Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ако ћеш да остављаш телефон одгајивача, пошаљи ПП ономе кога занима информација, јер овде није дозвољено рекламирање, зато сам променила пост.
Поздрав!
pardon bila je omaska uled zelje da se pomogne
 
MOLIM VAS DA MI POMOGNETE DA UPOZNAM MOG ZAKO PAPAGAJA,GOVORI FRANCUSKI ,A VEC MESEC DANA SE MUCIM DA GA NAUCIM SRPSKI,MA NI JEDNU.POZIVAM SVE LJUBITELJE KOJI POZNAJU NACIN UCENJA ZAKA.........:confused:

to sto ti zako nece da pridje nije strasno tacno je da ce trebati vremena i stpljenja jednostavno to je ptica koja nije sto posto pitoma i u pavu si da sa njenim kljunom nema sale meni je crvenokrilom papagaju zako preko zice otkinuo pola gornjeg kljuna. prema tome uradi sledece: probaj da nadjes sta mu je najomiljenija hrana i povremeno izbegavaj da ga hranis po par sati pa kad mislis da je gladan ponudi mu iz ruke ali niposto nemoj da ga tako jurs dok ga nudis nego cekaj da sam doje kad tad ce se to desiti. stose tice ucenja zakoa ne razlikuje se od drugih vrsta i neprogovara posle jedne godine znam slucajeve kada se to desavalo i mnogo mnogo ranij posle 1 meseca to ti pokazuje i negovo coktanj kad ti odgovara
 
Posto je ovo tema o papagajima a nigde nisam nasla temu o njihovoj dresuri....tako da mene zanima kako
se uci papagaj da prica, slece na odredjeno mesto...itd....ako je neko dresiro svog papagaja volela bih da znam na koji nacin....hvala u napred...:);):)
 
Posto je ovo tema o papagajima a nigde nisam nasla temu o njihovoj dresuri....tako da mene zanima kako
se uci papagaj da prica, slece na odredjeno mesto...itd....ako je neko dresiro svog papagaja volela bih da znam na koji nacin....hvala u napred...:);):)

papagaj se uci da prica tako sto vise puta u toku dana trba da mu ponavljas istu rec dok je ne nauci pa onda prelazis na sledecu zavisno od vrste moze da traje krace ili duze vreme neki smatraju da papagaj njbolje uci ako se kavez pokrije belim platnom pa mu se izgovaraju reci licno mislim da je to nepotrebno ja moje papagaje nikad nisam pokrivao a naucili su da izgovaraju po par reci ako primetis da ptica zmirka i krivi glavu u stranu a uz to grgori to je zanak da te pomno slusa kod manjih vrsta papagaja preve reci se u pocetku ne razumeju najbolje dok ih potpuno ne savlada
 
jao ljudi, ne mogu da docekam, najverovatnije uzimam papagaja preko saleposejdon, i to sad 27. .Valjda ce sve ispasti ok. Jedva cekam. Ne mogu uvece da zaspim, koliko razmisljam o tome sta sve treba da se pripremi za njegov dolazak!!!
 
jao ljudi, ne mogu da docekam, najverovatnije uzimam papagaja preko saleposejdon, i to sad 27. .Valjda ce sve ispasti ok. Jedva cekam. Ne mogu uvece da zaspim, koliko razmisljam o tome sta sve treba da se pripremi za njegov dolazak!!!
Ej cestitam ti na tvom novom nadimku - dobar je:)....i srecno u pripremama....kako ce se papagaj zvati?.....:):)
 
jel neko ima neke kaveze na prodaju treba mi za mog novog ukucana heheh treba da dobijem nimfu jedva cekam ali ne mogu da nadjem kavez nigde pa ako bi neko od vas bio ljubazan plz ....moj mail je maryannnbg@yahoo.com ako vam je tako lakse da me kontaktirate thanx unapred
 
img0256mu3.jpg
[/IMG]
 
Laki, onaj levi makao ti se malo postideo? Kao da su joj se zarumeneli obrazi. Uh, kako su to stidljive i posesivne ptice! Jeste da se krecu i gnezde uglavnom u jatima ali se prvenstveno vezuju za partnera, a jata se formiraju pomalo i zbog orlova harpija i zbog jaguara. Tako, ako neko planira da uzme ovu pticu, da zna da se vezuje za jednog ukucana a na ostale je u najmanju ruku ljubomorna.
 
Laki, onaj levi makao ti se malo postideo? Kao da su joj se zarumeneli obrazi. Uh, kako su to stidljive i posesivne ptice! Jeste da se krecu i gnezde uglavnom u jatima ali se prvenstveno vezuju za partnera, a jata se formiraju pomalo i zbog orlova harpija i zbog jaguara. Tako, ako neko planira da uzme ovu pticu, da zna da se vezuje za jednog ukucana a na ostale je u najmanju ruku ljubomorna.

To si u pravu. Dok sam se jos skolovala,moja sadasnja kuma je dosla na cas sa ogromnom ranom na obrazu.
Ranu joj je napravila Ceca,inace Ara njenog privatnog profesora iz ciste ljubomore.
 
To si u pravu. Dok sam se jos skolovala,moja sadasnja kuma je dosla na cas sa ogromnom ranom na obrazu.
Ranu joj je napravila Ceca,inace Ara njenog privatnog profesora iz ciste ljubomore.

Mislim, totalno mi je neverovatna ona reklama za jogurt kad mama dodje, izljubi se sa cerkom pa se pozdravi sa njenim arom. Ma progutao bi je u komadu da je stvarno bilo tako! I jos jedna stvar: ako se u volijerama drze solo, bez partnera, pocnu sami sebi da cupaju perje i da odbijaju hranu pa im perje dodatno opada... Treba im partner i, kad ga nadju, to je dozivotno. Nazalost, moja iskustva sa papagajima se zavrsavaju na tigricama kad sam bila mala, sve dok mi nisu ustanovili alergijski bronhitis. Sve ostalo sto znam je, nazalost, cista teorija.
 
Mislim, totalno mi je neverovatna ona reklama za jogurt kad mama dodje, izljubi se sa cerkom pa se pozdravi sa njenim arom. Ma progutao bi je u komadu da je stvarno bilo tako! I jos jedna stvar: ako se u volijerama drze solo, bez partnera, pocnu sami sebi da cupaju perje i da odbijaju hranu pa im perje dodatno opada... Treba im partner i, kad ga nadju, to je dozivotno. Nazalost, moja iskustva sa papagajima se zavrsavaju na tigricama kad sam bila mala, sve dok mi nisu ustanovili alergijski bronhitis. Sve ostalo sto znam je, nazalost, cista teorija.

....svako zivo bice pati kad je samo i zatvoreno, pa tako i ara, ne verujem da je to samo odlika vrste...:wink:
 

Back
Top