Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
nije me bilo odavno ali sta da se radi mnogo sam zauzet na mom forumu ali ev zadnjih slika mog zakoa
img_0010.jpg

pc130011.jpg

pc130012.jpg

img_0820.jpg
 
Pre 6 meseci sam od cure dobio na poklon Crvenu Rozelu... Nisam siguran koliko je stara, mada po rečima prodavca sada ima oko godinu dana starosti. Nisam siguran ni kog je pola, mada po rečima prodavca u pitanju je mužijak (lično mislim da nije). Jako je plašljiv i imam problem sa pripitomljavanjem.
U početku je napuštao kavez, ali to sada ne radi gotovo uopšte. Ne poznajem prirodu ove vrste papagaja i jako mi je teško da mu priđem. Trudim se da ga ne gnjavim puno tako da ga ne diram i po nekoliko dana... Jako bih voleo da ova ptica malo drugačije doživljava druženje.
Molim za neki koristan savet..:(
 
Ovo su neke od njegovih slika...
53341663gn1.jpg

19474888cw4.jpg

Tvoja rozela po onome sto vidim jeste muzjak a za starost mi treba jos neka slika s ledja i slika nogu ima jedan trik za lakse pripitomljavanje nije bas popularan ali stvarno pomaze a to je kontrolisano izgladnjivanje naime papagaju ujutro das da jede a popodne mu izvadis hranilicu da nema hrane do sutra navece samo vodu da ima sutra uvece otvoris kavez i lagano mu ponudis hranu da jede iz ruke nece odmah doci moras malo biti uporan i bez naglih pokreta.Ako i ne dodje prvog dana na ruku nastavljas isti tretman sve dok ne pridje pauze u ovom tretmanu pravis na dva dana da ti ptica nebi suvise smrsala. Znaci danas je izgladnjujes sutra uvece joj ponudis iz ruke ako ne uzne vratis joj hranilicu da jede sutra dan je odmoris odnosno hranis normalno pa sledeceg dana izgladnjivanje siguran sam da ces postici rezultat ako budes uporan.
 
Zbog nedostatka uslova cuvanja (selidbe) Kika i Glisa traze NOVI DOM. Zamolio bih sve koji imaju uslova, vole zivotinje i obecavaju da ce se prema njima lepo ophoditi da se jave sto pre!
Takodje, pomoglo bi, i ako neko zna neko prihvatiliste za zivotinje na podrucju Beograda.

mail: deki.milenkovic@yahoo.com
mob: 063/80-89-886

U napred, beskrajno zahvalan!

Slika je izuzetno velike velicine pa zato dajem link a ne postujem preko krstarice.

http://i542.photobucket.com/albums/gg402/dexterity_bgd/Glisa_i_Kika_1.jpg?t=1233527867
 
Kiku sam dobio za rodjendan aprila 2007. a tad je imala oko godinu dana, a Glisa je kupljen 6 meseci ranije kao bebac od 3 meseca. Imali su uslova u ovom stanu, leteli po sobi...kavez nije bio otvoren samo nocu, jer znaju da se uplase dok spavaju i da se posle toga razlete u mraku... uslovi su im bili leti prijatno, zimi toplo... nisu se mnogo vezali za mene u smislu sletanja, Kika je samo jednom sletela i to zato sto se uplasila pa je od straha i umora sletela bilo gde, a ja sam se srecom po mene naso tu. Glisa je znao po neki put (4-5 puta) dok je bio sam a od kad su njih dvoje zajedno uzivaju samo u svojoj ljubavi. Glisa hoce da jede iz hranilice kada je drzim, dok Kika uvek bezi. Najveci problem kod njih je sto kada ona jede on uzasno vice (valjda zbog toga sto kao to je moja posuda za hranu i niko ne sme da je dira), probao sam da stavim i drugu, ali ista prica. Nikada ih nisam prekrivao da bi se smirili, dovoljno je bilo da malo procaskam sa njima na bilo kom jeziku i oni se smire. Novi glasovi znaju da ih malo uznemire. Eto toliko, ako ima jos kakvih pitanja, voljan sam da odgovorim.
 
