Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pre nekog vremena sam pisala o tome kako moj Bubi (Rozela) ne moze da leti, i posle silnih veterinara i raznih prognoza konacno je proleteo. Problem je bio taj sto je izgubio previse preja. Ne mogu vam opisati radost kad sam usla u sobu a on stoji na garnisni i sav vazan proleti oko mene :D:D:D:D:D
 
Nagrade su tu, forumi su tu odlucice ona. Ja nemam iskustva sa njima, al lepo su mi pmogli oko hrane i svega kad sam iscitavala

Iskreno, nisam ni ja vas ZA datu odgajivacnicu. Pre nekog vremena sam ih zvala da pitam nesto i prilicno su bili neljubazni. Odlucili smo se za braunouhu konuru, ali cemo ipak sacekati prolece. Naisli smo i odgajivaca i on nam je preporuci da sacekamo, trenutno ima nekoliko ptica stari 5-6 meseci, mada kaze da je bolje da se uzme pilic :), sto ja jedva cekam. A u medjuvremenu, moj prijatelj koji nije ni razmisljao o papagajima se primio na pricu o braunouhima i vec je narucio jednu koja treba da mi stigne danas :). Tako da cemo imati prilike i da se upoznamo sa ovim papagajem i da vidimo kako se ponasa.

Eto, toliko za sada, javljam vam se na prolece, kad stigne pilence.

Pozdrav
 
Мог Жају сам купио у неком пет шопу. Много је давно било, живео је 13 година.
Обична тигрица. Био је сјајан, није разговетно причао али је скидао људски звиждук. Стално је био слободан у стану, спавао је често на квакама врата, а знао ја да закуња и када ја спавам па ми дође на груди.
Уобичајена храна - посластица бар, свежа увек вода, свежа зелена салатица коју кљуцкају и кад је тооло у њој се купају, АД капи с времена на време и то је то..рецепт за леп живот.
Поздрав :)))
 
Pre nekog vremena sam pisala o tome kako moj Bubi (Rozela) ne moze da leti, i posle silnih veterinara i raznih prognoza konacno je proleteo. Problem je bio taj sto je izgubio previse preja. Ne mogu vam opisati radost kad sam usla u sobu a on stoji na garnisni i sav vazan proleti oko mene :D:D:D:D:D

Odlicno, bas mi je drago.
Bas sam se pre neki dan setio da te pitam ali me bilo blam da te opet smaram :)
:zag:

Iskreno, nisam ni ja vas ZA datu odgajivacnicu. Pre nekog vremena sam ih zvala da pitam nesto i prilicno su bili neljubazni. Odlucili smo se za braunouhu konuru, ali cemo ipak sacekati prolece. Naisli smo i odgajivaca i on nam je preporuci da sacekamo, trenutno ima nekoliko ptica stari 5-6 meseci, mada kaze da je bolje da se uzme pilic :), sto ja jedva cekam. A u medjuvremenu, moj prijatelj koji nije ni razmisljao o papagajima se primio na pricu o braunouhima i vec je narucio jednu koja treba da mi stigne danas :). Tako da cemo imati prilike i da se upoznamo sa ovim papagajem i da vidimo kako se ponasa.

Eto, toliko za sada, javljam vam se na prolece, kad stigne pilence.

Pozdrav

E super znaci ima ces nekoga sa iskustvom da ti kaze kakva je ptica :)
Sto je mnogo vazno ! ;)

Мог Жају сам купио у неком пет шопу. Много је давно било, живео је 13 година.
Обична тигрица. Био је сјајан, није разговетно причао али је скидао људски звиждук. Стално је био слободан у стану, спавао је често на квакама врата, а знао ја да закуња и када ја спавам па ми дође на груди.
Уобичајена храна - посластица бар, свежа увек вода, свежа зелена салатица коју кљуцкају и кад је тооло у њој се купају, АД капи с времена на време и то је то..рецепт за леп живот.
Поздрав :)))

Uuuu covece pa dugo je ziveo :eek: :klap:
Verujem da ti je posle bilo neobicno :sad2:
Kakave su to AD kapi ?
 
