Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
A pa ako dozvoli da je ceskas dobro je.
Pa bezi instiktivno nije to nista slobodno je uhvatyi u ruku i pogledaj krilo...verovatno ce pokusati da te 'ujede' ili da popegne ali to je instiktivno...namami je do sebe i uzmi je u ruku i pogledaj... ;)
 
A pa ako dozvoli da je ceskas dobro je.
Pa bezi instiktivno nije to nista slobodno je uhvatyi u ruku i pogledaj krilo...verovatno ce pokusati da te 'ujede' ili da popegne ali to je instiktivno...namami je do sebe i uzmi je u ruku i pogledaj... ;)

Eheh, dajem 100 evra da nema sanse da je uzme u ruku...Nista licno sreckolina vec je tako kad nisu jos pripitomljeni;)
 
Kad krene da leti i sruši se na pod, onda hoće da se druži sa mnom :zper: , samo postavim prst sama se popne, shvatila je da nema drugog načina da stigne do kaveza. Tad mogu da je mazim i češkam, ali krilo ne da... nema šanse. A Kića je divljak, ne da ni da mu priđem. Što se ujedanja tiče, oboje imaju vrlo razvijene kljunove (moji prsti su svedoci :sad2: )
 
Kad krene da leti i sruši se na pod, onda hoće da se druži sa mnom :zper: , samo postavim prst sama se popne, shvatila je da nema drugog načina da stigne do kaveza. Tad mogu da je mazim i češkam, ali krilo ne da... nema šanse. A Kića je divljak, ne da ni da mu priđem. Što se ujedanja tiče, oboje imaju vrlo razvijene kljunove (moji prsti su svedoci :sad2: )

Haha :D
Znam kako ti je...eto i Lepa je vecinski pripitomljena al kad joj dodje... :D
Pre neki dan mi je raskrvarila prst jer vecito ujeda za jagodicu prsta...izmedju nokta i koze...pa to ne da boli nego :roll:
 
Ljubitelji tigrica, samo da znate....
Imam tigrice vec 40godina i obozavam ptice ali mi je prvi put u zivotu
odgajivac ciji link mozete da pronadjete na ovoj starni prodao pticu koja boluje od suge!

Covek ima jato od 300 komada mladih tigrica koje prodaje bez pardona za 10evra.
Ptica se posle muci, kljun postae belicast i roznat i stravraju se izrasline oko kljuna i
tuzno je sto odgajivaci ne vode racunao pticama vec samo o zaradi.

http://www.parrotfactory.com/


Pozdrav i srecno u izboru
 
Ljubitelji tigrica, samo da znate....
Imam tigrice vec 40godina i obozavam ptice ali mi je prvi put u zivotu
odgajivac ciji link mozete da pronadjete na ovoj starni prodao pticu koja boluje od suge!

Covek ima jato od 300 komada mladih tigrica koje prodaje bez pardona za 10evra.
Ptica se posle muci, kljun postae belicast i roznat i stravraju se izrasline oko kljuna i
tuzno je sto odgajivaci ne vode racunao pticama vec samo o zaradi.

http://www.parrotfactory.com/


Pozdrav i srecno u izboru

A meni je dotični kad sam zvala da se raspitam za nov kavez za moje malce i da eventualno kupim još neku vrstu papigice, pričao priču o tome kako on mnogo vodi računa o njima i kako ih ne prodaje po ovim i onim vremenskim uslovima i u ova i ona doba dana, da se ptice ne preplaše i šta-ti-ja-znam. Ja još pomislila vidi ovaj stvarno radi posao svaka mu čast; a ljudi se maksimalno žale na njega. Sreća pa ne odoh, jer nisam mogla da uskladim vremenske prilike i doba dana sa svojim radnim vremenom. I još kao neće da prodaje ptice pet-shopovima jer, zaboga, ne vode računa o njima.
 