Imam jedno pitanje. Da li tigrice prenose koksaki virus? Imam papagaja koji je poceo intenzivno da gubi perje poslednjih par meseci, da se povredjuje i cupa i to perje mu se ne vraca pa je prilicno goluzdrava. Stalno kise, pa me zanima da li one mogu biti nosioci tog virusa i da li su to ti simptomi? I ako neko moze da mi kaze gde mogu da je odvedem na pregled,? Bas sam zabrinuta jer se stalno umiljavam sa njom, tako da se podjenako plasim za obe. Unapred hvala.
 
mislim da koksaki nema veze sa papagajima ali opet sta ja znam nisam ni lekar ni veterinar a to sto ti kija papagaj ustvari moze da se desi da ima parazite a sto se tice perja i to se desava kod papagaja da gube perje ili ga same ocerupaju za to moras da nadjes sta je uzrok
 
udomila sam kozicu koja je uletela u komsinicin stan. vec je mesec dana kod mene.
pre kozice, imala sam nimfu koju sam izdresirala i da prica, pevusi neke melodijice, i da pravi jednostavne "akrobacije", i sad to pokusavam da uradim isto i sa kozicom.
ali toliko su razliciti, a ja se ne razumem toliko u vrste...
sve mi se cini da me ovaj ne zarezuje ni pet posto ... nikoga iz kuce...ovako izgleda dosta samoziv...
ima li neko neki savet za kozicu?
 
veliki poozz...novi sam na forumu zamolio bi sve one koji mogu da mi pomognu...da neduzim pricu...imam malog aleksandra kod mene je vec oko 9 mjeseci a kod odgajivaca je bio oko 5-7 sedmica veoma je strasljiv i nikako ne mogu da ga pripitomim vrlo cesto je pusten iz kaveza a dok je u kavezu kad mu mjenjam hranu pocne da skace po kavezu ne bas puno ali...i interesuje me ako neko zna zasto kad mu izvadim vodu i odem da promijenim jako pisti i kresti :lol: isto tako ako neko ima savjet ili primjer iz licnog iskustva kako kada hocu da ga zatvorim u kavez imo sam neke ideje kao npr... zavezem konac za vrata kaveza i kad udje ja povucem polako konac i zatvore mu se vrata ali ova metoda vise ne radi sada on prvo pregrize konac i onda udje u kavez da jede :evil: veoma je zivahan i nenormalno radoznao sve sto je u sobi mora proci kroz njegov kljun :D eto ukratko o KOLE-TU :D pa ko moze neka pomogne
unaprijed svima puuuno hvala
 
Ljudi imam tigricu i nimfu, nimfu sam nedavno dobila na poklon a tigrica je kod mene vec 4 mjeseca. Muzijaci su.
Tigrica se svoje sjene boji..ali bukvalno. Niko ga ne maltretira,trebalo bi da uziva jer mu dosta paznje poklanjamo svi u kuci. Od prvog dana je jako uplasen, mislim da nema velike razlike u njegovom ponasanju prvog dana i danas nakon 4 mjeseca. Jel moze neko da mi kaze sta da radim, i kako da mu pomognem da se prestane plasiti toliko? Ne ocekujem uopste da mi ikada dodje na rame ili ruku, ali da barem prestane da se razbija po kavezu dok mu dajem hranu, mijenjam vodu, cistim kavez itd.:dontunderstand:
 
Ljudi imam tigricu i nimfu, nimfu sam nedavno dobila na poklon a tigrica je kod mene vec 4 mjeseca. Muzijaci su.
Tigrica se svoje sjene boji..ali bukvalno. Niko ga ne maltretira,trebalo bi da uziva jer mu dosta paznje poklanjamo svi u kuci. Od prvog dana je jako uplasen, mislim da nema velike razlike u njegovom ponasanju prvog dana i danas nakon 4 mjeseca. Jel moze neko da mi kaze sta da radim, i kako da mu pomognem da se prestane plasiti toliko? Ne ocekujem uopste da mi ikada dodje na rame ili ruku, ali da barem prestane da se razbija po kavezu dok mu dajem hranu, mijenjam vodu, cistim kavez itd.:dontunderstand:

