Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Imala sam tigricu zvao se Djura,ponasao se kao covek,jeo kada i mi,voleo je da jede i hranu za ljude,skakao bi u tanjir supe,mazio se sa mnom,znao je da imitira poljubac i da kaze Djura,Djurica,kad bih ulazila u stan on bi se javljao zvizdukom.Nije se nikoga bojao,bio je lud 100% Mislim da je najbitnije kupiti jako mladog papagaja,ja sam mog uzela kad jos nije ni znao da leti pa sam ga lako pripitomila.Djurica je uginuo na zalost,posto smo se jako vezale za njega i mama i ja,nisam se usudjivala da kupim drugog papagaja ali moram priznati da sve cesce razmisljam o tome.Djurica ce mi uvek ostati u srcu jer je bio stvarno poseban,nikad necu zaboraviti kada me je nesto vuklo kuci da sam pobegla sa casa psihologije i zategla ga kako umaire,uzela ga u ruke i na rukama mi je i uginuo,stigla sam poslednjih 2-3minuta.Dugo je bolovao od neke crevne bolesti,cak smo i placali da nam veterinar dolazi,ali bezuspesno,zato nemojte davati papagajima hranu koja nije za njih(od Djure je bilo tesko sakriti hranu) i nemojte pusiti u sobi gde je papagaj(od moje sestre papagaj je zbog toga dobio tumor i uginuo).
 
petrice86 rastuzila si me bas.

ja sam moju tigricu nabavila zimus,takodje se zove djura,tepamo mu djurica.bio je jako mlad.za sada je sve u redu,jedino me sekira sto je izgleda navikao da jede neku kako poznavaoci kazu `djubre` hranu.
kupila sam mu neku najbolju,belgijsku...kupila isto njihovu,onaj stapic,poslasticu za papagaje...ma,djurica nece da pipne...trazi `djubre` hranu
sinoc je zviznuo...verujem da ce uskoro progovoriti.prosto ga obozavamo.
 
ja sam mom Djurici kupovala neko zrnevlje na grancicu,ja sam to zvala banane,on je to obozavao.Imas da kupis i vitamine sto se kapa u vodu,bitno je da ne jede mrvice hleba i slicno jer postoji opasnost da mu se zavrnu creva i onda je gotovo.Moj Djurica je dobijao zivcani napad ako bi mi jeli a on je u kavezu,skakao bi kao lud i vristao da ga pustimo,onda bi uletao u tanjir da jede to sto jedemo mi.Stvarno je bio kao covek,sve je imitarao sto bih mu pokazala,samo gleda onim njegovim malim okicama i za dva tri dana napravi isto to,kao kad sam ga ljubila,za dva dana je poceo da imitira poljubac.Sada verovatno imas jos bollju i kvalitetniju hranu i ostale preparate nego ranije,bitno je da se ti trudis i da sve ucinis da ne dodje do neke bolesti,ostalo je sve visa sila,uzivaj sa tvojim Djuricom:)
 
Isao sam danas do pet centra ali nemaju ni jednu tigticu :roll:

Imaju nimfe, rozenkolisa i jos neku vrstu zaboravio sam ime ...
Pokusace negde da nadjem tigricu.

@Greba, Petrica86
Jel vi imate samo jednu tigricu ili imate 2 pa ih drzite u paru ?
Ja bih vise voleo da imam jednog papagaja ali ne znam jel' tigricama treba drustvo ?
 
Ja sam uvek imala samo jednog i nije bilo nikakvih problema niti je bio usamljen jer sam se stalno s njim druzila.Ne valja jedino ako ga ostavljas na duze vreme,ako ga zapustis jer hoce da pati,zato je mozda bolje uzeti dva ko nema vremena da provodi vreme sa papagajem ali onda ni ne znam sta ce mu papagaj ako nema vremena za njega.Svakako da je njima lepse u paru,ali nije problem ni uzeti jednog ko nema uslova za 2.Primetila sam da u pet sopovima slabo prodaju tigrice tj.da ih nema,uopste ne znam zasto je to tako,sada su u glavnom egzoticne zivotinje i ribice u prodaji,a retko ko drzi i kornjace,a ko ih i drzi prodaje ih po 1000din.U jednoj radnji sam videla cak i po 3000din.
 
Ja bih uzeo samo jednu tigricu nadam se da nece patiti :rida:
Medjutim moram potrziti po jos nekim radnjama ...

Samo ako bude dizala prasinu mama ce je izbaciti iz kuce jer sam starsno alergican na prasinu :roll:

Tako da se i dalje dvoumim :(
 
ne kreste,vise cvrkucu i nesto pricaju na njihovom jeziku,imitiraju zvizduk,umeju da zvizde kao da se svadjaju tad kreste ali to je kad se bas rasprica ili se nesto buni npr.ako neko vice Djura je znao da zakresti.Da prljaju-prljaju,moras mu redovno cistiti kavez,po mogucstvu da mu kupis prostran kavez i mozes sa strane da ga oblozis necim da se perje i ostaci hrane ne razbacuju previse,ali nije nista strasno.Svaka zivotinja prlja i to moras u startu prihvatiti da ces za njim stalno morati da cistis.
 