ljudi imam iskustva sa sa sugom,ali postoje dve vrste,pa sad ne znam o kojoj se radi!nedavno sam posumnjala da je to kod mojih ludica u pitanju,pa cu da prenesem sve sto znam!Prve grinje,one zbog kojih mi kupujemo one skupe ususivace,se nalaze u perju,i nocu sisaju krv nasim pticicama,i one nocu ne mogu da spavaju i stalno se ceskaju!ako ste to primetili,najbolje pokrite kavez nocu sa belim carsafom ili krpom,i ujutru bi trebalo da nadjete na carsafu crvene ili crne takcice!posto ja nisam nasla kod mojih to,onda je ta solucija odpala!te grinje odn sugavac ili suga su paraziti koji se razmnozavaju u vidu nakupnina kao sundjeri na kljunu i sa strane,imaju crvenkastu boju i bas izgledaju ruzno!mogu da se jave i kao pokotine na kljunu ili rupice!veterinar koji je specijalista za ptice,mi je rekao da se te grinje javljaju i na nogicama,i odn na svim delovima tela koji nisu pokriveni sa perjem,i da se isto ptica ceska....najbolje je uzeti obolela mesta,znaci nogice i kljun,i namazati 2 do 3 puta dnevno,sa pavlovicevom mascu..,ali pazite,u tankom sloju mazati jer je to masna krema,da se malisani ne bi puno umastili jer je to tesko posle oprati!mazati tako 2,3 nedelje da bi se i larve koje se raznozavaju kasnije,uklonile....Nemojte mazati vostanicu,jer papigice moradu da disu...A poenta je da se te pore u kojima se nagomilavaju parazite zatvore:))!on je tako lecio svoje papagaje!kod nas ne postoji adekvatan antibiotik,pa smo primorani na ovakvo lecenje!!!vec za 5 dana se vidi poboljsanje!!!
 
tamara merdevine su extra,dugacke su oko 97 cm,sa tim kanapima koji vise zajedno,precke su oko 25 cm,a kanap je jak i upleten vise puta,bile su oko 450 din posle nove godine,valjda je ista ....nepoderive su,oni ostre kljunice na preckama,gule drvo,grickaju kanap,stavila sam i loptice...ma extra:)) nazovi ih i reci im da ti posalju postom,lagane su samo da znas:))! europet 021/532-596 a evo ti slike merdevina:)
 
pa ti ih nazovi,i pitaj da li bi ti poslali,reci da zivis u bgdu i da nisi u mogucnosti da kupis,ali da si cula za njih,bla bla...malo im se uvlaci:))!i onda pitaj koliko su teske,tako da znas...ako je do 1 kilogram,to ti je 150 din ako salju post express sluzbom...a ako je vise od 1 kg onda bolje da ti posalju aksom,ali ja mislim da nemaju ni pola kg,znaci placas 150 din samo
 
Ti jakovljevici su mi bili preko neta dok sam bila mladja ono WOOW al sada...ne ne :D PA dobro nazvacu ih ovih dana,kad isplacam kozmetiku iz kataloga xaxa...Jel kupate svoje papagaje po ovom vremenu,mica se kupa msm mi mu peremo kavez i on unutra i odma dodje pod tus,a posle ga ja pola sata susim :D blesan :DD juce i danas nije kljun zatvorio samo cvrkuce pevusi milina :D
 
Ti jakovljevici su mi bili preko neta dok sam bila mladja ono WOOW al sada...ne ne :D PA dobro nazvacu ih ovih dana,kad isplacam kozmetiku iz kataloga xaxa...Jel kupate svoje papagaje po ovom vremenu,mica se kupa msm mi mu peremo kavez i on unutra i odma dodje pod tus,a posle ga ja pola sata susim :D blesan :DD juce i danas nije kljun zatvorio samo cvrkuce pevusi milina :D

Kako ga susis, ovaj moj se malo usmrdeo pa bih hteo da ga ofajtam, ali me strah da se ne prehladi?:udriglavu::mazi:
 

Back
Top