Како ће се птица понашати зависи од саме птице (конкретно о тигрицама). Нпр. мој (тј сестрин, она га је добила) папагај се скроз припитомио после годину дана, сада не можемо да се одбранимо од њега (једе из наших тањира, гризе новине, стане на раме па гура главу у уста и прича да би привукао пажњу...). Док је рецимо кевина колегиница имала папагаја Харија читавих 13 година и увек је остао диваљ.
Битно је да му се кавез остави на једно место и да се не помера често, да би се папагај навикао на околину. У његовој близини никада не треба правити нагле покрете (кад се припитоми свеједно је, ево овај мој стане на врата и почне да их глође, ја му машем новинама да се склони међутим он стане у гард и 'оће да се бије:hahaha:). Потребно је такође да му много причаш, смиреним гласом (што се каже - да му понављаш к'о папагају:D). Мужјаци лакше науче да причају него женке, мада није увек обавезно тако (ми имамо женку и зна да прича). Када папагаја хоћеш да пустиш из кавеза завесе треба да су навучене на прозоре јер може да се залети и приликом удара у стакло поломи кљун и угине од глади. Мада, мој папагај се за ових 6 година никад није закуцао ни у зид ни у стакло, чак ни када је био мали. И наравно - не треба га приморавати да изађе из кавеза ако он то неће.
 
Imam jedno pitanje vezano za papagaja tigricu :)
Naime,danas sam primetila da mu viri jedan deo perja tj. izgleda kao cuperak.Problem je u tome sto on to gricka.Izgleda bas ruzno jer cuperak viri...ako je neko upoznat sa ovim problemom neka me prosvetli jer ja nemam pojma kako se to pojavilo i da li je nesto ozbiljno :D
 
I ja imam jedno pitanje.Imam nimfu,muzijaka.I puno se cese...Samo se drapa sa kanzdama pa me zanima da li je moguce da ima te vaske za koje sam citala da mogu da ih dobiju.I ako je to kako mogu da se otklone?
 
aratingu mozes naci po ceni od 120 do 200e, malog alexandra od 4000din, a velikog od 80 do 150e. Sve zavisi od koga kupujes. Mnogi prodavci sebe nazivaju odgajivacima iako to nisu, nego samo preprodavci. Mozes na ovom sajtu da kontaktiras vlasnika sajta http://www.papagaji.info/, mislim da on ima povoljne cene, zove se Sasa Krnjeta. A mozes i Sinisu http://www.aratinga.co.yu/, on je nedavno imao preslatku aratingu na prodaju, mozda je jos uvek aktuelna prodaja.

Pozdrav. Molim te mozes li mi dati informacije i broj telefona saše krnjete jer na sajtu www.papagaji.info, ne mogu naci! Vec duze vrijeme ne posjecuje taj sajt. Molim te zelim kupiti žakoa a cini mi se da jer kod njega najjeftinije. Pozdrav, i hvala ti unaprijed
 
Pozdrav. Molim te mozes li mi dati informacije i broj telefona saše krnjete jer na sajtu www.papagaji.info, ne mogu naci! Vec duze vrijeme ne posjecuje taj sajt. Molim te zelim kupiti žakoa a cini mi se da jer kod njega najjeftinije. Pozdrav, i hvala ti unaprijed


...nemam njegov br. telefona, ali nije on najeftiniji, vidi u Vojvodini da kupis kod odgajivaca, u Beogradu su sve preprodavci...
 
Ovde svi postavljaju pitanja,a izgleda da nema ko da odgovori :D
I moja Nimfa se isto bojala svega cak se i ujedao.Ja sam ga par puta uhvatila i drzala ga u ruku dok sam ga mazila.Posle toga je dozvoljavao da se mazi i neujeda se vise.
 

Back
Top