@Greba, Petrica86
Jel vi imate samo jednu tigricu ili imate 2 pa ih drzite u paru ?
Ja bih vise voleo da imam jednog papagaja ali ne znam jel' tigricama treba drustvo ?
samo jednog.kupila sam ga u radnji na spratu u maloj piramidi u nehruovoj (valjda se tako zove ulica).htela sam jednog jer se nadam da ce pricati...a ako su 2,onda nece,oni se zanimaju medjusobno,pa je slabo interesovanje za okolinu.
meni samo krivo sto sam djurici kupila najbolju hranu,i neki stap koji je za njega slatkis,ali on to nece da jede.baklsuz:heart:
ja sam ga istog dana pustila iz kaveza.uvek mu je otvoren.ulazi unutra samo kada jede i kada spava.
evo ga moj djurica


 
meni su tigrice tako slatki papagaji :aha:

samo se bojim zbog toga sto dizu prasinu ... evo 500-ti put ponavlajm to za prasinu...stvarno sam u dilemi zbog toga :roll:

koliko kosta ta hrana i koliko moze da vam bude ? i da koliko kosta sva oprema (kavez+pojilica+hranilica+itd) :)

Izvinite ako sam dosadan :rumenko:
 
bird.gif
 
uzgred Djura ti je predivan :D
:heart:
djura je placen 800,kavez (manji) 750,tzv`djubre` hrana koju on voli:evil:je oko 90d...i bude,ne znam koliko...ali ne preterujem sa davanjem hrane.
kupila mu i minerale,i sipinu kost,ali on to nece ni da pipne.skoro mu kupim najbolju belgijsku hranu i sladak stpic da gricka,ali to nece ni da pipne.pocela sam da mu mesam tu skupu i jeftinu,ali on precizno ojede samo ono sto voli.
gore se zahvalih coveku na savetu koje mi je dao,pozovi njega i pitaj cini mi se da pise da gaji papagaje,tako da mozes i od njega saznati sta te zanima.tu na sajtu imas i telefone
 
:heart:
djura je placen 800,kavez (manji) 750,tzv`djubre` hrana koju on voli:evil:je oko 90d...i bude,ne znam koliko...ali ne preterujem sa davanjem hrane.
kupila mu i minerale,i sipinu kost,ali on to nece ni da pipne.skoro mu kupim najbolju belgijsku hranu i sladak stpic da gricka,ali to nece ni da pipne.pocela sam da mu mesam tu skupu i jeftinu,ali on precizno ojede samo ono sto voli.
gore se zahvalih coveku na savetu koje mi je dao,pozovi njega i pitaj cini mi se da pise da gaji papagaje,tako da mozes i od njega saznati sta te zanima.tu na sajtu imas i telefone

:cmok:
 
Zdravo svima,ja sam ovde nova,i obozavam papagaje ali neznam nista o njima.Dobila sam Crvenu rozelu koja se jako plasi,prva 3 dana sedeo je u kavezu ali meni je bilo zao da ga gledam zatvorenog pa sam ga pustila da leti po sobi.I sada imam problem da ga vratim u kavez da bi jeo i pio vodu,sto se tice hrane kupila sam najkvalitetnije i neke minerale,sipinu kost davala sam mu i jabuku i sargarepu i sve je jeo do onog trenutka dok nije izasao iz kaveza,meni je bilo zao i iskreno strah me je da ne ugine pa mu stavila hranu na ormar i on je jeo ali cim se priblizim on bezi.Pokusavam na svaki nacin da ga pripitomim cak sedim sa njim u sobi ceo dan od kako se probudim dok ne legnem.Najblize mi je priso 20-ak cm od mene i gledao me ali ja cim mrdnem on pobegne.MOLIM VAS POMOGNITE MI KAKO DA GA PRIPITOMIM.Unapred hvala!!!!!!!!!!!!
 
ja nemam papagaja ali sam dosta istarzivao o njima o dosta sam naucio...


moguce da se plasi zbog prethodnih vlasnika kod kog je bio ako si ga dobila na poklon a ako si ga kupila u pet centru moguce da je tamo zadobio "traume"

elem, pokusaj da razgovaras sa njim (kad je u tvojoj blizini samo procaj nebitno sta), ne pravi nagle pokrete kada je u tvojoj blizini...stavljaj hranu umesto na ormar na tvoju ruku ali nikako napominjem nikako nemoj da ga hvatas u ruku ...

kada ti je bio u kavezu ako si ga hvatala u ruku moguce da te se od tada plasi i da zato sada nece u kavez ...

msm da bi pomoglo i kada bi hranu prestala da mu dajes na ormar nego ostavis hranu u kavez i kada ogladni ucice u kavez 100% :)