Evo nesto sam sada trazio o konurama i nasao sam ovu sliku,
Kako mocna voalijera :aha:
Hocu i ja ovakvu :mrgreen:
Samo se pitam, sta rade sa njima preko zime :think: (Ovo ozbiljno pitam nije retoricko pitanje :) )

dsc06089ql7.jpg
 
Ima li neko malog aleksandra,kakve su to ptice?Jako su mi lepe ali sam čula da se teško pripitomljavaju ako nisu ručno hranjeni i ako su živeli sa drugim pticama,kao pripitomljavanje je onda skoro nemoguće.Ima li iko iskustva sa njima?
 
Gde ste bre ljudi, ste zivi ?
Kako vasi ljubimci ? :)

Ja i Lepa se zabavljamo i tak' :)
Otkrio sam jednu zanimljivu stvarcicu koja moze da se daje pticama-suve grozdjice.
Stavio sam jedno 10-15 komada u hranilicu sa semenkama jos sinoc i koliko mi se cini nesto malo je jela.
Naravno treba vise vremena da se navikne na novu hranu...znam po sipinoj kosti koju nije okusila prvih mesec dana :)

Pozz

:bye:

P.S. Zaboravio sam reci da sam joj danas skratio kandze :)
Bile su ostre kao igla i bas mi je pravila probleme kada je drzim u rukama ili kada mi hoda iza glave jer me grebe.
Samo sam malo na vrhovima skratio :)
Sad je sve super.
 
Poslednja izmena:
Alohaa...Mi smo bili zauzeti,nismo imali pristup netu i tako...Mica je odlicnooo ,brcnuo se malo danas.Juce je plesao i tako..Ko i uvek.Probacu to sa suvim grozdjem.Ali kako Mica voli zelenu salatu,pa to nije normalnoo :) Cime si skratio???I ja sam htela juce ali sam se bojala.I mene mnogo bode po ramenima ,glavi ledjima...i odvratno izgleda onako dugacko.
 
E pa lepo sto se tako zabavljate :)

Ma skratio ih obicnom grickalicom za nokte :)
Samo vrhove skrtaio jer su stvarno bili kao igle...strasno :D
Sad je milina...jedino me jos zna nekada ujesti kljunom jer ima jak i ostar kljun ali njega ne smem dirati :)
 
Moj Mica il ima slab kljun ili nece jako da me ujede..Ali stvarno njegov ''ugriz'' uopste nije bolan,ni malo ..jedva ga i osetim.E vala moram i ja ovom mom da skratim,malkice..
 
POMAGAJTE
moj papagaj-Meda, a u pitanju je tigrica, se sva cosavio oko vrata i ispod krilaca. saznao sam da su u pitanju neki paraziti, tzv perojedi, ali nikako ne mogu da nadjem naziv spreja kojim se prskaju ptice u tim slucajevima. ako iko od vas zna, molim vas javite mi sto pre, evo idu i praznici, bojim se da ce sve biti zatvoreno i da ce meda skroz da ogoli.
hvala unapred
 
Hmmm jel otpao sam ili si ti sekla makazicama/grickalicom pa je krenula krv ?
Kad se sece mora se biti pazljiv jer ako preseces taj neki nerv sta li vec moze doci do komplikacija ...
Budi pazljiva.

Inace ja malopre kupao Lepu i evo je sada na radijatoru susi se :mrgreen:
 
Ne ne nisam sekla,kad sam ga uzela videla sam to...Haha a kako je kupas?ja kad perem kavez mica stane pod tus i kao kupa se.Kako se lepa ponasa sa jelkom?Mica je po ceo dan na jelci,i gricka srebrne ukrase.Imam i slike,postavicu kad napravim cestitku. :D
 
Ok ako nisi ti sekla :)

Preko leta sam je kupao tako sto na flasu obncnu zavrnem onu kao prskalicu(imas je recimo na sredstvima za pranje stakla) a sada preko zime je kupam toplom vodom iz bojlera pod tusem ili obicnim mlazom.

Nisam jos uvek okitio jelku mrsko mi :)
A i sumnjam da cu ;)
 

Back
Top