Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
bas me briga sto neverujes! od kad me isprozivala Mili tonu dokumentacije sam procitao i nigde nisam nasao podatak da tigrice zive 6-7 god moja ima 9 i zive od 12do15g, to sto je kica sneo jajasca apsolutno je normalno(sto ne znaci cesto) i desava se kod ptica i kod reptila, video sam sliku zenke krokodila koja nikada nije videla muzjaka i snela je 40tak jaja, ljubav cini cuda i kod zivotinja,

p.s. kad sam ne kompetentan u necemu bar cutim, nasla jos i savet da mi da
nadam se da te nisam povredio sa "ova gore" bar mi to nije bila namera!
 
! od kad me isprozivala ova gore

.... nasla jos i savet da mi da

Милане, мислила сам да смо то рашчистили. Као прво ... ја нисам "ова горе", као друго нисам те испрозивала, већ сам рекла своје мишљење јер сам била у консултацији са одгајивачима такве врсте папагаја. И треће .... никакав савет ти нисам давала, о чему причаш?
 
Ovako ovo mi je drugi papagaj, uzeo sam ga pre jedno 6 meseci, kad sam ga kupio primetio sam na njegovom kljunu i oko ociju da postoje kao neke naslage.
Mislio sam da to nije strasno, i da ce mozda otpasti, pitao sam u nekoliko pet shopova da li znaju i svi su rekli da nista nije strasno.
I posto volim da slikam, okacio sam sliku mog papagaja na jednom stranom forumu, i na privatne poruke mi se obraca jedan clan i ja procitam i mislim da komentarise sliku ili mozda je pogresio, kad procitam ja lepo i shvatim o cemu mi prica ;)
Kaze ovako da te naslage na mom papagaju su neke, grinje(crvi) znaci nesto sto ne bi trebalo da bude tu, kaze da je on imao jednog takvog papagaja i da je uginuo zbog toga.I preporucuje mi da kupim parafinsko ulje i da mu mazem tu gde su te naslage, kaze da je jako opasno i da je jedan njegov papagaj uginuo od toga, a ja stvarno ne zelim da mi i ovaj ugine :(
Da li vi mislite koliko je ovo opasno i da li da vodim mog papagaja kod veterinara, da on izvrsi pregled i uradi ono sto treba.Jer ja mislim da ne bih mogao to da radim, jer on se jos uvek ipak malo plasi.Iako se dosta dosta oslobodio, mogu da mu pridjem normalno prstom i da ga pipnem po kljunu i pomazim.
Evo prilazem i sliku na kojoj je on uocio ono sto mene muci odavno.


Vecu rezoluciju slike mozete pogledati na ovom linku(gde se jasno vidi)
http://www.esato.com/phonephotos/cam/sony_ericsson/k800i/200709161519vSudOE.jpg
Naisao sam na tvoje pitanje i evo ti sigurnog odgovora.Uzmi sumpor u prahu,stavi na vrh noza i to izmesaj u malo ciste svinjske masti.Tom smesom namazi voskovnicu i te gljivice oko ociju tvog papagaja samo strogo pazi da mu ne udje u nosne otvore i oci jer od toga moze da ugine,znaci budi maksimalno pazljiv.Ovo ponovi nekoliko puta i sigurno tvoju pticu oslobadjas napasti.Inace ovo je savet veterinara koji sam ja dobio i isprobao na svojoj ptici i delovalo je.
 
Ovako ovo mi je drugi papagaj, uzeo sam ga pre jedno 6 meseci, kad sam ga kupio primetio sam na njegovom kljunu i oko ociju da postoje kao neke naslage.
Mislio sam da to nije strasno, i da ce mozda otpasti, pitao sam u nekoliko pet shopova da li znaju i svi su rekli da nista nije strasno.
I posto volim da slikam, okacio sam sliku mog papagaja na jednom stranom forumu, i na privatne poruke mi se obraca jedan clan i ja procitam i mislim da komentarise sliku ili mozda je pogresio, kad procitam ja lepo i shvatim o cemu mi prica ;)
Kaze ovako da te naslage na mom papagaju su neke, grinje(crvi) znaci nesto sto ne bi trebalo da bude tu, kaze da je on imao jednog takvog papagaja i da je uginuo zbog toga.I preporucuje mi da kupim parafinsko ulje i da mu mazem tu gde su te naslage, kaze da je jako opasno i da je jedan njegov papagaj uginuo od toga, a ja stvarno ne zelim da mi i ovaj ugine :(
Da li vi mislite koliko je ovo opasno i da li da vodim mog papagaja kod veterinara, da on izvrsi pregled i uradi ono sto treba.Jer ja mislim da ne bih mogao to da radim, jer on se jos uvek ipak malo plasi.Iako se dosta dosta oslobodio, mogu da mu pridjem normalno prstom i da ga pipnem po kljunu i pomazim.
Evo prilazem i sliku na kojoj je on uocio ono sto mene muci odavno.


