Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pozdrav svima,naime za koji dan cu dobiti papagaja,jos se dvoumim izmedju crvene rozele i nimfe.. Zeleo bi da cujem vase savete,koja je rasa pitomija i privrzenija ljudima.. Zatim,koju hranu kupiti,koliko ih treba puta hraniti,itd. I koliki bi treba biti kavez za ove rase? Hvala! :)
 
Inace, uradio sam eksperiment koji sam predlozio Lady Gianni
Naime, moja Lepa hoce da mi stane u ruku jer sam je pripitomio ali nikada nije htela da mi jede iz ruke.
Pa sam ja odlucio da je malo izgaldnim :mrgreen:
Kada sam je izgladneo stavio sam u ruku semenki i pruzio joj ruku...posle 1-2min je pocela da mi jede iz ruke.
Dakle upalilo je.

Imam i 3 snimka kako mi jede iz ruke ali ne znam kako da ih postavim na krstaicu ?
Ako mi moze neko pomoci pa da vam ovde postavim.

Inace, ja sam Lepu pripitomio toliko da mi stane na ruku, rame itd. ali recimo kada je u kavezu ako stavim prst kroz kavez ona hoce da me ujede i napada mi prst.
Tako isto kada je na ruci ako pomeram prste pocne da ih grize ali bas jako. :)
Ne znam u cemu je problem :)
 
Da bih to znao morao bih da imam obe :mrgreen:
Salim se, pa neam pojma...moja Lepa je pripitomljena ali opet kazem ne bas puno...znaci zna stati na ruku i rame a da se ne boji (boji se jedino prstiju u pokretu :lol:) a evo sada je pokusavam nauciti da jede iz ruke :)
 
Da bih to znao morao bih da imam obe :mrgreen:
Salim se, pa neam pojma...moja Lepa je pripitomljena ali opet kazem ne bas puno...znaci zna stati na ruku i rame a da se ne boji (boji se jedino prstiju u pokretu :lol:) a evo sada je pokusavam nauciti da jede iz ruke :)

Mislim da te tvoja Lepa u stvari Lepi:D posebno ako peva oko 6-pola7H, bas kao moj Mita:per:

Decaka je tesko pripitomiti, pogovu je oni hoce ono sto oni hoce:lol: ako bude hteo da pridje i da se mazi, sam ce to uraditi ... Posebno su zivahni, svojeglavi, svuda ih ima ...
Moj Mita mi nekad pridje sam i hoce da se mazi, a nekad bezi od mene, frkce i ostalo ... Nisam koristila nikakve metode, samo sam dosta vremena provodila sa njim (bas dosta) i dosta mu pricala ... Od mene se ne boji i mogu uvek da mu pridjem, ali od drugih ljudi zazire ...

Poseban savet imam da se u kavez okace neki koncici, kanapi, voskirani konci, to posebno vole da grickaju, muzijaci pogotovu, po citav dan:super:

Ove rozele su bas lepe, ali o njima nista ne znam ...
 
Ne znam jesmo li se skapirali, ali mislim da ti je ptica muzijak:D

hahaha nisam skontao :lol:
perdona me :prstic:

e pa vidis, pre jedno 2 starnice na ovoj temi sam izneo tu nedoumicu.
mozes naci o cemu sam pisao...i ja sam mislio da je muzjak al; mi ej opet prodavac rekao da je zenka...

opsirno sam o tome napsiao pa nadji post bidje ti jasnije pa da cujem tvoje misljenje
 
Isti moj Mita:D pazi, sto se tice boje perija, ne mogu ti pomoci ... Mislim da je to nekad vazilo, ali sad su sve ptice pomalo mutirale, bas kao i ljudi:zcepanje: ja imam i muzijaka i zenku, muzijak je manji od nje iako je stariji, ima crvenije obraze ...

