Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nemam,Djurica je uginuo od neke crevne bolesti,pisala sam o tome u nekom predhodnom postu.Bio je jako pitom,znao je da kaze Djura i Djurica,da salje poljupce,da se mazi,stao bi mi na rame i nesto mi pricao u uvo to mi je uvek bilo smesno-kakve je sve zvukove pravio.Kad bi dosla kuci odmah bi se javljao,cak ga je i mama zavolela koja nije nesto preterano vezana za zivotinje,placali smo veterinara da nam dolazi da ga leci,nema sta nismo kupovali od lekova ali uginuo je i to meni na rukama kada sam pobegla sa poslednjeg i inace zanimljivog casa psihologije samo da bih isla kuci iz nekog nepoznatog razloga,kad sam stigla videla sam da umire,uzela ga u ruke i za dva-tri minuta je uginuo.
 
Djura,Kica,Zuca su najcesca imena,ne znam sto Djura.Ja sam mom Djurici dala to ime jer sam obozavala onaj deo iz filma"Mi nismo andjeli"kada Sonja Savic kaze Cvijanovicu "Djuro rodicu ti petoro dece"to mi je uvek bilo smesno i tako mi je palo na pamet ime Djura.
 
Nemam,Djurica je uginuo od neke crevne bolesti,pisala sam o tome u nekom predhodnom postu.Bio je jako pitom,znao je da kaze Djura i Djurica,da salje poljupce,da se mazi,stao bi mi na rame i nesto mi pricao u uvo to mi je uvek bilo smesno-kakve je sve zvukove pravio.Kad bi dosla kuci odmah bi se javljao,cak ga je i mama zavolela koja nije nesto preterano vezana za zivotinje,placali smo veterinara da nam dolazi da ga leci,nema sta nismo kupovali od lekova ali uginuo je i to meni na rukama kada sam pobegla sa poslednjeg i inace zanimljivog casa psihologije samo da bih isla kuci iz nekog nepoznatog razloga,kad sam stigla videla sam da umire,uzela ga u ruke i za dva-tri minuta je uginuo.

da jesi...sada se setih :rumenko:

Djura,Kica,Zuca su najcesca imena,ne znam sto Djura.Ja sam mom Djurici dala to ime jer sam obozavala onaj deo iz filma"Mi nismo andjeli"kada Sonja Savic kaze Cvijanovicu "Djuro rodicu ti petoro dece"to mi je uvek bilo smesno i tako mi je palo na pamet ime Djura.

hehe zanimljivo :)
jel iams asda nekog papagaja :)
 
nemam,zbog Djure nisam imala snage da kupim drugog,ali sad kad je proslo dosta vremena opet razmisljam o tome,ali prepreka je mama,posto vec imam morsko prase i ribice,njen komentar je "kada budes imala svoj stan drzi ZOO ako hoces",tako da sam odustala od papige(za sada,ako me ne uhvati opet manija pa ga na kraju samo ne dovedem posto imam obicaj da tako samo banem sa nekom zivotinjom)
 
nemam,zbog Djure nisam imala snage da kupim drugog,ali sad kad je proslo dosta vremena opet razmisljam o tome,ali prepreka je mama,posto vec imam morsko prase i ribice,njen komentar je "kada budes imala svoj stan drzi ZOO ako hoces",tako da sam odustala od papige(za sada,ako me ne uhvati opet manija pa ga na kraju samo ne dovedem posto imam obicaj da tako samo banem sa nekom zivotinjom)

svaka ti cast ... znam veoma malo ljudi koji vole sve zivotinje :)
i ja sam imao ribice ali su mi uginule ... nisam ih vise od tada nabavljao :)
 
Konacnooo :D
U toku ove sedmice (najverovatnije utorak-sreda) idem da kupim papagajaaa :D

Sta je vazno da znam pri odabiru papagaja ? Kako da znam da nije bolestan i da nije preplasen ? :)
I koju vrstu da uzmem ? Ja sam planirao tigricu ali ako ne budu imalu nju sta da uzmem drugo ?
Inace hocu samo jednog paoagaja da uzmeme necu par :prstic:
 
ja sam mog djukija izabrala tako sto su u jednom kavezu bili dvadesetak tigrica,i samo je djurica ludovao medju njima.rekoh `ocu njega`.
prodavacica ga je jedva uhvatila.
p.s. trazi mladog papagaja,i muzjaka
 
negde sam citala da muzjak `hoce` da prica.
ne znam koju bi drugu vrstu uzeo...ja nikada ne bih sem tigrice,najmanje pravi djubre.veci papagaj,vece g:)
a zasto mislis da nema tigrica?pa njih svuda najvise ima...a gde zivis?
 
U mom gradu sam isao u pet centar i nisu imali tigrice ... ima li su nimfe, rozenkolise i cini mi se jos jedne veoma male koje su mi vise licile na vrapca (samo zutog) nego na papagaja :eek:

planiram otici u Loznicu da kupim u toku ove sedmice, jer mi je to najblizi sledeci grad pa se nadam da ce tamo da imaju :)

znaci muzijaka tigricu koji mnogo skace po kaFezu :lol:
 
hvala :)

bas je lepa i ima velikiii kaFez - 60cm je visok, 40cm dug a 30 sirok ... prodavas mi je rekao da je to veliki kavez za jednu nimfu i rekao mi da mogu ubaciti vremenom jos jednu ako pozelim jer je veliki prostor
da se oseca prijatno :)

malo je uplasena i ponekada zna da se trzne onako jako (recimo kada upalim svetlo u sobi ne bitno da li je dan ili noc) ili kada pridjem kavezu malo drhti a danas kada sam otvorio kavez da joj stavim igracke malo se uzbudila :sad2:

nadam se da je to samo prolazno dok me ne upozna ? :)

P.S. nije nesto pricljiva ... ponekada pusti po neki zvuk ali veoma prijatan i u opste nije krestav ..... cak mi je i zanimljiv taj njen zvuk :)
 
jaooo to hocu da cujem :D
hvala bas sam se bio deprimirao

inace, pocela je da se mitari i ono malo sitno perje leti na sve strane :roll:
koliko ce to da traje i jel treba da joj dajem u ishrani nesto posebno pored obicnih semenki i onih minerala ciji je proizvodjac "skalar" ? :)
 
e to je meni receno da je djubre hrana,koje je moj djurica navikao da jede.
nedavno sam mu kupila belgijsku koju prvo nije hteo da pipne,ali sam mesala sa `skalarom`,i tako se navikao na tu belgijsku za koju kazu da je najbolje za papagaje,i da hrana sadrzi sve sto treba da dobije

Moja Lepa uopste nece ni da jede ovu :roll:
Kada se kupe ti Skalarovi minerali uz njih dobijes i onu malu plasticnu hranilicu ... ja je napunim mineralim i stavim pored hranilice sa semenkama ali do sada je nisam video da jede a i od kada sam nasuo te minerale jos ih nisam opet sipao :eek:

Jel' bi trebao da ih pomesam sa semenkama da je naviknem na te minerale ? :think: s obzirom da nemam kupiti gde te bolje minerale :roll:
 

Back
Top