Vecu rezoluciju slike mozete pogledati na ovom linku(gde se jasno vidi)
http://www.esato.com/phonephotos/cam/sony_ericsson/k800i/200709161519vSudOE.jpg

procitao sam tvoje pitanje i evo ti odgovor .Kupi sumpor u prahu i stavi na vrh noza,uzmi malo ciste svinjske masti i izmesaj sumpor i mast.Tom mesavinom namazi voskovnicu i te gljivice oko ociju samo pazi da mu ne udje u nosne otvore i oci,znaci maksimalno nezno i pazljivo.Taj tretman ponovi nekoliko puta i videces rezultat.Inace ja sam imao taj problem i ovo je savet meni od veterinara koji je sigurno pomogao.
 
pozz svima imam tigricu vec 6 dana i zanima me kako da ga naucim na ruke sve je cool ja stavim ruku u kavez i mogu slobodno da ga mazim prevazisao je taj strah pa me interesuje kako jos na ruku da ga naucim inace nece da mi slece na prst rame itd....ajde ljudi molim vas pomagaj te
 
Овако: ако пушташ папагаја, тј. имаш намеру да га пушташ напоље, немој му давати храну цео дан, нека огладни. Пусти га напоље, па му после приђи са отвореним дланом у коме си сипао зрневље које једе. Кад-тад ће сигурно покушати да поједе то, па макар слетео на длан. За почетак, нека то зрневље буде мало расуто, рецимо, по столу, да се навикне да буде опуштен и слободан, а ти му држи длан са храном док је на столу и полако му приближавај. То сам ја радила са 2 папагаја истовремено и успевало је. Међутим, сад имам мацу и више не смем да их пуштам. Значи, фора је да огладни, јер ће све учинити за храну а они имају убрзан метаболизам тако да ће веома брзо да огладни. За слетање на раме ћеш морати да будеш мало стрпљив, ипак је имаш тек 6 дана!!!!!!!!!!!!! Само полако и успећеш.
 
Успећеш сигурно .... кад ја јесам, и са мужјаком и са женком истовремено иако су ми говорили да је то немогуће, зато што су у пару. Само полако и јављај како напредујете!
 
Мислим да нема правила. Док год ти не смета што је ван кавеза, а он ће сам ући кад буде желео или кад буде био гладан. Да не би бринуо, можеш само ноћу да га затвараш, нек одспава у кавезу.
 
pozz svima imam tigricu vec 6 dana i zanima me kako da ga naucim na ruke sve je cool ja stavim ruku u kavez i mogu slobodno da ga mazim prevazisao je taj strah pa me interesuje kako jos na ruku da ga naucim inace nece da mi slece na prst rame itd....ajde ljudi molim vas pomagaj te