Ako peva ujutru (ali ne samo Ciu ciu) nego onako fino ili manje fino, zavisi koliko je umesan ... Onda je musko! Mada i ova moja zenka ujutru nesto kao cvili ... I ako je bas zivahan, ne znam koliko ti je stara ptica, ali hoce to posle nekih 10 meseci da se trlja:rumenko: moj je posebno zaljubljen u lutku Pigleta ...
Bas je velika razlika u ponasanju izmedju muzijaka i zenke ... Zenka uglavnom sedi pasivno, nakostreseno citav dan, malo se nesto igra ... Uglavnom dosadna .... A muzijak skace po kavezu, peva, grize, igra se sa onim koncima i posecuje omiljene igracke:rumenko: pomalo je divlji, ali i zabavan ...

Da me cuje neki odgajivac:dash::D

I da dodam, moj Mita ima zuto-sivo na glavi, a zenka ima cubu celu zutu (iako je ona sarena)
 
Isti moj Mita:D pazi, sto se tice boje perija, ne mogu ti pomoci ... Mislim da je to nekad vazilo, ali sad su sve ptice pomalo mutirale, bas kao i ljudi:zcepanje: ja imam i muzijaka i zenku, muzijak je manji od nje iako je stariji, ima crvenije obraze ...

Ako peva ujutru (ali ne samo Ciu ciu) nego onako fino ili manje fino, zavisi koliko je umesan ... Onda je musko! Mada i ova moja zenka ujutru nesto kao cvili ... I ako je bas zivahan, ne znam koliko ti je stara ptica, ali hoce to posle nekih 10 meseci da se trlja:rumenko: moj je posebno zaljubljen u lutku Pigleta ...
Bas je velika razlika u ponasanju izmedju muzijaka i zenke ... Zenka uglavnom sedi pasivno, nakostreseno citav dan, malo se nesto igra ... Uglavnom dosadna .... A muzijak skace po kavezu, peva, grize, igra se sa onim koncima i posecuje omiljene igracke:rumenko: pomalo je divlji, ali i zabavan ...

Da me cuje neki odgajivac:dash::D

I da dodam, moj Mita ima zuto-sivo na glavi, a zenka ima cubu celu zutu (iako je ona sarena)

ovo sto je boldovano e takva je Lepa-i :mrgreen:
a ovos to je Italic e suprotno je od toga :lol:
 
Lepa je onda Lepa:zper: cestitam, dobili ste devojcicu:heart:


I da pojasnim i moja Gospodjica peva ujutru, ali to nije ni prineti onako kako peva Mita, ovo je vise onako suptilno cvilenje...
 

Znam ja to, nego se rasa kaze samo za pse, a za papagaje vrsta...pa mi je bilo smesno rasa papagaja.

Inace, ja sam Lepu pripitomio toliko da mi stane na ruku, rame itd. ali recimo kada je u kavezu ako stavim prst kroz kavez ona hoce da me ujede i napada mi prst.
Tako isto kada je na ruci ako pomeram prste pocne da ih grize ali bas jako. :)
Ne znam u cemu je problem :)

To je normalno jer je to "njena teritorija".Nijedan papagaj te nece pustiti olako da "ulazis" u njegov kavez...jer posle duze vremena on to smatra svojom kucom-domom...
 
ne znam jesi li milsio u smislu
-kako se pripitomljavaju (sporo, brzo, tesko, lako) ili
-kako se pripitomljavaju (nacin kako da ih pripitomis) :)

sto se tice prvog, iz mog iskustva mogu reci solidno dobro
kod mene je Lepa vec nekih 5 meseci i relativno dobro je pripitomljena
na skali od 1-10 ona je mozda 7-8 sto je za mene izuzetno dobro i dovoljno

sto se tice drugog mrzi me da pisem ali mozes naci na google a u slucaju da ne nadjes javi mi :)
 
Pa nista znaci drzis ga sada u kavezu jedno 10-15 dana.
Znaci tih 10-15 dana ga ne smes nikako pustati iz kaveza.
U tom periodu bi bilo najbolje da si cesto u prostoriji u kojoj je i da si pored kaveza da ga gledas i tiho pricas sa njim (bezveze nesto pricaj samo tiho nemoj glasno)

Za dalje cu ti posle 10-15 dana reci da ne pisem sada :)
 

Back
Top