Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne znam odgovor na pitanje,ali me zanima da li neko u tvom gradu ima na prodaju par b aronouhih papagaja.Jako sam zainteresovan za kupovinu,ja sam u blizini tako da mi nije problem dolazak i kupovina.
 
Htela bi da kupim papagaja srednje velicine. Znaci aratingu,aleksandra ili tako neku vrstu. Jel moze neko da mi kaze kako se krecu cene? Naravno, da je rucno hranjen i mlad.
 
aratingu mozes naci po ceni od 120 do 200e, malog alexandra od 4000din, a velikog od 80 do 150e. Sve zavisi od koga kupujes. Mnogi prodavci sebe nazivaju odgajivacima iako to nisu, nego samo preprodavci. Mozes na ovom sajtu da kontaktiras vlasnika sajta http://www.papagaji.info/, mislim da on ima povoljne cene, zove se Sasa Krnjeta. A mozes i Sinisu http://www.aratinga.co.yu/, on je nedavno imao preslatku aratingu na prodaju, mozda je jos uvek aktuelna prodaja.
 
Poslala sam mail sestorici odgajivaca, valjda ce se neko javiti.
Odlucila sam se za aratingu ili jendaju.
htela sam jos nesto da vas pitam, jel ima neko ovde iskustva sa psima. Posto imam psa isigurna sam da njemu ne bi smetalo, sta vise odusevio bi se, ali nisam sigurna kako bi papagaj reagovao. Mada sam cesto vidjala na TV-u papagaja i psa zajedno
 
idu zajedno, samo ne zaboravi da su obe zivotinje vrlo teritorijalne, moraces da kontrolises njihov odnos sve dok ne budes sigurna da je ptica bezbedna, pas moze caskom da je "capi", lako da je povredi, ali ni ptica ne ostaje duzna, moze snazno da iskoristi svoj kljun. :)
 
pogledajte zakov fotos

Ne mogui da otvorim fotos tvoje ptice.
Javljam se za neciji komentar. Kupio sam zakoa starog 6 meseci , bar tako kaze prodavac, kod mene je dva meseca. dok je bio u kavezu uspeo sam da mu dam jabuku iz ruke, ali se uglavnom sklanjao u ugao kaveza. Pre sedam dana sam ga pustio iz kaveza. Uglavnom je cutljiv, provodi dane na stalku na kavezu, ili na lusteru. Nisam mu dosadan ali neznam dali je to dobro ili lose. Dozvoli mi da mu promenim hranilicu i vodu, znaci do pola metra rastojanja, ako zelim nesto vise odleti na luster. Shvatio sam da je ozbiljna ptica i da nema zajebavanja, s' oprostenjem. Kazu da progovara tek posle napunjene godine, pa mi je sada cilj uspostavljanje kontakta. Znam da treba dosta strpljenja.Oglasi se neki put pucketanjem jezikom , kad mu odgovorim on ponovi, i tako nekoliko puta. Voleo bih da mi neko da neki savet iz iskustva i dali je ovo dovoljno sto je dosad uradjeno. Napominjem da ptica nije rucno othranjena vec je uzeta iz volijere.
 
imam male zebice par koje su pre oko tri meseca izvele mlade,mlade sam poklonila , sad je ponovo
snela jaje, ali ga je narednog dana pokljucala i pojela zna li neko razlog, inace hranim je kupovnom hranom i redovno joj dodajem mesavinu vitamina i minerala.

pozdrav smiljavg
 
Ako je ljubomora u pitanju, onda je moja papigica definitivno zenskog roda!
Jedno je sigurno - nisam na njenim talasnim duzinama.

braonuhe su inzvanredni ljubimci ali su malo svojeglavi i veoma privrzeni cinjenica je da oni kao i veliki papagaji vole da se vezu za jednu osobu a ostale jednostavno podnose koga ce da izaberu to zavisi samo od njih i tu malo sta moze da se urdi.Ja imam dva para u svojoj odgaivacnici i veoma sam zadovoljan sa njima.Cak i ne pripitomljene dolaze na ruku da jedu
 
nisi naznacila vrstu aratinge inace rucno hranjene aratinge moras da narucis jer ne hrane svi odgajivaci rucno svoje ptice pa stoga nema ih puno u prodaji

Ако ћеш да остављаш телефон одгајивача, пошаљи ПП ономе кога занима информација, јер овде није дозвољено рекламирање, зато сам променила пост.
Поздрав!
 
Suncanu Aratingu, najverovatnije, ali ako nju ne bi nasla, onda nema veze, ne biram, samo da je aratinga. Mada u poslednje vreme razmisljam i o malom aleksandru. Treba ovih dana da zovem Odgajivacnicu Jakovljevic, posto oni imaju sve i svasta i rucno ih hrane. Jel neko cuo za njih, iz Jerkovica su.
 
probaj sa izgladnjivanjem nije bas humano ali pomaze naime skloni joj hranu 5-6 sati pre nego sto nmeravas da radis sa njom onda pokusaj da je nahranis iz ruke mozda nece hteti iz prvog puta pa joj ti daj hranu u ciniju i ostavi je pokusavaj tako duzi period i imaj dost stpljenja kad tad ce poceti da uzima hranu iz ruke kad se to desi posle ce sve ici lakse a tvom zadovoljstvu nigde nece biti kraja
 

Back
Top