:bye:
 
ja nemam papagaja ali sam dosta istarzivao o njima o dosta sam naucio...


moguce da se plasi zbog prethodnih vlasnika kod kog je bio ako si ga dobila na poklon a ako si ga kupila u pet centru moguce da je tamo zadobio "traume"

elem, pokusaj da razgovaras sa njim (kad je u tvojoj blizini samo procaj nebitno sta), ne pravi nagle pokrete kada je u tvojoj blizini...stavljaj hranu umesto na ormar na tvoju ruku ali nikako napominjem nikako nemoj da ga hvatas u ruku ...

kada ti je bio u kavezu ako si ga hvatala u ruku moguce da te se od tada plasi i da zato sada nece u kavez ...

msm da bi pomoglo i kada bi hranu prestala da mu dajes na ormar nego ostavis hranu u kavez i kada ogladni ucice u kavez 100% :)

:bye:

Hvala puno na savetu,ali evo desilo se cudo usao je sam da bi jeo.Kupili su mi ga u pet centru sigurno nosi traume otuda.Kamo srece da sam ga pipnula ali nazalost samo ga gledam.Za ovih nekoliko dana mnogo sam ga zavolela i bas mi je zao sto je ovako uplasen,a nema razloga,videce kad se bude opustio da boljeg gazdu nije mogao da ima.Muci me samo jedno pitanje posto su me naplasili,jer sam u drugom stanju i kada dodju deca kazu da netreba da budu u kontakt sa pticama,kao nevalja.On ima svoju sobu gde mu je kavez i gde je pusten da leti,a deca ce imati svoju,nemoraju da budu u nikakav kontakt ali bih ja volela da se od pocetka upoznaju i da ne plase jedni druge.Ne bih volele da kada dodju deca dam Djoleta na cuvanje jer sam ga toliko zavolela,a sigurno ce i on tugovati zamnom jer sam citala da su mnogo vezani za gazdu.
 
Nije bas pozeljno kupovati papagaje iz pet centra ako je tu boravio duze vreme jer stvarno znaju da se preplase ...

Uzgred, zaboravio sma ti reci da si odmah na pocetku napravila veliku gresku ... nisi smela da ga pustas iz akveza...kada dobijes papagaja ne smes da ga pustas iz kaveza najmanje 2 sedmice da bi se navikao na novu okolinu i tebe kao gazdu ... ako si ga sada zatvorila u kavez ne pustaj ga napolje jedno 10-ak dana ;)

Sto se tice toga da si u drugom stanju ne brini se to su gluposti ... ne smeta nista deci samo sto papagaji malo dizu prasinu pa mogu deca da dobiju alergiju na prasinu ili perje ali ako su u drugoj prostoriji nije to nista !

Koliko vidim ti imas samo jednu rozelu pa je pozeljno da sa njom pricas i da se igras jer moze da ugine od tuge jer je sama ... :)

nadam se da sam pomogao i srecno :)
 
Probaj da ga pripitomis tako sto ces staviti hranu u ruku i drzi je ispred njega u kavezu,odalji je malo ako se uplasi,pusti ga da ti sam pridje.Kad to nauci,probaj da stavis prst ispred njega da ti stane na prst,kasnije ga pustaj.Pricaj mu,treba vremena,ali mislim da ce se pripitomiti ako budes radila s njim.
 
Moja tetka je imala papagaja za vreme trudnoce i posle porodjaja i nije bilo nikakvih problema.Beba u decijoj sobi,papagaj u dnevnoj.Problem nastane kad dodje beba covek zapusti zivotinju i ona bude usamljena,desi se da ugine,zato se trudi da obracas paznju i na papagaja.
 
Probaj da ga pripitomis tako sto ces staviti hranu u ruku i drzi je ispred njega u kavezu,odalji je malo ako se uplasi,pusti ga da ti sam pridje.Kad to nauci,probaj da stavis prst ispred njega da ti stane na prst,kasnije ga pustaj.Pricaj mu,treba vremena,ali mislim da ce se pripitomiti ako budes radila s njim.

da slazem se dobar postupak samo ipak nemoj odmah jer si ga tek dobila ... za jedno 10-ak dana pocni na ovaj nacin da ga pripitomljavas :)
 
Nikad necu zaboraviti kada mi je mama kupila Djuricu jer je prethodni uginuo dok sam ja bila kod babe i dede na letnjem raspustu,mama nije htela da tugujem pa je kupila novog misleci da necu nista primetiti.Cim sam ga ugledala videla sam da to nije Kica,pobegla u kupatilo i pocela da placem.U pocetku sam odbijala Djuricu a nisam ni slutila koliko ce mi taj mali stvor znaciti:) i koliko cu ga zavoleti:heart: Uzivajte sa svojim papigama,stvarno se mogu jako lepo pripitomiti samo sve zavisi koliko radite s njima
 

Back
Top