povredila nogu pre nekoliko meseci, i to se ponovilo jos par puta; uvek ista noga, prodje za dva dana, ali se posle nekog vremena rana opet otvori (ne znam da li je papagaj zakaci nekako ili jednostavno kada se cisti....) i krvari. sutra svakako idem u poljoprivrednu apoteku, ali ako neko ko je imao slicnih problema s papagajem moze da mi da savet- kako pomoci? je l' postoji neki sprej, bilo ta sto bi dezinfikovalo ranicu i pomoglo da ona sto pre zarasti?
 
Opet ja... izvin'te!
Da ne duzim pricu, pogledajte avatar i videcete nasu papigicu - Bebu.
To je vrsta "Green cheek conure"... ne znamo joj pol - jedino se DNK analizom moze utvrditi da li je muskac ili zenskac, to je karakteristicno za ovu vrstu papagaja.
Imamo je vec mesec dana.
Mnogo je slatka, voli da se mazi... legne na ledja - ops... krila i onda uziva u ceskanju...
Moj problem je u tome sto se taaako malo mazi sa mnom... mada ona i ja provodimo najvise vremena zajedno... Bukvalno se raskvocava kada su tu ostali ukucani, za mojim dragim je looda, a sa mnom se ne ponasa tako.
Mene, kao, ne zarezuje... a ja je volim!!!
Da li se jos nekom desilo ili desava, da ga ljubimac samo trpi...?
Inace, ja sam "zaduzena" za njenu hranu, higijenu...
Ako imate neku sugestiju, bicu Vam zahvalna.
Pozzzzz
 
brbljiva_kisa:
Puno hvala na odgovorima, VictorySun & NatasaNatasa, ali daleko od toga da sam joj ucinila ista lose.. pa ona je najljubljenija i najpazenija pticoka!!!
Pozzzz


Pazi ovako, za životinju ''loše'' može da bude i to što ne obraćaš pažnjuna nju npr. dok kuvaš ručak, a ona bi baš tada da se igra. Nisam mislila na to da si je udarila ili već nešto slično ... Ja imam psa - kad ona hoće da se igra, sve prevrne naglavačke i nema šanse da ne obratiš pažnju na nju. Ako je nedaj bože sikuliraš, ona se naljuti, ode legne u fotelju i ignoriše nas po ceo dan ... to su ti njihove filozofije.
 
Izgleda da samo ja imam ovakvih problema... :-(
U svakom slucaju, devojke, sjajne ste, mnogo ste mi pomogle!
Hvala na razumevanju.
Pozzzz!

------------------------------------
brbljiva_kisa
 
slusaj,ovo ja malo morbidan nacin ali je pomoci 80%.

Ostavi papagaja negde samog u nekoj sobi i nemoj niko da mu obraca paznju 2-3 dana.Hrani ga ali ga i bojkotuj.Posle nekoliko dana,shvatice da je usamljen i opet ce te voleti.
 
Polako, daj joj vremena. Kod zivotinja, narocito papagaja nista ne ide na brzaka.
Sto ti vise pokazujes da te to pogadja, verovala ili ne, ali ptica to oseti i zeza te jos vise.
Ponasaj se normalno i pusti da vreme prodje.
Koliko vidim ona sa tobom ima poseban odnos, oseti se pocastvovano;)
 
Hvala svima koji ste pisali!
Zlatni ste svi!
Ne bih Da Vas zamaram puno mojom pricom, ali ako ipak nekog zanima sta se novo desava kod nas, papigica je maaalkice bolja prema meni, u svakom slucaju sada se mnogo bolje "slazemo"... Dolazi kod mene da se mazimo i taaako... kako je bilo, sada je super! Ali i dalje se zna ko je numero uno za nju... moj dragi !
Bicu i dalje strpljiva...
Pozzzz
 
brbljiva_kisa:
Hvala svima koji ste pisali!
Zlatni ste svi!
Ne bih Da Vas zamaram puno mojom pricom, ali ako ipak nekog zanima sta se novo desava kod nas, papigica je maaalkice bolja prema meni, u svakom slucaju sada se mnogo bolje "slazemo"... Dolazi kod mene da se mazimo i taaako... kako je bilo, sada je super! Ali i dalje se zna ko je numero uno za nju... moj dragi !
Bicu i dalje strpljiva...
Pozzzz


Pa eto prvi korak :) mazite se.
bravo i puno srece
 

Back
Top