Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hvala Bogu,danas je bolje,zivahni je,i ravnoteza mu je normalna,mozgao sam i mislim da su ga macke preplasile,dok je bio na balkonu,inace jede i pije normalno. Kupicu te preparate i sipacu mu. Hvala vam na odgovorima. Veliki poz :)
 
ne znam da li sam rekla da moj djurica po nekad zvizduce,kao ja njemu.
danas me je iznenadio,oponasao je macana marka kad me budi ujutru u cik zore da mu dam dorucak.

napreduje moj lepi djurica :zaljubljena:
 
kad smo vec kod dorucka...na koliko vremena sipate hranu vasim papagajima?
negde sam citao da im se treba sipati svaki dan...ali ja mu sipam malo vise...pa onda novu na 2-3 dana:D
 
Imam jednu nedoumicu i nadam se da cete mi pomoci da je rijesim . Naime prije neki dan sam papagaju ubacila u kavez ogledalo. I potpuno je opcinjen sa njim, prica, svadja se, ljubi ga, ne odvaja se od njega. :) E sad ja sam malo citala o tome na internetu i ima dosta misljenja da je pogresno drzati ogledalo u kavezu jer umislja da zaista postoji neki drugi papagaj tu, da je stvaran i pada u depresiju kad shvati da to nije tako npr. kad mu se makne ogledalo. Ja sad ne znam sta da radim da li da ga maknem ili ostavim da se zavarava. ;) Ali nesto razmisljam mozda sve to nije istina, makar u mom slucaju i mozda se samo igra... Zanima me sta vi mislite o tome?
 
Ja iskreno mislim da je to tacno iako nikad nisam probao...
Papagaj ne zna ni kako on sam izgleda pa samim tim prepoznaje drugog papagaja u ogledalu, a to dokazuje njegovo preterano "druzenje" sa njim (ogledalom:mrgreen:)...
Da sam na tvom mestu sklonio bih ogledalo odmah...Da li ga pustas napolje i da li imas kontakta sa njim?
 
Ja iskreno mislim da je to tacno iako nikad nisam probao...
Papagaj ne zna ni kako on sam izgleda pa samim tim prepoznaje drugog papagaja u ogledalu, a to dokazuje njegovo preterano "druzenje" sa njim (ogledalom:mrgreen:)...
Da sam na tvom mestu sklonio bih ogledalo odmah...Da li ga pustas napolje i da li imas kontakta sa njim?

Aha, pustam ga ali nismo se jos uvijek toliko zblizili. Kad se umori leteci kroz kucu ili ogladni pocne jace da crvkuce ,stavim mu prst blizu nozica i stane na njega pa ga vratim u kavez. To je sav nas kontakt. :) Pokusala sam da mi jede iz ruke ali nece. Inace kupila sam ga prije 3,4 mjeseca.
 
Ja nemam iskustva ali sam citao o tome u nekom casopisu...ja mislim da bi trebalo da zaboravis na to, jer ce to biti preveliki stres za njega...da li je uopste izlazio iz stana (dok je bio u kavezu) otkad si ga dovela kuci?
 
Imam jednu nedoumicu i nadam se da cete mi pomoci da je rijesim . Naime prije neki dan sam papagaju ubacila u kavez ogledalo. I potpuno je opcinjen sa njim, prica, svadja se, ljubi ga, ne odvaja se od njega. :) E sad ja sam malo citala o tome na internetu i ima dosta misljenja da je pogresno drzati ogledalo u kavezu jer umislja da zaista postoji neki drugi papagaj tu, da je stvaran i pada u depresiju kad shvati da to nije tako npr. kad mu se makne ogledalo. Ja sad ne znam sta da radim da li da ga maknem ili ostavim da se zavarava. ;) Ali nesto razmisljam mozda sve to nije istina, makar u mom slucaju i mozda se samo igra... Zanima me sta vi mislite o tome?

Moj papagaj je skoro 10g ''opcinjen'' ogledalom,i dan danas dosta vremena provodi ispred ogledala :)
Covek koji ih prodaje (papagaje) mi je rekao da papagaj postaje agresivniji od kad ima ogledalo u kavezu,i zato ih ne prodaje.
 
Pozdrav drugari :) Ja se zovem Žakica :) Tek 5 dana sam kod moje nove vlasnice i polako se pripitomljavam.Kažu da sam mlad dosta... Volim da pevam, ali najvise volim pesmu od Divljih jagoda "Kiše jesenje" :) Kad to čujem odmah počnem da igram i pevam :D i toliko se uzbudim da mi se nekada omakne i u transu padnem sa prečkice :confused: Još nisam leteo ali za koju nedelju ću i to :D



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 
zakica2.jpg


Ne razumem se u papige, al znam šta je lepo..Koji lik :D
 
Ne kontam ovog papagaja, ne reaguje ni na jednu drugu pesmu kao na gore pomenutu... Pokusali smo sa raznim znarovima muzike, skontala sam da mu se svidja metal i rock, ali na Tifin glas i "Kise jesenje" otkida skroz.... Nije me bilo kuci par sati i mama kaze da se nije oglasavao, cim sam dosla pustim mu njegovu pesmu i evo odmah ludnica :D skakanje po kavezu, salto, penjanje na ljuljasku, cvrkuce nesto od pocetka do kraja pesme :) a pesma nam je svima vec izasla na nos ;)
 

Back
Top