kreni ispocetka.prvo i osnovno sto treba da znas je pol i starost ptice.Pozeljno je da ptica bude muzjak i mlada,mada nije pravilo.Mlada tigrica se raspoznaje po tome sto ima potpuno crne oci bez beonjaca njih dobije kasnije,takodje sare(tigraste)po kojima je dobila ime bi trebale da se pruzaju niz celu glavu do kljuna odnosno voskovnice gde su nosni otvori.Ta voskovnica je kod mladog muzjaka tamno ljubicasta a kod zenke nezno ljubicasta skoro bela.Kod starih ptica boja prelazi u: muzjak plavo zenka boje ljudske koze a polovina glave od voskovnice prema potiljku se cisti odnosno nestaju talasici. .Ovo za sare prethodno napisano ne vazi za potpuno bele odnosno potpuno zute ptice ali za oci ostaje isto.Dakle donosis pticu kuci,kavez stavljas na polozaj iz koga ce ptica da vidi celu sobu,prvih 7-10 dana prilazis kavezu kad god mozes i tiho joj pricas sta god ti padne napamet.Ruke koristis samo da zamenis hranu i vodu i to bez naglih pokreta.Nakon ovih desetak dana otvaras vratanca kaveza.Moze da se desi da ne zeli da izadje prvih dan ili dva.Kad izadje prvo sto radi je da sleti tebi na glavu posto je to najvisa tacka na tebi,lagano stavljas ruku ispod njega i spustas ga na rame.Posle nekoliko puta ptica kapira i slece ti pravo na rame.Nakon ovoga najverovatnije vise neces moci da se otkacis od nje jer ce da jede sa tobom ulazi u casu sa sokom,otima se sa tobom o olovku i slicno.
Posto tebi tvoja ptica dozvoljava vec da je mazis najverovatnije da je mlada i smirena jer bi se inace lupala o kavez na sam tvoj prilazak.Trebao bi jos da znas da je uzimanje ptice u ruku za nju stres dok se u potpunosti ne pripitomi i ne stekne u tebe poverenje,takodje svaka od njih ima svoju licnost kao i ljudi,i zaboravio sam da napomenem da je u stanju da izgovori nekoliko reci najcesce ime kojom je zoves ali su muzjaci za to talentovaniji.
Posto je imas vec nedelju dana probaj ovo gore napisano ako te ne mrzi ili kreni odmah sa pustanjem u sobu jer si preskocio perod adaptacije,moras da budes strpljiv nemoj da ocekujes da ce u roku od dva sata da sleti na prst,progovori i sl.Takodje fazon da ti slece direktno na ruku je kad je naucis da direktno slece na rame,kad krene u sletanje prema tebi ispruzi ruku,ona slece na ruku.Tako nekoliko puta,kad ukapira svako tvoje pruzanje shvatice kao poziv i sletace na ruku.Moje licno misljenje je da je tigrica najljupkija i najzahvalnija papiga od svih manjih papagaja za cuvanje.i jos da znas zivotni vek joj je oko 15 godina.Javi se za par dana vole bih da procitam kako si napredovao sa njom.Verovatno ga zoves Kica .
 
Moks, ниси пратио преписку, Салету је успело да нахрани птицу из своје руке!

Сале, ја моје птичице покривам само кад почну да се дерњају, не у смислу да неподношљиво креште, али кад хоћу да се смире, онда то урадим. Не видим разлога да га покриваш, сигурно не гори неко светло поред њега целе ноћи. И не смараш ме, не брини!
 
Izvinjavam se tacno je da nisam bio pazljiv.
Love birds,nas izraz je rozenkolis dok su mu podvrste fiser i personata.
Nisam cuo ili procitao da ta vrsta papagaja moze da govori.Moze da bude pitoma ali ne moze da kontrolise stisak svog ostrog kljuna tako da stipa neprijatno bolno.
 
Izvinjavam se,tacno je da nisam bio pazljiv.
Love birds,nas srpski izraz za njih je Rozenkolis a podvrste su mu fiser i personata.Nisam cuo ili procitao mada me ova tema izuzetno zanima da ovi papagaji mogu da govore.
Naravno da mogu da se cuvaju pojedinacno,jedina mana im je sto kada se pripitome posto ne mogu da kontrolisu stisak svog jakog i ostrog kljuna stipaju neprijatno bolno.
 
Izvinjavam se Mili tacno je da nisam bio pazljiv.
Love birds,nas izraz za njih je Rozenkolis a dve podvrste su mu Fiser i Personata.
Nisam cuo ili procitao da ove ptice mogu da govore.Naravno da mogu da se cuvaju kao jedna jedinka i onda je moguce pripitomiti je.Jedina mana im je sto ne kontrolisu stisak svog jakog i ostrog kljuna tako da stipaju neprijatno bolno.
 
Мислим да не може, бар ја нигде нисам видела те две врсте заједно! Али, ипак, сачекај да ти одговори неко стручан, ако ништа друго, питај неког одгајивача папагаја.
 
Mogu zajedno,slobodno ih stavi.Obe vrste su blage i pitome naravi tako da neces imati problema.Naravno bice malo koskanja u pocetku dok se naviknu jedno na drugo,ali nemoj to da te brine.
 
Iz ličnog iskustva kažem , da nimfe i tigrice mogu biti zajedno jer su obje vrste jako pitome. Ja svoju nimfu i tigricu držim skupa u jednoj kuči ( više su u onoj večoj ) ali podrazumijeva se da svaka spava u svojoj kuči.
 
Iz ličnog iskustva kažem , da nimfe i tigrice mogu biti zajedno jer su obje vrste jako pitome. Ja svoju nimfu i tigricu držim skupa u jednoj kuči ( više su u onoj večoj ) ali podrazumijeva se da svaka spava u svojoj kuči.

I još nešto kada se naviknu jedna na drugu nema veze što nisu iste vrste jer se maze kao da jesu..........
 

Back
Top