Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
aaa pa ti imas mutaciju nimfe
e pa u tom slucaju ne znam :)
a i mutirane nimfe ti zive nesto krace oko 7 godina :confused:

images


pretpostavljam da ovako izgelda ? :)

u ovom slucaju se moze prepoznati samo po boji ovih crvenih krugica
ako je krug svetlo-narandzast onda je zenka ako je jarko narandzast(skoro crven) onda je muzjak
mada to mozes da odredis samo kada imas muzjaka i zenku zajedno pa se lepo uocava razlika u boji
 
Pa,moj ne jede nista neuobicajno.. Jede jednu od boljih hrana,uvek ima svezu vodu.. Ali,sad mu je normalna stolica,jedino malo kasljuca.. ! Sta mu sad znaci to kasljucanje?
 
To kasljucanje je normalno, bar kod mog....ponekad dok mi je na ramenu kija,,, :D
A sad mu je opalo perce koje cini rep...tj. ono glavno dugacko, i sad mu repic kratak :D mnog je sladak
 
Sad sam se smorila, mutirane nimfe zive krace:confused: kako da znam da je moja zenka mutirana, jel moze pomoc?
Privikli su se malo jedno na drugo, ali on svejedno bezi od nje:think: ona je definitivno veca od njega i to mislim da je moj MIta u stvari sitan:D a ona malo krupnija:zper: mada, ne tuku se vise sto je dobro ...

Ja njima dajem hranu z animfe u domacoj proivodnji, sve vrste vitamina i minerala i jabuke, ponekad, jako retko i plazmu ...

Imaju dosta drvenih stvarcica po kavezu, ali sto je neophodno za kljun i kandze ... I imam sipinu kost koju obozavaju ...
 

Prilozi

  • IMG_6679.jpg
    IMG_6679.jpg
    32,3 KB · Pregleda: 20
Sad sam se smorila, mutirane nimfe zive krace:confused: kako da znam da je moja zenka mutirana, jel moze pomoc?
Privikli su se malo jedno na drugo, ali on svejedno bezi od nje:think: ona je definitivno veca od njega i to mislim da je moj MIta u stvari sitan:D a ona malo krupnija:zper: mada, ne tuku se vise sto je dobro ...

Ja njima dajem hranu z animfe u domacoj proivodnji, sve vrste vitamina i minerala i jabuke, ponekad, jako retko i plazmu ...

Imaju dosta drvenih stvarcica po kavezu, ali sto je neophodno za kljun i kandze ... I imam sipinu kost koju obozavaju ...

Ova zuta ti je mutirana dok je ova sivkasta zapravo 'originalna' verzija nimfe :)

Dajem i ja hranu iz domace proizvodnje ali akzem ti-nije ona kvalitetna kao uvozna hrana :confused:
Sto se tice vitamina i minerala, jesu oni dobri ali ne toliko koliko mi mislimo :)
Samo joj daji voce i povrce ako hoce, ova moja nece :confused:
E a plazma im ne steti koliko sam ja cuo tako da im mozes davati.
 
Kupovala sam neku belgijsku hranu u mom lokalnom pet shopu sa razanim nekim zrnevljem, i redovno je ostalo po pola, jer moj Mita samo proso i suncokret ... Pa sad kupujem ovu nasu, stvarno joj nista ne fali, lepo krupno proso, suncokret dobar ... Mislim ne vidim sta tu moze da bude losijeg kvaliteta ... Kad odem u Pet centar kupim i one vitaminske stapove, ali kad vide domaci bar klas, sreci nikad kraja:zcepanje:

Budi uporan sa jabukom, stavljaj svaki dan i uzece kad tad ...

Mutirana, kazes, pa dobro, mazicu je i pazicu da pozivi bar do 10god:)
 
Eeeee meni izgleda prilicno prosto za napraviti, ali i ja sam poprilicno vesta sa rukama, rukotvorinama i slicno:D hvala hvala, prenecu mu pohvale ...
Bas uzivaju na njoj:ok:
 
nije to nista neuobicajeno kod ptica ;)
moja Lepa u toku meseca ima i po nekoliko puta dijareju koja traje po dan-dva...ne znam zasto
to sam vec pisala,da je i moj djurica imao,pa mi je covek iz odgajivacnice rekao da joj ne dajem tzv`djubre hranu` (ja mu tad davala neku skalar hranu).
zasto ne vidis tu gde joj kupujes hranu,da li oni mozda hoce da narucuju kvalitetniju hranu pa ako hoces,svraticu do ovih gde ja kupujem hranu,nek se povezu,bar ovi mogu da ih posavetuju od koga oni uzimaju robu...

imam dva problema:

1.stvarno sam opet videla da moja tigrica pojela svoje kofance:eek:
2.nabavila sam i malu macu,djurica je danas isao oko njega,pa prilazio i blizu...ispipava teren...mislim da ce uskoro skociti na njega.deluje mi da je ljubomoran jer smo maci poklanjali paznju,ali ne znam dal` su ptice uopste ljubomorne

moracu za ova dva problema opet da zovem coveka koji mi moze razjasniti o cemu se radi
 
to sam vec pisala,da je i moj djurica imao,pa mi je covek iz odgajivacnice rekao da joj ne dajem tzv`djubre hranu` (ja mu tad davala neku skalar hranu).
zasto ne vidis tu gde joj kupujes hranu,da li oni mozda hoce da narucuju kvalitetniju hranu pa ako hoces,svraticu do ovih gde ja kupujem hranu,nek se povezu,bar ovi mogu da ih posavetuju od koga oni uzimaju robu...

imam dva problema:

1.stvarno sam opet videla da moja tigrica pojela svoje kofance:eek:
2.nabavila sam i malu macu,djurica je danas isao oko njega,pa prilazio i blizu...ispipava teren...mislim da ce uskoro skociti na njega.deluje mi da je ljubomoran jer smo maci poklanjali paznju,ali ne znam dal` su ptice uopste ljubomorne

moracu za ova dva problema opet da zovem coveka koji mi moze razjasniti o cemu se radi

hahah Djurica ti je onda totalno luda ptica :lol:

samo se pazi da maca ne skoci na Djuricu ;)
 
djurici stvarno i ne treba veci.pa on je od prvog dana van njega,cim pocne da se smrkava,k`o i sve kokoske tek onda ulazi u svoju `kucicu` i to na ljuljasku gde spava

pa znam ;)
ja kada sam uzimao lepu i ovaj kavez prodavac mi rekao da je kavez veliki za par nimfi a ne za jednu :lol:

al' dobro je sto sam uzeo veliki jer je Lepa non stop unutra nece da izadje...
ne znam sta da radi :sad2:
evo vec 2 dana kaFez po celi dan otvoren ona nece da izadje...evo i sada mi je otvoren i posto znam da nece izadji balkonska vrata mi otvorena :lol:
 
Ista stvar...a koliko vidim kafes je na nekoj pecki??ako je tako, kako trpis da kaki po njoj kad je napolju?
ta pec se ne ukljucuje,tu je samo za svaki slucaj.djukule povremeno napravi krug po sobi,ali uglavnom stoji na tom delu gde je na slici,gde najvise i kaki,i to pada na dnu kaveza.kada se ukaki i negde na drugom mestu po kuci,to se brzo nekako osusi,i posto redovno usisavam,nije nikakav problem,jer nikakve fleke ne ostaju.
stvarno je djurica fino stvorenje,uopste ne pravi djubre po stanu
 

Back
Top